Esileht Väikelaps 3-aastane ei taha uusi riideid

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )

Teema: 3-aastane ei taha uusi riideid

Postitas:
Kägu

Unista edasi, kuidas su 3-aastane on kõva stilist, kes tahab massist erineda ja kombineerib teadlikult omale Tom of Finlandi selga. Tulemuseks on meesolend, kes ei oska enda maitsekalt riidesse panna. Lips lopendab poole kõhu peal ja sääre alt välguvad sokid.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea ühtegi kuulsat stilisti, kes oleks ema karmi käe all õppinud korralikult ja massimoodi sulanduvalt rõivastuma. Elementaarsed asjad loomulikult, teatud kaetus näiteks. Samas mis see sinu asi on, kui mõnel täiskasvanud mehel on lips viltu ja sokid paistavad? Kui talle nii meeldib ja olukord pole presidendi vastuvõtt ega ole parasjagu tema pulmad? Mis see sinu asi on üldse 🙂

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Maitsetus on ju alati kaugelt äratuntav. Halvasti riides, sest ei oska end riidesse panna. Kui tahad olla erinev ja originaalne, siis peab sul keskmisest parem tunnetus ja teadlikkus olema. Tõmban jalga dressipüksid ja lähen ballile, siin ei ole midagi originaalset ega uhket. Ohh ma olen nii eriline ja erinev, no ei ole. Lihtsalt tola.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea ühtegi kuulsat stilisti, kes oleks ema karmi käe all õppinud korralikult ja massimoodi sulanduvalt rõivastuma. Elementaarsed asjad loomulikult, teatud kaetus näiteks. Samas mis see sinu asi on, kui mõnel täiskasvanud mehel on lips viltu ja sokid paistavad? Kui talle nii meeldib ja olukord pole presidendi vastuvõtt ega ole parasjagu tema pulmad? Mis see sinu asi on üldse 🙂

Maitsekus tähendab massimoodi? Täitsa kindlalt on neil olnud emad, kes pöörasid keskmiselt rohkem riietumisele ja riietele tähelepanu ja nad ei käinud juba lapsena suvalistes riietes. Sealt juba hakkas nende silm arenema ja tähele panema.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi pole kunagi selles, et neile nii meeldib, vaid nad ei oska seda ise tähele panna. Neid pole õpetatud. Harimatus ja matslikkus pole asi, mille üle uhke olla. Inetu käitumine ja lohakas riietumine häirib kõiki teisi inimese ümber. Jäägu siis parem koju ja mütaku oma kukepükstega aias.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see massimood siis puutub, kui ema selgitab lapsele miks öösärgis pole sobilik lasteaeda või poodi minna? See on autostumise tagajärg. Tassitakse lapsi autoga lasteaeda ja surutakse nad sinna otse voodist. Kui mina olin laps, siis oli välistatud, et keegi pidžaamas lasteaeda jõuab, sest lasteaeda tuldi vanema käe kõrval tipa-tapa.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi polegi ju stiiliomapäras või eneseväljenduses, vaid mida ütleb see, kui me lapse valikuid eos halvustame. Muidugi uue printsessikleidiga matkale või võimlemistrikoos kelgutama ei lähe (funktsionaalselt ebasobiv), pidulikumal puhul käituma ja ka riietuma võiks õpetada, aga mitte midagi ei juhtu, kui koduõues või lasteaias “liiga palju” mustreid korraga seljas on.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

P. S. See, kui meesterahvas tahab teismeeas või täiskasvanuna naiselikult riietuda ei ole kuidagi seotud sellega, kas ema lubas tal lapsena suvel saabastes käia.

Ega ei aita ülim kontroll väikelapse riietuse üle lapsena seda võimalikku täiskasvanuna naiseks riietumise soovi ka ära hoida.

Asi pole selles, et pead last lühikese rihma otsas, aga kulunud koduriietes kodust välja ei minda, iga riide jaoks on oma aeg ja koht, samuti ei saa mina aru, kuidas suvel teie lastele veel eelmise talve saapad jalga mahuvad, kas neil jalanumber ei kasva siis suveks? Mina arvasin, et lapsed ikka kasvavad ka.

