Esileht Väikelaps 3+ aastat vanuses rinnalaps

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 3+ aastat vanuses rinnalaps

Postitas:
Kägu

Mul on kodus 3+aastat vanuses rinnalaps.

Eelmise lapse võõrutasin 1,5-aastase lapse ära rinnast kui panin rindade ja nipude peale plaastrid ja ütlesin et läks katki aga selle lapse puhul see ei toimi .Ma korra proovisin seda aga ta reaalselt tuleb ja lakub plaastrid ära .Ma olen lootnud koguaeg et ühel päeval ta lõpetab ise ära aga viimasel ajal ei tundu mulle et ta vähem rinda tahab vaid hoopis vastupidi olgu öised rinnaandmised on väga vähesed tahab kas paar korda või üldse mitte oleneb täitsa ööst aga see eest päeval ta tahab iga natukese aja tagant rinda ja ma lihtsalt ei oska midagi ette võtta .Ma ei tahaks päris nii ka et ütlen ei saa ja kõik ja siis laps röögib end täiesti ära aga see piir on küll nüüd kus tahaks ära lõpetada rinna andmise . Kuidas teised olete rinna andmise lõpetanud ?

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päeva pealt lõpetasin, kuna eelnevad järk järgult lõpetamine oli vaid hullem piina pikendamine.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ta kompenseerib sellega midagi, millegi puudujääki (mis ei ole etteheide, vaid lapsed on erinevad)? Selle jaoks tuleb siis mingit alternatiivi pakkuda ilmselt…

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks päris nii ka et ütlen ei saa ja kõik ja siis laps röögib end täiesti ära

Kokkuvõttes on see kõige kiirem ja valutum viis. Ütledki, et ei saa, paar korda nutab ja unustab ära. Sellise kõhkleva suhtumisega venitad lapse ebamugavust palju kauem. Eriti halb on see, et ütled, et ei anna, laps hakkab röökima ja siis annad. Võõrutamisperioodil tegeled lapsega rohkem, käid palju õues, et ta oleks väsinud, teete muid huvitavaid asju ja lähebki kõik kenasti mööda.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on endal vaja ära otsustada, et aitab!, ja siis nii teedki. Päevapealt, ei hakka mingit koera sama jupikaupa raiuma ja vähendama ja keelama. Kui ise oled selline kõhklev ja laps röögib, siis lõpuks ikka annad, siis sellega kinnistad ainult arusaamist lapsel, et kui küllalt kaua röögin (misiganes tahtmise puhul edaspidi), siis lõpuks ema murdub ja saan oma tahtmise. Kaevad iseendale kasvatuslikku auku. Ütledki, et sa oled nüüd suur, tissipiim on titade söök, aitab nüüd küll.

+11
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida hiljem võõrutad seda raskem – laps on suurem ja teab mida tahab -lakubki plaastreid. Mina võõrutasin mõlemad lapsed aastaselt ja päeva pealt. Tegin viimase lüpsi, panin piima sügavkülma, sidusin rinnad kinni tugevalt. Mees magas lapsega magamistoas, mina olin teises toas. Esimine öö sai pudelit, teisel ööl juba oli rahulikum. Sõbranna sõitis lausa paariks päeva maale vanaema juurde, et kodus ei oleks piimalõhnagi, tagasi tuli – siis oli tiss unustatud. soovitan ka, mine paariks päevaks kodust ära.

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed küll väiksemad kui lõpetasin aga pakkusingi midagi asenduseks nt vett, kamapalle, samas hoidsin ja kallistasin, mürasin. 3. aastane peaks juba asjadest aru saama, seega võib ka rääkida et rinnad puhkavad. Endale tuleb kindlaks jääda, aitab ka kui isa tegeleb lapsega rohkem, või mängite rohkem õues. Õues olles ja mängides polnud lastel aega mõelda rinnale 🙂

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võõrutama hakkasin 2 aastaselt. Mõnega sai rutem, mõnega läks kauem. Kauem selles mõttes, et kes röökis kaks kord 35 minutit kahe päeva joksul, kes 8×20 minutit nelja päeva jooksul. Lutist võõrutamine oli kahel nooremal palju raskem, sest nende naabritüdrukust mängukaaslane õues oli lutiga veel 4-5 aastaselt 🙁

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps magab samas toas või kaisus, lähed ise teise tuppa magama ja las mees tegeleb.
Veelgi parem on, et lähed nädalavahetuseks spa’sse/hotelli. Puhkad ja naudid aega iseendaga või mõne sõbrannaga.  Nii on lapsel lihtsam võõrduda.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul laps  loobus ise, umbes aastaselt ja nii see jäi. Mina ei pakkunud ka rohkem ja läks üle lutipudelile täielikult.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul laps loobus ise, umbes aastaselt ja nii see jäi. Mina ei pakkunud ka rohkem ja läks üle lutipudelile täielikult.

Kuidas see vastus aitab teemaalgatajat?

