Esileht Erivajadustega laps 3 aastane laps ja ei räägi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: 3 aastane laps ja ei räägi

Postitas:

Tere, mul saab laps novembris juba kolme aastaseks ja ta ei räägi välja arvatud siis iss(issi), vahest mämm mämm(tahab süüa) ja vahest ja juua .Enamus ajast pudi keel.

Perearst pani aja kinni tartusse käisime eile lapsega seal logopeedi ja neuroloogi juures. Logopeed ei osanud midagi õelda, kuna lapS muidu väga tegus saab aru asjadest, oskab puslesid kokku panna jne…aga lihtsalt ei räägi. Neuroloog arvas sama et ei tea millest see on aga et peaks haiglasse mingi aeg sisse jääma ja uuringud tegema.Et mingi kõne haire. Vereproov võeti kohe eile ära, kuna nende proovi vastused tulevad 1-2 kuud. Kas kellegi lapsega on sama olnud? Millal laps rääkima hakkas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 11:21; 30.08 11:29; 31.08 08:50; 31.08 12:52; 02.09 17:52; 04.09 17:39; 13.09 14:13; 21.10 11:30; 05.11 16:48; 13.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on kõnehilistumisega.
Kas laps käib lasteaias? On võimalik saada logopeedilist abi?
Kuidas on lapse käsi? Tugev, lödi? Tegelege kodus peenmotoorika arendamisega. Logopeedilt saate nõuanded kõne arendamiseks. Eesti keeles on ilmunud ka mitmeid kõne arendamise käsiraamatuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 18:40; 04.09 17:56; 12.09 22:25; 13.09 08:31; 13.09 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsi on tugev ja lasteaias harjutame hetkel. Logopeedi juures käisime ta ei osanud midagi öelda. Neuroloog ütles, et peame haiglasse sisse jääma ja et tehakse uuringud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 11:21; 30.08 11:29; 31.08 08:50; 31.08 12:52; 02.09 17:52; 04.09 17:39; 13.09 14:13; 21.10 11:30; 05.11 16:48; 13.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen näinud last kes ka täpselt selles vanuses ei rääkinud, aga siiski hakkas kõnelema ja ta on täiesti tavaline laps. Olen kokku puutunud ka lastega, kes on saanud autismidiagnoosi. Vaata oma last lasteseltskonnas. Kas sulle tundub et ta erineb millegipoolest teistest lastest või mitte. Mida teised näevad? Kas neuroloog ei rääkinud, miks ta lapse uuringutele tahab saata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 23:24; 01.09 18:37; 03.09 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neuroloog ei rääkinud midagi erilist, ta küsis ainult küsimusi, et kuidas meil kodus asjad on, siis uuris teda kohapeal kui ta mängis, üritas lapsega rääkida, kontrollis põlvi, jalgu, vaatas käsi ja selga. Ütles, et läheksime ka kõrvaarsti juurde, et kuulmist kontrollida. Muud miskit. Pidid helistama kui kohale peame minema.
Teistega mängides on laps veidi omaette, aga seda vb sellepärast, et ta pole väga palju omavanustega kokku puutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 11:21; 30.08 11:29; 31.08 08:50; 31.08 12:52; 02.09 17:52; 04.09 17:39; 13.09 14:13; 21.10 11:30; 05.11 16:48; 13.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu suurem poiss oli/on samasugune. Käisime ka Tartus uuringutel. Tehti MRT (ajuuring) ja uneuuring. Need mu poisil korras. Geenitest tehti ka(see vereproov teil ilmselt seleks). Logopeedi, psühholoogi juures käiakse ka enamasti siis seal haiglas olles.
Et siis uuritase põhjalikumalt, millest see mitte rääimine võib olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 09:19; 01.09 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua te haiglas sees olite? Ja mis teile räägiti, et millest see kõnehäire võib tingitud olla. Vahest ma mõtlen , et mis siis küll saab kui ta ei hakkagi rääkima, või, et mis siis saab kui uuringud näitavad midagi halba. Väike hirm on sees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 11:21; 30.08 11:29; 31.08 08:50; 31.08 12:52; 02.09 17:52; 04.09 17:39; 13.09 14:13; 21.10 11:30; 05.11 16:48; 13.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 09:19, kuidas sellisele uuringule pääseb? Mul on 4a lapsel beebieast jubedad unehäired, ja kõne on tugevalt ebaühtlane, Tallinnas vist ei tehta selliseid uuringuid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehakse ikka Tallinnas ka. Mina käisin oma lapsega Mustamäe lastehaiglas. Väikelaste psühhiaatriaosakonnas. Meil hakkas laps hilja rääkima, teistega ei suhtle eriti tänaseni. Ma ise kahtlustasin autismi. Diagnoosi ei ole me saanud ja laps on täitsa tubliks paari aastaga muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 23:24; 01.09 18:37; 03.09 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kägu 09.19
Me olime haiglas 3 päeva (Tartu, enamasti läeb nädal, me saime varem uuringud tehtud).
Uuringutele sain saatekirja neuroloogilt. (Neuroloogil beebist saadik kord-kaks aastas käinud (esialgu avaldus erilisus spastilisuses), tema juurde saatekiri perearstilt.)

