Esileht Väikelaps 3-4 aastaste piknikul peamiselt rämpstoit?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: 3-4 aastaste piknikul peamiselt rämpstoit?

Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Tunnen end hetkel pisut “saikoemmena” ????</p>
Täna oli lasteaias nn hooaja lõpetamise piknik 3-4 aastastele kus lapsevanemad tõid ise toidu. Valdavalt koosnes see magusatest küpsetistest, aga ka oli  kartulikrõpse, viinereid, küpsiseid, vahukomme ja kummikomme…mõned üksikud tõid puuvilju(mina).

Kuna ise sellist nn lauda lastele kunagi ise ei pakuks (aga tundub, et olen vähemuses), siis tekkiski küsimus, mille mõtlesin siin laiale ringile panna, et millised on teiste vaated?

Mida teie viiksite 3-4 aastaste peolauale?

 

+5
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 23:27; 17.06 14:35; 17.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valvan argipäeviti väga, mida lapsed söövad. Ei ole meil igapäevast maiustamist ega rasvast nõretavaid friikaid, viinereid või burksi. Samas, kui tegemist on vahel harva erandkorras toimuva peo või piknikuga, siis sel puhul küll lastele ei keela maiustusi, mida nad nii väga ihaldavad. Viimasele lasteaiapiknikule viisime rabarbrikooki ja väikeso kirsstomateid. Söödi mõlemaid. Minu lapsed sõid piknikul kahe suupoolega ka minipirukaid, saiakesi, jäätist, vahvleid jmt kraami, mida nad argipäeviti kodus ei saa. No asi nüüd — see üks päev kuu jooksul nende tervisele nüüd küll midagi hirmsat ei tee.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on see “sünnipäeval ju võib” teema ka, et kindlasti ei toituta sellistest asjadest teiste kodudes igapäevaselt. Sinu poolt loetletud asjad on poest kiiresti haaratavad, näpuga söödavad, lastele meeldivad. Üks toob natuke ja teine, kokku saabki lasu rämpsu. Mina ka võtan tavaliselt kaasa nt puuviljavaagna, mis on ilus, värviline, ei nõua mingit erilist vaeva (juurviljade ettevalmistamisega läheb juba pikemalt).  Aga ei pea sinu ühest detailikesest halvustavate järelduste tegemist põhjendatuks ja arvan, et sinu üleolekutunne ei pea hetkel paika, nagu teised söödaksid oma lastele ainult rämpsu ja sina oled siis see õilis tervislikult toituja vähemus.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 07:35; 17.06 10:38; 17.06 15:44; 17.06 23:38; 18.06 14:08; 20.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian samuti nagu eelmised vastajad, et pidupäeva/pikniku menüü võib erineda argipäevast. Ei näe probleemi kui laps vahel pidupäeval tavapärasest ebatervislikumaid asju sööb. Ise toitume kodus tervislikult ja lisatud suhkruid ning valget jahu tarbime minimaalselt. Kui piknik oleks olnud 1-2-aastastele, siis ilmselt oleks ka kaasatoodud kraam olnud tervislikum. Kuid enamus 3-4-aastased on tuttavaks saanud ka juba maiustustemaailmaga.
Töötan ise koolis ja kui on kellelgi sünnipäev, siis tavaliselt sünnipäevalaps pakub kommi teistele, kahju on siis neist lastest, kes kommi ei võta, sest vanemad ei luba seda ebatervislikkuse tõttu. Saan aru kui on allergia, siis muidugi teine asi ja ei saagi võtta vastu pakutud kommi või kui ei maitse/ei soovi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 07:58; 17.06 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toon näite oma 8-aastase poja sünnipäevapeolt. Olin vaeva näinud ja valmistanud suitsukala-riisi salati, oli suitsulõhe, mida sai panna mu enda küpsetatud saia peale, lisaks mu enda tehtud leivaga võileivad, juurviljavaagen, maasikad. Lisaks popcorn. Lapsed lendasid popcornile peale nagu oleks kaks päeva näljas olnud. Kõigepealt tühjendati see, siis võeti maasikaid. Muud eriti ei võetudki. Nii et paljudel on selgeks saanud, et pole mõtet vaeva näha 😀 Ma üldiselt toon popcorni ja maisikrõpsud ning muu taolise lauale alati peale põhitoitu, aga sel korral tegin vist vea… Samas, odavalt saab läbi ju nii, kui süüakse ainult popcorni!

