Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 kuud töötu ja depessioon murrab..

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 97 )

Teema: 3 kuud töötu ja depessioon murrab..

Postitas:

Nii palju, kui mina koondatuid tean, siis enne aastat nad isegi ei ürita tööd otsida, sest selle koondamisrahaga saab omale pikka puhkuse lubada.

Kahe kuu palgaga pikk puhkus? Tule ikka maa peale.

Kes on üle kümne aasta töötanud, saavad kokku 3 kuu palga. Seejärel registreerid end töötuks ja hakkab jooksma töötukindlustushüvitis. Koondamisest anti teada 3 kuud enne, Seega kokku on võimalus 6 kuu täispalga pealt võimalikult palju säästa perioodiks, mil enam ei saa täispalka. Nende rahadega katab aasta ära küll. Kellel on toetav abikaasa, kes vähemalt keskmist teenib, siis need naised lubavad jah omale aastase puhkuse ega rutta uue töökoha leidmisega. Kui oled kodune, siis ei ole kulud väga suured. Haigekassa ju ka kehtib töötuna. A kui sul oli nui neljaks vaja osta kesklinna tutikasse majja eluase, mille peale kulub 70% palgast, siis on see sinu isiklik arulagedus, milles teisi ei ole vaja süüdistada.

+6
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud

Olen nüüd 3 kuud tööd otsinud. Iga kord kandideerides tulen teiseks…. see on niiii masendav ja frustreeriv…. olen keskastme juht ja tööpakkumisi vähe. Kui proovin kuhugi veidi madalamale kandieerida, saan vastuseks, et olen ülekvalifitseeritud. Ma tunnen, et mul juba sellest töö otsimisest depressioon….

Keskastme juht tundub olevat selline ametikoht, mis kehvadel aegadel suht esimesena löögi alla satub. Jagatakse ülesanded tema ülemuste ja alluvate vahel lihtsalt ära. Ega muud soovitada oska kui et vaata oma CV üle ja kohanda seda vastavalt kandideeritavale kohale. Ei pea kõiki oskusi üles lugema kui on oht olla ülekvalifitseeritud. Ja samuti on väga oluline motivatsiooni- või kaaskiri. Kindlasti tuleb seal põhjendada miks madalamale kohale kandideerid.

Ja see, et lõppvoor võib paras loterii olla, on ka tõsi. Just hiljuti otsiti meile meeskonda uut inimest. Kahe lõppvooru jõudnuga olid siis ka grupivestlused tulevaste töökaaslastega ja mõlemad oleks neile sobinud. Aga valida sai ainult ühe. Nii et kuidagi ei saa öelda, et see keda seekord ei valitud oleks kuidagi kehvem olnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd 3 kuud tööd otsinud. Iga kord kandideerides tulen teiseks…. see on niiii masendav ja frustreeriv…. olen keskastme juht ja tööpakkumisi vähe. Kui proovin kuhugi veidi madalamale kandieerida, saan vastuseks, et olen ülekvalifitseeritud. Ma tunnen, et mul juba sellest töö otsimisest depressioon….

Olles paar aastat tagasi koondamise ja tööotsingud läbi teinud, soovitan otsingu ajal tööampse teha. Tööampsud hoidsid mind hullemast. Vaim püsis värskem, tööharjumus jäi ja iseenese kõlblikkus sai ka tõestatud.

+12
-1
Please wait...
Postitas:

Olin kord peale koondamist 9 kuud töötu. Töötuskindlustushüvitis küll aitas arved makstud saada aga ega lilleline elu ei olnud. Oma tasemel töökohtadele saada ei õnnestunud, polnud tol hetkel piirkonnas väga valikut ka. Alla oma taset kandideerides sain samuti teada, et olen ülekvalifitseeritud. Kasutasin siis vähemalt mulle Töötukassa poolt pakutavaid võimalusi, karjäärinõustamist ja koolitusi. Lõpuks leidsin töö, mis oli “täpselt mulle”, jõudsin ära oodata 😀

Milline tase sul on???????????????????????????????