Meie kõne põhjust ei osata siiski kindlalt öelda. Meil avastati geenianomaalia (väike jupike ühest kromosoomisttopelt). Kas see kuidagi rääkimist mõjutab, ei osata öelda – maailmas 1 laps selline veel. Sel lapsel süda haige, kuulmine korrast ära (minu omalneed korras). Ja rääkimine ka.

Praegu poiss 5. Ajasime puude, mitmete asjapulkade soovitusel. Saime koha logopeedilise lasteaiarühma, nüüd siis nädala käinud seal. Poiss räägib, aga sõnavara üsna piiratud, pole eakohane. Loodame parimat 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 09:19; 01.09 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan ka, et kõik on korras, kui arstil käidud saame siis kindlasti annan ka siia teada mis räägiti .

Ise käin hetkel koolis ja kahjuks laps lasteaias hakkama ei saa, kuna kasvataja ütles, et tahab koguaeg käest kinni ja läheduses olla. Nimele ei pidanud seal ka reageerima ning söömas ka mitte. Kuigi kodus ta reagaarib küll kui ma temaga räägin. Nüüd vaatabki praegu last minu ema. Kuni saame haiglas käidus ja teada milles probleem. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 11:21; 30.08 11:29; 31.08 08:50; 31.08 12:52; 02.09 17:52; 04.09 17:39; 13.09 14:13; 21.10 11:30; 05.11 16:48; 13.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida lasteaiaõpetajad veel räägivad? Nemad ju oskavad erinevusi hästi välja tuua kuna on pidevalt laste keskel. Lisaks oskavad juba tänapäeva õpetajad kahtlustada teatud häireid, sest nad omavad kogemusi.

Küsin veel lisaks, et kuidas sinu laps mängib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 23:24; 01.09 18:37; 03.09 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvatajad ei rääkinud rohkem midagi. Poiss mängib ilusti, nii oma ette kui ka vanaema isa või minuga. Enamjaolt mängib üksi, on rahulik, vahest teeb ka pahandusi, nagu lapsed ikka. On nupukas, meeldib kõik mis on uus. Saab kergemate puslede kokku panemisega hakkama klotsidest oskab torne laduda jne, autoga veab koormaid ühest kohast teise, paneb erinevate kujudega kujundid õigetesse aukudesse jne..nagu poisid ikka mängivad. Lihtsalt ei räägi. Õpetan, näitan, kordan, aga ikka ei midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 11:21; 30.08 11:29; 31.08 08:50; 31.08 12:52; 02.09 17:52; 04.09 17:39; 13.09 14:13; 21.10 11:30; 05.11 16:48; 13.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen logopeed ja selliseid poisse, kes saavad nüüd kolm või juba kolm suvel saanud, üks poiss silme ees, kes saab 4 sügisel ja nad ka ei räägi. Too 4 a saav midagi juba ütleb, aga arengus on eripärad ja kõnemõistmisprobleem lisaks.
Nii et neid lapsi on palju kahjuks. Sina lapsevanemana oled käitunud igati õigesti, otsinud abi. Loodan parimat! 3 a rääkima hakkanuid on ja loodame, et siis tuleb nagu paisu tagant 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 18:40; 04.09 17:56; 12.09 22:25; 13.09 08:31; 13.09 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen logopeed ja selliseid poisse, kes saavad nüüd kolm või juba kolm suvel saanud, üks poiss silme ees, kes saab 4 sügisel ja nad ka ei räägi. Too 4 a saav midagi juba ütleb, aga arengus on eripärad ja kõnemõistmisprobleem lisaks.
Nii et neid lapsi on palju kahjuks. Sina lapsevanemana oled käitunud igati õigesti, otsinud abi. Loodan parimat! 3 a rääkima hakkanuid on ja loodame, et siis tuleb nagu paisu tagant :)[/tsitaat]

Oi, oi, oi! Tahaks kohe hirmsal kombel teada, kus Te “logopeed” olete!?!
Mis kooli Te lõpetasite ja milliste hinnetega? KUIDAS Te üldse logopeediks saite? Kas Teile ei tehtud etteütlusi ega õpetatud häälikute pikkusi kirjas, lauseehitust, järgarve märkima ega lühendeid?

