Esileht Beebi ja mitmikud 3-kuune keeldub rpa-st

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 3-kuune keeldub rpa-st

Postitas:
Kägu

Olen beebit siiamaani ainult rinnapiimaga toitnud, aga viimasel ajal ei ole enam piisavalt piima. Panen last tihti ja pikalt rinnale ning joon palju vett, aga õhtuti on rinnad siiski suhteliselt tühjad ja oma toidukorda beebi sealt enam korralikult kätte ei saa. Kui saaksin ühe toidukorra asendada rpa-ga, oleks see juba piisav.

Olen proovinud talle pakkuda Aptamili, Hippi ja Nuppi, aga iga kord teeb beebi näo nagu pakuks ma midagi eriti rõvedat talle, isegi väristab keha vastikusest ja keeldub joomast. Sundimine ei aita, selle peale hakkab vaid nutma ja sülitab ikka kogu piima välja. Kui rinnapiima pudelist annan, siis joob isuga, seega pudelis ei saa probleem olla.

Kellel veel sarnane situatsioon olnud, mida olete teinud?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis hetkel sa talle pudelit pakud?
Kas ta on juba enne rinnast joonud? Kas ta on selleks hetkesk juba viril (kõht tühi)? Üleväsinud?

Kas oled proovinud pakkuda erinevatel aegadel – kohe ärgates. Poolunisena (läbi une näiteks). Rinnaga toitmise järel.

Kas aptamili valmissegu oled proovinud? Ma ise aptamili pulbri oma pole maitsnud, meil Hipp pulber kasutusel. Küll aga minu jaoks aptamili valmissegu maitses nagu sojapiim (magusama poolne) – ehk see maitseks? Samas kui Hipp pulbrist tehtud on natuke mõrkjam ja “papi” maitsega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rindade pehmus ei näita, et piima pole! Kui beebi on u 2-3k, muutuvadki rinnad pehmeks. Keha on kohanenud. Kui laps jääb peale toitmist viril, võib olla kasvuspurt, st jah, ta tahab rohkem, aga piima juurdeteke võtab aega. Pane lutt suhu ja rahusta last.

Pakkudes RPA, ei lase sa piimal juurde tekkida. Samas kui laps peale rp keeldub rpa-st, siis ju tal ei ole kõht tühi vaid ehk on nt väsimus, üleväsimus.

Enamus emadel see läbitud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene laps võttis peale rinnapiima rpa, aga teine mitte. Teisele sai proovitud kuna oli vajadus jätta kellegi teise hoolde vahepeal. Tundus teise lapse puhul ja mingi hetk, et jääb vajaka rinnapiimast, aga kuna laps kasvab mühinal, siis peab kõik korras olema

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et sul on piima vähe? Kas kaalud peale iga toitmist ja üldse midagi juurde ei tule? Kas laps pissib korralikult? Mähe märg iga mõne tunni tagant?

Tegelikult on nii, et kuskil 2-3 kuu kanti muituvadki rinnad pehmeks ja imetamine on puhas rõõm, pole mingeid paisusid, pakitsusi jm alguse ebamugavust. Laps aeg-ajalt teeb toidu tellimise perioode ja vastupidi suurendab rindades piima hulka, kuna ta kasvab ja tahabki rohkem süüa. Kui nüüd toidutellimise perioodi rikud lisatoiduga, siis rind ei hakka tekitama lisa ja lõpuks jääbki piima vähemaks. See sinu jaoks tähendab, et mässad kuni lõpuni pudelimajandusega.

Seega, kui lapsel kaalu tuleb, ta pissib ka kenasti, siis ära muretse. Varsti toodab rind piima ise juurde, sest laps küsib ja laps ei jää nälga. Ja lisaks vee joomisele söö ka korralikult + vitamiinid!

Suvalisele virisemisele võib olla hoopis teisi põhjuseid peale nälja – hakkavad esimesed hambad end ilmutama (meil tuli esimene 4 kuu alguses), mõni gaas veel vaevab, on üleväsimus või liiga palju aktiivset päevategevust (uusi emotsioone/kogemusi). 

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabalt võib olla, et lapsel pole kõht tühi või ei maitse talle rpa, sest see pole sama maitsega nagu rinnapiim. Kui võtab kaalust normaalselt juurde ja on muidu heas tujus, siis pole vaja anda juurde piimaasendajat.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA

Kahtlus leidis kinnitust kui arst täna ütles, et beebi on kuu ajaga natuke liiga vähe juurde võtnud. Ta peaks juurde võtma vähemalt 20 grammi päevas, aga hetkel on viimase kuu keskmiseks 14 grammi päevas. 3-kuusena kaalub hetkel 6,3 kg.

Annan rinda niigi juba iga 2 tunni tagant ja öösiti iga 3 tunni tagant. Hoian teda rinnal tihtipeale 1-1,5 tundi, et piima juurde meelitada. Laps iseenesest viril pole, aga numbrid räägivad iseenda eest.

Rpa-t olen proovinud igasugu trikkidega anda erinevates situatsioonides. Täna ime läbi õnnestus ühe korra Aptamili anda 80 ml rinnapiimale lisaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas on tekkinud päris kaalulangus või arst ei ole lihtsalt rahul sellega, et kaal on aeglaselt tõusnud? 6,3 kg on ju täitsa kasvukõvera sees (minu laps oli samas vanuses 5,4). Meil perearst on sünnist saati rahulolematu lapse (täna 1 a) kaaluga, samas kõik muud näitajad (peale raua) on täita normaalsed.

Ega nagu ei saagi midagi teha, kui laps ei söö. Mingist hetkest beebi sõi korraga max 5 min ja võisin ükskõik mis imetrikke teha, aga rohkem ta ei tahtnud, õnnetu ka polnud. Mõned lapsed ongi lihtsalt normidest väiksemad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see 6,3 kg ei ütle midagi, kui sünnikaalu ei tea. Nt kui laps sündis 3,3kg, siis 3 kuuga 3 kilo juurde võtta on ju igati hea. Kui laps sündis 4 kg, on ta ikka 3 kuuga võtnud juurde 2,3 kg, mida on rahuldavalt. Beebi muutub kasvades aktiivseks.

Minul keskmine laps võttis ka kogu aeg pigem vähe juurde. Oligi kleenuke. Aga oi kui aktiivne. Pudelit ta ka ei võtnud, nii et ka arsti soovil poleks saanud rohkem süüa anda. Roomama hakkas 4k, kõndima 10k. Nüüd on ta 5a ja on ikka veel saleda joone hoidja.

+2
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud 3-kuune keeldub rpa-st