Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 kuud töötu ja depessioon murrab..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Teema: 3 kuud töötu ja depessioon murrab..

Postitas:

Olen nüüd 3 kuud tööd otsinud. Iga kord kandideerides tulen teiseks…. see on niiii masendav ja frustreeriv…. olen keskastme juht ja tööpakkumisi vähe. Kui proovin kuhugi veidi madalamale kandieerida, saan vastuseks, et olen ülekvalifitseeritud. Ma tunnen, et mul juba sellest töö otsimisest depressioon….

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb siis arstile minna ja antidepressiante sööma hakata.

+2
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, mida tunned, otsisin samuti mitu kuud. Lõpuks võtsin väiksema palgaga pakkumise vastu ja vaatan avatud silmadega ringi. Vähemalt arved makstud, stressi pole ja töö väga meeldib. Tööturul väga keeruline aeg hetkel, tean inimesi, kes juba aasta otsivad.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga pikad kandideerimisprotsessid on ja siis on eriti suur ajaraiskamise tunne ka. Kuu aega oota ja looda, teed proovitöid/mitmeid vestluseid ning siis tuleb eitav vastus. Meeletult palju inimesi kandideerib ühele kohale hetkel ka. Päris raske seis jah 😐

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kord peale koondamist 9 kuud töötu. Töötuskindlustushüvitis küll aitas arved makstud saada aga ega lilleline elu ei olnud. Oma tasemel töökohtadele saada ei õnnestunud, polnud tol hetkel piirkonnas väga valikut ka. Alla oma taset kandideerides sain samuti teada, et olen ülekvalifitseeritud. Kasutasin siis vähemalt mulle Töötukassa poolt pakutavaid võimalusi, karjäärinõustamist ja koolitusi. Lõpuks leidsin töö, mis oli “täpselt mulle”, jõudsin ära oodata 😀

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga pikad kandideerimisprotsessid on ja siis on eriti suur ajaraiskamise tunne ka. Kuu aega oota ja looda, teed proovitöid/mitmeid vestluseid ning siis tuleb eitav vastus. Meeletult palju inimesi kandideerib ühele kohale hetkel ka. Päris raske seis jah 😐

Täpselt nii ongi. Ühele firmale tegin kandideeides teises etapis  kodutööd, mis reaalselt võttis mul 5h aega…. sinna ma tööle ei saanud. Õnneks olin nii kaval, et oma projekti ma sinna neile lauale ei jätnud, võtsin kaasa…tasuta projekti neile ka ei anna. Eriti jabur on see, kui saadad cv ja saad automaatse vastuse, et võtame ühendust 15 päeva jooksul peale kandideerimise tähtaja lõppu…. no kes nii kaua ootab? Õnneks mind ikka vestlustele kutsutakse, aga võiks siis tööle ka saada, mitte koguaeg teiseks jääda…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb kuulda, aga paar kuud ei ole objektiivselt võttes kindlasti selline aeg, et peaks juba lootust kaotama hakkama. Võin lohutuseks öelda näiteks seda, et paljudel juhtudel ongi valik nii subjektiivne, et oleneb, kuidas „otsustaja(d)“ tunneb, et kumma kandidaadiga tal paremini „klapib“. Mul on sõbranna olnud selles olukorras, kus pidi kahe kandidaadi vahel valima ja nad mõlemad tundusid talle 100% võrdväärsed. Ta ei suutnudki valida ja kutsus oma osakonnast kaks kandideerija tulevast kolleegi appi ning tegi neile siis ülesandeks valik ise ära teha. Seega, kui oled pidevalt teine, siis on ju tegelikult hästi ning rasketel aegadel (kui sinu valdkonnas nii on), võib see ju isegi väga hea saavutus olla. Ja võib vabalt olla ka nii, et otsustaja mõtleb, et see teine, kes valituks osutus, oli veidi rohkem „tema inimene“, mis aga on, nagu eelnevalt öeldud 100% subjektiivne. Põhjust muretsemiseks oleks pigem siis, kui ei saa üldse tagasisidet või esimesest voorust edasi.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on tööturul suhteliselt keeruline jah. Ma vaatan ka iga päev tööpakkumisi, kuid valik on väike ja pakutavad palgad naeruväärsed. Isegi Tallinnas. Kevadel peaks olukord veidi paremaks minema, tavaliselt see nii on. Aga kellel on enam-vähem normaalne töökoht, siis olge paindlikud ja ärge ajage näpuga paragrahvides järge, kui uut kohta ees ootamas ei ole, aga tööd on vaja. Praegu pole selleks hea aeg.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka pigem depressiooniga tegelema. Praegu ongi konkurents tihe ja vabu kohti vähe. Tuttav koondati augustis ja siiani otsib tööd – kandeerib küll usinalt, aga pole valituks osutunud. Asutuses, kus mina töötan, toimus hiljuti konkurss koristaja ametikohale – see koht on varem olnud sageli täitmata, sest 940-eurose brutopalgaga töökohale eriti tormi ei joosta ja konkursi korraldamine on olnud tulemusteta, aga seekord tuli lausa 8 kandidaati. Tööturul on keeruline aeg nagu eelnevalt kommenteeritud.