Meil peres ei ole kunagi olnud mingeid kulunud koduriideid. Kõik on normaalsed riided. Samuti ei ole meil olnud eraldi linna/auto kombet või lasteaia oma. Kõik kõlbab mõlemasse olukorda. “Pidu” riided on ka olemas. Peale lasteaeda lihtsalt vahetati tavalised riided ära. Eriti suvel, liiva pärast, kui laps väike oli.
Miks peab laps kodus olema selliste riietega, millega ei kannata isegi kodust välja astuda?

Kõik augulised ja plekilised ma lihtsalt viskan minema. Eriti tänapäeva saadavuse ja hindade juures. Ei ole ma kunagi keelanud lapsel mööda asfaltit ega sopalompe roomata selle eesmärgiga, et saaks vaid kõva nimega toote edasi müüa.
Vanasti oli jah teistmoodi, kuna polnud saada nii palju igasugu riideid.

Teema on veidi mööda läinud jaa algsest pointist. Aga vastasin tsiteeritud jutule.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgem ausad paljud olete mugavad lapsevanemad.

Asi polegi ju stiiliomapäras või eneseväljenduses, vaid mida ütleb see, kui me lapse valikuid eos halvustame. Muidugi uue printsessikleidiga matkale või võimlemistrikoos kelgutama ei lähe (funktsionaalselt ebasobiv), pidulikumal puhul käituma ja ka riietuma võiks õpetada, aga mitte midagi ei juhtu, kui koduõues või lasteaias “liiga palju” mustreid korraga seljas on.

See polegi teemaks olnud, et riided peaks toon-toonis ja viimase peal klapitatud olema, vaid ekstreemsetest juhtudest, kus laps tuuakse lasteaeda öösärgis, jalutab suvel talvesaabastes, kümme erinevat asja üksteise otsas jne. See vanem on laisk ja ta ei viitsi oma lapsega suhelda. Magab hommikul viimase vindinid, siis krabab voodisooja lapse otse autosse ja just nii nagu see soovib. Visatakse üle lasteaia ukse – kasvatage minu last. Nüüd lohutab oma musta südametunnistust, et tema laps on stiilne, eriline ja massist erinev.

+3
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

P. S. See, kui meesterahvas tahab teismeeas või täiskasvanuna naiselikult riietuda ei ole kuidagi seotud sellega, kas ema lubas tal lapsena suvel saabastes käia.

Ega ei aita ülim kontroll väikelapse riietuse üle lapsena seda võimalikku täiskasvanuna naiseks riietumise soovi ka ära hoida.

Asi pole selles, et pead last lühikese rihma otsas, aga kulunud koduriietes kodust välja ei minda, iga riide jaoks on oma aeg ja koht, samuti ei saa mina aru, kuidas suvel teie lastele veel eelmise talve saapad jalga mahuvad, kas neil jalanumber ei kasva siis suveks? Mina arvasin, et lapsed ikka kasvavad ka.

Meil peres ei ole kunagi olnud mingeid kulunud koduriideid. Kõik on normaalsed riided. Samuti ei ole meil olnud eraldi linna/auto kombet või lasteaia oma. Kõik kõlbab mõlemasse olukorda. “Pidu” riided on ka olemas. Peale lasteaeda lihtsalt vahetati tavalised riided ära. Eriti suvel, liiva pärast, kui laps väike oli.

Miks peab laps kodus olema selliste riietega, millega ei kannata isegi kodust välja astuda?

Kõik augulised ja plekilised ma lihtsalt viskan minema. Eriti tänapäeva saadavuse ja hindade juures. Ei ole ma kunagi keelanud lapsel mööda asfaltit ega sopalompe roomata selle eesmärgiga, et saaks vaid kõva nimega toote edasi müüa.

Teema on veidi mööda läinud jaa algsest pointist. Aga vastasin tsiteeritud jutule.

Peale sopalompi ja asfalti ei saa küll seda rõivast enam plekivabaks. Aga ei hakka  plekkide pärast ju terveid riideid ära viskama. Kodust välja külla minnes  siiski paneks võimalikult plekivabad riided. Minule isiklikult meeldib kodus sportlikult riietuda. Väljaspool kodu ma aga ei taha Sporty Spice olla.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

kus laps tuuakse lasteaeda öösärgis, jalutab suvel talvesaabastes, kümme erinevat asja üksteise otsas jne. See vanem on laisk ja ta ei viitsi oma lapsega suhelda. Magab hommikul viimase vindinid, siis krabab voodisooja lapse otse autosse ja just nii nagu see soovib. Visatakse üle lasteaia ukse – kasvatage minu last. Nüüd lohutab oma musta südametunnistust, et tema laps on stiilne, eriline ja massist erinev.

