Esileht Ilu ja tervis 30a ja akne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: 30a ja akne

Postitas:

Hulluks ajab mind juba see punniralli näos ja dekolteel! Mingitel perioodidel on parem ja suvel ei pea lausa meiki kandmagi aga sügis-kevad-talv on minu vaenlased ja ma ei saa oma näonahaga hakkama. Käin ka nahaarsti juures ja no mis ta teeb, kirjutab rohu nimega Dalacin, mis peaks olema antibiootikume sisaldav vedelik, mis punnid kiirelt ära kuivatab. Aga no mida ma kuivatan kui ühe kuivanud punni asemel kaks värsket kõrvale tulevad. Koorin nägu regulaarselt u 2x nädalas, kasutan kalleid ja kvaliteetseid kreeme. Olen proovinud mitmeid Chanel, Decleor jne, otseselt paremaks ei tee need midagi.
Toitun tervislikult, no tõesti toitun. Pastat ei tee, kartulit ei söö, shokolaadi ka ei armasta. Söön liha+salat või lihasalat või valku (muna,kodujuust jne). Pubekaeas oli ka ikka vinne siin ja seal ohtralt aga mitte inetult palju, peale 20. eluaastat kadus suhteliselt ära ning nii 26selt tuli tagasi.

On kellelgi soovitusi, mida konkreetselt kasutada või teha endaga? Mingeid protseduure vms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise dermatoloogi juurde soovitan minna. Täiskasvanu akne on eraldi diagnoos, ravi siis juba vastavalt akne raskusastmele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aitas dermabion iluvitamiinidega kuur. Seal on pmst pärm ehk b-vitamiin. Tõesti aitas. Ei tea, kas seda müügil enam on. Suvel tahtsin osta, siis ei olnud, ja aitasid ka lihtsalt pärmitablad. Ausalt, proovi ära, mul ka miski ei aidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitasid lõpuks nn akne vastased piilingud, mida tehakse siis ainult spets salongides. Käisin nt Vitaclinicas. Rahakott peab kahjuks puuga seljas olemas, aga minul oli see tõepoolest ainuke asi mis lõpuks aitas. Olin üsna raskekujulise aknega hädas juba ca 13 eluaastast ning katsetasin vist absoluutselt kõiki võimalusi – kosmeetikud, nahaarstid, erinevad protseduurid, kreemid, salvid, rohud jne jne jne. Tulemus oli suur ümmargune null. Nende Dalacinide ja asjadega võisin vaid lutsu visata. Tänaseks olen 32 ja alles paaril viimasel aastal saanud näonaha enam-vähem korda. Ideaalsest nahast ei saa muidugi rääkida, aga vähemalt ma ei häbene enam ka ilma jumestuskreemita end näidata. Toitumisega seda asja korda ei saa. Eks muidugi, tervislik toitumine hoiab naha paremini korras, aga kui näos on ikka raskekujuline punnimeri, siis see ei ole tingitud shokolaadist või friikartulitest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ootan samuti soovitusi, minul on hormonaalne tase rasedusega täiesti paigast ära läinud 🙁 Raseduse ajal kasutasin pärmitablette aga ega need suurt ei aidanud. Suvel päikesega pole samuti väga probleemi aga praegu on näonahk ikka täiesti kohutav, kuigi enam ei imeta ja olen tavapäraste minipillide peal tagasi. Vanust juba 32 ja ei saa aru milles probleem on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas naistearst. Nädal enne mensi olin täielik kuunägu, peale mensi natuke taandus, aga päris ära ei kadunud – uued tulid varsti asemele. Naistearst kirjutas rasedusvastased tabletid (Yasminelle) ja nahk paranes paari kuuga. Kuna olen suhtes ja rasedaks jääda ei soovi, siis selline 2in1 variant sobib mulle ideaalselt.
Minu puhul toitumise korrigerimine ja kosmeetilised protseduurid ei aidanud, akne tekkis hormonaalsete muudatuste tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mind aitas lõpuks apteegisari Ella Hieronymus. Müügil Tln Stockmannis ja Tartu Poe tn apteegis. Roheline ja roosa vedelik, millega nägu puhastada. (arsti soovitus)