Senikaua kuni uut tööd otsid, äkki on võimalik mingile koolitusele minna ja oma kvalifikatsiooni tõsta. Tegelikult ei peagi see koolitus oma erialaga seotud olemagi – mingi uue oskuse omandamine tuleb alati kasuks ja õppimine aitab depressiivseid mõtteid kõrvale lükata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti süsteem ongi nii kummaline pikka aega olnud. Kes kusagil mujal välismaale minnes tööd otsivad, need leitakse tavaliselt agentuuri kaudu ja siis tuleb juba minna tööle, mitte ennast tõestama. Meil on rendiettevõtted, aga kes seal tahaks töötada? Aga eestis on jah seltskond, kelle amet on olla tööle värbaja ja väga tihti nad  valikutega ebaõnnestuvad. Need kes tööd väga tahaks ei osutu mingi kummalisel põhjusel valituks ja need kes saavad, on mingi nädalake kaks tööl ja lahkuvad ise. Siis ettevõttel uus sama kuulutus uuesti üleval, tramburai algab uuesti peale. Tundub juba nagu kollektsioneeritakse inimeste isiklikke andmeid nende CVde abil, sest tegelikult nagu ei soovitagi kedagi tööle. Need ettevõtted kellega ma olen teinud palju palju aastaid koostööd, otsivad uusi töötajaid ja töökuulutust ja ettevõtte siseelu kõrvutades ei paku ettevõte seda mida nad kuulutuses pakuvad ja tööülesanded ei ole ka nii uhked nagu nõutakse. Aga millegi pärast kajastub see töökuulutuses. Äkki eestlased ei oskagi läbi töökuulutuse otsida töötajat keda nad leida soovivad? Pigem võibki see nii olla. Sest tööle värbaja või personalijuht tahab ka tegevust, enda olemasolu õigustada, sinna see koer on ka maetud. Töökuulutused on meil umbsõnalised, kõik on ühe lauaga lööd, osad on ennast veel eriti kiitvad. Aga tihti tihti jääb ka kuulutuse lugejal selgusetuks mis tööülesandeid tegelikult teha tuleb.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm kuud pole veel põhjust nukrutseda. Esimesel aastal ei peaks veel kandideerima sinna, kuhu tegelikult ei taha, et küll ma siis edasi otsin. Tööandja ju tahab, et koht oleks pikemalt täidetud. Tõenäosus, et kolme esimese kuu jooksul vabaneb kusagil sulle sobiv rusikas silmaauku ametikoht, on ju pigem väike. Arvesta pikema perioodiga aasta kuni kaks. Kui materiaalselt vähegi kannatab, siis ära võta vastu esimest suvalist sinu oskustega mitte sobivat kohta.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin riigis peab küll midagi väga mäda olema kui inimene peab otsima normaalset tööd aasta või isegi kaks. Kolm kuud olla töötu, arved ja kulud maksta ja mõelda kas 4 või 5 kuul leiab mingi töö on inimest hävitav. Võtta siis vahepeal vastu inimest alavääristavaid ameteid nagu kaubapaigutaja ja sinna kandideerib veel 1000 inimest järjekorras ei ole inimväärne elu.

Tunnistaks hoopis seda, et meie riigiga on midagi väga väga halvasti. Lehtedes võistu kirjutatakse kuidas ainult välistööjõud eesti päästab.