Sa ikka fantaseerid siin kõvasti. Milleks?

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Fantastiline teemaarendus. 3aastase talvesaapad ennustavad hakkama saamist kogu ülejäänud elu.

Kujutage ette milline on ühe 3aastase elu. Tal pole eriti millegi üle oma elus kontrolli. Käsu peale aetakse hommikul üles, topitakse putru täis ja viiakse lasteaeda. Tema pole valinud kas või millises lasteaias ta käib, ta ei saa valida kes ta rühmakaaslased või õpetaja on. Ta ei saa valida, millal ta tahab magada, süüa, käsi pesta, pissida, või eriti üldse midagi.  Kõige väiksemad asjad, mille üle meie ise peame otsustamist elementaarseks, peab 3aastane käsu peale tegema. Ja nüüd ei lasta tal isegi omale särki valida. Loomulikult tahab laps panna selga midagi sellist, mis vanematele on vastumeelne – see näitab lapsele, et tema sõna kaa maksab mingis olukorras.

Kui laps tahab panna midagi eriti ekstravagantset selga, on see vanemate tegemata töö selles mõttes, et lapsele pole antud isiklikku vastutust ega otsustusõigust. Enamustele lastele ei ole. Ja riiete valimine on see üks väike koht, kus lapsel on natuke kontrolli, ja sellest vanusest, kui MINA ISE välja on löönud, ta ei kavatse laps oma kontrolli käest anda. Kui eesmärk on kasvatada endaga hakkamasaav täikasvanu, on see väga tervitatav iseloomuomadus ja näitab lapse normaalset arengut.

Lahingute valimine on väga oluline oskus elus. Pole mõtet langeda 3aastase tasemele ja jonnima hakata väikeste mõttetute asjade üle nagu plekiline särk. Las mingis olukorras ‘võidab’ laps. See tõesti ei ole tähtis, kas väikelapse riietel on mõni plekk või auguke või mitte. See laps, kes tunneb oma elu üle teatud kontrolli, teeb teises olukorras rohkem koostööd. Ja see teine olukord võib olla päriselt tähtis  – sõidutee ületamisel käitumine, avalikus kohas sõna kuulamine.

Kummalise riietusega õpib inimeste kohta nii mõndagi – näiteks inimestel kes liiga pikalt mõtlevad teiste riiete valiku üle, eriti kui see teine juhtub olema väikelaps, on enda elus liiga igav ja vähe isiklikke eesmärke.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle parandan augulisi riideid ja plekke eemaldan. Ja kui plekk ei eemaldu, panen ikkagi lapsele, ja endale, asja selga.  Kõik ei ole rahale taandatav. Riidetööstus on mõttetult keskkonda saastav ning iga augu ja pleki pärast asja ära visata, on täiesti totter.
Küll aga, mul pole probleemi nende plekiliste rõivastega kodust välja astuda. Nagu ise ütlesid – tänapäeval on asjad kättesaadavad ja odavad ning see, kui keegi käib kulunud või plekilise esemega, ei tähenda, et ta teeks seda vaesusest või puudusest. See näitab inimese väärtushinnanguid suuremas plaanis.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Fantastiline teemaarendus. 3aastase talvesaapad ennustavad hakkama saamist kogu ülejäänud elu.

Kujutage ette milline on ühe 3aastase elu. Tal pole eriti millegi üle oma elus kontrolli. Käsu peale aetakse hommikul üles, topitakse putru täis ja viiakse lasteaeda. Tema pole valinud kas või millises lasteaias ta käib, ta ei saa valida kes ta rühmakaaslased või õpetaja on. Ta ei saa valida, millal ta tahab magada, süüa, käsi pesta, pissida, või eriti üldse midagi. Kõige väiksemad asjad, mille üle meie ise peame otsustamist elementaarseks, peab 3aastane käsu peale tegema. Ja nüüd ei lasta tal isegi omale särki valida. Loomulikult tahab laps panna selga midagi sellist, mis vanematele on vastumeelne – see näitab lapsele, et tema sõna kaa maksab mingis olukorras.