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 08:01; 20.06 13:54; 13.07 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin lapsele kaasa lasteaia piknikule seemneteta magusaid viinamarju. Laps nimelt ise soovis neid. Teised tõid, mis ise heaks arvasid. Oli seal viinereid ja vahukomme või oli midagi muud, ma ei läinud uurima, miks peaksin? Vahel võib ka endale neid lubada. Pikniku eesmärk polnud ju võrrelda, kelle toodud toit on tervislikum.

Õpetaja ekstra rõhutas, et kogus olgu nii suur, et kõik saavad kõigi toodut proovida. Piknikul vaevalt kõhtu täis süüakse lasteaia toidu kõrvalt. Lapse kõht pole kummist, et lõpmatult mahuks. Ausalt öeldes ei saa teemast aru.

 

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 09:18; 17.06 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sul on esimene laps? Siis tundub iga üksik toidkord nii oluline ja suure kaaluga.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toon näite oma 8-aastase poja sünnipäevapeolt. Olin vaeva näinud ja valmistanud suitsukala-riisi salati, oli suitsulõhe, mida sai panna mu enda küpsetatud saia peale, lisaks mu enda tehtud leivaga võileivad, juurviljavaagen, maasikad. Lisaks popcorn. Lapsed lendasid popcornile peale nagu oleks kaks päeva näljas olnud. Kõigepealt tühjendati see, siis võeti maasikaid. Muud eriti ei võetudki. Nii et paljudel on selgeks saanud, et pole mõtet vaeva näha ???? Ma üldiselt toon popcorni ja maisikrõpsud ning muu taolise lauale alati peale põhitoitu, aga sel korral tegin vist vea… Samas, odavalt saab läbi ju nii, kui süüakse ainult popcorni!

Heh, tuttav pilt 🙂 aga tilga õliga isetehtud popkorn pole mingi jubedus, pealegi 100gr popkorni annab 15gr kiudaineid, see annab rukkileivalegi topelt silmad ette ja tänapäeval inimesed nagunii liiga vähe söövad kiudaineid. Rukkileivakorvikesed jms, igati hea valik sünnipäevalauale.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 07:35; 17.06 10:38; 17.06 15:44; 17.06 23:38; 18.06 14:08; 20.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Toon näite oma 8-aastase poja sünnipäevapeolt. Olin vaeva näinud ja valmistanud suitsukala-riisi salati, oli suitsulõhe, mida sai panna mu enda küpsetatud saia peale, lisaks mu enda tehtud leivaga võileivad, juurviljavaagen

Vabandust, aga kui paljud 8-aastased tänapäeval söövad kokkusegatud salateid? Minu omad selles vanuses ei tahtnud näiteks neid kokkusegatud salateid (hiljem on küll hakanud sööma). Lisaks veel suitsukala? Suitsukala on üldse veidi spetsiifiline, mis kõigile ei pruugi meeldidagi. Ma ise näiteks ei söö midagi, milles on suitsukana sees. Nö toitvama poole pealt pakud ainult kala, see ei pruugi kõigile maitseda (eriti lastele). Lastele meeldivad tuttavad maitsed, nad ei taha eksperimenteerida mingite kalasalatitega, kui nad pole neid harjunud sööma.</p>
juurikate koha pealt – minu kogemus ütleb, et porgand ja nö magusamad juurikad kaovad kähku, aga loomulikult lendavad lapsed pigem maasikatele peale, kui lillkapsale.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele meeldivad tuttavad maitsed, nad ei taha eksperimenteerida mingite kalasalatitega, kui nad pole neid harjunud sööma.