+12
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin riigis peab küll midagi väga mäda olema kui inimene peab otsima normaalset tööd aasta või isegi kaks. Kolm kuud olla töötu, arved ja kulud maksta ja mõelda kas 4 või 5 kuul leiab mingi töö on inimest hävitav. Võtta siis vahepeal vastu inimest alavääristavaid ameteid nagu kaubapaigutaja ja sinna kandideerib veel 1000 inimest järjekorras ei ole inimväärne elu.

Tunnistaks hoopis seda, et meie riigiga on midagi väga väga halvasti. Lehtedes võistu kirjutatakse kuidas ainult välistööjõud eesti päästab.

Millal need ajad on olnud, et kohe esimese kuuga leiad oma hariduse, kvalifikatsiooni ja ambitsioonidega sobiva töö? Mu tuttav norrakas, kõrgharidusega ja töötanud omal erialal korralikel töökohtadel, otsib ka mitmendat kuud Norras tööd. Sest ta tahab oma kvalifikatsioonile vastavat tööd. Tal on siiani tähtajalised positsioonid olnud a la kellegi lapsehoolduspuhkuse lõpuni. Ei ole nii, et saad samasse kohta tööle jääda, kui too teine tagasi tuleb.

Valesti oleks riigis asjad siis, kui kõrgharidust eeldavad töökohad oleks kogu aeg täitma ja vabalt saadaval. Ta siiski pole kandideerinud misiganes suvalistele töökohtadele. Mõned on olnud veidi madalamad kui keskastme juht. Meil on hüvitised, mis aasta katavad kenasti ära ja paljud ei viitsi enne aastat üldse midagi otsida.

Kui su eesmärk on lihtsalt misiganes suvaline töö saada, siis sellega ei ole küll meie riigis probleemi.

Miks kaubapaigutajal on alaväärne töökoht? Mis über huvitavat tööd ja juhipositsiooni tahab teha näiteks inimene, kellel pole rohkem kui põhiharidus? Inimesed on erinevad hariduse ja võimekusega. Leidub igale oma töö. Ei peagi kõrgharidusega trügima sinna põhiharidusega inimeste marjamaale. Ja miks arvatakse, et lihtsamat tööd on alati saadaval?

Palju oleneb ka õpitud erialast. Kui oled füüsikaõpetaja, logopeed, arst, meditsiiniõde, politseinik jne, siis sind rabatakse juba homne päev tööle. Oled keskpärane juristike, siis peab rohkem vaeva nägema, sest sinusuguseid lihtsalt ongi palju.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks tahtma suvalist tööd, milline on üldse suvaline töö? Igaks tööks on vaja oskuseid. Kui tööotsija ei leia tööd aasta või kahe jooksul on ta kaotamas ka kvalifikatsiooni. Vahepealt muutub palju.

Oled sa siis ise töötanud kaubapaigutajana? Miks sa nüüd räägid nagu juhtpositsioonidest kui normaalne töö peaks olema igasugune töö mida inimene teeb ja on rahul nii töötingimuste kui palgaga. Aga kui seda tööd ei leita, siis on midagi ühiskonnas viga. Kas sul on põhiharidus, et seda mainid või jälle klassifitseerid selle järgi? Eeldan, et perekoolis on inimestel keskmiselt ikka kõrgharidus või siis keskharidus, aga et siin lausa põhiharidusega oleks…

Kellest meist sa räägid? Töötad riigiametis ja teil on nii? Segaseks jääb see mõistujutt.

Ametlikult on eestis 50 000 töötut, lisaks kõik need kes enam arvel ei ole ega tahagi seal olla. Ca 120 000 töövõimelist on eestis tõenäoliselt töötud, nende hulgas on ka need noored kes ei tööta ja ei õpi, pereemad kes on lastega kodus ja elavad mehe teenistusest ja lastetoetusest, aga ise nad tööd ei leia, sest seda pole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kaubapaigutajal on alaväärne töökoht?

Sest selle töö eest makstakse alaväärset palka! Mina kandideerisin suvel Rimisse kaubapaigutajaks ja pakutav palk oli 800 bruto. See on täpselt selline raha, et ära just ei sure, aga eluks seda ka nimetada ei saa.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlikult on eestis 50 000 töötut, lisaks kõik need kes enam arvel ei ole ega tahagi seal olla. Ca 120 000 töövõimelist on eestis tõenäoliselt töötud.

eestis on ka tuhandeid vabu töökohti, kuhu töötajaid otsitakse. ja pealegi, paljud neist 50000st on sellised, kes tegelikult tööd ei otsigi, vaid saavad TKH ja puhkavad.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kaubapaigutajal on alaväärne töökoht?