Kui laps tahab panna midagi eriti ekstravagantset selga, on see vanemate tegemata töö selles mõttes, et lapsele pole antud isiklikku vastutust ega otsustusõigust. Enamustele lastele ei ole. Ja riiete valimine on see üks väike koht, kus lapsel on natuke kontrolli, ja sellest vanusest, kui MINA ISE välja on löönud, ta ei kavatse laps oma kontrolli käest anda. Kui eesmärk on kasvatada endaga hakkamasaav täikasvanu, on see väga tervitatav iseloomuomadus ja näitab lapse normaalset arengut.

Lahingute valimine on väga oluline oskus elus. Pole mõtet langeda 3aastase tasemele ja jonnima hakata väikeste mõttetute asjade üle nagu plekiline särk. Las mingis olukorras ‘võidab’ laps. See tõesti ei ole tähtis, kas väikelapse riietel on mõni plekk või auguke või mitte. See laps, kes tunneb oma elu üle teatud kontrolli, teeb teises olukorras rohkem koostööd. Ja see teine olukord võib olla päriselt tähtis – sõidutee ületamisel käitumine, avalikus kohas sõna kuulamine.

Kummalise riietusega õpib inimeste kohta nii mõndagi – näiteks inimestel kes liiga pikalt mõtlevad teiste riiete valiku üle, eriti kui see teine juhtub olema väikelaps, on enda elus liiga igav ja vähe isiklikke eesmärke.

Kuule, me kõik oleme olnud kolmeaastased ja oleme pidanud käima lasteaias ja sööma seal putru ja meie eest on teinud kõiki otsuseid meie vanemad.

+2
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujutage ette milline on ühe 3aastase elu. Tal pole eriti millegi üle oma elus kontrolli. Käsu peale aetakse hommikul üles, topitakse putru täis ja viiakse lasteaeda. Tema pole valinud kas või millises lasteaias ta käib, ta ei saa valida kes ta rühmakaaslased või õpetaja on. Ta ei saa valida, millal ta tahab magada, süüa, käsi pesta, pissida, või eriti üldse midagi. Kõige väiksemad asjad, mille üle meie ise peame otsustamist elementaarseks, peab 3aastane käsu peale tegema. Ja nüüd ei lasta tal isegi omale särki valida. Loomulikult tahab laps panna selga midagi sellist, mis vanematele on vastumeelne – see näitab lapsele, et tema sõna kaa maksab mingis olukorras.

Lahingute valimine on väga oluline oskus elus. Pole mõtet langeda 3aastase tasemele ja jonnima hakata väikeste mõttetute asjade üle nagu plekiline särk. Las mingis olukorras ‘võidab’ laps. See tõesti ei ole tähtis, kas väikelapse riietel on mõni plekk või auguke või mitte. See laps, kes tunneb oma elu üle teatud kontrolli, teeb teises olukorras rohkem koostööd. Ja see teine olukord võib olla päriselt tähtis – sõidutee ületamisel käitumine, avalikus kohas sõna kuulamine.

Väga nunnu kirjeldus, aga ühel hetkel saab su nunnu eriliselt riietuda tahtev kolmene suuremaks ja läheb kooli ja seal teisi lapsi ei huvita su jutt, nad vaatavad, mis su lapsel seljas ja jalas on ja selle järgi kas suhtlevad temaga või siis mitte ja massist eristumine tuleb kõne alla alles suuremates klassides, väiksemad jälgivad seda väga, et peab olema nagu on sõpradel.

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga nunnu kirjeldus, aga ühel hetkel saab su nunnu eriliselt riietuda tahtev kolmene suuremaks ja läheb kooli ja seal teisi lapsi ei huvita su jutt, nad vaatavad, mis su lapsel seljas ja jalas on ja selle järgi kas suhtlevad temaga või siis mitte ja massist eristumine tuleb kõne alla alles suuremates klassides, väiksemad jälgivad seda väga, et peab olema nagu on sõpradel.

Sinna on 7-10 aastat aega lapsel kasvada ja õppida.
See on perekonna tasemel tohutu traagika, kui kellegi areng jääb põnniastates pidama. Aga 1) see inimene ei lähe kunagi tavakooli kui areng 3aasta juurest enam edasi ei lähe 2) väikelapse arengu seisukohalt on riiete osas valiv olemine igati normaalne.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on perekonna tasemel tohutu traagika, kui kellegi areng jääb põnniastates pidama. Aga 1) see inimene ei lähe kunagi tavakooli kui areng 3aasta juurest enam edasi ei lähe 2) väikelapse arengu seisukohalt on riiete osas valiv olemine igati normaalne.