Nõus selle mõttega. Koguni see, et kui välimus võõras siis maitsmiseni ei jõutagi. Minu laps sööb hea meelega suitsukala ja ka igasugseid salateid, aga seda kodus või lasteaias. Sünnipäevadel ta üldse ei söö midagi peale näkside, puuviljade, maiustuste ja koogi. Kindlasti ei sooviks ta kalasalatit kui saab selle asemel süüa popcorni. Ja ometi on mu laps väga hea isuga ning harjunud erineva välimusega toitu sööma.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 07:58; 17.06 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina viin seda, mida sünnipäevadel minu lapsed meelsamini söövad – viineripirukad, lihapallid. Puuvilju-marju söövad ka, aga alati keegi juba toob neid.

Kui keegi toob kommi, pole probleemi. Ei keela magusat, kuna kodus nagunii ei ole see igapäevane (kuna  lihtsalt mul pole magustoiduharjumust )

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja

Ma ise leian, et on “toiduaineid”, mida ei peaks üldse sööma (ei lapsed ega täiskasvanud). See ei ole ju toit mis koosneb ainult suhkrust, E ainetest, transrasvadest, maitsetugevdajatest, säilitusainetest ja muust sodist.

Miks “peolauas ju võib” igasugust sodi pakkuda on minu meelest vale – laps ju harjub seostama pidu ja häid emotsioone rämpstoiduga (sedaenam, et suhkur ja maitsetugevdajad on oma olemuselt sõltuvusttekitavad). Päris toit ei mõju sedasi maitsemeelele.  See kombo kinnistub eriti tugevalt lapse ajju ja viib selle kaasa ka täiskasvanuikka.

Ma ei räägi, et ainult aurutatud kaalikat peaks pakkuma. On tegelikult võimalik teha ka tervislikke kooke ja maiustusi samuti. Ka valmistoiduna on poodides on paremaid alternatiive kui Pringelsi krõpsud nt.

Aga jah, mis ma siin ikka “kaagutan”. Toitumissoovitustes on kirjas, et 1 aastane võib süüa kõike mida peregi ja kogu see sodi ju ostetakse ära supermarketitest “niisama” söömiseks ja pidudele. Eks see vast ongi normaalne hetkel.

 

 

+3
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 23:27; 17.06 14:35; 17.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja

Ma ise leian, et on “toiduaineid”, mida ei peaks üldse sööma (ei lapsed ega täiskasvanud). See ei ole ju toit mis koosneb ainult suhkrust, E ainetest, transrasvadest, maitsetugevdajatest, säilitusainetest ja muust sodist.

Miks “peolauas ju võib” igasugust sodi pakkuda on minu meelest vale – laps ju harjub seostama pidu ja häid emotsioone rämpstoiduga (sedaenam, et suhkur ja maitsetugevdajad on oma olemuselt sõltuvusttekitavad). Päris toit ei mõju sedasi maitsemeelele. See kombo kinnistub eriti tugevalt lapse ajju ja viib selle kaasa ka täiskasvanuikka.

Ma ei räägi, et ainult aurutatud kaalikat peaks pakkuma. On tegelikult võimalik teha ka tervislikke kooke ja maiustusi samuti. Ka valmistoiduna on poodides on paremaid alternatiive kui Pringelsi krõpsud nt.

Aga jah, mis ma siin ikka “kaagutan”. Toitumissoovitustes on kirjas, et 1 aastane võib süüa kõike mida peregi ja kogu see sodi ju ostetakse ära supermarketitest “niisama” söömiseks ja pidudele. Eks see vast ongi normaalne hetkel.