Sest selle töö eest makstakse alaväärset palka! Mina kandideerisin suvel Rimisse kaubapaigutajaks ja pakutav palk oli 800 bruto. See on täpselt selline raha, et ära just ei sure, aga eluks seda ka nimetada ei saa.

Miks sel kohal peaks rohkem saama, kui ametikohtadel, kus on vaja kõrgharidust, teadmisi ja kogemusi?  See on täiesti proportsioonis võrreldes muude palkadega. Meil paraku nii ongi, et ka  keskmise palga saajal on ka raske hakkama saada.

Kolm kuud ei ole pikk aeg töö otsimisel. Ta on kõrgharitud ja töötanud keskastme juhina. Ilmselgelt pole ta ka tööd otsides latti väga palju alla lasknud. Ta soovib midagi sarnast. Täiesti normaalne otsida aasta, poolteist kuni kaks. Ei lange see kvalifiaktsioon nii kolinaga midagist. Kõik naised on ju väikeste lastega enamasti rohkem kui aasta kodus ja enamasti saadakse ikka rohkem kui üks laps. Tulevad peale pikka pausi tööle tagasi ja mina pole küll märganud, et nad seal kodus lolliks oleks jäänud. Väga kiiresti spurdivad teistele järele. Töötuna olemine ei tähenda, et sa end samal ajal harida ja arendada ei saa.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne otsida aasta, poolteist kuni kaks.

Jah, aga millest elada see aasta kuni kaks?!

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne otsida aasta, poolteist kuni kaks.

Jah, aga millest elada see aasta kuni kaks?!

Oleneb, kuidas eelmine töö lõppes. Kui koondati ja töötasid seal üle 5 aasta, siis aastakese elab vägagi hästi ära. Kui lahkuti omal tahtel ja ta elatakse üksi, lähedasi pole, siis njah on raskem. Kodulaenu osas saab samas aastase pausi võtta.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlikult on eestis 50 000 töötut, lisaks kõik need kes enam arvel ei ole ega tahagi seal olla. Ca 120 000 töövõimelist on eestis tõenäoliselt töötud.

eestis on ka tuhandeid vabu töökohti, kuhu töötajaid otsitakse. ja pealegi, paljud neist 50000st on sellised, kes tegelikult tööd ei otsigi, vaid saavad TKH ja puhkavad.

Küsimus ongi miks ei leita? Eestis ei ole töökohustust nagu oli NSVL ajal, inimesed võivad kõik elada ka säästudest. Need tuhanded töökohad ripuvad kuidagi pidevalt ühtemoodi pikalt üleval. Kõik inimesed ei taha olla kaubapaigutajad või saalitöötajad, eriti kõrgharidusega inimesed. Sellisel juhul ei väärtustata eestis kuidagi haridust.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kaubapaigutajal on alaväärne töökoht?

Sest selle töö eest makstakse alaväärset palka! Mina kandideerisin suvel Rimisse kaubapaigutajaks ja pakutav palk oli 800 bruto. See on täpselt selline raha, et ära just ei sure, aga eluks seda ka nimetada ei saa.

Miks sel kohal peaks rohkem saama, kui ametikohtadel, kus on vaja kõrgharidust, teadmisi ja kogemusi? See on täiesti proportsioonis võrreldes muude palkadega. Meil paraku nii ongi, et ka keskmise palga saajal on ka raske hakkama saada.

Kolm kuud ei ole pikk aeg töö otsimisel. Ta on kõrgharitud ja töötanud keskastme juhina. Ilmselgelt pole ta ka tööd otsides latti väga palju alla lasknud. Ta soovib midagi sarnast. Täiesti normaalne otsida aasta, poolteist kuni kaks. Ei lange see kvalifiaktsioon nii kolinaga midagist. Kõik naised on ju väikeste lastega enamasti rohkem kui aasta kodus ja enamasti saadakse ikka rohkem kui üks laps. Tulevad peale pikka pausi tööle tagasi ja mina pole küll märganud, et nad seal kodus lolliks oleks jäänud. Väga kiiresti spurdivad teistele järele. Töötuna olemine ei tähenda, et sa end samal ajal harida ja arendada ei saa.