0
-6
Please wait...
Postitas:

Miks kaubapaigutajal on alaväärne töökoht?

Sest selle töö eest makstakse alaväärset palka! Mina kandideerisin suvel Rimisse kaubapaigutajaks ja pakutav palk oli 800 bruto. See on täpselt selline raha, et ära just ei sure, aga eluks seda ka nimetada ei saa.

sin aküll naist ei saa

Olin kord peale koondamist 9 kuud töötu. Töötuskindlustushüvitis küll aitas arved makstud saada aga ega lilleline elu ei olnud. Oma tasemel töökohtadele saada ei õnnestunud, polnud tol hetkel piirkonnas väga valikut ka. Alla oma taset kandideerides sain samuti teada, et olen ülekvalifitseeritud. Kasutasin siis vähemalt mulle Töötukassa poolt pakutavaid võimalusi, karjäärinõustamist ja koolitusi. Lõpuks leidsin töö, mis oli “täpselt mulle”, jõudsin ära oodata 😀

Milline tase sul on???????????????????????????????

0
-7
Please wait...
Postitas:

Kolm kuud pole veel põhjust nukrutseda. Esimesel aastal ei peaks veel kandideerima sinna, kuhu tegelikult ei taha, et küll ma siis edasi otsin. Tööandja ju tahab, et koht oleks pikemalt täidetud. Tõenäosus, et kolme esimese kuu jooksul vabaneb kusagil sulle sobiv rusikas silmaauku ametikoht, on ju pigem väike. Arvesta pikema perioodiga aasta kuni kaks. Kui materiaalselt vähegi kannatab, siis ära võta vastu esimest suvalist sinu oskustega mitte sobivat kohta.

Ja millest need inimesed vahepeal elama ja arveid maksma peaks, oskad siin nõu anda?

+6
-2
Please wait...
Postitas:

Täiesti normaalne otsida aasta, poolteist kuni kaks.

Jah, aga millest elada see aasta kuni kaks?!

Oleneb, kuidas eelmine töö lõppes. Kui koondati ja töötasid seal üle 5 aasta, siis aastakese elab vägagi hästi ära. Kui lahkuti omal tahtel ja ta elatakse üksi, lähedasi pole, siis njah on raskem. Kodulaenu osas saab samas aastase pausi võtta.

Paus tähendab pausi vaid põhiosalt, aga mitte intressidelt. Eluloll otsus, lõpptulemusena maksad rohkem.

+7
0
Please wait...
Postitas:

Kolm kuud pole veel põhjust nukrutseda. Esimesel aastal ei peaks veel kandideerima sinna, kuhu tegelikult ei taha, et küll ma siis edasi otsin. Tööandja ju tahab, et koht oleks pikemalt täidetud. Tõenäosus, et kolme esimese kuu jooksul vabaneb kusagil sulle sobiv rusikas silmaauku ametikoht, on ju pigem väike. Arvesta pikema perioodiga aasta kuni kaks. Kui materiaalselt vähegi kannatab, siis ära võta vastu esimest suvalist sinu oskustega mitte sobivat kohta.

Ja millest need inimesed vahepeal elama ja arveid maksma peaks, oskad siin nõu anda?

eluasemelaenu maksab laenukindlustus. süüa teed ise. riideid juurde ei osta. ja eladki poole palga suuruse summaga ilusti ära. ise korduvalt nii teinud ja ligi aasta puhanud

0
-10
Please wait...
Postitas:

ise korduvalt nii teinud ja ligi aasta puhanud

Ka minul on olnud selline närutamise periood, kui olin ligi aasta aega töötu ja ma seda puhkuseks küll nimetada ei saa, kuna õudne stress oli laes kogu aeg, iga liigutus maksab, kuskile minna ei saa, kaua sa ikka kuskil pargis niisama jalutad või raamatuid loed, kui kogu aeg kuklas vasardab, et tegelikult on vaja tööd ja raha. Kui mul on raha nii vähe, et hädavaevu piisab vaid arvete maksmiseks ja pole teada, millal olukord paraneda võiks, siis mul esimese asjana tekivad unehäired. Ärkan keset ööd üles ja muudkui ketrab see vibra. Kui on mingi niisama väike mõõn, a la kahe projekti vahel ja teada on, et kasinalt tuleb elada kolm kuud ja siis läheb paremaks – sel juhul ei ole nii hull. Pole meeldiv, aga elab üle. Kui on teadmatus, siis see on talumatu piin.