Eks siin kehtib see tõde, et ära söö seda, mida vanaema ära ei tunneks. 😀

 

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 09:18; 17.06 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot nüüd ilmus “saikoemme”… Palju enam kui see õnnetu pidu, mõjutavad sinu last sinu enda igapäevased toitumistavad, ja kui nendega on kõik korras, rahuneks veidi maha. Ortoreksiaga pole ka kerge elada.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 07:35; 17.06 10:38; 17.06 15:44; 17.06 23:38; 18.06 14:08; 20.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ooo, tuleb meelde, kui endal oli vaid üks laps, kes magusat ei saanud enne 3-aastaseks saamist (küpsist vist sai) ja tänaval vaatasin väikelapsele jäâtist pakkuvaid emmesid hukkamõistva pilguga:) see oli siis ca 15 aastat tagasi.

Nüüd, kui koroona ajal oli vaja laste kõrvalt tööd teha , siis kolmanda ja neljanda lapse tavaline lõunasöök olid pelmeenid, kalapulgad, piimanuudlisupp v makaronid ketšupiga. Lapsed vanuses 2,5 ja 5a. Hommikul ja õhtul said nö normaalset toitu, ja pole neil ka häda miskit. Viinereid meie kodus väga ei armastata ja lihapalle teen ise, see on juba nn kvaliteetne kraam meil. Puu- ja juurviljad alati käepärast. No seni on lapsed elus, terved ja rõõmsad :).

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 16:26; 13.07 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot nüüd ilmus “saikoemme”… Palju enam kui see õnnetu pidu, mõjutavad sinu last sinu enda igapäevased toitumistavad, ja kui nendega on kõik korras, rahuneks veidi maha. Ortoreksiaga pole ka kerge elada.

kui Ortoreksik valib ekstreemsuseni kõike mida sööb, siis kuidas nimetada neid inimesi kes üldse ei vali mida söövad? Mõlemas skaala otsas võiks mingi diagnoos siis olla mitte ainult ühes, eksole?

Ja ei, ma olen kaugel mingisugusest diagnoosist…üsna tavaline inimene. Ja ma ei mõtle ega tegele toiduteemadega nii “saikoemmena” igapäevaselt. Püüan teha lihtsalt tervislikumaid valikuid.

Olin kunagi kalor-on-kalor usku aga lihtsalt hakkasin ükskord pakendeid lugema ja uurima kuidas kasvatatakse ja töödeldakse toiduaineid masstootmistes. Nimekiri vahenditest, ühenditest, lisaainetest jms (mida kõike ei testita toiduameti poolt) ja mille mõju pole uuritud, sedaenam kõikide ainete kummulatiivset koosmõju oli ikka väääga pikk.

Samas on nii palju allergiaid, autoimmuunhaigusi, muid tervisehäireid mille põhjust samuti ei teata.  Ja toit on ju ometigi see mida me iga päev sööme ja joome ning otseselt mõjutab tervist.

See kuidas inimesed 100 a tagasi toitusid erineb ikka kardinaalselt tänapäevasest. Aga meie organismid ju pole kohandunud igapäevaselt neid “ohutuid” koguseid aastast aastasse läbi töötama.

 

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 23:27; 17.06 14:35; 17.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toon näite oma 8-aastase poja sünnipäevapeolt. Olin vaeva näinud ja valmistanud suitsukala-riisi salati, oli suitsulõhe, mida sai panna mu enda küpsetatud saia peale, lisaks mu enda tehtud leivaga võileivad, juurviljavaagen, maasikad.