Teeb kurjaks küll, kui SELLINE logopeed kiidab mures lapsevanemat. See oleks sama kui mina hakkaks tuumafüüsikule nõu andma.

Lapsevanem, ole kriitiline ja mõtle adekvaatselt!

“Logopeed”, pöördu tööandja poole ja palu ennast lahti lasta, sest arvatavasti (kui tegelikult oledki logopeed) teed lastele rohkem kahju kui kasu. 8(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 18:34; 13.09 08:01; 15.09 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema, kes teema püstitas,oleks tore Teiega koos vestelda(e-mail).
Mul nimelt sama probleem, mul 2 poega, 2aastane ja 4aastane. Kõnetud nö
Tehtud on vanemale pojale ka geenitest, MRT, kõik arstid läbi käidud,nüüdseks saime koha logopeedilisse lasteaeda. Sõnu on ligikaudu 10-15.
Mure on suur!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oi, oi, oi! Tahaks kohe hirmsal kombel teada, kus Te “logopeed” olete!?!
Mis kooli Te lõpetasite ja milliste hinnetega? KUIDAS Te üldse logopeediks saite? Kas Teile ei tehtud etteütlusi ega õpetatud häälikute pikkusi kirjas, lauseehitust, järgarve märkima ega lühendeid?

Teeb kurjaks küll, kui SELLINE logopeed kiidab mures lapsevanemat. See oleks sama kui mina hakkaks tuumafüüsikule nõu andma.

Lapsevanem, ole kriitiline ja mõtle adekvaatselt!

“Logopeed”, pöördu tööandja poole ja palu ennast lahti lasta, sest arvatavasti (kui tegelikult oledki logopeed) teed lastele rohkem kahju kui kasu. [/tsitaat]

Oi, kui kuri! Väga paha oli lugeda Teie vastukaja minu aadressil.
Lugesin oma vastuse läbi ja oh häda, leidsin tõesti, et olen mingis meelesegaduses kirjutanud ühe sõna ülipika sulghäälikuga. Sulghääliku õigekiri mul muidu ikka 5+. Esimeses lauses on jäänud lause kuidagi poolikuks. Vabandan, ju siis midagi kogemata kustus ära vms. Järgarvud – olen kursis. Kas on punktid puudu? Eksimine on inimlik, me kõik teeme vigu, ka õpetajad, eripedagoogid ja logopeedid. Ma ei ole eesti filoloog, kindlasti eksin ka mina õigekirjas (nt komad, kokku-lahku kirjutamine, suur ja väike algustäht – keelereeglid ka muutuvad).

Mis minu vastuses Teid nii väga sisulise poole pealt ärritas? Tõin näiteid, et neid lapsi on päris palju. Kiitsin vanemat, et ta on abi otsinud. Mida veel? Ma ei saa arvuti tagant muud midagi ju teha. Kui vanem jätab oma meiliaadressi, siis saadaksin talle nõuanded kõne arendamiseks (tõin enne välja, et ilmunud on kirjandust lapsevanemale lugemiseks).

Olen korrektselt lõpetanud Tartu Ülikooli eripedagoogika osakonna (eksameid ei sooritanud hinnetele F ja D).
Jah, olen veel noor ja pole väga kaua töötanud, aga siiski olen hinnatud, lastega saan kenasti hakkama, muudkui õpin juurde ja tahan oma tööd hästi teha.

See vastus, mis Teile ei meeldinud, ei olnud mu ainus vastukaja teemaalgatajale. Eespool võtsin ka sõna.

Miks karata niimoodi ninna võõrale inimesele, keda üldse ei tea ega tunne?

Teemaalgataja käest küsiksin lapse hingamise kohta. Kas laps hingab ikka nina kaudu? Milline on lapse hambumus? Sain aru, et laps räägib nö pudikeeles, st sõnad on, aga ebaselge hääldusega. Hääldus peaks olema selge 5ndaks eluaastaks ehk siis, kui laps on saanud neljaseks. Paha ei tee muidugi artikulatsiooniaparaadi harjutused, et natuke keele ja suu lihaseid treenida. Teadlikku treeningut selles vanuses lapselt muidugi nõuda veel ei saa. Aga kuna probleemiks pigem lapse vähene sõnavara, siis hääldusega tegelemine ei ole primaarne.