Aasta aega töötuna mina tookord viimases hädas kolisin ema juurde elama. Aga see ei ole meeldiv ega ka mingi puhkus.

Teemaalgatajale soovitaksin vaadata tööampsusid nagu siin üks eelnev tegi. Ühtlasi anna oma tutvusringkonnas kõikidele teada, et otsid tööd, kasvõi ajutiselt või osaajaga. Päristöö osas ära latti liiga madalale lase, sest tegelikult on õigus neil, kes ütlevad sulle mõne töö puhul, et oled ülekvalifitseeritud. Kui mingi teistlaadne senisest kehvem töö sind mingil põhjusel tõeliselt ei kõneta, siis pigem ära trügi. Ma küll tunnen üht inimest, kes läks keskealisena keskastme juhi kohalt hoopis Coopi kassapidajaks ja siis leidis, et ongi mõnus töö ja sinna tema jääb kuni pensini, aga ma siiski arvan, et see on pigem erand. Tal ka abikaasa toeks, nii et eks siis saab ju madalapalgalist kohta pidada. Kui elukaaslast/abikaasat ei ole, siis on üksi töötuna ikka väga raske ja ega suurt paremaks ei lähe madalapalgalisel kohal olles.

+12
0
Please wait...
Postitas:

Ka minul on olnud selline närutamise periood, kui olin ligi aasta aega töötu ja ma seda puhkuseks küll nimetada ei saa, kuna õudne stress oli laes kogu aeg, iga liigutus maksab, kuskile minna ei saa, kaua sa ikka kuskil pargis niisama jalutad või raamatuid loed, kui kogu aeg kuklas vasardab, et tegelikult on vaja tööd ja raha.

Kirjutan sinu jutule kahe käega alla. Ja üks asi on, et ei saa kulutada natukesele meelelahutusele, teine asi on vältimatud kulud nagu loomaarst või hambaravi, mida lihtsalt ei kannata edasi lükata. Väikese ja viimase sendini ära plaanitud sissetuleku puhul tekib iga kord täielik paanika, kui koer oksendab või pesumasin imelikku häält teeb. Töötuna kodus istudes on asi puhkusest kaugel. Vaata et veel mingit tervisehäda ei saa suurest stressist.

+11
-3
Please wait...
Postitas:

Töötuna kodus istudes on asi puhkusest kaugel. Vaata et veel mingit tervisehäda ei saa suurest stressist.

Kuigi ma pole töötu olnud, siis mina arvan sama, et see on väga suur stress, sest ei tea, millal see olukord lõppeb. Ma arvan, et need, kes seda puhkuseks peavad, on sellises olukorras, et neil tegelikult pole töö leidmisega probleemi (osadel erialadel pole ju mingit muret sellega) või nad elavadki pigem meeste kulul ja tegelikult meeldibki kodus istuda. Siis muidugi pole eriti vahet. Aga kui inimese vastutada on terve pere heaolu, kodulaen on kaelas vms, raske on tööd leida, siis mingi puhkus see asi küll ei ole. Tean paljusid, kes on jooma hakanud või depressiooni langenud. Lisaks see pidev kandideerimine ja äraütlemised hakkavad ka kõige enesekindlama inimese enesehinnangule, kui seda kuude ja kuude viisi juhtub.

