Esileht Beebi ja mitmikud 3. keiser, kaksikud

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 3. keiser, kaksikud

Postitas:

Kas on kellelgi kogemusi 3. keisri ja kaksikutega. Hetkel 2 last 8aastane poiss ja 8 kuune tütar. Plaanime mehega veel üht põnni aga mõlemi suguvõsas palju kaksikuid. Kas kellegi olnud 3. keisriga kaksikuid või teab äkki kedagi….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 12:37; 28.08 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti mõttetu mure. Kaks korda on sul juba olnud üksikud hoolimata tõenäosusest, jää enne rasedaks ja kui ongi kaksikud, siis peab olukorra ja riskidega arvestades vaatama, kuidas kolmanda keisriga jääb (keiser ju tuleb nagunii kui kaks eelmist on olnud, üks või kaks last ei mängigi rolli).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin mainimata, et esimese lapse isa on esimesest kooselust. Just praeguse beebi isa suguvõsas kuuldavasti mitmeid kaksikuid ja keistilõiget tehes oli juttu paberlootest. Hiljem netist uurides sain selgeks, et kahjuks seekord üks loode lõpuni ei arenenud, sellest ka teema postitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 12:37; 28.08 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui isa suguvõsas on kaksikuid, siis see sinu võimalusi kaksikuid saada paraku kuidagi ei mõjuta. identsed kaksikud võivad juhtuda kellel tahes ja geneetika mingit rolli ei mängi. kui suguvõsas on erineva munaraku kaksikud sagedased, siis see võib olla seotud pärilikkusega (naistel eraldub geneetilise eelsoodumuse tõttu ovulatsiooni ajal mitu munarakku) või viljatusraviga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 22:54; 21.09 23:19; 24.09 17:51; 26.09 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasele käole: VASTUPIDI identsed kaksikud on seotud eelsoodumusega. Kahemunaraku kaksikud võivad tekkdia ka neil, kellel suguvõsas kaksikuid pole (minul selline olukord ka). Kahe munaraku väljumine võib olla seotud hormonaalsete kõikumistega naise organismis, ning seda esineb põhimõttelist kõigil naistel. Iseasi, kas mõlemad saavad sel kuul viljastatud ja kas kinnituvad ka. Lisaks üks kaksikutest võib häati varakult ära kaduda. Arvatakse et kui iga 7.-8.rasedus algab kaksikutest, millest üks tavaliselt ei kinnitu või ei hakka arenema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul mehe suguvõsas esinevad kaksikud ei mõjuta naise kaksikute saamise võimalust. See käib naisliini pidi, on ju tegemist ühe munaraku pooldumise ja 2 munaraku eraldumisega. Mees ei suuda kuidagi seda mõjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 21:59; 08.03 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jälle eksid. ühemunaraku embrüo pooldumine on tingitud embrüo geenidest, mis tähendab et need geenid võivad olla pärit nii munarakust kui spermatosoidist, seega ühemunaraku kaksikute soodumus võib olla nii ema- kui isapoolne.

juhin tähelepanu, et ühemunaraku kaksikute puhul pooldub juba viljastatud munarakk ehk embrüo, mitte munarakk ise. sellepärast nad ongi identsed, et tegemist oli ühe munaraku ja ühe spermatosoidiga, millest teatud geenide aktiveerimise tõttu (mis põhjustas pooldumise) moodustus kaks geneetiliselt identset loodet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kle merineid, mine hari ennast natuke.

kaksikute teemaga olen ma vägagi kursis ja su jutt on pehmelt öeldes bs.

googelda natuke ja juhuks kui sa ei oska, siis siin üks miljonist lingist, mis asja seletab

http://genetics.thetech.org/ask-a-geneticist/twin-genetics

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 22:54; 21.09 23:19; 24.09 17:51; 26.09 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaheta veelkord meest ja tulevad kolmikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmm… Mul on suguvõsas nii, et naise suguvõsas kaksikuid pole, mehe suguvõsas on neid hulgaliselt. Neil endal on kaks poega, kellel mõlemal on kaksikud lapsed. Juhus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmm… Mul on suguvõsas nii, et naise suguvõsas kaksikuid pole, mehe suguvõsas on neid hulgaliselt. Neil endal on kaks poega, kellel mõlemal on kaksikud lapsed. Juhus?

mis tüüpi kaksikud on ja kas on kaksikuid nende poegade naiste suguvõsas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 22:54; 21.09 23:19; 24.09 17:51; 26.09 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on näiteks nii, et minu enda suguvõsas pole teadaolevalt kunagi kaksikuid olnud. Mees on ise üks kaksikutest (tal on kaksikõde) ja minul sündisid ka erimunakaksikud. Ikka peab olema isaga ka seos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on näiteks nii, et minu enda suguvõsas pole teadaolevalt kunagi kaksikuid olnud. Mees on ise üks kaksikutest (tal on kaksikõde) ja minul sündisid ka erimunakaksikud. Ikka peab olema isaga ka seos.