Mitu viga nüüd mu kirjutises leidsite?
PS! Kui nüüd norimiseks läks, siis Teil on koma puudu ühes lauses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 18:40; 04.09 17:56; 12.09 22:25; 13.09 08:31; 13.09 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oi, kui kuri! Väga paha oli lugeda Teie vastukaja minu aadressil.
Lugesin oma vastuse läbi ja oh häda, leidsin tõesti, et olen mingis meelesegaduses kirjutanud ühe sõna ülipika sulghäälikuga. Sulghääliku õigekiri mul muidu ikka 5+. Esimeses lauses on jäänud lause kuidagi poolikuks. Vabandan, ju siis midagi kogemata kustus ära vms. Järgarvud – olen kursis. Kas on punktid puudu? Eksimine on inimlik, me kõik teeme vigu, ka õpetajad, eripedagoogid ja logopeedid. Ma ei ole eesti filoloog, kindlasti eksin ka mina õigekirjas (nt komad, kokku-lahku kirjutamine, suur ja väike algustäht – keelereeglid ka muutuvad).

Mis minu vastuses Teid nii väga sisulise poole pealt ärritas? Tõin näiteid, et neid lapsi on päris palju. Kiitsin vanemat, et ta on abi otsinud. Mida veel? Ma ei saa arvuti tagant muud midagi ju teha. Kui vanem jätab oma meiliaadressi, siis saadaksin talle nõuanded kõne arendamiseks (tõin enne välja, et ilmunud on kirjandust lapsevanemale lugemiseks).

Olen korrektselt lõpetanud Tartu Ülikooli eripedagoogika osakonna (eksameid ei sooritanud hinnetele F ja D).
Jah, olen veel noor ja pole väga kaua töötanud, aga siiski olen hinnatud, lastega saan kenasti hakkama, muudkui õpin juurde ja tahan oma tööd hästi teha.

See vastus, mis Teile ei meeldinud, ei olnud mu ainus vastukaja teemaalgatajale. Eespool võtsin ka sõna.

Miks karata niimoodi ninna võõrale inimesele, keda üldse ei tea ega tunne?

Teemaalgataja käest küsiksin lapse hingamise kohta. Kas laps hingab ikka nina kaudu? Milline on lapse hambumus? Sain aru, et laps räägib nö pudikeeles, st sõnad on, aga ebaselge hääldusega. Hääldus peaks olema selge 5ndaks eluaastaks ehk siis, kui laps on saanud neljaseks. Paha ei tee muidugi artikulatsiooniaparaadi harjutused, et natuke keele ja suu lihaseid treenida. Teadlikku treeningut selles vanuses lapselt muidugi nõuda veel ei saa. Aga kuna probleemiks pigem lapse vähene sõnavara, siis hääldusega tegelemine ei ole primaarne.

Mitu viga nüüd mu kirjutises leidsite?
PS! Kui nüüd norimiseks läks, siis Teil on koma puudu ühes lauses.
[/tsitaat]

RUMAL logopeed! Õigekiri on selgeks õpitud keskkooli lõpuks. Kui juba kraadi minnakse omandama, siis peaks näpud ja pea juba HARJUMUSEST, mitte “kogemata” õigesti kirjutama.

Minul pole ühtegi koma puudu. Tegemist on eesti keeles võrdlusega, kus sõna kui võrdub sõnaga nagu. Mina ei ole samuti eesti filoloog, aga kirjutamise õppisin koolis ära.

Soovitan siiski töölt lahti võtta, sest logopeed tegeleb kõneraviga, kus on väga tähtis tunda keele struktuuri. Eriti lauseehitust ja selle komponente. Kui LOGOPEED ei tunne vajadust järgarvule punkti panna ega mõika pika ja ülipika hääliku kirjapildi vahet, millest me siis veel räägime?

