Esileht Väikelaps 3-aastase poisi areng

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: 3-aastase poisi areng

Postitas:

Mida teie 3-aastastele poistele meeldib teha? Minu poeg on 3,4 aastane ja ta mängiks ainult autodega, pargib ja sõidutab neid, igal ajal ja igal pool. Püüan väga teda joonistama, voolima, puzlesid panema suunata. AGa see kõik on nii korraks ja siis ta jookseb minema ja kui veidi tungivamalt suunata, vihastab hoopis. Püsivus on minimaalne. Samas autodega võib kauem mängida ja mäng on mõtestatud. Automarke tunneb rohkem kui mina. Aga muidu mäng on vaikne ja kõne ka pole kõige parem. Logopeedi juures käime. Seal ka käitub samamoodi. Tegevused, mis nõuavad ajutööd, ei huvita teda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakkusin oma selles vanuses poisile puslesid kokku panna. Selgus, et lasteaias anti ja seal meeldis lahendada. Kodus lahendas ka hea meelega. Veel mingid lasteajakirjad meeldivad talle, peamiselt kleepsude pärast. Peamiselt autod ja ka osad kaisukad meeldivad. Vahel mängime poodi ja üsna palju oleme õues.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenutab natuke Aspergerit, aga “Aspergeri sündroomi ei saa täie kindlusega diagnoosida enne isiku nelja-aastaseks saamist ja tavaliselt mitte enne kooliiga.” ja diagnoosi annab muidugi vaid spetsialist, mitte suvaline foorumi lugeja. Ehk tuleb huvi hiljem ja/või ei sega kooli- ega lasteaiaelu.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne laps ju.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss 3,5- ikka autod on põhilised. Ehitab duplotest maju ja autopesulaid. Jooksurattaga meeldib sõita ja ronida. Pliiatsitega joonistada ei meeldi, aga pintsliga vahel küll. Enne 3a oli altim minuga puslesid panema ja raamatuid vaatama. Nüüd on tal omad asjad, mis teda huvitavad. Lapse vanem vend oli selles vanuses ka autode ja busside fänn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju hullem, kui satud targemate juurde 2-3a poisiga, kelle esimene valik EI ole autod:D

Peenmotoorikavärki ja rollimänge saab autodega superhästi siduda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka – autod, autod, autod. Väiksed ja suured, lihtsad ja keerulised. Igasugu mänge leiutatakse nendega, fantaasia lendab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele aitas väga tegevusteraapia. Käis kord nädalas 45min, selle aja jooksul lahendas erinevaid ülesandeid -mis on pildil valesti/leia erinevusi/pane järjekorda, peenmotoorika arendamine (pärlite/helmeste/värvilise liiva sortimine), erikujude oma kohale sobitamine, mõtlemismängud jnjne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei no muidugi. Pange aga jah siin diagnoose ja hirmutage niigi ärevil üliagaraid emmesid. Siis topivad nad ka oma muidu täitsa normaalsed lapsed kõik tegevusteraapiasse ja võtavad ära need vähesedki ajad, mis muidu läheks lastele, kel seda päriselt vaja on.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanim laps saab sügisel 8 aastaseks ja teda ei huvitanud ei kolmeaastaselt ega ka praegu mitte mingisugused kunstitegevused (voolimine sobis ainsana, aga kuigi ta joonistab hästi ja saab ülipalju oma piltide eest kiita, ei tee ta kunsti mitte kunagi vabatahtlikult). Pusled ja kõik muud sellised asjad on teda täiesti külmaks jätnud. Lauamänge ikka mängis koos minuga, aga kõige rohkem mängis ta selles vanuses ka autodega ja legod duploga. Legodest sooviski ta alati mingeid sõiduvahendeid, seega meil on metsik hunnik lennukeid, ronge ja autosid tema titepõlvest järgi. Siiamaani vahel ehitavad noorema vennaga nendest teid ja linnu. Mina eripedagoogina küll mingit diagnoosi ainult lapse huvide põhjal ei paneks. Kui arvad, et ta aga on muude asjade pärast arengust maas (ei räägi, ei saa aru, on füüsiliselt liiga nõrk jne), siis on mõistlik pöörduda enda rahustamiseks Rajaleidjasse.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neljaaastane ei huvitu kahjuks üldse joonistamisest ega värvimisest. Pintsliga vahel isegi soovib teha, aga muidu mitte. Ergutan teda aeg ajalt lasteajakirju täitma (Väike Jänku ja Nunnu). Pusled jätavad teda samuti külmaks, Legodega ei mängiks üldse, kui ma vahel ei sunniks. Voolimine meeldib õnneks ja seda soovib teha ka iseseisvalt. Kõige rohkem tahab ta mängida igasugu pillidega, millega saab muusikat teha ja huvitub spordist (pallimängud, jooksmine, müramine) ning autodega mängib samuti üsna suure innuga. Meie õhutusel mängib hea meelega ka kaardi- ja lauamänge nagu memoriin, doomino, Kassid köögis, Balloons jne.
Ma soovitakski lapsega koos mängida näiteks lauamänge, mis on lõbusad ja suunavad teda ka teistsuguseid mänge avstama peaõe autode.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil laps 4-5 kuud vanem. Autod ja lennukid põhilised Ka rollimänge mängib autodega – suur auto on ema, väike laps jne. Jäljendab ka lemmikmultikat.

