Esileht Väikelaps 3-aastase lasteaia päeva pikkus

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: 3-aastase lasteaia päeva pikkus

Postitas:

Kas sellises vanuses väga sotsiaalsele lapsele 10h lasteaiapäev 5x nädalas on liig või pigem mitte?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus 3a nii lasteaias käibki.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 00:18; 27.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsine küsimus või?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsest õppetööd on ju imevähe sellest ajast. Osa ajast on magamine, söömine, mäng. Ma päris tööpäevana ei võtaks.
Muidugi, kui reeglite täitmine, kindlatel kellaaegadel söömine ja magamine, teistega arvestamine on kõik veel võõras ja seda kodus pole nõutud, siis tuleb üle täiskasvanu tööpäeva tõesti.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus 3a nii lasteaias käibki.

Täpselt! Minu tööpäev kestab 8 tundi. Lisaks pool tundi lõunat. Lasteaiast tööle jõudmiseks ja vastupidi kulub kulub 15 minutit. See teeb lapse aiapäeva pikkuseks 9 tundi. Niimoodi hakkas ta käima juba veidi enne 2-aastaseks saamist.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 09:07; 24.08 18:12; 25.08 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sotsiaalne laps on kolmest järjestikust päevast lasteaias ikka täitsa soss – kipub ka kiiremini haigeks jääma. Proovin nädala keskel ühe vaba päeva ka anda. 10h ta mul seal ei ole ka – 8, max 9h.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi liiga palju.
Aga kui muud varianti pole, siis suurem osa lapsi harjub, mis neil üle jääb.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsest õppetööd on ju imevähe sellest ajast. Osa ajast on magamine, söömine, mäng. Ma päris tööpäevana ei võtaks.

Muidugi, kui reeglite täitmine, kindlatel kellaaegadel söömine ja magamine, teistega arvestamine on kõik veel võõras ja seda kodus pole nõutud, siis tuleb üle täiskasvanu tööpäeva tõesti.

3- aastasele lapsele on terve lasteaiapäev õppimine, pidev teistega arvestamine, asjade jagamine, järjekorras ootamine jne Soovitan soojalt nädalake 10 tunnised tööpäevad vabatahtlikuna lasteaias veeta, saad ise ka aru, et see on koolieelikule tõsine tööpäev.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On palju aga kahjuks tänapäeval on see karm reaalsus, sest tööl on vaja käia.
Minu laps õnneks saab hakkama 8.5h. Kell 8.00-16.30 aga me ei ela Eestis ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida rohkem ja pikemalt viia, seda haigem on ka laps.

Mida rohkem puhkust anda, seda tervem.

Ise ei paneks kunagi last 5päeva nädalas hommikust-õhtuni aeda, pigem hoian mujalt kokku ja leian muu lahenduse, kui lapse tervisega mängin.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 12:42; 25.08 08:43; 27.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida rohkem ja pikemalt viia, seda haigem on ka laps.

Mida rohkem puhkust anda, seda tervem.

Ise ei paneks kunagi last 5päeva nädalas hommikust-õhtuni aeda, pigem hoian mujalt kokku ja leian muu lahenduse, kui lapse tervisega mängin.

Mul ka tutvusringkonnas mitmeid sellise jutuga. Reaalsus on see, et nende naiste sissetulek on kaduvväike leibkonnasissetulekust. Kui sinu sissetulekust pere majanduslik seis, nt eluasemekulud, ei sõktu, ongi lihtne nii rääkida. Kui su sissetulek moodustab aga 50% pere sissetulekust, on teine teema. Sa võid ju siis isegi mõelda, aga lõpuks ohid foorumis, et miks mees nluab naise töökeminemist jne.

See on ikka luksus, kui lihtsalt saad valida, palju laps aias käib. Miks teda üldse sinna tassida, kui saab teisiti?

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi olla luksus, kui laps käib nt 4 päeva nädalas. See ei tähenda veel, et ma kodune oleks vaid korra nädalas käib lapsehoidja. Jah, kulud on suuremad aga lapse heaolu on tähtsam.