Eestis algab koolikohustus 7-selt, aega on seega vaid mõned aastad, mitte 10 aastat.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis algab koolikohustus 7-selt, aega on seega vaid mõned aastad, mitte 10 aastat.

Ka esimesse klassi ei lähe see laps koos tavalastega, kes 3aastasest edasi ei suuda areneda.

Kui 3aastase puhul muretsed, kas ta suudab mingid pehmemad ühiskondlikud normid ära õppida (ja siiralt arvad, et ei suuda)..  Kas siis oled ka need 3aastased juba eos maha kandnud, kes veel muna praadida, kirjutada, lugeda, õigesti pliiatsit hoida, jalgrattaga sõita, ujuda, excelis pivotit koostada ja motivatsioonikirja kirjutada ei oska? Ka nende oskuste jaoks on AINULT MÕNED AASTAD jäänud, aeg tiksub!

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, me kõik oleme olnud kolmeaastased ja oleme pidanud käima lasteaias ja sööma seal putru ja meie eest on teinud kõiki otsuseid meie vanemad.

Mina ei käinud sunniviisiliselt lasteaias. Vaid viimases rühmas, enne kooli ja sedagi ca pool aastat.
Olin vanaemaga kodune.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei käinud. Olin lasteaianimekirjas aga omasin kodust vanaema. Väiksemana käisin võibolla korra nädalas, viimasel aastal enne kooli sundis ema enamusel päevadel kohal käima. Enamuse ajast olin vanaema juures sest eelistasin seal olemist lasteaiale. Seal oli tavaliselt ka mu vend ja täditütar, nemad vaatasid mulle järele, aga vanaema ise hoidis väga lõdva rihma otsas. Pidin hõikamise peale tuppa tema juurde jooksma ning sellega ka reeglid enamvähem piirdusid. Võisin olla porine, võisin olla paljas, võisin endast segaduse maha jätta. Mäletan selgelt kuidas vanaema voodriga kalosse kandsin kui tema hoovi peal malmvannis mänguasju ujutasin. Oli soe aastaaeg ja jalas tänapäeva vaste talvesaabastele.
Ainus diagnoos, mida seni on mulle pandud on kilpnäärme alatalitus. Täna suudan tööle minekuks sobiva komplekti selga panna ja omasin juba kooli ajal mitut sõpra.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll aga, mul pole probleemi nende plekiliste rõivastega kodust välja astuda. Nagu ise ütlesid – tänapäeval on asjad kättesaadavad ja odavad ning see, kui keegi käib kulunud või plekilise esemega, ei tähenda, et ta teeks seda vaesusest või puudusest. See näitab inimese väärtushinnanguid suuremas plaanis.

Kui ma näen teise inimese seljas plekilisi rõivaid, siis ma ei mõtle, et see näitab inimese väärtushinnanguid suuremas plaanid, vaid ma mõtlen, et miks ta plekilisi riideid kannab, kas ta ise ei näe, et riie on must. Vabandust, aga nii ma mõtlen.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma näen teise inimese seljas plekilisi rõivaid, siis ma ei mõtle, et see näitab inimese väärtushinnanguid suuremas plaanid, vaid ma mõtlen, et miks ta plekilisi riideid kannab, kas ta ise ei näe, et riie on must. Vabandust, aga nii ma mõtlen.

Aga 3-aastase puhul võiks ju mõelda, et see on parasjagu ta lemmikpluus ja kannab seda, kaua tahab. Või kuniks vanematega kokkuleppele saab, et see uue vastu vahetada. Sest väikelapsed väga tihti soovivad kanda just seda riietuseset, mis neile hetkel meeldib, nemad ei pane plekke tähele. Ja iga plekk pole ka “must”. Hommikupudru värske plekk pluusil on mustus  jah, aga võilillemahla plekk pestud pükstel ei ole mustus.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis on minusugused, kes ütlevad lapsele, et kui riided mustad ja põlved puruks, siis küllap oli lõbus…

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsele koolis klassikaaslane 1.klassis ütles lapse vahetusjalatsite kohta, et tema kandis Timberlandi sandaale viimati lasteaias. Ühesõnaga, andis mõista, et minu laps kannab titekaid sandaale, mis ei sobi kooli vaid lasteaeda. Vahet pole, et need on kvaliteetsed ja mitte väga odavad sandaalid. Riiete, jalanõude üle tõmmatakse kiun kohe koolis käima.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui su laps ei peaks iseloomult teistele lastele näiteks meeldima, siis lapse riideid, jalanõusid hakatakse kohe kindlalt mõnitama koolis ja see ei loe, et ise need lapsed käivad äkki üldse kuidas jumal neid parasjagu juhatab riides, ikka tõmbavad kiunu käima. Lapsed on kohutavalt õelad üksteise suhtes.

