Esileht Koolilaps 3.kl. lapsel ühes nn. tavalises Tln. koolis liiga lihtne ja igav,

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 3.kl. lapsel ühes nn. tavalises Tln. koolis liiga lihtne ja igav,

Postitas:

kas oleks mõistlik viia ta sügisest mõne suurema õpikoormusega kooli 4.-sse klassi,kas üldse tehakse katseid 4.kl-ssi ?
Juba eelkooliõpetaja soovitas teda katsetega kooli proovida, aga ma sünnitasin siis just veebruaris järgmise lapse ja mul lihtsalt ununes teda viia.

Minu väike hirm on, et ta jääb lihtsalt laisaks, kui ei pea koolis pingutama.
Kas keegi on viinud oma lapse samal põhjusel üle teise kooli ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 12:08; 17.02 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada on ikka klassid kõik täis…või on tõesti koole, kus klassides vaba ruumi? arvan, et nn. eliitkoolid on küll kõik täis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista koolid läbi, kuhu huvi minna. Aegajalt vabaneb ikka kohti, praegu pered üsna liikuvad ja käiakse eriti Euroopa vahet edasi-tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

süvaõpe on ju eriprogrammi järgi ja vaevalt su laps suudab kolme aasta materjali järgi õppida. tavakooli 5 võib olla süvaõppega klassis hoopis 3. seal on hoopis teine hindamissüsteem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 16:04; 17.02 10:20; 17.02 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel sama probleem. Klassijuhataja tunnistas arenguvestlusel, et poiss on nii kiire ja teab kõike juba, et ta ei oska temaga midagi peale hakata. See, et õpetaja ei oska sellise \”haridusliku erivajadusega\” midagi peale hakata, teeb mind murelikuks. Koolis on ju ometi metoodikud, kellega võiks siis nõu pidada. Ma ei tahaks kooli vahetada enne, kui laps põhikooli lõpetab. Nii tore oleks kui igasugune kool siiski oskaks arendada ja rakendada võimetekohaselt igasuguseid lapsi. Praegu on mul kohati tunne,et minu lapsele antakse kergemini andeks näpukaid ja kogemata hooletusest ununenud täpikesi tähtedel jms, aga milleks, mis mõte sellel on. Reeglid hindamises võiksid ühesugused olla kõikidele, sest ühel hetkel kui peakski kooli vahetama või 5. klassis aineõpetajatega kohtuma, siis ei oska laps aru saada, et miks nt ühe koma puudumise pärast hinne on 4, kuigi eelnevatel aegadel ei olnud see probleem õpetajale.
Olen uurinud ka kesklinna koolides koha küsimust, klassid on täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju mingi võimalus, et teeb tavakoolis 2 aastat ühe aastaga, kui õpetajal on mahti temaga natuke intensiivsemalt tegeleda ja talle ülejäänud klassist erinevalt rohkem õppida anda. Olen sellistest võimalustest kuulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie koolis viidi laps ülejärgmisse klassi üle. kui enne oli viieline, sai temast päevapealt kolme-nelja-viieline – laps maa peal tagasi. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koorma laps koolivälise huviharidusega ja probleem kaob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Lisategevust on palju -tantsutrenn, flööt,Tal.keeltekoolis ingl.k.esimesest kl.alates. Ta jookseb rõõmsalt iga päev mitmesse kohta, aga mulle tundub,et normaalsem oleks,kui vähemalt keeli saaks oma koolis õppida.Tal on keelte ja kirjanduse vastu väga suur huvi,loeb hästi palju,aga koolis nt. raamatutest või teatritükkidest ei saa õpetajaga kunagi rääkida, isegi kohust.kirjanduse üle ei arutleta klassis,vaid tehakse kolme lühivastusega test…. Ta tunneb, et tal on hoopis teised huvid kui klassikaaslastel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 12:08; 17.02 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