Samuti on minu jaoks elementaarne, et kui peres on kaks vanemat, siis on lapse toomine-viimine jagatud nii, et laps peaks võimalikult vähe lasteaias olema. Ise viin lapse 8.30-8.45 ja olen 9-9.15 tööl. Mees aga läheb u 7-7.30 tööle ja on oma kalendris alates 16 märkinud end hõivatuks nii et olenevalt päevast on 16.15-16.30 lasteaias. Mina saan rahulikult töölt tulla ja ei pea kiirustama

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 14:41; 26.08 18:10; 27.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on igas vanuses lasteaialapsele liiga pikk päev. Sotsiaalne või mitte, ega see väsimuse vastu ei aita. Lasteasutus on ju lapsele nagu täiskasvanule töökoht, ega see ei ole koduga võrdne koht. On reeglid, millest kinni pidada, olemine ikka kontrollitud, kui 5 päeva nädalas tulevad 10-tunnised päevad, siis arvata on, et ka kõige sotsiaalsemal lapsel tekivad käitumishäired ja väsimus. Kui vanem arvab, et see ongi ok, siis haigused panevad asja niikuinii paika – stressis ja väsinud laps jääb palju kergemalt haigeks, kolmesega on suht kindel, et rütm hakkab olema pigem selline, et 5 päeva lasteaias ja siis kodus haige.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on igas vanuses lasteaialapsele liiga pikk päev. Sotsiaalne või mitte, ega see väsimuse vastu ei aita. Lasteasutus on ju lapsele nagu täiskasvanule töökoht, ega see ei ole koduga võrdne koht. On reeglid, millest kinni pidada, olemine ikka kontrollitud, kui 5 päeva nädalas tulevad 10-tunnised päevad, siis arvata on, et ka kõige sotsiaalsemal lapsel tekivad käitumishäired ja väsimus. Kui vanem arvab, et see ongi ok, siis haigused panevad asja niikuinii paika – stressis ja väsinud laps jääb palju kergemalt haigeks, kolmesega on suht kindel, et rütm hakkab olema pigem selline, et 5 päeva lasteaias ja siis kodus haige.

Minu laps läks lasteaeda 1,5 aastaselt. Hetkel on ta 3,5 ehk siis 2 talve lasteaias käinud. Käime mehega mõlemad täiskohaga tööl. Mehe graafik on selline, et mõni nädal saame lapse ühel päeval koju jätta, mõni nädal mitte. Mõlemal aastal on laps aiast puudunud ühe kuu jagu päevi. Esimesel aastal oli pikim haigus kõrvapõletik ja teisel tuulerõuged. Ei ole alati nii, et lasteaias viibimine on ainult häda, õnnetus ja haigused.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 09:07; 24.08 18:12; 25.08 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka nii, et mees läks 7 tööle, mina aga hiljem. Mina viisin lapsed 8.45 paiku lasteaeda ja isa läks 16 paiku järgi. Veidi üle 7h olid lasteaias. Oli ka päevi, kus isa nad lasteaeda viis ja sealt tõi ning mõni päev läksin enne lõunaund järgi, kui võimalus oli. Lasteaeda läksid mõlemad väga väiksena. Algul 2 päeva nädalas, siis 3 päeva nädalas jne. 3aastaselt hakkasid täiskohaga käima. Koolivaheaegadel on kodus ja puhkavad, aga paratamatult peavad vanemad tööl käima ja tore, kui töögraafikut saab sättida lapse järgi, aga suuremal enamusel seda luksust pole. Küll saavad need lapsed ka 10h päevas aias hakkama, kui muud varianti pole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10h päevas 5x nädalas on ilmselgelt palju. Minu 3 a on kella 8.30st kuni 16.00-ni, ehk 7,5h. Korra nädalas annan puhkust, kui minu vanematest kellegil võimalik hoida või varem ära tuua, siis kasutan alati seda võimalust. Laps ei väsi nii ära ja püsib kauem tervem.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida rohkem ja pikemalt viia, seda haigem on ka laps.

Mida rohkem puhkust anda, seda tervem.

Ise ei paneks kunagi last 5päeva nädalas hommikust-õhtuni aeda, pigem hoian mujalt kokku ja leian muu lahenduse, kui lapse tervisega mängin.