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sünnist saati rääkida lapsele, et kui sa ei ole selline ja selline, siis teised võivad sulle halvasti öelda, õpetab lapsele, et halvasti ütlemine on norm ja aktsepteeritav.

Endaga tööd peavad tegema inimesed, kes tunnevad vajadust kommenteerida, kui teine ei ole täpselt selline nagu neile meeldib. Mitte kunagi ei hakka me kõigile maailma inimestele meeldima ja kes tahab halvasti öelda, leiab selleks alati ka põhjuse. Siin on koos täiskasvanud inimesed, kes õigustavad laste(!) välimuse põhjal kritiseerimist. Me ju saame aru, et see ütleb midagi nende täiskasvanute kohta, mitte laste.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Plekid plekkideks. Aga alati ,kui näen kellelgi uusi kriitvalgeid sokke või tsärki, mõtlen miks tal oli vaja uhiuut asja osta, kas teisiti tõesti ei saanud.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Plekid plekkideks. Aga alati ,kui näen kellelgi uusi kriitvalgeid sokke või tsärki, mõtlen miks tal oli vaja uhiuut asja osta, kas teisiti tõesti ei saanud.

Aga need kasutatud ja läbi pestud on ju ka ometi kunagi kriitvalged olnud.
See on küll veidi veider mõtlemine.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

ühel hetkel saab su nunnu eriliselt riietuda tahtev kolmene suuremaks ja läheb kooli ja seal teisi lapsi ei huvita su jutt, nad vaatavad, mis su lapsel seljas ja jalas on ja selle järgi kas suhtlevad temaga või siis mitte ja massist eristumine tuleb kõne alla alles suuremates klassides, väiksemad jälgivad seda väga, et peab olema nagu on sõpradel.

Just, sest emad on neid sundinud olema nagu kõik teised. Kuigi ma pean ütlema, et minu laste lasteaias ja klassis oli küll neid vanemate poolt tasalülitatud lapsi, aga vähe. Koolikiuse seepärast, et keegi erines riietuse mõttes, absoluutselt ei olnud. Jah, kellelegi võidi algklassides halvasti öelda liigse kehakaalu või räpasuse tõttu. Aga mitte üks kord ei kuulnud ma omma lastelt ega nende sõbrannadelt, et kedagi oleks kiusatud, kuna ta näiteks tuli klassiõhtule rahvariideseelikuga, aga mitte moodsa nabapluusiga vms. Heas mõttes eristumine oli väga popp. Keegi ei tahtnud olla “nagu kõik”. Kuidugi kui välja arvata need, kellest oli igasugune loomingulisus ja mängulisus varakult kodus välja juuritud.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi pole kunagi selles, et neile nii meeldib, vaid nad ei oska seda ise tähele panna. Neid pole õpetatud. Harimatus ja matslikkus pole asi, mille üle uhke olla. Inetu käitumine ja lohakas riietumine häirib kõiki teisi inimese ümber. Jäägu siis parem koju ja mütaku oma kukepükstega aias.

Vale. Mina saan suurepäraselt aru, et mu rõivastumisstiil ei ole moodne. Ma ei taha moodne olla 🙂 Küll aga jälgin, et riided oleksid puhtad ja materjal mugav. Moodne olla…selline mõte pole isegi kunagi pähe tulnud. Miks ometi peaks keegi soovima käia riidees sama moodi kui teised. Koolis oli küll just sedapidi, et võimekamad ja popimad õpilased leidsid mingi väikese knihvi, kuidas eristuda. End väljendada. Samas polnud neil kellelgi seda muret, et ei oskaks end pidulikul vüi kurval puhul kohaselt riietada.

+3
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )

Esileht Väikelaps 3-aastane ei taha uusi riideid