Ma võin ilma logopeedi hariduseta ka küsida vanemalt: kas kõrvaarstil käidud? Ega alarõhku ei ole? Kas kuuleb korralikult? Kas adenoid ei ole suurenenud? Olete pilti teinud? Ega suguvõsas sellist asja varem ole olnud? Kas peenmotoorika töötab? S.t oskab helmeid nöörile ajada, joonistab, pusib sõlme paeltest, kääridega oskab lõigata, mängib legodega, äkki veel mõndade PISIKESTE mänguasjadega? Kuidas ise räägite? Kas pudistate, esineb sigmatismi, endal mingit muud kõne eripära? See kõik võib mõjutada lapse keele arengut.
Samuti tingib kõne hilistumise see, kui vanem ei sunni last rääkima ehk siis laps on harjunud imikust peale näpuga näitama ja ühmama, kuid reaalselt ei olegi keegi öelnud, et kui sa seda või teist ei ütle, siis sa seda ei saa. Kui laps on harjunud, et tema soove loetakse viibetest ja jonnimisest, siis tal ei ole näo- ja suulihased harjunud tööd tegema. Rääkimise, häälikute ütlemise, üheks tingimuseks ongi lihaste areng ja treening.

Kui palju lapsevanem oma lapsega alates SÜNNIST rääkinud on? Üliaktiivne matkimisperiood on 3-aastasel juba möödunud, kuid miskit annab veel teha.

Esimese asjana võitegi ette võtta sõnavara õpetamise. Ostate, joonistate või prindite piltkaardid ja hakkate ükshaaval pilte näitama, sõna juurde ütlema ja suunama last seda kordama. Edusamme võite premeerida. Ilma sõnavarata laps räägi.

Alati ei tasu otsida süüd meditsiinist. Vanem saab sama palju (kui mitte rohkem) ära teha kui logopeed. Nagu perekool.ee-st näha, siis logopeed võib lapsele valesti hääliku pikkusi õpetada või loeb logopeed mõnd uudset avastust logopeedias ega suuda funktsionaalselt lugeda, sest ei erista põhiarvu järgarvust. 🙂

Edu, perekooli logopeed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 18:34; 13.09 08:01; 15.09 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei anna see õigekiri Teile rahu.
Guugeldasin seda lauset, kuhu mina oleksin koma pannud (see oleks sama kui….). Tulid sellised näited: nii ja naa. Luban, et küsin oma
filoloogia õppejõust sõbrannalt üle, kas on koma või mitte.

http://www.google.ee/search?q=se+oleks+sama+kui&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:et:official&client=firefox-a&source=hp&channel=np&gws_rd=cr,ssl&ei=h9QTVJLyGuX-ygOCm4Aw#rls=org.mozilla:et:official&channel=np&q=see+oleks+sama+kui

Mis nende arvudega siis lahti on? Kirjutasin:
… kes saab 4 sügisel… – kes saab sügisel 4?
…4 a saav… – kõik ju arusaadav?
…3 a rääkima haKanuid…
Järgarv, nt 4. eluaastaks peab olema omandatud…. Siis tuleb tõesti punkt.

Võibolla teete siis kõikidele logopeedidele etteütluse, et näha, kas ikka oskavad kirjutada. Kui eksivad, siis töölt lahti.

Väga tore, et olete lapse kõne arendamisega kursis. Ju olete siis laia silmaringiga inimene. Võibolla tõesti ei ole mina nii hea keeletajuga inimene kui Teie, aga ma saan siiski oma tööd teha (ülikoolis ei olnud õigekirja testi sisseastumisel ega lõpetamisel).

Ma vabandasin selle sulghääliku märkimise eksimuse eest. Ma tavaliselt kirjutan ikka õigesti. Eks see tõsi ole, et arvutiga kirjutades ja veel foorumites seda tehes laseme end ehk pisut lõdvemaks.

Edaspidi ma siia midagi ei kirjuta (kuigi mu vastuseid on varasemalt kiidetud ja loodan, et vanemad on natuke abi saanud). Võite ise nõu anda. Last nägemata ei saa nagunii midagi täpsemalt öelda.

Filigraanselt täiuslikust õigekirjast olulisemaks pean mina logopeedi töös suhet lapsega. Et logopeed oleks lapsesõbralik, mänguline, loov, saaks lapsega hea kontakti, et laps tahaks logopeedi juurde tulla.

Kahjuks algab mu nädalavahetus halbade emotsioonidega (“rumal”). Suutsite peatselt sünnitava naise tuju ära rikkuda. Logopeedidest on niigi karjuv puudus, võibolla peaks siis tõesti peale lapsehoolduspuhkust midagi muud tegema (minu kompetents on ju täielikult mutta trambitud Teie poolt).