Enne seda olin katsetanud kõige võimalikuga. Käinud erinevate nahaarstide vastuvõtul, teinud analüüse.
Probleem võib olla hormonaalne, tuleneda seedetraktist või stressist, olla nakuslik. Otsisin põhjust, sest tundus, et nahaga tegelemine üksi ei aita. Aga lõpuks aitas ikka sümptomaatiline ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kogemus vast kõikide retseptiga akneravimitega mis apteegist saada: Dalacin on naljanumber,Skinoren ei mõjunud kuidagi; Duac, Finacea ja Retirides on minu naha jaoks liig mis liig(üks kord määrida ja kaks nädalat ajan nahka ka sealt kuhu ei määrinud).
Teinud olen läbi ühe Roaccutane 8-kuulise kuuri. Praegu olen 33.
Käinud kokku kolme erineva nahaarsti juures. Enam-vähem rahule võib jääda viimasega, kes minu peal kogu seda ravimi nimekirja katsetas.
Aga tõepooles mind tüütab see et keegi ei tee selleks midagi et tuvastada võimalik akne põhjus, lihtsalt katsetatakse kõiku võimalikke peale määritavaid ja sissevõetavaid.
Roaccutane kuurist toibun siiani(möödas üle aasta),kõrvalmõju valutav selg vajab veel trenni.
Siis kui ma olen normaalselt taastunud plaanin taaskord arsti vahetada sest ma olen ikka nagu pubekas. Kuna minu akne on laiemahaardelisem(nägu, kael, selg, tuharad) siis ei piida mulle lokaalsetest ravimitest, tahaks KOGU probleemist lahti saada. Vahel küll tundub et olen varsti nii vana juba(loe:pere olemas enam ei pea uutele sümpaatiatele muljet avaldama) et loobun veskitega võitlemas…
Eks näis mis uus doktor ka ütleb…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida iganes te teete, ärge Roaccutane küll võtke. Nägin just dokumentaalfilmi selle rohu mõjudest ja seostest rohkete enesetappude ja pikaaegse depressiooniga. Arstid pidavat seda liiga kergekäeliselt välja kirjutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 16:29; 03.03 15:04; 03.03 19:33; 03.03 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu puhul oli küll Roaccutane ainus ravim, mis aitas. Olin ka aknega hädas juba keskkooli lõpuklassides ja käisin ka pea 10 aastat erinevate nahaarstide vahet ning proovisin kõikvõimalikke kreeme, tablette, näopuhastusvahendeid. Tegelikult ei aidanud mind toona miski. Hommikul oli nägu ikka lootusetult punne täis.
Siis kui olin juba 27 kirjutas arst mulle viimases hädas Roaccutane tabletid ja tänu neile vabanesin lõpuks täielikult ka akneprobleemist.
Minul õnneks mingisuguseid jubedaid kõrvalmõjusid ei tekkinud ja kui poleks tookord just seda kuuri läbi teinud, siis häbeneksin siiamaani oma punne selle asemel, et elu parimaid aastaid nautida.

Teemaalgataja, Sulle soovin palju edu aknest vabanemisel ja loodan, et leiad peagi just Sinule kõige õigema ravimooduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miul aitas Akne BP5. Saadaval apteekides käsimüügis, maksab umbes 7 eurot. Kange rohi on, alguses läksin hoogu ja käisin nädal aega kinnipaistetanud silmadega ringi :S Riideid rikkusin ka hunniku ära, sest rohi pleegitab. Mul oli ka selg ja deoltee täis.
Aga nüüd võib öelda, et olen rahul. Päevade ajal tuleb mõni üksik pisike punn, aga see on kökimöki aastate pikkuse valutava näo kõrval.
Olen ka kõik peale Roccutaine läbi teinud, mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind aitas lõpuks apteegisari Ella Hieronymus. Müügil Tln Stockmannis ja Tartu Poe tn apteegis. Roheline ja roosa vedelik, millega nägu puhastada. (arsti soovitus)

