Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 töökohta.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 3 töökohta.

Postitas:

Kuidas peaksin käituma ? Olen lapseootel,ühes kohas olen oma 2sega lapsehoolduspuhkusel. ( Seal ma enam tööd ei saa ka sest mu koht on ära likvideeritud.Olin müüja aga koht pandi kinni,firma ise täiesti olemas ja toimetab edasi )Teistes kohtades käin ma tööl.Kuidas nüüd peaksin ennast tulevikus nö vormistama ? Kas mõlemas kohas saan olla lapsehoolduspuhkusel ? Või lasen ennast esimesest kohast koondada (kus olen praegu lapsehoolduslehel) Saan koondamistasu ja teises kohas jään lapsehoolduspukusele kolmandas käiksin edasi kuna seal vaba graafik ja vaba aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 09:09; 21.03 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lhp võid olla kas 1, 2 või 3 kohal. Kas eraldi või korraga, ise valid.
Aga kasulik on kõigil 3 kohal siiski minna rsp-le(dekreeti). St kui ka oled mõnes kohas lhp-l siis see lõpetada ja kõigis minna dekreeti hiljemalt 30p enne tähtaega.

Kuna rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) annab puhkust võrdselt töötamisega siis tegelikult on rahaliselt kasulik kõigil töökohtadel minna rsp-le (nn hetkel lapsehoolduspuhkusel olevas kohas esitad lhp lõpetamise avalduse nii, et nn 1.tööpäev=uue rsp 1.päev nagu õpetab Haigekassa kodulk). Ja pärast kõigil kohtadel lhp avaldus.

Kui ka sa mõnda neist kohtadest enam tööle ei naase, siis kasutamata puhkuse kompensatsiooni saad lõpparvega.

Kas on mõtet ise mõnes töökohas lahkumisavaldus anda (seda siis pärast rsp algust…kas selle st rsp lõppedes või hiljem), otsustad ikka sina.
Kui mõni teine töökoht on ok ja tähtajatu lepinguga ning seal saad ja plaanid jätkata, võid ju ise lahkuda…kuigi siis jääd ilma töökoha makstavast koondamishüvitisest (1 kuupalk).
Kui ootad ära selle lapsega lhp lõpu siis on nad sunnitud sind koondama kui töökohta enam pole ja siis saad koondamishüvitise.

Vaianti, et töötaja ise nõuab koondamist, seda ei ole. Koondab tööandja.

Variante on mitu selles nn kohas kus sinu töökoht koondati:
1. kui samas ettevõttes on veel müüjakohti siis on eelisõigus tööle jääda sinul kui alla 3a lapse emal st kui naased tööle=lõpetad lhp nüüd enne uut dekreeti, siis sind koondada ei tohi vaid peab tööd leidma, sama kui naased enne II lapse 3a saamist
aga
kui ühtki müüjakohta pole-koondavad
kui koondavad nüüd, jääd ilma puhkusetasust mis tekib II dekreedi eest aga saad koondamishüvitise
2. sama aga pärast II lapsega dekreedi lõppu…
aga siis on lisaboonus II dekreedi puhkusepäevade eest puhkusetasu ja ikka koondamishüvitis
3.kui koondatakse ka alles pärast II lapse 3a saamist, ikka saad kasutamata puhkuse komp (tingimusel, et ikka vormistasid II dekreedi)ja koondamistasu

Mina ei kiirustaks selle I töökohaga lõpparvega, elu võib tuua ootamatusi. Seaduse kohaselt õigus lõpetada lhp, vormistada uus rsp(dekreet), edasi lhp ja asjaga tegelda pärast II lapse 3a saamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 09:30; 21.03 09:31; 21.03 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB!
Rsp-le(dekreeti) tuleb jääda kõigis töökohtades korraga.
Lhp-l võid olla omal valikul kas 1, 2 või 3 töökohal samaaegselt või eraldi…kuni sul on alla 3a laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 09:30; 21.03 09:31; 21.03 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seekord ma arvan peaks jääma 70 päeva ennem kuna ootan kaksikuid ja ei tea kuidas meil koostöö sujub 😀 kui jään ma kõikides kohtades siis rahaliselt võidaks ma ka või ei. 1 koht on mul 0.7k teises on 0.7 ja kolmandas on 0.4 kohta. Emapalka hakkaks saama miinimumi järgi nagunii kuna palgad üpriski väiksed

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 09:09; 21.03 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt ei pea minema 70p enne. Kohustuslik on see vaid siis, kui oled üle viidud kergemale tööle.Kui seda pole, valid ise. Võid minna kõigist kohtadest 70p enne…aga võid olla lhp-l(kas 1 v 2 kohast, kõige kergemal töötada, või kõigil 3 kohal), selle lõpetada ja minna ikka 30p enne.

No oleneb põhipuhkuse pikkusest ka, kui kasulik on kõigis dekreeti minna.
Minimaalselt(kui puhkus 28p) saad dekreediga 11 puhkusepäeva, liida kõigi töökohtade 11 päeva palk ja saadki teada, kui palju puhkusetasu välja teenid. Ja kui n 0,4 kohast ei lähe dekreeti, siis see puhkusetasu jääb saamata jne Kui põhipuhkus 35p seal teenid 13 puhkusepäeva, kui põhipuhkus 42p siis 16p

Aga, jah, isegi 70p enne minnes võidad võrreldes variandiga VH sünnist lausa 1k palka.
VH sünnist (et lähed kõigist kohtadest lhp-le ja dekreeti ei vormista) on 18k, dekreet 140p (4,6k) ja VH 435p(14,4k) on kokku 19k

Loomulikult tuleb dekreeti minna kindlasti sellest kohast kus palganumber (mille tööandja sisestab sinu sünnituslehele) on vähemalt 540! St ilmselt on kõige rumalam teistest kohtadest mitte minna ja minna vaid 0,4 koormusega kohast näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 09:30; 21.03 09:31; 21.03 10:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 töökohta.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.