Ma ei soovi seda teemat enam risustada, nii et rohkem ma sõna ei võta. Ma ei pea ennast Teile tõestama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 18:40; 04.09 17:56; 12.09 22:25; 13.09 08:31; 13.09 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd teemasse minna, siis minu varsti kolmeseks saav laps hakkas kuu aega tagasi kahesõnalisi lauseid ja fraase moodustama. Tal on muul põhjusel raske puue (see tegelikult puudutab intellekti ka) ja me oleme käinud kõikjal uuringutel. Tehti nii mrt kui ka uneuuringud, samuti igasugused testid logopeedide ja psühholoogidega. Õnneks need puhtmeditsiinilised uuringud mingit kõrvalekallet ei näidanud, aga võõras ümbruses võõra inimesega vestlused ei andnud logopeedile küll mingit pilti. Nende hinnangul on mu laps lausrumal ja kaheselt jäänud aasta oma arengus maha. Tegelikult, kui teda sedasi emapilguga vaadata, siis on väga nutikas laps, areneb omas tempos ja oma võimaluste piires.
Siit moraal, et ega need arstid ei pruugi ka alati lapsest ülevaadet saada. Lihtsalt endal hea teada, et lapsel näiteks epilepsiamuret pole.

Mina kiidan ka logopeedilist lasteaeda. Mulle on esimesed päevad seal väga hea mulje jätnud.

Ja nüüd õigekeelsusest. See siin on foorum, mitteformaalne suhtluskeskkond. Siin kirjutataksegi mitteformaalselt, antakse edasi sõnum vormile tähelepanu pööramata.

Ma lugesin ka seda logopeedi arvamust. No oleks võinud esimest lauset paremini sõnastada ja mõne koma kuhugi sinna ja ette kirjutada, aga inimene andis edasi mõtte.

Kui me räägime nüüd kui ja nagu ees käivatest komadest, siis võrdluses ei panda koma, kui järgneb võrdlusfraas (st tegusõna ei ole). Kui aga järgneb võrdluslause (kui mina hakkaks tuumafüüsikule nõu andma), siis on koma vajalik.

Ühesõnaga teemast mööda ei ole mõtet karjuda, kui endas täiesti kindel ei olda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 08:58; 15.09 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen oma lause siis korda. Juhtus see siis vist kiirustades, midagi on tõesti vahepeal kaduma läinud. Juhtub, eks ole 🙂

Olen logopeed. Tean lapsi, kes saavad nüüd kolm või on juba kolm suvel saanud ja ei räägi. Üks poiss on silme ees, kes saab 4 sügisel ja ka ei räägi.

6-aastased, 6-a

Eelmine vastaja. Olen nõus, et ema ja isa tunnevad oma last kõige paremini. Logopeedil on seetõttu oluline vanemaga lapsest rääkida, aga samas ka last ise näha tegutsemas. Nõustamine kuulub ka logopeedi töövaldkonda (väga oluline, muide!)

Kahjuks paljud vanemad kardavad tasandusrühmi, logopeedilisi lasteaedu. Andmata endale aru, et laps saab seal abi: vähem lapsi, õpetajad jõuavad individuaalselt tegeleda, logopeed saab lapsega tegeleda 4-5 päeva nädalas. Logopeed näeb ka vanemat tihedamini, sest on tasandusrühma liige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 18:40; 04.09 17:56; 12.09 22:25; 13.09 08:31; 13.09 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Minu e-mail on ylenna40@hotmail.com. Südameke123 võid mulle kirjutada

Kägu 22.25 Laps hingab nina kaugu. Hambumus on korras, ainuke asi, et krigistab väga tihti hambaid ja mitte kuidagi ei suuda talle selgeks teha, et nii ei tohi teha. Talle pakub see nalja ja teeb veel hullemini.(krigistab ka vahest öösel hambaid kui magab).

Paneksin lapse kohe logopeedilisse lasteaega, aga kahjuks ma elan järvamaal Paides ja siin ei ole sellist lasteaeda minu teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 11:21; 30.08 11:29; 31.08 08:50; 31.08 12:52; 02.09 17:52; 04.09 17:39; 13.09 14:13; 21.10 11:30; 05.11 16:48; 13.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

RUMAL logopeed! Õigekiri on selgeks õpitud keskkooli lõpuks. Kui juba kraadi minnakse omandama, siis peaks näpud ja pea juba HARJUMUSEST, mitte “kogemata” õigesti kirjutama.

Minul pole ühtegi koma puudu. Tegemist on eesti keeles võrdlusega, kus sõna kui võrdub sõnaga nagu. Mina ei ole samuti eesti filoloog, aga kirjutamise õppisin koolis ära.

