Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 kuud töötu ja depessioon murrab..

Näitan 20 postitust - vahemik 91 kuni 110 (kokku 110 )

Teema: 3 kuud töötu ja depessioon murrab..

Postitas:

Ma ei ole tsiteeritav, lihtsalt minu näide. Mina töötasin finantsalal, tippametnik, 15 aastat, 20-35 eluaasta piires. Hommikul 10 läksin, suurte projektide ajal kell 22-23 tulin koju. Nii palk kui boonused olid väga soliidsed. Investeerida oskan ka. Rohkem polnud vajadust töötada. Lõpetasin. Nüüd naudin elu, teen mis tahan. Elud on erinevad.

Kas elu nautimine tähendab, et nüüd oled Perekoolis valvekommentaator?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6000 eurot on mingi puhver? Mind ajaks nii väikesed säästud paanikasse.

Lugesin ka seda ja kümme aastat peab seda veel koguma. Mis sellest rahast siis üldse enam alles on.

10 aasta päras see summa ei ole nagu tänane 6000. Kõik ju kallineb tohutult.

+4
0
Please wait...
Postitas:

Mina töötasin finantsalal, tippametnik, 15 aastat, 20-35 eluaasta piires.

<br />No 20 aastaselt ei ole kindlasti keegi (veel) tippametnik. Selles vanuses võib finantsalal karjääri alustada küll, näiteks kõrgkooli kõrvalt tellerina töötades ja siis 15 aasta JOOKSUL võib tippametnikuks tõusta küll. Ja kindlasti ei töötanud sa kõikidel nädalapäevadel 12-13 tundi ööpäevast, neil tippametnikel on tavaliselt puhkus ka tipptasemel.

+12
-1
Please wait...
Postitas:

Kui 10 aastat töötada, ütleme, no nt ca 2000 eur kätte palgakahvlis, siis kui sellest iga kuu panna kõrvale 50 eur, siis 10 aasta pärast see kogunenud 6000 eur on vägagi teretulnud majandusliku olukorra leevenduseks.

6000 eurot 10 aastaga? Nalja teed. Mina säästan ühes kuus 3000-3500 eurot, seega selle 6000 ülejääva euro jaoks on mul vaja 2 kuud, mitte 10 aastat. Kui imelikult erinevad on ühes ja samas riigis ühel ja samal ajal elavate inimeste arusaamad rahast ja jõukusest. Mina ennast mingiks rikkuriks ei pea ja ma ei olegi seda, minu jaoks on 3000 euro ülejääk igakuiselt normaalne minimaalne elukvaliteeti ja -standardit säilitav tase.

0
-17
Please wait...
Postitas:

Mina ennast mingiks rikkuriks ei pea ja ma ei olegi seda, minu jaoks on 3000 euro ülejääk igakuiselt normaalne minimaalne elukvaliteeti ja -standardit säilitav tase.

Jube jah, kuidas sa magada üldse saad. Küll on imelik, et samal ajal samas riigis on elamas nii palju erinevaid inimesi, kes ei saa üldse aru, et inimesi on erinevaid ja et sinu sõnavõtt on täiesti kohatu.

+12
-2
Please wait...
Postitas:

Mina töötasin finantsalal, tippametnik, 15 aastat, 20-35 eluaasta piires. Hommikul 10 läksin, suurte projektide ajal kell 22-23 tulin koju. Nii palk kui boonused olid väga soliidsed. Investeerida oskan ka. Rohkem polnud vajadust töötada. Lõpetasin. Nüüd naudin elu, teen mis tahan.

Nalja teed. Mina säästan ühes kuus 3000-3500 eurot, seega selle 6000 ülejääva euro jaoks on mul vaja 2 kuud, mitte 10 aastat.

Ma kuni tänaseni arvasin, et perekoolis on kaks miljonäriprouat, aga näe eksisin. Neid on vähemalt kolm. Saskia nr.kaks, Alfa ja Katza. Tore on teie edulugusid lugeda.

+15
0
Please wait...
Postitas:

Nalja teed. Mina säästan ühes kuus 3000-3500 eurot, seega selle 6000 ülejääva euro jaoks on mul vaja 2 kuud, mitte 10 aastat.

Ma kuni tänaseni arvasin, et perekoolis on kaks miljonäriprouat, aga näe eksisin. Neid on vähemalt kolm. Saskia nr.kaks, Alfa ja Katza. Tore on teie edulugusid lugeda.

Sa ju ei tea, kas ma olen miljonär, miks lahmid niisama. Kadedus.