Suurem osa 8 aastaseid ei söögi suitsukala. Ise ei tuleks selle pealegi, et seda lapse sünnipäeval pakkuda.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tähele pannud, et täiskasvanud ilma läbi mõtlemata ja koostööta toovad tavaliselt teistele üritustele ja kokkusaamistele ka kõik “magustoitu” ainult ja soolase poolt keegi ei too. Iga külaline mõtleb, et äge oleks kooki tuua ja siis on pärast 8 magusat küpsetist ja salatit ega soolast mitte üks gramm XD Ning igaüks külalistest nagunii mõtles, et on “orginaalne” ja toob “midagi head”. 😀 Sellised ühesuguselt mõtlevad täiskasvanud siis.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 18:18; 17.06 18:27; 17.06 18:33; 20.06 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajaah, ja need miinustajad imestavad, kui nende lastel õppimis-, käitumis-, tähelepanu- ja tervisehäired on ja peavad seda “normaalsuseks” ja arvavad, et midagi pole teha selle vastu. On küll, tervislikult süüa, mitte mugavalt süüa, saasta vältida.

Tahaks näha ühte last, kes on kiirtoidu peal ja värske toidu vaba dieedil üles kasvades “klassi parimaks õpilaseks” saanud.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 18:18; 17.06 18:27; 17.06 18:33; 20.06 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie viiksite 3-4 aastaste peolauale?

Piknikule:

Puuviljad: banaanid, lahti lõigatud kiivid võileivatikkudega, et käsi ära ei määriks. Pik-Nik juustupulgad. Mahl või Rõngu looduslikust siirupist valmistatud morss (mitte mingi e-rohke värvaineid täis odav siirup).

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 18:18; 17.06 18:27; 17.06 18:33; 20.06 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt, et need, kes lapsele vahel burksi ostab või peolauas krõpsu pakub, ainult sellega last toidavad.
Ise ilmselt võtaks mingid juustupulgad(need piknik omad vms) ja mingid lihapallid ja ilmselt kirsstomateid ja mõnda puuvilja või marju ka(no ilmselgelt toovad teised ka midagi ja see poleks kogu söök neile, enne kui keegi arvab, et näljutaksin lapsi). Tavaliselt nii pisikesed lapsed väga õunu vist ei fänna? Pole küll endal lapsi, aga enda lapsepõlves oli küll pigem selliseid asju laual. Arbuus k alati olnud, sest tavaliselt on suuremad istumised suvel olnud ja arbuus üldjuhul läheb paljudele peale.
Krõpsu ja kommi ma pigem viiks vähem, nii pisikesed vist tõesti ei peaks suures koguses, aga kui on mingi istumine, kus nagunii palju lapsi, siis ei saa keegi mingit suurt tervisekahjustust või edasist õppeedukuse langust paarist krõpsust/kommist. Tõesti noh, vahel ju võib, pidu pole ju igapäevane ja peosöök ammugi mitte. Hull asi ka kui laps seostab pidu millegi heaga. Kas ta siis peaks peolauas saama keedekartulit ja kaalikat ja porgandit ainult? Vaevalt, et ta siis suure rõõmuga sinna läheks. Võta rahulikult, ausalt ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline “päkapikud toovad lapsele sussi sisse porgandit” esimese lapsega ülereageerijast tibuemme.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 07:35; 17.06 10:38; 17.06 15:44; 17.06 23:38; 18.06 14:08; 20.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsepõlves oli peotoit kartulisalat, seda ei tehtudki muul ajal, kui vaid sünnipäevadel ning oli mega hea. Sama moodi on nüüd peotoiduks krõpsud, viineripirukad, kommid – las lapsed siis pugivad ja tunnevad sellest rõõmu. Muul ajal teedki süüa oma prioriteetide alusel. Aga samas on see häda, kasvab su laps suuremaks, hakkab sõpradel külas käima ja avastab, et mõnes kodus seisavad küpsise/kommikausid laula ning perelapsed käivad sealt ükskõikselt mööda. Siis see laps ei suuda külas ennast tagasi hoida kommide/küpsiste söömisel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanem on 8-17 tööl, lasteaia piknik algab kell 16. Niigi peaks tund varem töölt ära tulema ja siis on veel aega kiivisid tiku otsa ajada, lillkapsast puhastada ning omaaia maitseainestest dipikaste kokku segada, mandli- ja maiteamisjahudest koogikesi küpsetada, mis on gluteeni-, laktoosi- ja maitsevabad?