Soovitan siiski töölt lahti võtta, sest logopeed tegeleb kõneraviga, kus on väga tähtis tunda keele struktuuri. Eriti lauseehitust ja selle komponente. Kui LOGOPEED ei tunne vajadust järgarvule punkti panna ega mõika pika ja ülipika hääliku kirjapildi vahet, millest me siis veel räägime?

Ma võin ilma logopeedi hariduseta ka küsida vanemalt: kas kõrvaarstil käidud? Ega alarõhku ei ole? Kas kuuleb korralikult? Kas adenoid ei ole suurenenud? Olete pilti teinud? Ega suguvõsas sellist asja varem ole olnud? Kas peenmotoorika töötab? S.t oskab helmeid nöörile ajada, joonistab, pusib sõlme paeltest, kääridega oskab lõigata, mängib legodega, äkki veel mõndade PISIKESTE mänguasjadega? Kuidas ise räägite? Kas pudistate, esineb sigmatismi, endal mingit muud kõne eripära? See kõik võib mõjutada lapse keele arengut.
Samuti tingib kõne hilistumise see, kui vanem ei sunni last rääkima ehk siis laps on harjunud imikust peale näpuga näitama ja ühmama, kuid reaalselt ei olegi keegi öelnud, et kui sa seda või teist ei ütle, siis sa seda ei saa. Kui laps on harjunud, et tema soove loetakse viibetest ja jonnimisest, siis tal ei ole näo- ja suulihased harjunud tööd tegema. Rääkimise, häälikute ütlemise, üheks tingimuseks ongi lihaste areng ja treening.

Kui palju lapsevanem oma lapsega alates SÜNNIST rääkinud on? Üliaktiivne matkimisperiood on 3-aastasel juba möödunud, kuid miskit annab veel teha.

Esimese asjana võitegi ette võtta sõnavara õpetamise. Ostate, joonistate või prindite piltkaardid ja hakkate ükshaaval pilte näitama, sõna juurde ütlema ja suunama last seda kordama. Edusamme võite premeerida. Ilma sõnavarata laps räägi.

Alati ei tasu otsida süüd meditsiinist. Vanem saab sama palju (kui mitte rohkem) ära teha kui logopeed. Nagu perekool.ee-st näha, siis logopeed võib lapsele valesti hääliku pikkusi õpetada või loeb logopeed mõnd uudset avastust logopeedias ega suuda funktsionaalselt lugeda, sest ei erista põhiarvu järgarvust. 🙂

Edu, perekooli logopeed![/tsitaat]

See oleks sama, kui mina hakkaksin tuumafüüsikule nõu andma. Koma eristab siin pea- ja kõrvallauset. Tegemist ei ole lihtvõrdlusega.

Soovitan oma kommentaarid tähelepanelikult läbi lugeda ja seejärel abi otsida. Mitte filoloogilt, mitte logopeedilt, aga psühhiaatrilt. Selline suhtlemisoskus viitab diagnoosile.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 21:29; 15.09 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See oleks sama, kui mina hakkaksin tuumafüüsikule nõu andma. Koma eristab siin pea- ja kõrvallauset. Tegemist ei ole lihtvõrdlusega.

Soovitan oma kommentaarid tähelepanelikult läbi lugeda ja seejärel abi otsida. Mitte filoloogilt, mitte logopeedilt, aga psühhiaatrilt. Selline suhtlemisoskus viitab diagnoosile.[/tsitaat]

See oleks sama nagu mina hakkaksin tuumafüüsikule nõu andma.
Tegemist on võrdlusega.

Pea- ja kõrvallause tekiks juhul, kui minu üks lause pool täpsustaks teist. Antud juhul võrdlesin ebapädeva logopeedi nõuannet isehakanud tuumafüüsiku poti ja panniga.

Diagnoosi pole vaja mulle panna. Veel vähem soovitab seda mulle perekooli isehakanud arst.

Mulle lihtsalt käib närvidele, et inimesed otsivad abi ja mingid suvalised tegelased, kes pole vaevunud ennast piisavalt harima, hakkavad lapsi “õpetama” ja annavad oma lohakusega halba eeskuju kõikidele teistele.

Lisaks ei ole teadmatusele ja oskamatusele vabanduseks see, et tegemist on lihtsurelikele mõeldud keskkonnaga. Pigem vastupidi – peabki nokkima, siis tulevad need punktid ja hääliku pikkused järgmine kord ka õigesti.

Edumeelsust, perekooli arst!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 18:34; 13.09 08:01; 15.09 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.eki.ee/books/ekk09/index.php?p=5&p1=3&id=478 loe punkt 3 kõva häälega endale mitu korda ette. Jah, seal on võõrsõnu, aga äkki siis kuidagi kõlab autoriteetsemalt, kui mina seda sulle suudan selgitada.