0
-10
Please wait...
Postitas:

Sa ju ei tea, kas ma olen miljonär, miks lahmid niisama. Kadedus.

Oled ju ikka. Teeme natukene matemaatikat. Säästad kuus 3000. Seda oled teinud juba viimased 30 aastat. Nüüd korruta natukene, pane juurde teenitud intressid, aktsiate, kinnisvara väärtus (kuhu iganes sa investeerid, ilmselt sulas seda raha sa ei hoia kodus) on selle aja jooksul tõusnud ja ilmselgelt oled miljonär. Seda ei peaks ju häbenema:)

+9
-1
Please wait...
Postitas:

Kui 10 aastat töötada, ütleme, no nt ca 2000 eur kätte palgakahvlis, siis kui sellest iga kuu panna kõrvale 50 eur, siis 10 aasta pärast see kogunenud 6000 eur on vägagi teretulnud majandusliku olukorra leevenduseks.

6000 eurot 10 aastaga? Nalja teed. Mina säästan ühes kuus 3000-3500 eurot, seega selle 6000 ülejääva euro jaoks on mul vaja 2 kuud, mitte 10 aastat. Kui imelikult erinevad on ühes ja samas riigis ühel ja samal ajal elavate inimeste arusaamad rahast ja jõukusest. Mina ennast mingiks rikkuriks ei pea ja ma ei olegi seda, minu jaoks on 3000 euro ülejääk igakuiselt normaalne minimaalne elukvaliteeti ja -standardit säilitav tase.

Mina säästan iga kuu 60 000. Rõve rott on 3000 kuusäästuga.

/uskumatud muinasjutuvestjad ilmuvad igas rahateemas alati välja.

+16
-1
Please wait...
Postitas:

Oled ju ikka. Teeme natukene matemaatikat. Säästad kuus 3000. Seda oled teinud juba viimased 30 aastat. Nüüd korruta natukene, pane juurde teenitud intressid, aktsiate, kinnisvara väärtus (kuhu iganes sa investeerid, ilmselt sulas seda raha sa ei hoia kodus) on selle aja jooksul tõusnud ja ilmselgelt oled miljonär. Seda ei peaks ju häbenema:)

Sul on nii põnev matemaatika, mul kohe tuju tänaseks hea. Tegelikult olen ma seda kõike teinud juba viimased 50 aastat, aga no  see selleks.

0
-11
Please wait...
Postitas:

Sul on nii põnev matemaatika, mul kohe tuju tänaseks hea. Tegelikult olen ma seda kõike teinud juba viimased 50 aastat, aga no see selleks.

Ah nii kohe. Samas on naljakas, kui 75 aastane vanadaam foorumis oma rahaga kelgib. Selles vanuses võiks juba teada, et tagasihoidlikkus kaunistab inimest:)

+9
0
Please wait...
Postitas:

Ah nii kohe. Samas on naljakas, kui 75 aastane vanadaam foorumis oma rahaga kelgib. Selles vanuses võiks juba teada, et tagasihoidlikkus kaunistab inimest:)

Ja veel eriti naljakas on, kuidas ta juba nõukaajal iga kuu 3000 eurot kõrvale pani. Siis, kui palk oli 100 rubla.

+12
0
Please wait...
Postitas:

Ja veel eriti naljakas on, kuidas ta juba nõukaajal iga kuu 3000 eurot kõrvale pani. Siis, kui palk oli 100 rubla.

Jah ning krooni ajal pani kuus kõrvale 47 000 krooni iga kuu. Kõlab usutavalt 😀

+10
0
Please wait...
Postitas:

Sul on nii põnev matemaatika, mul kohe tuju tänaseks hea. Tegelikult olen ma seda kõike teinud juba viimased 50 aastat, aga no see selleks.

See vanaproua peksab juba segast.

+2
0
Please wait...
Postitas:

See vanaproua peksab juba segast.

Ma ei peksa segast, ma ironiseerin. Kui see ei ole sulle arusaadav, siis see ei ole mitte minu, vaid sinu probleem. Segast peksad seega sina. Olen mina 50 või 75 või 35 või 25  – kust sina tead? Mina teen siin teemas nalja, sest minu arvates on Perekool naljaportaal, mitte midagi tõsiseltvõetavat. Sina minu vanust ei tea ega saagi teadma. Ja mind ei huvita ka, kas sa minu vanust tead või mitte.

Minu igakuine sääst on 3000-3500 neto. Mis me nüüd siis teeme?