+11
-1
Please wait...
Postitas:

Ka minul on olnud selline närutamise periood, kui olin ligi aasta aega töötu ja ma seda puhkuseks küll nimetada ei saa, kuna õudne stress oli laes kogu aeg, iga liigutus maksab, kuskile minna ei saa, kaua sa ikka kuskil pargis niisama jalutad või raamatuid loed, kui kogu aeg kuklas vasardab, et tegelikult on vaja tööd ja raha. Kui mul on raha nii vähe, et hädavaevu piisab vaid arvete maksmiseks ja pole teada, millal olukord paraneda võiks, siis mul esimese asjana tekivad unehäired.

eks see olegi suhtumise küsimus. kui sa oled kogu aeg madalapalgaline olnud ja varusid pole, siis tõesti annab poole sissetuleku kadumine kohe tunda. keskastmejuhil võiks ikka mingid varud olla. TKH-le lisaks saab ju iga kuu ka tööampsusid teha, siis kasvõi tõesti kusagil e-poe kaupa kokku pannes vms, lisaraha ikkagi.

mina pole kunagi töötuna stressanud seetõttu, et mis nüüd saab, äkki ei leia tööd jne. see meeleheide on muide ka töövestlustel näha ja tööandja võib saadagi selleks takistuseks, miks sind välja ei valita, vaid eelistatakse enesekindlamat inimest. mina olen suhtunud asjasse nii, et see on mu väljateenitud puhkus, sissetulek küll väiksem, aga midagi tegema ka ei pea. saan puhata ja tegeleda meeldivate asjadega ning küll ma sobiliku töö ka leian.

kui otsima olen hakanud, siis umbes kuuga olen ka leidnud. kusjuures alati on uus töö olnud eelmisest parem nii oma tingimuste kui palga poolest. palgatase ikka jupp maad keskmisest ülespoole, mitte kärulükkajast kaubapaigutajaks ja siis kassapidajaks 😉

+3
-12
Please wait...
Postitas:

Ka minul on olnud selline närutamise periood, kui olin ligi aasta aega töötu ja ma seda puhkuseks küll nimetada ei saa, kuna õudne stress oli laes kogu aeg, iga liigutus maksab, kuskile minna ei saa, kaua sa ikka kuskil pargis niisama jalutad või raamatuid loed, kui kogu aeg kuklas vasardab, et tegelikult on vaja tööd ja raha. Kui mul on raha nii vähe, et hädavaevu piisab vaid arvete maksmiseks ja pole teada, millal olukord paraneda võiks, siis mul esimese asjana tekivad unehäired.

eks see olegi suhtumise küsimus. kui sa oled kogu aeg madalapalgaline olnud ja varusid pole, siis tõesti annab poole sissetuleku kadumine kohe tunda. keskastmejuhil võiks ikka mingid varud olla. TKH-le lisaks saab ju iga kuu ka tööampsusid teha, siis kasvõi tõesti kusagil e-poe kaupa kokku pannes vms, lisaraha ikkagi.

mina pole kunagi töötuna stressanud seetõttu, et mis nüüd saab, äkki ei leia tööd jne. see meeleheide on muide ka töövestlustel näha ja tööandja võib saadagi selleks takistuseks, miks sind välja ei valita, vaid eelistatakse enesekindlamat inimest. mina olen suhtunud asjasse nii, et see on mu väljateenitud puhkus, sissetulek küll väiksem, aga midagi tegema ka ei pea. saan puhata ja tegeleda meeldivate asjadega ning küll ma sobiliku töö ka leian.

kui otsima olen hakanud, siis umbes kuuga olen ka leidnud. kusjuures alati on uus töö olnud eelmisest parem nii oma tingimuste kui palga poolest. palgatase ikka jupp maad keskmisest ülespoole, mitte kärulükkajast kaubapaigutajaks ja siis kassapidajaks 😉

Järgmine kord, kui töötu oled jälle, siis küsi TKH-st eesti keele kursuseid ka, saad muuhulgas teada, et lause algab suure algustähega.

+8
-5
Please wait...
Postitas:

Ametlikult on eestis 50 000 töötut, lisaks kõik need kes enam arvel ei ole ega tahagi seal olla. Ca 120 000 töövõimelist on eestis tõenäoliselt töötud.

eestis on ka tuhandeid vabu töökohti, kuhu töötajaid otsitakse. ja pealegi, paljud neist 50000st on sellised, kes tegelikult tööd ei otsigi, vaid saavad TKH ja puhkavad.