Mul ka tutvusringkonnas mitmeid sellise jutuga. Reaalsus on see, et nende naiste sissetulek on kaduvväike leibkonnasissetulekust. Kui sinu sissetulekust pere majanduslik seis, nt eluasemekulud, ei sõktu, ongi lihtne nii rääkida. Kui su sissetulek moodustab aga 50% pere sissetulekust, on teine teema. Sa võid ju siis isegi mõelda, aga lõpuks ohid foorumis, et miks mees nluab naise töökeminemist jne.

See on ikka luksus, kui lihtsalt saad valida, palju laps aias käib. Miks teda üldse sinna tassida, kui saab teisiti?

Minu palk on samamoodi 50% meie sissetulekust, aga see ongi koht, kus pere teeb koostööd ja jagab lapsega aja ära ja vajadusel ongi tasuline lapsehoidja lapsega kodus või teeme me mehega kodus tööd nö oma unearvelt või läheme nädalavahetusel tööle, lapse heaolu on põhiline.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 12:42; 25.08 08:43; 27.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeme me mehega kodus tööd nö oma unearvelt või läheme nädalavahetusel tööle, lapse heaolu on põhiline.

Nii armas soovitus. Eriti ametite puhul, mis eeldavad kellast kellani füüsilist kohalolekut. Meenus nali, et “Vajatakse koristajat. Kodus töötamise võimalus.”

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 09:07; 24.08 18:12; 25.08 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik lapsed ei jää lasteaias haigeks. Minu laps hakkas 2a 4 k sõimes käima ja käib siiani 9-10 tunnised päevad – sellest aastast on koolieelik. Haige on ta alati olnud 2-4 korda õppeaasta jooksul ja 2-nädalasi kodusistumisi me ei harrasta. Korra või paar kuu jooksul saab puhkepäeva, kui selleks võimalus on, muidu mitte. Koolivaheajad on ka nüüd siiski kodus, kuna suurem laps käib koolis. Väike nohu ja köhapoeg pole haigus ja nendega käiakse lõpliku paranemiseni lasteaias – ei jää rohkem haigeks ega nakata ka teisi. Kõlab nagu naaberriik, aga tegu on täiesti Eesti lapse ja lasteaiaga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi järele, saad teada. Paljudes riikides kusjuures on lausa keelatud nii pikk nädal nii väikesele lapsele.
Enda lapsele annan 1 vaba päeva nädalas ja teiste päevade pikkus on 8h. Lapsele meeldib lasteaias ning läheb sinna rõõmuga. Kui olen vahest täispika nädala teinud, siis on näha, et rõõm hakkab kaduma. Lapse rõõmu aga tuleb kindlasti hoida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda, et paljud saavad oma lastele vabu päevi ja lühemaid päevi lubada ning, et mõnes riigis ei tohi lapsi pikalt lasteaias hoida.

Oleks meil ka nii, ikka tulevad 8-9 tunnised päevad, varem lihtsalt ei saa töölt. Kuidas te lapsehoidjatega olete kokkuleppele saanud? Kas võtab ise lapse varem lasteaiast, või siis hoiab terve päeva nädalas? Kui palju lapsehoidjale tasute ja kas laps on rahulikum nii?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sellepärast ongi nii väikestele ka lasteaias üle kahetunnine lõunauni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda, et paljud saavad oma lastele vabu päevi ja lühemaid päevi lubada ning, et mõnes riigis ei tohi lapsi pikalt lasteaias hoida.

Oleks meil ka nii, ikka tulevad 8-9 tunnised päevad, varem lihtsalt ei saa töölt. Kuidas te lapsehoidjatega olete kokkuleppele saanud? Kas võtab ise lapse varem lasteaiast, või siis hoiab terve päeva nädalas? Kui palju lapsehoidjale tasute ja kas laps on rahulikum nii?