0
-10
Please wait...
Postitas:

Mina teen siin teemas nalja, sest minu arvates on Perekool naljaportaal, mitte midagi tõsiseltvõetavat.  Minu igakuine sääst on 3000-3500 neto. Mis me nüüd siis teeme?

Oled sina alles üks naljanina või kohe 3500 eurot kuus säästu.

+4
-1
Please wait...
Postitas:

Kadedad oleme :). Mis plaanid siis nende suurte säästudega on? Lihtsalt uudishimust küsin.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Kadedad oleme :). Mis plaanid siis nende suurte säästudega on? Lihtsalt uudishimust küsin.

Mul ei ole mingeid plaane, kõik raha on käigus. Investeerin, ostan kortereid/muud kinnisvara Eestis, olen kõikidele lastele ostnud füüsilist kulda plaatide ja müntidena. Kulda olen ostnud ka endale. Olen ostnud ühe kinnistu ka välismaale,  Lõuna-Prantsusmaale.  Eestis olevalt kinnisvaralt, mida ise ei kasuta, saan renditulu. Olen kõik oma renditud korterid ise renoveerinud ja jooksvalt parandan neid, kui vaja. Renditud kinnisvara tegelikult väga sageli ei ole vaja parandada, rääkimata parendamisest. Ma ei pea end rikkuriks, olen finantsiliselt normaalselt hakkamasaav inimene. Mul on ka väga hea ja kõva haridus, mis mind toidab.

Ma ei saa tegelikult aru, mida see taivopalm siin teemas või üldse Perekoolis teeb – ta on lihtsalt mingi intrigaan, kes elab ilmselt peost suhu ja mingil imelikul põhjusel eksleb naistefoorumis. Ma arvan, et ta on tegelikult naine, mehed niimoodi ei läbustaks. Lihtsalt keegi naine, kellel on igav ja kes soovib intrigeerida.

+1
-6
Please wait...
Postitas:

Mul ei ole mingeid plaane, kõik raha on käigus. Investeerin, ostan kortereid/muud kinnisvara Eestis, olen kõikidele lastele ostnud füüsilist kulda plaatide ja müntidena. Kulda olen ostnud ka endale. Olen ostnud ühe kinnistu ka välismaale, Lõuna-Prantsusmaale. Eestis olevalt kinnisvaralt, mida ise ei kasuta, saan renditulu. Olen kõik oma renditud korterid ise renoveerinud ja jooksvalt parandan neid, kui vaja. Renditud kinnisvara tegelikult väga sageli ei ole vaja parandada, rääkimata parendamisest. Ma ei pea end rikkuriks, olen finantsiliselt normaalselt hakkamasaav inimene. Mul on ka väga hea ja kõva haridus, mis mind toidab.

Ma ei saa tegelikult aru, mida see taivopalm siin teemas või üldse Perekoolis teeb – ta on lihtsalt mingi intrigaan, kes elab ilmselt peost suhu ja mingil imelikul põhjusel eksleb naistefoorumis. Ma arvan, et ta on tegelikult naine, mehed niimoodi ei läbustaks. Lihtsalt keegi naine, kellel on igav ja kes soovib intrigeerida.

Jälle odav vein sees, et oma muinasjutu jätku siin kirjutad? Mis veider rahuldus see on ennast miljonäriks valetada?

+7
0
Please wait...
Postitas:

Ці вашым котам не хапае вызваў і цікавых развагаў? Ці вы шукаеце новы спосаб падзяліцца з іх натуральным інстынктам? Тады Tofu Крыхавік – гэта тое, што вам трэба!

Асаблівасці:

1. Прыродная цікавасць: Tofu Крыхавік выраблены з высокая якасці натуральных матэрыялаў, якія падбадзяць цікавасць вашага ката і прагненне да гульняў.

2. Доўгавечнасць: Гэты крыхавік не толькі цікавы, але і мацны. Вашы каты зможуць насалоджвацца ім доўгі час без нуды.

3. Бяспека: Tofu Крыхавік бяспечны для гульняў вашых катаў. Ён створаны з улікам іх благасці і бяспекі.

4. Падзяленьне актыўнасці: Гэтая гульня ідэальна падыходзіць для павышэння актыўнасці вашых катаў і фізічнай дзейнасці, дапамагаючы ім пашыраць здароўе і дабрачынства. https://petplius.lt/katems/kraikai/tofu-kraikas-katems-internetu

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 20 postitust - vahemik 91 kuni 110 (kokku 110 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 kuud töötu ja depessioon murrab..