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võõrutasin lapse u. 1,5-aastaselt öisest rinnapiimast nii, et magas mõned ööd issi kaisus, ise olin teises toas. Esimesel paaril ööl pisut jorises, aga mitte väga, sest ta ju sai aru, et issi piima ei anna. Umbes 4-5 ööd kulus, kui julgesin samasse tuppa tagasi minna ja selleks ajaks oli laps juba harjunud, et öösel piima ei saa. Kui siiski küsis, ütlesin, et tissid tudivad ja võtsin lihtsalt kaissu. Kui küsis varahommikul ja ikka väga nõudlikult, siis andsin mõnikord midagi asenduseks, näiteks jupi banaani. Ilmselt lühema perioodi vältel oleks okei ka öösel mingit snäkki asenduseks pakkuda. Pikemat aega vast hammaste tervise huvides parem seda vältida.

Päeval andsin rinda edasi. Päevasest rinnast võõrdus ta mõned kuud hiljem ise ilmselt seetõttu, et oli piisavalt muid tegevusi, mis mõtted mujale viisid. Võimalik et mul jäi ka rinnapiima järkjärgult vähemaks.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul toimis nibude maitsestamine Worcester Sauce’iga!

Laps oli kah 3+ vanuses ja mingit loobumise kavatsust ei paistnud tulevat. Niisiis hakkasin mõtlema, kuidas saaks teha nii, et nibudel oleks paha maitse. Alguses proovisin kalaõli aga see määris riideid ja jäi üsna tuntavalt haisema. Worcesteri kaste on veeslahustuv, ei lõhna tugevasti ning tumedale rinnahoidjale minul nähtavaid plekke ei jäänud.

Lõppkokkuvõttes läks meil rinnast loobumine ilma ühegi pisara ja protestita. Umbes nädala jagu oli lapsel vaja käia kontrollimas, et kas emme tiss on ikka veel paha maitsega.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

TA- kuidas Sul võõrutamisega läheb?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võõrutamine ongi siis raske, kui nii pikalt rinda anda. Õigel ajal tuleb ära lõpetada.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlemad lapsed lõpetasid nututa ja ise. Tütar sai rinda 1a2k, poiss 3a9k. Ühel hommikul poiss lihtsalt naeris selle üle, et enam ei taha ja sealt maalt oli kõik. Otsus nii kaua rinda anda poisile sau tehtud ka kuna algas koroonaaeg ja olime mõlemad sellest hoitud tõesti kuigi kaks tüve koju toodi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Peast haiged vanemad kes põhimõtteliselt koolilastele oma tisse suhu topivad 🤢

+3
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

3+aastast last toidad öösel rinnaga? Vaesed hambad…

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Peast haige oled sa ise. Mine hari ennast ja loe loodusrahvaste kohta. Kas me naerame siis, kui sina siia oma vähki kurtma tuled. Imetamine hoiab just ema igasuguse, eriti rinnavähi eest! Vähk võtab just noori emasid viimased aastad, arusaadav, ei osat end läbi imetamise kaitsta, vōõrutatakse laps hiljemalt kuie kuu pealt ära. “Jõudu” sellistele. Kes on öelnud, et kolmeaastane öösel peab rinda saama? Kus see siin foorumis kirjas on olnud. Isegi kolmeaastase imetamise kohta sa ei tea. Kolmeaastane saab enamasti rinda vaid ÜKS kord ööpäevas ja sedagi paar minutit.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Peast haige oled sa ise. Mine hari ennast ja loe loodusrahvaste kohta. Kas me naerame siis, kui sina siia oma vähki kurtma tuled. Imetamine hoiab just ema igasuguse, eriti rinnavähi eest! Vähk võtab just noori emasid viimased aastad, arusaadav, ei osat end läbi imetamise kaitsta, vōõrutatakse laps hiljemalt kuie kuu pealt ära. “Jõudu” sellistele. Kes on öelnud, et kolmeaastane öösel peab rinda saama? Kus see siin foorumis kirjas on olnud. Isegi kolmeaastase imetamise kohta sa ei tea. Kolmeaastane saab enamasti rinda vaid ÜKS kord ööpäevas ja sedagi paar minutit.

Kes on ütelnud, et 3a öösel rinda saab? Teemaalgataja!

Teiseks, mine oma uhhuujuraga puu taha, rinnavähil ja mitte imetamisel pole mingit seost!

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Peast haige oled sa ise. Mine hari ennast ja loe loodusrahvaste kohta. Kas me naerame siis, kui sina siia oma vähki kurtma tuled. Imetamine hoiab just ema igasuguse, eriti rinnavähi eest! Vähk võtab just noori emasid viimased aastad, arusaadav, ei osat end läbi imetamise kaitsta, vōõrutatakse laps hiljemalt kuie kuu pealt ära. “Jõudu” sellistele.

Mul on 4 last ja olen kõiki imetanud 2+ aastat. Ja mul on rinnavähk. Kaugele arenenud ja agressiivne vorm. Seega nõustun eelmise kirjutajaga – mine oma rumala jutuga puu taha.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rinnaga toitmine ei hoia rinnavähki ära.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lõpetasin, kui laps oli 1a10k. Sõitsin nädalaks ära. Igaks juhuks imetamisnõustajaga konsulteerisin ka, et kas see on ok. Oleksin võibolla pikemalt jätkanud, kui oleks olnud kuidagi harv, 1-2x, võibolla 3x päevas imetamine, aga et ka minu laps tahtis päevasel ajal iga 1,5h tagant rinda, siis oli endal sellest ikka täielik kurnatus. Läks valutult.

+2
0
Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Väikelaps 3+ aastat vanuses rinnalaps