Mina ei ole logopeed, ei ole filoloog, lihtsalt erivajadustega lapse ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 08:58; 15.09 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, minge oma kirjavigadega mujale teemasse,raske on teemat jälgida kui te kitkute oma õigekirja siin 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…olen samuti pettunud, et teema sellise söörde on võtnud. Minu laps on 4aastane, lauseid hakkas moodustama 3,6 aasta vanuselt. Jälgin teemat huviga…Mul on sellest grammatika jurast foorumi kontekstis nii üle visanud. Krt kas e-mailinduses, skypes pole kunagi ühtki kirja vahetanud, et ei tea, pole näinud, et teatud formaadis tõesti pole vaja näpuga järge ajada…(või parandate seal ka kogu aeg üksteise vigu- Selge, koosolek homme hommikul, kuid kuhu jäi lauselõpust punkt…ehk võtad ennast töölt lahti! jne. )kebige siit minekut kui miskit tarka öelda pole. Süda niigi muret täis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…olen samuti pettunud, et teema sellise söörde on võtnud. Minu laps on 4aastane, lauseid hakkas moodustama 3,6 aasta vanuselt. Jälgin teemat huviga…Mul on sellest grammatika jurast foorumi kontekstis nii üle visanud. Krt kas e-mailinduses, skypes pole kunagi ühtki kirja vahetanud, et ei tea, pole näinud, et teatud formaadis tõesti pole vaja näpuga järge ajada…(või parandate seal ka kogu aeg üksteise vigu- Selge, koosolek homme hommikul, kuid kuhu jäi lauselõpust punkt…ehk võtad ennast töölt lahti! jne. )kebige siit minekut kui miskit tarka öelda pole. Süda niigi muret täis…[/tsitaat] Mõtlen sama. Tegelikult võiks kasutustingimustes kirjas olla, et kui ei ole õigekirja valdkonna teema, siis on keelatud sarnase juraga teemasse sisse sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See oleks sama nagu mina hakkaksin tuumafüüsikule nõu andma.
Tegemist on võrdlusega.

Pea- ja kõrvallause tekiks juhul, kui minu üks lause pool täpsustaks teist. Antud juhul võrdlesin ebapädeva logopeedi nõuannet isehakanud tuumafüüsiku poti ja panniga.

Diagnoosi pole vaja mulle panna. Veel vähem soovitab seda mulle perekooli isehakanud arst.

Mulle lihtsalt käib närvidele, et inimesed otsivad abi ja mingid suvalised tegelased, kes pole vaevunud ennast piisavalt harima, hakkavad lapsi “õpetama” ja annavad oma lohakusega halba eeskuju kõikidele teistele.

Lisaks ei ole teadmatusele ja oskamatusele vabanduseks see, et tegemist on lihtsurelikele mõeldud keskkonnaga. Pigem vastupidi – peabki nokkima, siis tulevad need punktid ja hääliku pikkused järgmine kord ka õigesti.

Edumeelsust, perekooli arst![/tsitaat]

Sa näed ja sa ei mürista!
Pea- ja kõrvallause tekib sellepärast, et on kaks öeldist!
Mina olen filoloog, aga tegelikult peaks ka põhikooli lõpetanud isik suutma selle koma siia panna.

Mine nüüd tegele oma probleemidega ja lõpeta see loll ja upsakas jutt.

Logopeedi soovitused olid igati asjalikud. Kui 3-aastane ei räägi, siis tuleb abi otsida. Mida kiiremini, seda suurem lootus. Mul on ka endal kõneprobleemidega 3-aastane, sestap avasin teema. Hullunud lapsevanema kallaletung logopeedile jätab mulje, et lapsevanem on ise erivajadusega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 21:29; 15.09 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga imelik jah lugeda siin seda jaburat rünnakut logopeedi vastu.
Mis sul viga on?

Minu laps hakkas rääkima kolmeselt. Enne seda oli sõnu aga rohkem kui sinu lapsel, lihtsalt pikki lauseid ei olnud.
Kindlasti tuleks aga laste lapse arengut hinnata. Meie läksime logopeedile neljaselt ja pidime palju tööd tegema lapsega, sest kuigi ta juba rääkis lausetega, oli kõnes palju vigu ja see polnud kolmandatele isikutele mõistetav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Erivajadustega laps 3 aastane laps ja ei räägi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.