Küsimus ongi miks ei leita? Eestis ei ole töökohustust nagu oli NSVL ajal, inimesed võivad kõik elada ka säästudest. Need tuhanded töökohad ripuvad kuidagi pidevalt ühtemoodi pikalt üleval. Kõik inimesed ei taha olla kaubapaigutajad või saalitöötajad, eriti kõrgharidusega inimesed. Sellisel juhul ei väärtustata eestis kuidagi haridust.

osad neist kohtadest on sellised, kust inimene on lihtsalt kuhugi mujale liikunud. muide, liigutakse ka karjääriredelist alla. tean mitmeid, kes on jõudnud kõrgele kohale ja seal avastanud, et töö- ja vastutuse koormus hakkab tervisele ja otsitakse lihtsam töö. või siis ollakse piisav kapital kogunud ja toimetatakse mingit oma asja. ega see ei takista ametlikult töötu olemast, et saada TKH ja haigekassa.

mis on hariduse väärtustamine? kas see, et inimene lõpetab kooli ja siis ootab kohe juhikohta, madalamat tööd tema ei tee? noorte hulgas on kahjuks palju selliseid, kes lihtsamat tööd teha ei kavatse, elavad vanemate juures ja kulul ning ootavad, kuna neile juhtivat tööd pakutakse.

kõrgharidus pole ammu enam oskuste ja tarkuse näitaja, selle saab kätte väga lihtsalt ning kohati piisab selleks ka raha olemasolust. pehmete erialade lõpetajaid on palju rohkem kui vajadus

Jääb segaseks mis see kõrgharidus siis oleks ja kogu su jutt on nagu keskmise delfi ajakirjaniku jutt, inimene on ise süüdi.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Keskastme juht tundub olevat selline ametikoht, mis kehvadel aegadel suht esimesena löögi alla satub. Jagatakse ülesanded tema ülemuste ja alluvate vahel lihtsalt ära. Ega muud soovitada oska kui et vaata oma CV üle ja kohanda seda vastavalt kandideeritavale kohale. Ei pea kõiki oskusi üles lugema kui on oht olla ülekvalifitseeritud. Ja samuti on väga oluline motivatsiooni- või kaaskiri. Kindlasti tuleb seal põhjendada miks madalamale kohale kandideerid.

Ja see, et lõppvoor võib paras loterii olla, on ka tõsi. Just hiljuti otsiti meile meeskonda uut inimest. Kahe lõppvooru jõudnuga olid siis ka grupivestlused tulevaste töökaaslastega ja mõlemad oleks neile sobinud. Aga valida sai ainult ühe. Nii et kuidagi ei saa öelda, et see keda seekord ei valitud oleks kuidagi kehvem olnud.

Kas keskastmejuht polegi nii kehval positsioonil kus ta ise tööd ei oska ja kui teda ei vajata juhtima, siis ongi ta töötu?

+1
-2
Please wait...
Postitas:

Järgmine kord, kui töötu oled jälle, siis küsi TKH-st eesti keele kursuseid ka, saad muuhulgas teada, et lause algab suure algustähega.

Miks peaks netis kirjutama lause algab suure tähega? Sest sina oled mingi ametnik? Oh jah. Mind näiteks ei huvita abs ammu enam kuidas ma kirjutan, sest kui ma saan elus hakkama, miks ma peaks teiste heaks olema see keda nemad ootavad? Ütle!

+2
-14
Please wait...
Postitas:

mina pole kunagi töötuna stressanud seetõttu, et mis nüüd saab /…/ kui otsima olen hakanud, siis umbes kuuga olen ka leidnud

Ehk oleksid nii kena ja ei vastaks siis sellele jutule, kus räägitakse PIKKA AEGA töötuna olemisest. Kui sa umbes ühe kuuga oled endale töö leidnud, siis sul ei ole üldse vastavat kogemust, et siin midagi kommenteerida.

Loodan, et saad selle kogemuse, sest praegu sa lihtsalt teoretiseerid. Ma ei ole küll väga kindel selles, et keskastme juhina sa oleksid valmis tööampsudena e-poes asju komplekteerima, 5€ tunnipalga eest.