Minul hoiab kindlasti ühe päeva nädalas 5 eur/h ja u 9 tundi seega 45 eur/päev. Lisaks kui lapsehoidjal juhtub olema aega ning meil mehega on teada, et ei jõua normaalsel ajal koju, siis aeg-ajalt toob lapse ka lasteaiast ära.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 14:41; 26.08 18:10; 27.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse pealt oli näha, et 5 pikka päeva nädalas on kolmesele ikka liig mis liig. Ta oli nädala lõpuks ikka päris läbi, tujukas, silmähtavalt üliväsinud. Mul on õnneks üks kodukontori päev lubatud, esialgu viisin ka siis lapse lasteaeda- töö vajab ju ikkagi tegemist, aga sain aru, kui väga laps seda ühte puhkepäeva vajab. Jah, lasteaias on tore ja talle seal meeldib, aga nii pikad päevad väikelapsele on liig mis liig. Ja alati lähen lapsele järgi nii vara kui võimalik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeme me mehega kodus tööd nö oma unearvelt või läheme nädalavahetusel tööle, lapse heaolu on põhiline.

Nii armas soovitus. Eriti ametite puhul, mis eeldavad kellast kellani füüsilist kohalolekut. Meenus nali, et “Vajatakse koristajat. Kodus töötamise võimalus.”

Aga see ongi koht, kus inimene paneb oma prioriteedid paika. Kas võtab lapsehoidja, meil käib 5eur/h ja kui on pikk päev, siis 45 eurot päev (max 10h). Üks vanem vahetab töökohta- meil ka issi loobus nö 9-17 tööst ja läks mujale, kus peab küll olema ka 8h kohapeal, aga saab aegu vedi valida, seega läheb tihti 4-6 aeg juba tööle, et laps saaks varem koju. Kõik on oma peres kinni. Pole nii, et tore öelda-tore öelda, ise peab vaeva nägema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 12:42; 25.08 08:43; 27.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeme me mehega kodus tööd nö oma unearvelt või läheme nädalavahetusel tööle, lapse heaolu on põhiline.

Nii armas soovitus. Eriti ametite puhul, mis eeldavad kellast kellani füüsilist kohalolekut. Meenus nali, et “Vajatakse koristajat. Kodus töötamise võimalus.”

Aga see ongi koht, kus inimene paneb oma prioriteedid paika. Kas võtab lapsehoidja, meil käib 5eur/h ja kui on pikk päev, siis 45 eurot päev (max 10h). Üks vanem vahetab töökohta- meil ka issi loobus nö 9-17 tööst ja läks mujale, kus peab küll olema ka 8h kohapeal, aga saab aegu vedi valida, seega läheb tihti 4-6 aeg juba tööle, et laps saaks varem koju. Kõik on oma peres kinni. Pole nii, et tore öelda-tore öelda, ise peab vaeva nägema.

Peab ikka eriline ninnunännu kanaema olema, et mehel käsed töökohta vahetada sellepärast.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 00:18; 27.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeme me mehega kodus tööd nö oma unearvelt või läheme nädalavahetusel tööle, lapse heaolu on põhiline.

Nii armas soovitus. Eriti ametite puhul, mis eeldavad kellast kellani füüsilist kohalolekut. Meenus nali, et “Vajatakse koristajat. Kodus töötamise võimalus.”

Aga see ongi koht, kus inimene paneb oma prioriteedid paika. Kas võtab lapsehoidja, meil käib 5eur/h ja kui on pikk päev, siis 45 eurot päev (max 10h). Üks vanem vahetab töökohta- meil ka issi loobus nö 9-17 tööst ja läks mujale, kus peab küll olema ka 8h kohapeal, aga saab aegu vedi valida, seega läheb tihti 4-6 aeg juba tööle, et laps saaks varem koju. Kõik on oma peres kinni. Pole nii, et tore öelda-tore öelda, ise peab vaeva nägema.

Peab ikka eriline ninnunännu kanaema olema, et mehel käsed töökohta vahetada sellepärast.

Selle peale sa ei tule, et mõned mehed reaalselt osalevad laste kasvatamises ja neile on laste heaolu tähtis?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 14:41; 26.08 18:10; 27.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeme me mehega kodus tööd nö oma unearvelt või läheme nädalavahetusel tööle, lapse heaolu on põhiline.

Nii armas soovitus. Eriti ametite puhul, mis eeldavad kellast kellani füüsilist kohalolekut. Meenus nali, et “Vajatakse koristajat. Kodus töötamise võimalus.”

Jaa… Ja teate, on isegi lapsi, kes leiavad, et lasteaias on huvitavam kui kodus mingi lapsehoidjaga. Sest seal on sõbrad, kellega mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps 3-aastase lasteaia päeva pikkus