Esileht Väikelaps 3-aastane ja kõne mõistmine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 3-aastane ja kõne mõistmine

Postitas:

Minu paar kuud tagasi kolmeaastaseks saanud laps on koguaeg olnud aeglasema kõne arenguga. Oleme käinud neuroloogil ja logopeedil ning praegugi käib lasteaias logopeedi juures. Ta räägib 3-4-sõnaliste lausetega. Minu meelest on aga probleem algusest peale selles, et ta ei mõista piisavalt hästi kõnet. Näiteks küsin temalt, et kui vana ta on, siis vahel vastab õigesti ja mõnikord ütleb suvalise numbri või üldse enda nime. Värve ta ka veel hästi ei tunne, lähevad segamini. Igasuguseid mängude reegleid jms ta ei taha eriti tunnistada, tahab ikka kõike omamoodi teha ja kui üritan õpetada, siis ta ei taha üldse teha midagi. Alguses peale, kui hakkas ilmnema, et ta ei saa veel minu meelest piisavalt hästu kõnest aru, olen mures, et äkki on tal mingi erivajadus. Teised eakaaslased lasteaias või sõbrannade sama vanad tunduvad ikka palju nutikamad kohati. Kas kellelegi on veel sarnane kogemus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 19:39; 27.05 22:48; 28.05 10:23; 28.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta siis ka aru ei saa, kui ta tahab? Mul on 3,5-aastane, kes põhimõtteliselt vastab mõnele küsimusele aiateibaid, kohati räägib nagu tita, reeglitele vilistab ja õpetada ei lase. Samas räägib muidugi pikalt ja laialt ning keeruliselt ja saab kõigest väga hästi aru, aga ta lihtsalt ei taha mõnda asja teha ja siis ongi kõik. Ehk võib-olla sinu last ei huvitagi värvid jms, aga mingis muus teemas on väga pädev? See muidugi ei tähenda, et siin taga mingi erivajadus ei peitu, ma enda omal ka näen, et ta päris tavapärane laps pole…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulmisuuringule tuleb minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps (3a3k) teab enda nime. Vanuse küsimust ignoreerib. Samas numbereid lugeda teab 10-ni. Kui õde viimati küsis, mis ta mänguasi maksis, siis vastas “834”. Värve üldiselt teab, aga 100% pihta ei pane. Lauamängudes saab reeglitest selles mõttes aru, et üritab paremaid kaarte endale nihverdada. Kaotamise mõte on talle talumatu. Tundub, et mõnest asjast saab aru küll, aga mugavam on teeselda, et ei taipa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulmisuuringule tuleb minna.

Kuulmisega on kõik korras. Seda on kontrollitud.

Lisan veel juurde, et ta ei räägigi veel üldse mingeid pikki jutte ja kohati kui meie räägime talle midagi, siis tundub küll, et ei saa aru, sellest ka see mure. Aga vahel ta jah nagu meelega vastab suvalisi asju ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 19:39; 27.05 22:48; 28.05 10:23; 28.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei saa öelda, et kindlasti ei ole erivajadust, aga väga palju kirjelduses on lihtsalt ealine. Värve jm sõnavara tuleb lihtsalt järjepidevalt mängudes õpetada. St kui meelde ei jää, ei ole ehk seni huvi pakkunud, mitte mingi erivajaduse tõttu… Kõne mõistmist hinnatakse enamasti (kahe-kolmeosaliste) käskluste täitmise, mitte vastamise järgi, AGA kolmene suurepärase kõnemõistmisega laps ei pruugi ka käsklusi täita.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on 2a ja 7 k vanune. Suures osas sinu lapsega sarnane. Kui teistega sai selles vanuses juba lauamänge mängida, siis temaga on raskem. Reeglitest ja korraldustest aru ei saa või siis ei taha. Kõne on selge, aga vähene. Värve ajab segamini. Nime ei oska öelda või ütleb nime asemel vanuse. Kõnega eriti ei improviseeri. Kodustest toimingutest saab kenasti aru. On mu teiste lastega võrreldes füüsiliselt osavam, paneb ennast hea meelega oskuste ulatuses riidesse jne. Olen ka natuke mures.
Kuna selles vanuses nad alati sõna ei kuula, siis on vahel raske aru saada, kas ta ei saa aru või ei taha aru saada, mida ma räägin,
Koduse, kahe korraldusega “ kommitesti” on ta siiski läbinud… A la võta tool ja võta kapist üks komm. Siis sai küll kohe aru, mida tegema pidi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei saa öelda, et kindlasti ei ole erivajadust, aga väga palju kirjelduses on lihtsalt ealine. Värve jm sõnavara tuleb lihtsalt järjepidevalt mängudes õpetada. St kui meelde ei jää, ei ole ehk seni huvi pakkunud, mitte mingi erivajaduse tõttu… Kõne mõistmist hinnatakse enamasti (kahe-kolmeosaliste) käskluste täitmise, mitte vastamise järgi, AGA kolmene suurepärase kõnemõistmisega laps ei pruugi ka käsklusi täita.

Ma tean jah, et selle järgi honnatakse kõne mõistmist, aga probleemiks ongi see, et alati ta ei saa sellistest korraldustest aru. Lihtsamatest saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 19:39; 27.05 22:48; 28.05 10:23; 28.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on 2a ja 7 k vanune. Suures osas sinu lapsega sarnane. Kui teistega sai selles vanuses juba lauamänge mängida, siis temaga on raskem. Reeglitest ja korraldustest aru ei saa või siis ei taha. Kõne on selge, aga vähene. Värve ajab segamini. Nime ei oska öelda või ütleb nime asemel vanuse. Kõnega eriti ei improviseeri. Kodustest toimingutest saab kenasti aru. On mu teiste lastega võrreldes füüsiliselt osavam, paneb ennast hea meelega oskuste ulatuses riidesse jne. Olen ka natuke mures.

Kuna selles vanuses nad alati sõna ei kuula, siis on vahel raske aru saada, kas ta ei saa aru või ei taha aru saada, mida ma räägin,

Koduse, kahe korraldusega “ kommitesti” on ta siiski läbinud… A la võta tool ja võta kapist üks komm. Siis sai küll kohe aru, mida tegema pidi.

Jaa, see on väga sarnane minu lapsele. Ainult, et ta füüsiliselt pole ka väga osav, nt riietumises veel täiesti algaja. Samas on ta väga osav pallimängudes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 19:39; 27.05 22:48; 28.05 10:23; 28.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps 3-aastane ja kõne mõistmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.