erimunakaksikute puhul eraldub ovulatsiooni ajal kaks munarakku. kuidas saab sellel mehega mingit pistmist olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 22:54; 21.09 23:19; 24.09 17:51; 26.09 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kle merineid, mine hari ennast natuke.

kaksikute teemaga olen ma vägagi kursis ja su jutt on pehmelt öeldes bs.

googelda natuke ja juhuks kui sa ei oska, siis siin üks miljonist lingist, mis asja seletab

http://genetics.thetech.org/as…..n-genetics

Arvamus, et ühemunaraku kaksikud on täiesti juhuslik sündmus on juba vanaenud. Tänapäeval teadlased juba arvavad, et just ensüüm mehe spermis (!) indutseerib sügoodi jagunemist kaheks. Guugelda “enzyme in sperm cause identical twins”. saad paaaaalju vastuseid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene link mille guuglist sain pärit aastast 1998!
http://www.bucksmontmoms.org/Research/identtwins.pdf

tsitaat: “Up util now this division was presumed to be a random act of nature without any genetic component. However, new research suggests that there is an enzyme in the male sperm that causes the embryo to split into two separate embryos. Therefore a hereditary factor could be involved where the farther passes the enzyme gene onto his son(s) since it’s in the sprem and therefore in the Y chromosome. … Preliminary case studies have shown that the enzyme caused the splitting of chromosomes in 99% of the people tested.”

tänaseks on see juba üsna tugev ja palju tõestust saanud teooria.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisan veel viimast (olen hariduselt bioloog): mitte miski ei ole absoluutselt juhuslik, iga protsessi jaoks on olemas mehhanism, mis seda käivitab, juhib ja lõpetab. Rahvakeeli “juhuslik” tähendab, et mehhanism on tänaseni selgitamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Identsed kaksikud on juhuslik. Munarakk jaguneb kaheks. Pole geneetiline. See on üldine arvamus…kindlasti on mingeid uusi teooriaid.
Kahemunaraku kaksikud..on enamasti geneetiline. Naisel vabaneb 2 munarakku ja mõlemad viljastatakse.

Seda et OIH mul suguvõsas on kaksikud..enamasti ei mängi rolli. Tulevad siis kui tulevad.

Samas..Minul pole suguvõsas ühtegi paari kaksikuid.. ja sain kahemunaraku omad. Millegipärast mul vabaneb kogu aeg 2 munarakku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean juhust, kus ühemunarakukaksikutest ühel sündisid samuti ühemunarakukaksikud. Kuigi öeldakse ka seda, et see soodumus käib üle põlvkonna. Ja teine juhus tutvusringkonnas on selline, et naine sai tütre ja ühemunakaksikud pojad. Poegadel on kahe peale kolm üksikut last, tütar aga sai ühemunakaksikud. Ehk siis mõlemal juhul on kõik ühemunakaksikud ja mitte üle põlvkonna, vaid järjest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 21:59; 08.03 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris ausalt: kolmas keiser ja kaksikute ootamine on parajalt sitt ja riskantne rasedus. Ohud on suured enneaegseks ilmaletulekuks, armirebendiks jne jne jne. Tellimise peale kaksikuid ei saa, ka kunstliku viljastamisega on see pigem harv kui sage.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:55; 18.04 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: kunstliku viljastamisega tegelikult peaaegu saab kaksikud tellimise peale:) Meil ei leitud põhjust, miks ma ise rasedaks ei jäänud. Tegime kunstliku viljastamise ja mees nii muuseas ütles arstile, et paluks kaks ühe hinnaga. Jah, me lasime panna 2 viljastatud munarakku, aga garantiid ju tegelikult pole, et neist ükski viljastub. Siiski õnnestus kõik kohe esimesel korral ja saime kaksikud. Raskem on, aga siiski tore, et nii läks, pole kindel, et teist korda kõike uuesti läbi teha oleksin tahtnud. Kaksikuid pole ei minu ega mehe suguvõsas, seega päris ilma viljatusravita ei usu, et kaksikud saanud oleksime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina olen kaksikud niisama, ilma kunstviljastamiseta saanud. Keisriga.
Mõned peretuttavad on ka lapse kunstviljastamise teel saanud, istutatud kaks, aga siiski mitte kaksikuid saanud. Sul oli hea õnn lihtsalt 🙂
Mul on olnud kolm keisrit. Keisrite arv aga tekitas viimase raseduse ajal selliseid komplikatsioone, et olen olemas ( ka mu laps) tänu TÜ arstide ennastsalgavale tööle ja doonoriverele.

Keiser näib alati kerge ja tore, eriti, kui võrrelda raske sünnitusega. Ideaalne oleks, kui võimalusel piirutaks vaid ühe keisriga. Armidega emakas on ohuallikas nii emale kui lapsele. UH-ga jälgiminegi ei aita, kui asi halb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:55; 18.04 21:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Beebi ja mitmikud 3. keiser, kaksikud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.