Mina ise tegin töötuna siiski pigem selliseid asju, et sain tunnise sutsu eest 100-300€ ja ei tulnud mõttessegi selle nimel kaks nädalat kuskil hommikust õhtuni rügada. Tegin tuttavate kaudu näiteks reklaamtõlkeid jm selliseid töid, mis tööampsudena kuskile iial ei jõuagi. Korra käisin ka küsitlejana tööl, ega see oligi niisugune nühkimine, et mitu nädalat teed ja siis saad mingi 300-400€ netos. No abiks seegi muidugi, aga kui oled muidu töös teistsuguse tasustamisega harjunud, siis see tundub küll hirmsa eluraiskamisena, kui teed ja teed ja lõpuks on ikka tühjad pihud.

Tule siis uuesti oma jutuga puhkusest ja säästudest, kui oled 9+ kuud töötu olnud. Vaatame siis, mis ampsudest sa kenasti oled ära elnud ja kui chill meeleolu sul on.

0
-4
Please wait...
Postitas:

Miks peaks netis kirjutama lause algab suure tähega? Sest sina oled mingi ametnik? Oh jah. Mind näiteks ei huvita abs ammu enam kuidas ma kirjutan, sest kui ma saan elus hakkama, miks ma peaks teiste heaks olema see keda nemad ootavad? Ütle!

No aga miks sa siis ei kirjuta juba “zezd zina olllet minki amednig”?  Suva ju kuidas kirjutada?

0
-2
Please wait...
Postitas:

Ma olen ka mitut uudist näinud, kuidas ilma ukraina naisteta kukuks Eesti kokku, sest õmblevad siin ja teevad mingeid töid, mida eestlased ei taha teha. Aga selliste palkadega, mis neile makstakse, ei elaks ju ükski eestlane ära. Neile annab riik tihti elukoha, maksab veel mingeid kulusid, siis saad 800 euroga elatud, aga kuidas eestlane peaks seda tegema.

+6
-4
Please wait...
Postitas:

No aga miks sa siis ei kirjuta juba “zezd zina olllet minki amednig”? Suva ju kuidas kirjutada?

Miks ma peaks just selliselt kirjutama? Võtame inglise keele, kui vähe kasutavad nemad komasid ja kui palju meie. Milleks taguda seda koma igale poole nagu lugeda muidu ei oskaks eks? Koma klahvil on juba värv ära kulunud. Nemad saavad komadeta hakkama, meie ei saa?

+1
-8
Please wait...
Postitas:

Ma olen ka mitut uudist näinud, kuidas ilma ukraina naisteta kukuks Eesti kokku, sest õmblevad siin ja teevad mingeid töid, mida eestlased ei taha teha. Aga selliste palkadega, mis neile makstakse, ei elaks ju ükski eestlane ära. Neile annab riik tihti elukoha, maksab veel mingeid kulusid, siis saad 800 euroga elatud, aga kuidas eestlane peaks seda tegema.

Seal on see teema, et töötukassa maksab siis mingi osa tööjõumaksudest ise ettevõtja eest ära, oli see äkki sotsiaalmaks? Aga neid ukrainlasi nad ei tohi lahti lasta, nad peavad mingi kindla kokkulepitud aja töötama, näiteks terve aasta. Seepärast neid ukrainlasi hoitaksegi ja lastakse pigem eestlane lahti, nad on kohustatud neid hoidma. Ajalehes võib kõike kirjutada, aga päris põhjustest siiski vaikitakse ja siis aetaksegi jutu nagu eestlane ei taha seda või toda tööd teha.

0
-8
Please wait...
Postitas:

mina pole kunagi töötuna stressanud seetõttu, et mis nüüd saab /…/ kui otsima olen hakanud, siis umbes kuuga olen ka leidnud

Ehk oleksid nii kena ja ei vastaks siis sellele jutule, kus räägitakse PIKKA AEGA töötuna olemisest. Kui sa umbes ühe kuuga oled endale töö leidnud, siis sul ei ole üldse vastavat kogemust, et siin midagi kommenteerida.

