Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 väikse vanusevahega last

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: 3 väikse vanusevahega last

Postitas:

Tere!
Mul on 2 last saadud väikse vahega 1a9k, hetkel saan väiksema eest emapalka, lõppeb veebruaris 2021. Mõtlesin siis tööle naasta, kuid soovime ilmselt saada kolmanda lapse, rasestuda võiks järgmise aasta juuli-oktoober.
Saan õigesti aru, et emapalk säilib mul kui 2. ja 3.lapse vanusevahe on alla 3 aasta? Olenemata sellest kas naasen peale praegust VHd tööle või mitte?
Kuidas aga arvestatakse dekreedirahasid? Esimese lapsega jäin dekreeti 2017.a ja kahe lapse vahel tööle ei naasenud. Mis aasta järgi mul dekreedirahasid arvutatakse?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

….and here we go again.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perehüvitiste seadusega soositakse laste järjestikuseid sünde. Kui kahe lapse vanusevahe on alla kolme aasta ja lapsevanem ei saanud uue lapse sünnile eelneval vanemahüvitise arvestusperioodil sotsiaalmaksuga maksustatud tulu või see oli väiksem kui eelmise lapse vanemahüvitise arvutamise aluseks olnud tulu, võtame uue lapsega seotud vanemahüvitise arvutamisel aluseks samad summad, mida arvestasime eelmise lapsega seoses.

Lähtume perele soodsamast summast ja kui said enne uue lapse sündimist suuremat tulu, arvutame uue lapse hüvitise suurema tulu alusel.

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-liigid#Vanemah%C3%BCvitis

Loe sealt lehelt ka VH ja sünnitushüvitise vahe kompenseerimise kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitushüvitist arvestatakse alati RSPle jäämisele eelneva aasta sotsiaalmaksuga maksustatava tulu järgi. Kui sünnitushüvitis (kuu kohta) jääb väiksemaks kui vanemahüvitis, siis kompenseeritakse vahe selle RSP osa eest, mis on peale lapse sündimist. Seda muidugi juhul, kui laste vanusevahe jääb alla 3 aasta.
https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-liigid#Vanemah%C3%BCvitis

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 väikse vanusevahega last