raamatukogu ju ikka koolil on, las käib seal. kirjandusest saab kodus ka rääkida, mina oma emaga vähemalt küll rääkisin.
pole ju midagi paha selles, et laps on kodus ja loeb raamatuid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel on eliitkoolis peaaegu kõik viied, vahel harva on mõni üksik viga töös ja siis pannakse kohe neli. kodus ta praktiliselt ei õpi, peale tunde on iga päev trenn, ka nädalavahetusel on vahest trenn või võistlused, lisaks õpib veel klaverit. mulle pole kordagi öelnud, et tal igav oleks, selles koolis peetaksegi normaalseks, et tunnis omandadatakse kõik õpitu ja tulemuseks on viied. tema tädi on sama kooli kullaga lõpetanud, eks näis kas geenid on samad 😉 meie koolis on küll klassides vabu kohti aga tavakoolist sinna kindlasti ei võeta, sellepärast öeldaksegi, et kohad on täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 16:04; 17.02 10:20; 17.02 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapsel on eliitkoolis peaaegu kõik viied, vahel harva on mõni üksik viga töös ja siis pannakse kohe neli. kodus ta praktiliselt ei õpi, peale tunde on iga päev trenn, ka nädalavahetusel on vahest trenn või võistlused, lisaks õpib veel klaverit. mulle pole kordagi öelnud, et tal igav oleks, selles koolis peetaksegi normaalseks, et tunnis omandadatakse kõik õpitu ja tulemuseks on viied. tema tädi on sama kooli kullaga lõpetanud, eks näis kas geenid on samad 😉 meie koolis on küll klassides vabu kohti aga tavakoolist sinna kindlasti ei võeta, sellepärast öeldaksegi, et kohad on täis.[/tsitaat]
See on muidugi eriti \”eliitkool\” kuhu tavakoolist kedagi ei võeta, olgugi et vabu kohti on.
Minu laste koolis (pole küll humanitaarkallakuga) tekib küll aeg-ajalt mõnda klassi vaba koht, mitte küll igal aastal. Selleks peab lihtsalt jälgima kevadeti kooli kodulehte, seal on siis vastuvõtukatsed vabadele kohtadele välja kuulutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik mure sul. Tahad, et lapsel oleks kolmed ja raske?
Kolm aastat veel ja seitsmendasse saab taas katsetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on muidugi eriti \”eliitkool\” kuhu tavakoolist kedagi ei võeta, olgugi et vabu kohti on.
Minu laste koolis (pole küll humanitaarkallakuga) tekib küll aeg-ajalt mõnda klassi vaba koht, mitte küll igal aastal. Selleks peab lihtsalt jälgima kevadeti kooli kodulehte, seal on siis vastuvõtukatsed vabadele kohtadele välja kuulutatud.[/tsitaat]

misasi on \”eriti eliitkool\” 😀 tegemist on G5 kooliga, rahvakeeli eliitkooliga. kuna seal õpitakse süvendatult näiteks prantsuse keelt, siis kuidas sa ise ette kujutad tavakoolist tulevat kolmanda klassi õpilast sinna sisse sulanduvat? võite siin miinustada aga tavakooli viieline ei ole süvaõppega koolis enam viieline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 16:04; 17.02 10:20; 17.02 19:42;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

misasi on \”eriti eliitkool\” 😀 tegemist on G5 kooliga, rahvakeeli eliitkooliga. kuna seal õpitakse süvendatult näiteks prantsuse keelt, siis kuidas sa ise ette kujutad tavakoolist tulevat kolmanda klassi õpilast sinna sisse sulanduvat? võite siin miinustada aga tavakooli viieline ei ole süvaõppega koolis enam viieline.[/tsitaat]

Mitte viieline, vaid hinneteks on vaid 5+. Ei ole see vahe midagi nii suur. Minu poeg vahetas ka kooli ja sai juhuse tahtel koha tugevasse katsetega kooli (no ei meeldi see väljend \”süvaõppega kool, õppimiskallakuga kool). Hinded on endiselt väga head, kuid vahe on selles, et kodus enam väga palju lisatööd tegema ei pea. Poeg ise ütles, et õpetajad seletavat paremini ja nii jääb enamus uuest materjalist juba tunnis külge.

Teemaalgatajal soovin kevade poole võtta ühendust soovitud koolidega ja uurida sealt otse. Meie õnneks läks just üks perekond Eestist ära ja saime nende koha. Kunagi ei tea ette …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

misasi on \”eriti eliitkool\” 😀 tegemist on G5 kooliga, rahvakeeli eliitkooliga. kuna seal õpitakse süvendatult näiteks prantsuse keelt, siis kuidas sa ise ette kujutad tavakoolist tulevat kolmanda klassi õpilast sinna sisse sulanduvat? võite siin miinustada aga tavakooli viieline ei ole süvaõppega koolis enam viieline.[/tsitaat]

mina õppisin prantsuse lütseumis ja meile tuli küll kolmandasse klassi uus poiss, kes varem prantsuse keelt õppinud polnud. ilusti sai hakkama, algklasside programm pole ju midagi erilist. samas ma muidugi ei tea, kas ja mida vanemad tema abistamiseks tegid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mina õppisin prantsuse lütseumis ja meile tuli küll kolmandasse klassi uus poiss, kes varem prantsuse keelt õppinud polnud. ilusti sai hakkama, algklasside programm pole ju midagi erilist. samas ma muidugi ei tea, kas ja mida vanemad tema abistamiseks tegid.[/tsitaat] Mina pakuks ka, et kui kohti on, siis 4. klassi peaks hoopis lihtsam olema üle minna kui 7. või 10. klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