Kas töötad ise personalijuhina?
Ettevõtjana oleks natuke nadi võtta tööle inimest, kes töötas spetsialistina ja siis vahepeal saalitöötajana. Kahtlus tekib miks inimene ei saanud spetsialistina hakkama, teda ei vajatud mingil põhjusel jne jne. Või miks taandus nii madalale tasemel. Nii ei saagi inimesed tööle.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lehtedes võistu kirjutatakse kuidas ainult välistööjõud eesti päästab.

Päästabki, sest nendele töödele Eestlane ju ei lähe.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lehtedes võistu kirjutatakse kuidas ainult välistööjõud eesti päästab.

Päästabki, sest nendele töödele Eestlane ju ei lähe.

Lugesin artiklit, kus väideti et eesti on juba täna ca 30 000 võõrtööjõulist töötamas, st juba enamus madalapalgalistest töökohtadest on võõrtööliste käes. Nii et kui seda numbrit veelgi suurendada, siis kes kaotab, kas meie? Kui meie, milleks siis üldse eesti? Olla oma riigis, oma maal kus sünniti mingi kolmanda järgulise olendina, kes peab õppima ära võõrkeele suhtlemaks kõigi nende võõrtöölistega.

Näiteks enne koroonat ja ukraina sõda töötas eesti ca 20 000 venemaa, valgevene, ukraina jt lõunavabariike inimest eestis ehitusel ja muudel madalalt tasustatud töökohtadel.

https://www.err.ee/1608337181/eestis-on-praegu-28-000-voortoolist

Kas teate et täna elab eestis ca 80 000 venemaa kodakondsusega inimest?

https://www.err.ee/1609264617/eestis-elab-ule-83-000-venemaa-kodaniku

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlikult on eestis 50 000 töötut, lisaks kõik need kes enam arvel ei ole ega tahagi seal olla. Ca 120 000 töövõimelist on eestis tõenäoliselt töötud.

eestis on ka tuhandeid vabu töökohti, kuhu töötajaid otsitakse. ja pealegi, paljud neist 50000st on sellised, kes tegelikult tööd ei otsigi, vaid saavad TKH ja puhkavad.

Küsimus ongi miks ei leita? Eestis ei ole töökohustust nagu oli NSVL ajal, inimesed võivad kõik elada ka säästudest. Need tuhanded töökohad ripuvad kuidagi pidevalt ühtemoodi pikalt üleval. Kõik inimesed ei taha olla kaubapaigutajad või saalitöötajad, eriti kõrgharidusega inimesed. Sellisel juhul ei väärtustata eestis kuidagi haridust.

osad neist kohtadest on sellised, kust inimene on lihtsalt kuhugi mujale liikunud. muide, liigutakse ka karjääriredelist alla. tean mitmeid, kes on jõudnud kõrgele kohale ja seal avastanud, et töö- ja vastutuse koormus hakkab tervisele ja otsitakse lihtsam töö. või siis ollakse piisav kapital kogunud ja toimetatakse mingit oma asja. ega see ei takista ametlikult töötu olemast, et saada TKH ja haigekassa.

mis on hariduse väärtustamine? kas see, et inimene lõpetab kooli ja siis ootab kohe juhikohta, madalamat tööd tema ei tee? noorte hulgas on kahjuks palju selliseid, kes lihtsamat tööd teha ei kavatse, elavad vanemate juures ja kulul ning ootavad, kuna neile juhtivat tööd pakutakse.

kõrgharidus pole ammu enam oskuste ja tarkuse näitaja, selle saab kätte väga lihtsalt ning kohati piisab selleks ka raha olemasolust. pehmete erialade lõpetajaid on palju rohkem kui vajadus

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui koondati ja töötasid seal üle 5 aasta, siis aastakese elab vägagi hästi ära.

Esimesed 3 kuud saab 60% palgast ja sealt edasi 9 (vist) kuud 40% palgast. Kuidas saab 40% palgaga “vägagi hästi ära elada”?! Mis te luuletate siin!

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed 3 kuud saab 60% palgast ja sealt edasi 9 (vist) kuud 40% palgast. Kuidas saab 40% palgaga “vägagi hästi ära elada”?! Mis te luuletate siin!

