Esileht Beebi ja mitmikud 3-kuune beebi ja areng

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 3-kuune beebi ja areng

Postitas:

Tere siinne pere,
Kirjutan oma murest, kuna perearstile veel tükk aega aega, kaks nädal. Olen taitsa ônnetu ja ei tea kas môtlen ise üle aga kirjutan ja ootan tagasisidet 🙂

Mul teine laps, poja , hetkel 2,3kuud, laup saab 3kuuseks tàpselt. Hàsti palju nutune, önnetuke kuna meil hakkas gaasitrall haiglast lahkumisel. Siiani välja rahu on vaid nii nagu jumal juhatab. Otsesrlt ei röögi me aga nii palju sipleb ja üleval olles ka hàsti rahutu. Hmm pole ma korralikult maganud ka, tiss peab làhedal olema. Tegelikult mul mure selleparast et tôesti beebi nii tôsine, ja omaette üldse nôus väga vähe olema. Mànguasja vaatab ka vaid mône hetke, on ka juhtunud et vaatab pikemalt ja naeratab ka, aga uldiselt keerab pea âra nagu absull ei huvita. Siis silmside kontakti peab ka temaga ikka vaeva nägema, ei ole see kes koguaeg vaataks otsa kui jutustan vōi ta tàhelepanu mànguasjaga püüda tahan. Kui sûlle olen vôtnud siis nagu paremini saavutan kontakti aga kui nt oma lamamistoolis istub ja nimega hüüan siis otsib nagu silmadega ringi aga ei màrka mind, nagu ei taha vaadata. Samas siinsamas hommikuti kui on pikali olnud ja siis ilmekalt temaga jutustan on ikka minga silmside loonud ja kui naeratan siis tuleb sellest tôsisest ja ônnetust beebist ka naeratused:) Aga miks temaga nii raske pilku püûda on? Kui kàtte saab siis vaatab mulle otsa ja üritab vist minu jàrgi oma suud liigutada ja saame naeratatud aga jah tema siis ongi nii tôsine beebi? Màletan tüdruk ikka tegi hààlt ja oli nagu naerupall. Samas teda pàeval need kôhuvalud ka ei seganud. Poisiga seevastu ei nàegi lôppu, koguaeg sipleb ja rahutu ja kui tuleb gaas välja siis rahulik ja vaatab ringi. Muidu eriti ei kooga ka, lihtsalt tal vaikus ja teine hetk nutt. Ma siin lugenud et kui silmkontakti pole voib olla tegu autismiga. Kas ma liiga palju môtlen ûle? On kellelgi ka olnud laps hoopis teistsugune vôrreldes esimesega? Et nagu omaette vaatab palju ringi ja ei ole kohe pilkkontakti vaid peab seda püüdma ja siis otsustatakse natuke asja uurida kes see ees hüppab ja laulab, ja lôpuks tundun naljakas siis naerdakse vastu ka.
Muidu arengult kôhupeal on nôus olema ja pead ka keerab tôstab ühele poole ja teisele poole. Süles olles veel vôbeleb see peake aga natuke hoiab püstises asendis ka juba pead.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka kuri(tõsine) beebi ja nüüdseks on ta ülijutukas ja üsna memmekas 4 aastsne.

Eelmisega nõus. Ta on alles nii väike ja sinu ootused liiga kõrged.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, eks see VÕIB olla autismiga seotud, aga kindlasti ei pea olema. Mõni ongi rõõmsam, mõni tõsisem. Mu laps muutus ka alates sellest palju rõõmsamaks, kui see gaaside probleem kadus. Ja no nimele nad kohe kindlasti nii varakult ei reageeri ega jälgi sinu trikke, kui kuskil kaugemal oled. Nad ju teravustavad üldse vaid nii umbes 45 cm kaugusele. Suurt tumedat kogu liikumas vms suudavad jälgida jah, aga sinu nägu jm kindlasti ära tunda ei saa, pole lihtsalt arengus veel sealmaal. Jah, see on hea, et erinevaid tunnuseid märkad ja eks neid tulebki jälgida, aga ära päris diagnoosima veel hakka. Need korralised perearsti visiidid on ikka selles mõttes kasulikud, et saab regulaarselt kõik sellised mured ära rääkida ja küsida. Olen ka suur muretseja ja igaks vastuvõtuks on neid väikseid küsimusi ikka päris palju (kuigi oskan googeldada jne, aga mõne asja jaoks tahaks just kogenud arsti arvamust).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane last rohkem kõhuli ja vähem lamamistooli. Laps on rahutu, kui gaasid välja ei saa. Kõhuli tulevad gaasid paremini välja. Ilmselt ta ongi selline, kes tahab rohkem ringi vaadata, mitte ühte kohta – ka seda on kõhuli parem teha.

lapsed ongi erineva iseloomuga. Kui mu esimene laps oli “sünnist saadik” naerupall, koguaeg rahulik ja rõõmus, siis teine oli ka gaasivaludes, rahutu, naeratas vähe, eriti viril oli kuskil selili olles – ta pidi olema enamuse ajast kõhuli, ka süles oli nii, et sünnist saadik pidime püstiselt hoidma, selili asendis ei tahtnud üldse olla (ei meeldinud, kui vaateväli piiratud). Praegu on ta 2aastane, igati rõõmus ja terve laps. Kindlasti jonnib rohkem kui esimene laps, aga mingit arenguhäiret küll ei näe, lihtsam “raskem isend”.

Muide, rahutust võib põhjustada ka, kui lapsele ei sobi temperatuur (liiga pksult/õhukeselt riides), tal on lihtsalt ebamugav (nt kakatäpp mähkmes, püksid vs kombe, jne), tal on igav jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autismile see pigem ei viita! Autistlik laps areneb algul ülihästi ja alles hiljem kaovad pilkkontakt jms ära päevapealt. Tunnen ka teisi autistide emasid ja kõogil olid lapsed beebina musterlapsed!
Mul endal sama vana beebi kui sul ja temaga elu sama nagu sul! Alles nüüd kui haiglas uuringutel sai omeprazoli peale ( võtab hapet vähemaks), on laps rõõmus, jutustab ja virinat Kuuleb harva! Haiglasse suunati teiste probleemidega, aga ühel uuringul selgus et kõri ja ninaneel on maohappe kõrvetamisest punased… nii et virosev ja tõsine beebi võib tähendada lapsele ääretut ebamugavustunnet sees ja pole justkui põhjust naeratamiseks!
Oleks hea, kui pöörduksid pediaatri poole, kes oskab kindlasti last paremini vaadata/aidata kui perearst. Tasulised vastuvõtud nt Fertilitases on 45.-, abi 1000 protsenti parem kui Perearstil!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin endale spetsiaalselt kasutaja, et sellele postitusele vastata. Nimelt mul on täpselt samasugune mure, kuid laps saab nädala pärast kahekuuseks. Esimesed lapsed tüdrukud, ja nagu päikesed olid beebina. Just vaatasin videoid nendest. Kuu vanusena nad juba naeratasid vastu. Seevastu poiss kuuvanusena oli alles täitsa omas maailmas. Nüüd viimased päevad selili olles korra vaatab vastu ja ka hetkelise naeratuse meelitab välja. Ei reageeri kui räägin temaga, st. ei otsi kust see hääl tuleb. Tüdrukud kahe kuuvanusena juba tegid seda ja olid üldse väga head suhtlejad selleks ajaks. Ühesõnaga jälgin teemat, sest mureon suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud 3-kuune beebi ja areng

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.