Loodan, et saad selle kogemuse, sest praegu sa lihtsalt teoretiseerid. Ma ei ole küll väga kindel selles, et keskastme juhina sa oleksid valmis tööampsudena e-poes asju komplekteerima, 5€ tunnipalga eest.

Mina ise tegin töötuna siiski pigem selliseid asju, et sain tunnise sutsu eest 100-300€ ja ei tulnud mõttessegi selle nimel kaks nädalat kuskil hommikust õhtuni rügada. Tegin tuttavate kaudu näiteks reklaamtõlkeid jm selliseid töid, mis tööampsudena kuskile iial ei jõuagi. Korra käisin ka küsitlejana tööl, ega see oligi niisugune nühkimine, et mitu nädalat teed ja siis saad mingi 300-400€ netos. No abiks seegi muidugi, aga kui oled muidu töös teistsuguse tasustamisega harjunud, siis see tundub küll hirmsa eluraiskamisena, kui teed ja teed ja lõpuks on ikka tühjad pihud.

Tule siis uuesti oma jutuga puhkusest ja säästudest, kui oled 9+ kuud töötu olnud. Vaatame siis, mis ampsudest sa kenasti oled ära elnud ja kui chill meeleolu sul on.

loe ikka kõik sõnad kokku – kui OTSIMA olen hakanud, mitte kui töötuks olen jäänud. mind on mitu korda koondatud (ettevõtted tegevuse lõpetanud) ja alati olen ära kasutanud maksimaalse TKH aja ehk alati on mu puhkepaus olnud vähemalt pool aastat, korra ka üle aasta. esimesed kuud ma ei otsigi, vaid puhkan. kuulutusi hakkan vaatama siis, kui TKH lõpp lähenema hakkab. tookord, kui üle aasta puhkasin, sai tkh läbi mais, siis lisasin sinna suve ja hakkasin augustis ringi vaatama, mida pakutakse.

ja kui raha vaja, siis ei pea küll häbiasjaks minna kuhugi kaubapaigutajaks vms, et veidi lisaraha teenida. kuna tavatöö on mõtlemist ja vastutamist nõudev, siis selline lihttöö läheb pigem puhkamise kategooria alla. kui TKH on suurem kui kassapidaja palk, siis ei ole mõtet sama raha eest tööle minna

+5
-4
Please wait...
Postitas:

tean, aga ei viitsi 😀 las perekool teeb oma süsteemi nii, et peale punkti tuleb automaatselt suur algustäht nagu paljudes keskkondades.

ja muide, TKH tähendab töötuskindlustushüvitist – kuidas sellest kursusi küsida?

+3
-5
Please wait...
Postitas:

Ei anna riik neile elukohta ega maksa mingeid kulusid. Ise otsivad ja maksavad oma 800-eurise palgaga kõik üürikuulud. Eestlasena on sul enamasti rohkem haridust, et saada midagi rohkema kui lihttöö. Kui paljudel see haridus tänapäeval põhikooliga piirneb? Noh need on enamasti selline seltskond, kes ei taha nagunii midagi teha. Pingutus pole neile. Keskmine vanem ei näe oma last õmbleja ametis. Ei tooks ka kõrgem palk eestlastest õmblejaid mitte kusagilt juurde. Tekitaks vaid kolmandate riikide naistes veel suurem huvi siia saabuda. Mitte ainult palk, vaid ka turvaline elukeskkond, stabiilsus, inimõigused on põhjused miks soovitakse emigreeruda. Meie oleme selliste asjade nii harjunud ega oska alati hinnatagi. Tegelikult pole siin laias maailmas normaalsus.

+6
-2
Please wait...
Postitas:

loe ikka kõik sõnad kokku – kui OTSIMA olen hakanud, mitte kui töötuks olen jäänud. mind on mitu korda koondatud (ettevõtted tegevuse lõpetanud) ja alati olen ära kasutanud maksimaalse TKH aja ehk alati on mu puhkepaus olnud vähemalt pool aastat, korra ka üle aasta

Inimesed on erinevad, aga ma ise ei kujuta ette, et mis raske töö see oli, millest peab peale koondamist lausa aasta otsa puhkama? Ma saan aru, et mingi 2-3 kuud on ok, eriti veel kui suvine aeg, aga mida sa meie sombusel sügisajal siin (linnas) teed? Kolad lihtsalt ajaviiteks töötuna mööda linna? Minu jaoks oleks see sihitult elatud elu. Aja raiskamine. Aeg on see ressurss, mida me kunagi tagasi ei saa. Huvi pärast küsin, ma ei ole ise kunagi veel töötu olnud.

