Esileht Beebi ja mitmikud 3 kuune beebi – unemured

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: 3 kuune beebi – unemured

Postitas:
Kägu

Tere,

Järsku oskavad targemad/kogenumad emad anda nõu ja soovitusi 3 kuuse beebi une osas. Olen uurinud erinevat kirjandust ja perekooli foorumit, aga järsku on kellelgi olnud sarnast kogemust mida jagada.

Nimelt on nädala pärast kolme kuuseks saava piiga viimase uinakuga mure. Hommikul ärkame ööunest 8-10 vahel ning õhtul lähme ööuneks voodisse (=tissimaratoni tegema) 7-poole 9 vahel. Tissimaraton öösel võib kesta 2h, kus me sööme/krooksutame, siis vahetevahel tukastab 20 min ja siis lõpuks vajub ära. Kokku ööuni kuskil 9-10h. Siis öösel kimbutavad meid öö läbi gaasid, mille tõttu rahulik on ainult esimene uni ja edasi on vaja koguaeg midagi imeda. Vahel saan teda lutiga petta (et koguaeg peale ei sööks), aga enamasti on vaja tissi otsas rippuda. Pärast päeva alustamist oleme üleval 1h 15min ja siis hakkame magama sättima. Vahel 10 min siia sinna, kui varem haigutama või silmi hõõruma hakab.

Uinakuid teeme ainult vankris ning päevas on 3 uinakut.Ideaalse päeva korral on kõik uinakud 2 tunnised. Esialgu oli nõus ka toas kussutades magama jääma, aga mingi hetk ainult vanker. Saan aru, et paljud lapsed teevadki kahjuks uinakuid ainult õues ja elan selle veel kuidagi üle, aga just mure viimase uinakuga. Laps ei taha kuidagi sellesse jääda. Karjub (kohati võib täiesti röökimiseks minna ja siis vaja tükk aega süles rahustada või asi katki jätta) kuskil 20 min vahelduva eduga enne kui magama jääb. Päris hüsteeriliseks asjal minna ei lase ja kui kõvemat nuttu hakkab tulema siis ikka võtan vankris välja, kussutan ja siis kui vaiksem panen vankrisse tagasi. Nii me siis jändame ja lõpuks vajub ära. Pärast und on laps alati rõõmus ja rõõsa, aga imelik et just see viimane uni nii raskelt tuleb. Muidugi puuksud juba õhtul segavad rohkem jne, aga see nutt ei ole minu tähelepanekute järgi kudiagi puuksudega seotud. Samuti ei ole see kellaajast sõltuv olen proovinud panna magama vahemikust 4-6 ja ikka tulemus enamvähem sama. Samuti olen ülevaloleku ajaga katsunud mängida. Panna magama tunni peal kuni 1h30min peal. Oleme ka proovinud päevas rohkem uinakuid teha, et osad lühemad ja teised pikemad. Ikka tulemus sama.

Küsimus teadjamatele – miks just viimase uinakuga selline jant? Laps on selgelt väsinud, aga ei ütleks et üleväsinud.

Ja teine küsimus – kas sellised 2h ööune tissimaratoni tegijad kasvavad sellest ka ise välja või aitab ainult nö õpetamine?

Taustaks veel niipalju, et olime esimesed 2 kuud väga tõsiste koolikutega hädas ja praegu gaasidega. Laps on väga tundlik ja igasugune nö kõrvalekalle sellest millega ta on harjunud viib ta väga kiirelt hüsteeriasse. Nt kui tissiotsas ei lasa 2h olla, siis on täielik röökimine ja ei pruugigi enam magama jääda. Samuti toas süles kussutamine viib hüsteeriani, kindlasti vaja õue saada. Ööunne minekul alati vannirutiin ja pärast söök. Päevauned ei ole toitmisega seotud, sööb pärast ärkamist.

Kirjeldus sai pikk, aga loodan, et keegi asjalik oskab oma mõtteid jagada 🙂 Tänu ja jõudu kõigile tublidele emadele!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjeldasid rohkem unerutiine,kuid millega vahepealsed ajad sisustate? Kas on juba mänguvaibal,lamamistoolis või tahab rohkem süles olla?
Muid häirivaid tegureid pole mis võiks uinumist segada?
Minu 2-kuune,kel parasjagu koolikute periood, vastupidi pole nõus vankris magama.
Teeb ka päeval lühemaid ehk siis tunniseid uinakuid 3-4korda.
Uinakud toimuvad hämaras ja vaikses toas. Ennem uinakut on beebi üleval olnud 1.5-2 tundi -selle sisse mahub mähkmevahetusi,tissitamist 5-10min,krooksud,lamamistoolis olemist ja beebiga suhtlemist.
Kui juba pikalt üleval olnud,viin ta voodisse,tekk peale nõnda,et kätega vehkida ei saaks, lutt suhu ja sellest piisab.

Please wait...
Postitas:
Ema34

Vastus

Pärast ärkamist natuke jutustame (on süles), siis mähkmevahetus ja massaaž (kuskil 10-15min). Seejärel oleme tegelustekil/lamamistoolis (kuskil 10-15min), siis söök 20-30 min ja vaatame enne uinakut niisama toas ringi (on süles) või vahel veel veidi mänguasju.

Häirivate tegurite osas ei oska öelda. Temperatuur peaks olema okei (22C ümber), valgusega olema ka mänginud. Meil selline öölamp kus saab 3 erinevat valgust timmida ja selle erinevad variatsioonid igaljuhul asja ei muuda. White noise on ka kasutuses, aga pole ööunel aru saanud, et see oluliselt midagi muudaks.

Meil koolikute ajal oli tükk tegu et ta 12h ööpäevas magaks. Oli päevi kus gaasid + õhtune röökimine oli nii hirmus, et magas 9-10h. Ja selleks et unes püsiks pidi koguaeg süles olema Ainult ööune mingi osa tegi voodis kaisus. Kusjuures sellel perioodil ta ka vankrit ei tunnistanud üldse. Me proovisime enne süles magama laskmist ja kussutamist tõepoolest kõike. Voodis erinevaid lahendusi, ta enda võrevoodit jnejnejne. Lõpuks tegin lihtsalt kõike, et ta natukenegi magaks ja sellepärast magaski süles. Nüüd enam süles ei maga, kussutamine toas ei aita samuti midagi. Ainult karjub hüsteeriliselt kui tissi otsas magama jäämise asemel kussutatakse.Vahel karjub ka tissi otsas siis tuleb mööda tuba ringi käia (pimedas kussutada ei lase). Kui valgesse tuppa minna siis vaatab asju ja rahuneb maha, aga lõpuks on ta siis juba üleväsinud ja sellest läheb karjumine hullemaks.

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud 3 kuune beebi – unemured