Samas värvib ka ikka. Joonistab pliiatsitega ainult triipe, kui olen palunud ennast joonistada, siis ikka saab peajalgsega hakkama, aga omal soovil ei tee. Ju hakkab siis rohkem joonistama, kui oskab autot joonistada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps alles 2 a 4 k vana, aga pole iialgi huvitunud joonistamisest, voolimisest, pusledest jms. Alguses proovisin ka suunata, aga kui ikka huvi pole, siis ma võin pea peal seista, tema ikka mãngib autodega. Samas raamatud talle väga meeldivad. Kõnega on tal ka probleeme ja käib logopeedi juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab kohe kolmeseks. Autod, raamatud, klotsid. Vahel tuleb mingi pusletuur, siis paneb neid (väikeseid, 6 tükiga). Füüsilised tegevused nagu kiikumine, jooksmine, jooksuratas loomulikult ka. Viimasel ajal on tulnud ka muude asjadega rollimängude sarnased asjad. Eks see vanus teebki ainult asju, mis neid huvitavad ja kõik. Tasapisi ja eeskujuga äkki õnnestub ja tegelikult ongi palju erinevaid võimalusi peenmotoorika ja “ajutöö” arendamiseks. Igasugused klotsid (duplod), mosaiigimängud, asjade kuhugi sisse toppimised/välja võtmised, teibi kleepimine ja lahti harutamine… Pane google’isse nt Sensory play ja proovi midagi. Ja mängi ise autodega (või mänguloomadega) kaasa, koos dialoogiga (ja hästi ilmekaga!) ning nii mitu korda, kui ise viitsid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poiss sai paar kuud tagasi 4-aastaseks ja kui oli 3-aastane, siis teda huvitasid ka väga autod, rongid, traktorid, aga kõige rohkem lennukid. Pusled on ka kogu aeg meeldinud. Palliga mängimine meeldib. Jooksuratas, tõukekas. Vahel joonistab, aga mitte tihti. Raamatuid vaatame enne magamaminekut, aga muidu ta neid ei vaata. Meeldib nt. puslepiltide üle arutlemine, mis seal pildil on, kes mida teeb. Üks küsib, teine kirjeldab ja siis vahetame küsijat-vastajat.
Ma arvan, et kui lapsel on suur huvi eeskätt autode vastu, siis las ta mängib nendega. Võibolla huvitaks teda vaadata raamatuid autodest, pusled autodega. Netist saab printida välja autode teemaga joonistuslehti (või numbreid, tähti). Ehk siis proovi leida teisi tegevusi, kus teemaks oleksid autod.
http://www.supercoloring.com/coloring-pages/cartoons/disney-cars
https://www.sparklebox.co.uk/previews/8201-8225/sb8224-how-to-draw-a-car-instructions.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu minu poeg. Minu laps küll pisut vanem, saab neljaseks novembris, kuid oli sama autohull ka 3,4a. Meil on selline hunnik ja kollektsioon Hot Wheels’e, et hoia ja keela. Suured autod on ka, millega ta saab ise sõita. See on normaalne, ta on poisslaps, las mängib.

Muide, meie poisile meeldib nt hirmsasti kääridega lõigata. Siis lõikavad ja liimivadki issiga pappkarpidest prügiautosid jm. Igasuguste pläkerdamiste (kus käed saavad mustaks) peale saadab mu juba varasest noorusest pikalt, seega loovtegevustest sobibki ainsana suurepäraselt lõikamine ja liimimine, teised asjad mitte nii väga. Aga, oh seda õnnetust muidugi, kui käed või riided peaksid liimiseks saama 🙂

Meil selles mõttes on ka hästi, et raamatud väga meeldivad ja “Mõmmi aabits” hakkab juba läbitöötatud saama siin selle koroonaga. Lihtsalt raamatutega on see värk, et see huvi kõigil ei tule äkki päris iseenesest, aga kui ikka kaks korda päevas lapsele loed ja vaatate muul ajal ka koos raamatuid, siis tekib ja loodetavasti jääb huvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps 3-aastase poisi areng