+3
-5
Please wait...
Postitas:

Miks ma peaks just selliselt kirjutama? Võtame inglise keele, kui vähe kasutavad nemad komasid ja kui palju meie. Milleks taguda seda koma igale poole nagu lugeda muidu ei oskaks eks? Koma klahvil on juba värv ära kulunud. Nemad saavad komadeta hakkama, meie ei saa?

See tekst võiks küll Perekooli kommentaaride kuupreemia saada.

+4
0
Please wait...
Postitas:

loe ikka kõik sõnad kokku – kui OTSIMA olen hakanud, mitte kui töötuks olen jäänud. mind on mitu korda koondatud (ettevõtted tegevuse lõpetanud) ja alati olen ära kasutanud maksimaalse TKH aja ehk alati on mu puhkepaus olnud vähemalt pool aastat, korra ka üle aasta

Inimesed on erinevad, aga ma ise ei kujuta ette, et mis raske töö see oli, millest peab peale koondamist lausa aasta otsa puhkama? Ma saan aru, et mingi 2-3 kuud on ok, eriti veel kui suvine aeg, aga mida sa meie sombusel sügisajal siin (linnas) teed? Kolad lihtsalt ajaviiteks töötuna mööda linna? Minu jaoks oleks see sihitult elatud elu. Aja raiskamine. Aeg on see ressurss, mida me kunagi tagasi ei saa. Huvi pärast küsin, ma ei ole ise kunagi veel töötu olnud.

kõik ei ela 1toalises paneelmaja korteris, kus tõesti vist midagi teha pole 😀 mul küll igav ei hakanud – lugesin raamatuid, tegin sporti, tegelesin lastega, koristasin maja, vaatasin telekat, suhtlesin sõpradega, tegin valmistoidu tellimise asemel ise süüa jne. töö kõrvalt puhkus on ikka pigem selline “üks silm meilikastis”, siis ei saa end päris lõdvaks lasta. isegi tippjuhid soovitavad võtta aega logelemiseks, see täidab akusid ja uuesti tööle minnes on energiat ja tahet märksa rohkem. elu on ikka märksa rohkem kui töötamine ning on väga kurb, kui inimese elule annab mõtte vaid töö ja perele ning kodule kulutatud aeg on sihitult kulutatud aeg 🙁

+3
-4
Please wait...
Postitas:

Inimesed on erinevad jah. Kes elab selleks, et töötada ja kes töötab selleks, et elada. Ja kui ilma töötamata elatud saab, siis ometi on ju niipalju muid asju veel peale töö teha.

+6
-1
Please wait...
Postitas:

Ja kui ilma töötamata elatud saab, siis ometi on ju niipalju muid asju veel peale töö teha.

Selge see. Ainuke asi, et eeldab kellegi leidmist, kelle kulul siis elada saaks.

+5
-5
Please wait...
Postitas:

Inimesed on erinevad jah. Kes elab selleks, et töötada ja kes töötab selleks, et elada. Ja kui ilma töötamata elatud saab, siis ometi on ju niipalju muid asju veel peale töö teha.

Mingitel naistel on võimalus elada tõesti tööd tegemata, aga selleks peavad nad leidma endale mehe, kes neid ülal peab. Enamus tänapäeva naisi Eestis käib siiski tööl ja ei ela kellegi armust. Mina olen mees ja mulle tööl käimine meeldib, töö on üks võimalus end siin maises elus teostada. Samas peab hoidma töö ja eraelu tasakaalus ja tundma mõlemast asjast head meelt.

+4
-4
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 97 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 kuud töötu ja depessioon murrab..