misasi on \”eriti eliitkool\” 😀 tegemist on G5 kooliga, rahvakeeli eliitkooliga. kuna seal õpitakse süvendatult näiteks prantsuse keelt, siis kuidas sa ise ette kujutad tavakoolist tulevat kolmanda klassi õpilast sinna sisse sulanduvat? võite siin miinustada aga tavakooli viieline ei ole süvaõppega koolis enam viieline.[/tsitaat]
minu laps vahetas ka kooli ja liikus tavakoolist eliitkooli ja usu või mitte hinded läksid paremaks ja laps/noor ütles, et lihtsam

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks ka kindlasti kooli vahetada ja mida rutem, seda parem, hiljem on sõbrad juba nii tähtsad, et need kaaluvad kõik üles.

Minu laps on ka keskmisest tunduvalt lahtisema peaga ja andekam. Gümnaasiumis ta osades ainetes enam ei käinud, sest tal ei olnud seal midagi teha. Käis tegemas kontrolltöid ja käis olümpiaadidel. Aineõpetajad aktsepteerisid tema puudumisi, selle asemel, et talle süvendatult ainet õpetada või oma programm teha. Kuna ka teistes ainetes oli tal igav ja kõik tuli nii kergelt kätte, siis ta ei viitsinud vahepeal üldse enam koolis käia. Klassijuhataja ei teinud tema puudumistest numbrit, kuna tal olid hinded korras. Mis on minu meelest täiesti ebapedagoogiline suhtumine. Eriti huvitav oli veel see, et mõnes aines sai ta niisama, suurt mitte midagi tegemata, hinde kätte, sest ta oli teada tuntud \”tark\”.

Ega kokkuvõttes midagi ju väga halvasti ei ole, aga tal puudub siiani oskus õppida, ennast kätte võtta ja millegi nimel pingutada. Ja kahju on raisatud ressursist. Ma usun, et tugevama õppekavaga koolides õpetatakse ka lapsi pingutama, millegi poole püüdlema, süstitakse neisse seda \”parem-olla-tahtmist\”, mis hiljem aitab neil elus ka edasi jõuda. Mitte ei vegeteerita lihtsalt kooliaeg maha.
Ühesõnaga minu seisukoht on, et vaheta kindlasti kooli, sa teed sellega lapsele teene. Minu nüüdseks täiskasvanud laps on öelnud, et ma oleks ikkagi pidanud tema kooli vahetama, mis sest, et ta ise sõprade pärast sellele tookord vastu sõdis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on tegelikult ju suur mure – ta lapsel on klassikaaslastest erinevad huvid. Keskmine tänapäevane 3. klassi laps ei huvitu kirjandusest ega teatrist. Teistsuguseid kiputakse mingist vanusest aga tõrjuma.
Saad ehk rääkida ise metoodikuga, uurida, kuidas last suunata.
Tean, et raamatukogudes on lastelaupäevad, korraldatakse kohtumisi kirjanikega. Kui koolis (suhtlus) probleeme pole, siis ehk kooli vahetama ei hakkaks. Küll aga uuriksin, kas samavanustele on kuskil kirjandusringi vms. Omavanustega on siiski lahedam huviteemasid arutada kui vanematega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panin lapse tugevamasse kooli kahjuks alles 7. klassi. lapsel puudu varasem õppimisoskus ja -kogemus. polnud lihtsalt vaja õppida. kahes võõrkeeles on uus kool ees 2 aastat. lisandus uus võõrkeel. lisaks on 7. klass niikuinii raske. õppida ka laps eriti ei oska. te ei kujuta ette, kui raske tal on. ja ta pole üldse õnnelik, kogu aeg stressis. aga gümnaasiumi lõpuni üldse ilma õppimata vedeleda, nagu ühe eespool kirjutaja laps – see ei tundu ka hea mõte. loodan, et harjub ikka pingutama – 5 klassi ju veel ees. arvan, et koolivahetus oli lapse suhtes õige tegu, isegi kui esimesel aastal raske. kui ma midagi teisiti teeks, siis vahetaks kooli mitte 7. klassi ajal, vaid varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps 3.kl. lapsel ühes nn. tavalises Tln. koolis liiga lihtne ja igav,

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.