 

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pahviks löödud vastustest. Nüüd ma saan aru, miks mul osa sugulasi peab meid lapsepiinajateks, sest meie 2a ei saa kommi.

Me pole siiani andnud talle ka limonaadi, krõpse ja kiirtoitu. Sellised asjad pole meie toidulaual ka pidupäeval.

Miks peol on okei rämpsu süüa?

Miks tervislikkuse jälgimine teeb ühest emast saikoemme?

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jälle hakkab pihta. Minu esimene laps ka ei saanud kuni 3a kommi, sest lihtne oli mitte pakkuda, kui laps niikuinii tahta ei osanud. See pole mingi ülitubliduse näitaja. Pigem on vastused sellest, et ühe ühislaua pärast (mis pole nagunii põhitoidukorraks ette nähtud) tehakse suur ja kaugeleulatuv teema. Põhirõhk teiste halvustamisel.

P.s. ja mina teengi gluteeni ja piimavabasid kooke, vean/vedasin lasteaia sünnipäevaks puuviljavaagnaid, burksi pole meie 3 last oma 7/9/10 eluaasta jooksul veel mäkist vms saanudki, hambad on kõik aukudeta jne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 07:35; 17.06 10:38; 17.06 15:44; 17.06 23:38; 18.06 14:08; 20.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina ei küpseta ega lõigu midagi sellistele üritustele, sest ma ei taha vastutust võtta. Pole mul ju kodus mingi heakskiiduga koduköök.

Mu lapsed on käinud ka mingis asutuses, kus omatöödeldud asju ei tohtinudki tuua (hetkel ei tule meelde, millises).

Lapsed on nii erinevad. Mu noorim nt ei söö kommi – magustoitu jms. Ma absoluutselt pole keelanud, aga ta ei ole sünnist saati tahtnud. Ühe kommi võtab, siis joob portsu vett peale. Sellisel avalikul üritusel söökski ta sellist kiirnäksimist. Suitsukalasalati sööks ära küll, aga rahulikes oludes. Nt kodus, kus saab ka natuke veenmistööd teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Tunnen end hetkel pisut “saikoemmena” ????</p>

Täna oli lasteaias nn hooaja lõpetamise piknik 3-4 aastastele kus lapsevanemad tõid ise toidu. Valdavalt koosnes see magusatest küpsetistest, aga ka oli kartulikrõpse, viinereid, küpsiseid, vahukomme ja kummikomme…mõned üksikud tõid puuvilju(mina).

Kuna ise sellist nn lauda lastele kunagi ise ei pakuks (aga tundub, et olen vähemuses), siis tekkiski küsimus, mille mõtlesin siin laiale ringile panna, et millised on teiste vaated?

Mida teie viiksite 3-4 aastaste peolauale?

Sa kukuksid pikali kui näeksid milline on tavaline soome laste peolaud ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd eriti tervislikuks minna, siis puuviljad ka ei kõlba (sisaldavad puuviljasuhkrut) ja viinamarjad on eriti kurjast (kemikaalid). Tomatites võib palju nitraati olla… Siis pigem porgandi- ja kurgilõigud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajaah, ja need miinustajad imestavad, kui nende lastel õppimis-, käitumis-, tähelepanu- ja tervisehäired on ja peavad seda “normaalsuseks” ja arvavad, et midagi pole teha selle vastu. On küll, tervislikult süüa, mitte mugavalt süüa, saasta vältida.

Tahaks näha ühte last, kes on kiirtoidu peal ja värske toidu vaba dieedil üles kasvades “klassi parimaks õpilaseks” saanud.

Terve minu põlvkond on üles kasvanud praekartuli, praemuna ja lehmakommin peal. Mis värske salat?

Ma arvan, et me oleme igas aspektis paremad, kui sina.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Väikelaps 3-4 aastaste piknikul peamiselt rämpstoit?