3 kuud saab 60 protsenti palgast, sealt edasi saab 3 kuud 40 protsenti palgast. Kui tööturu olukord on halb, siis võidakse pikendada selle 40 protsendi maksmist veel 3 kuud, kui hea, siis ei saa enam midagi. Kokku ongi mingit raha võimalik saada kokku 9 kuud. Ei ütleks jah, et sellega nii tore elada oleks. Kui oled üle viie aasta samas kohas töötanud, siis saab kompensatsiooniks kahe kuu palga, ühe kuu ulatuses maksab hüvitist tööandja ja ühe kuu töötukassa. Nende summadega mingit lahedat äraelamist aastaks küll ei ole.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed 3 kuud saab 60% palgast ja sealt edasi 9 (vist) kuud 40% palgast. Kuidas saab 40% palgaga “vägagi hästi ära elada”?! Mis te luuletate siin!

3 kuud saab 60 protsenti palgast, sealt edasi saab 3 kuud 40 protsenti palgast. Kui tööturu olukord on halb, siis võidakse pikendada selle 40 protsendi maksmist veel 3 kuud, kui hea, siis ei saa enam midagi. Kokku ongi mingit raha võimalik saada kokku 9 kuud. Ei ütleks jah, et sellega nii tore elada oleks. Kui oled üle viie aasta samas kohas töötanud, siis saab kompensatsiooniks kahe kuu palga, ühe kuu ulatuses maksab hüvitist tööandja ja ühe kuu töötukassa. Nende summadega mingit lahedat äraelamist aastaks küll ei ole.

Kas see peakski lahe äraelamine olema? Piisav, et olla söönud ja kodutuks ei jää aasta jooksul kindlasti mitte. See jah ei ole periood, kus käid shoppamas, väljas söömas ja reisimas. Aasta saab kasina eluviisiga vägagi hästi hakkama. Nii palju, kui mina koondatuid tean, siis enne aastat nad isegi ei ürita tööd otsida, sest selle koondamisrahaga saab omale pikka puhkuse lubada.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piisav, et olla söönud ja kodutuks ei jää.

Võib täitsa vabalt ka kodutuks jääda, 40 protsenti palgast ei pruugi kulusid katta. Ja kui kuue kuuga tööd ei leia, võid üldse sissetulekuta olla, ei tea mille eest inimene neid arveid maksab siis, kui pereliikme kaelas just elada ei saa? Ma ei väida, et väga lahedalt peaks ära elama, aga siin öeldi, et aasta või poolteist on täitsa okei töötu olla. Kõik inimesed seda endale küll lubada ei saa, ongi näljas ja kodutud sõna otseses mõttes.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii palju, kui mina koondatuid tean, siis enne aastat nad isegi ei ürita tööd otsida, sest selle koondamisrahaga saab omale pikka puhkuse lubada.

Kahe kuu palgaga pikk puhkus? Tule ikka maa peale.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piisav, et olla söönud ja kodutuks ei jää.

Võib täitsa vabalt ka kodutuks jääda, 40 protsenti palgast ei pruugi kulusid katta. Ja kui kuue kuuga tööd ei leia, võid üldse sissetulekuta olla, ei tea mille eest inimene neid arveid maksab siis, kui pereliikme kaelas just elada ei saa? Ma ei väida, et väga lahedalt peaks ära elama, aga siin öeldi, et aasta või poolteist on täitsa okei töötu olla. Kõik inimesed seda endale küll lubada ei saa, ongi näljas ja kodutud sõna otseses mõttes.

Miks sa esimestel kuudel pead sada protsenti ära kulutama? Olen ise koondamise üle elanud ja sellest anti teada 3 kuud ette. Läksin koheselt säästurežiimile, et võimalikult palju kõrvale panna. Kuna antud juhul on tegemist keskastme juhiga, siis sai ta piisavat palka, et isegi see 40%  ei ole kommiraha ja midagi nagu pidi tagavaraks ka olema. Jah olenebki palju palgast, mida enne töötuks jäämist said. Mõne 40% palgast on suurem kui mõne täispalk. Kui olid väga väikese palgaga, jah on raske veel väiksema sissetulekuga. Toimetulekutoetus on muideks olemas. Nii lihtsalt kodutuks ei jää.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 kuud töötu ja depessioon murrab..