Enne seda olin katsetanud kõige võimalikuga. Käinud erinevate nahaarstide vastuvõtul, teinud analüüse.
Probleem võib olla hormonaalne, tuleneda seedetraktist või stressist, olla nakuslik. Otsisin põhjust, sest tundus, et nahaga tegelemine üksi ei aita. Aga lõpuks aitas ikka sümptomaatiline ravi. [/tsitaat]Kas see on näovesi ja mis selle nimi on? Kas kasutad hommikul ja õhtul? Mis tüüpi nahk sul endal on – kuiv, rasune?
Minul nahk muidu kuiv, aga punne viskab ikka siia-sinna. Kopp on ees neist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 19:31; 05.04 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roccutane kuuri tegin läbi kui olin 18. Sel hetkel mõjus ja saingi suhteliselt lahti aga näed, tagasi. Seda kuuri uuesti kindlasti ette ei võta. Sel hetkel kunagi oli see hea otsus see läbi teha aga kõrvaltoimed olid jubedad. Ma ajasin KÕIKJALT nahka, nägu oli nii kuiv ja ketendas, sh huuled, et ei julgenud nägu välja näidata. Jubeduse tipp aga mõjus. Kes pole teinud siis ma soovitan, tean paljusid, kellel see ravi on olnud tulemuslik.
Kõrvalmõjud on igal ravimil ja mina seda Roccutane depressiooni saadet näinud ei ole, räägin lihtsalt oma kogemusest. Muidugi peab aru saama, et see on väga karm ravim, selle tarbimise ajal ei tohi rasestuda ega verd andmas käia kuna see ravim veres tekitab VÄGA suure tõenäosusega raseda naise lootele väärarengud. See näitab minu jaoks kui karm ravim on aga kui last lähimal aastal-kahel plaanis pole siis soovitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan nii, et nahk peegeldab mingit keha sees olevat probleemi, või kui soovite – haigust. Soovitan kontrollida oma siseorganeid. Ega peale võite määrida mida iganes, kui asi on kuskil mujal, siis peale määrimisest kasu ei ole. Esimene käik võiks olla perearsti juurde, mure ära rääkida ja siis hakata analüüse jne tegema, et jälile saada – kus on haigus, mille üheks avaldumisvormiks on akne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]vahtra_leht kirjutas:[/small]
[tsitaat]Roccutane kuuri tegin läbi kui olin 18. Sel hetkel mõjus ja saingi suhteliselt lahti aga näed, tagasi. Seda kuuri uuesti kindlasti ette ei võta. Sel hetkel kunagi oli see hea otsus see läbi teha aga kõrvaltoimed olid jubedad. Ma ajasin KÕIKJALT nahka, nägu oli nii kuiv ja ketendas, sh huuled, et ei julgenud nägu välja näidata. Jubeduse tipp aga mõjus. Kes pole teinud siis ma soovitan, tean paljusid, kellel see ravi on olnud tulemuslik.
Kõrvalmõjud on igal ravimil ja mina seda Roccutane depressiooni saadet näinud ei ole, räägin lihtsalt oma kogemusest. Muidugi peab aru saama, et see on väga karm ravim, selle tarbimise ajal ei tohi rasestuda ega verd andmas käia kuna see ravim veres tekitab VÄGA suure tõenäosusega raseda naise lootele väärarengud. See näitab minu jaoks kui karm ravim on aga kui last lähimal aastal-kahel plaanis pole siis soovitan.[/tsitaat]
Kui minu pojad peaksid ühel päeval teatama, et tahavad Roaccutane võtta, siis oleksin sellele karmilt vastu. Ja kindlasti ei soovitaks seda niimoodi muuseas teistele nagu sina just praegu tegid. Pigem olgu mul punniline poeg kui laps, kes sooritab enesetapu või on kogu ülejäänud elu depressiivne. Ja nende kõrvaltoimetega ei tea iial milline just sinul välja lööb.
Internetis on väga palju infot selle ravimi kohta, enamasti mujal selle nimi Accutane. Päris aktiivselt võideldakse, et see ravim üldse keelustataks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 16:29; 03.03 15:04; 03.03 19:33; 03.03 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimene, AKNE kõrvalmõjuks on muide sügav depressioon ja võimalik suitsiidne käitumine. Kuivõrd tegu on psühholoogiliste sümptomitega, pole võimalik analüüsida, kas keegi on depressiivne akne enda või ravimi tõttu.

Minul tekitas akne aastaid kestnud depressiooni ja mõjutas üldse elu väga negatiivses mõttes – jumal tänatud, et mul on väga lähedased ja toetavad pereliikmed (nii päritolupere kui abikaasa) – sain asjast üle, aga kümme aastat oli väga raske.

Aknest sain peaaegu lahti Roaccutanega (väga tõsiseid kõrvaltoimeid polnud õnneks), aga tekkis u aasta pärast uuesti. Siis aitasid beebipillid olukorda kontrolli all hoida, päris ära vistrikud nendega küll ei kadunud. Umbes 25-aastaselt loksus horm.süsteem vist enam-vähem paika ja hiljem rasedusega kadusid viimsedki aknejäänused ja nüüdseks olen oma nahaga leppinud, punne tekib väga harva. Muidugi pole nahk beebisile, vaid on ebatasasusi ja mõned armid, aga üldpilt ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esiteks viska minema oma \”kallid ja kvaliteetsed\” kreemid ja muu kosmeetika. need ei ole muud kui puhas keemia, mis ummistabki su näonaha ära ja tekitabki nõiaringi, kus ühe vistriku asemele kohe kaks uut tulevad. nimed chanel ja decleor ei ole veel mingid kvaliteedimärgid, kui sisaldavad samasugust saasta nagu odavamad poekreemid. vaheta see keemia kiirelt nahasõbraliku ja loodusliku vastu. nii kreemid kui näopuhastusvahendid ja ka dekoratiivkosmeetika. see on juba esimene samm.

teiseks mine kosmeetiku juurde ja tee läbi näiteks elsa hieronymuse hoolduskuur, mis on mõeldud just probleemsele nahale ja toob su naha alla nende \”kallite ja kvaliteetsete\” kreemidega kogunenud sita kõik ka sügavamatest nahakihtidest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]IirHisabella kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kulla inimene, AKNE kõrvalmõjuks on muide sügav depressioon ja võimalik suitsiidne käitumine. Kuivõrd tegu on psühholoogiliste sümptomitega, pole võimalik analüüsida, kas keegi on depressiivne akne enda või ravimi tõttu.

Minul tekitas akne aastaid kestnud depressiooni ja mõjutas üldse elu väga negatiivses mõttes – jumal tänatud, et mul on väga lähedased ja toetavad pereliikmed (nii päritolupere kui abikaasa) – sain asjast üle, aga kümme aastat oli väga raske.

Aknest sain peaaegu lahti Roaccutanega (väga tõsiseid kõrvaltoimeid polnud õnneks), aga tekkis u aasta pärast uuesti. Siis aitasid beebipillid olukorda kontrolli all hoida, päris ära vistrikud nendega küll ei kadunud. Umbes 25-aastaselt loksus horm.süsteem vist enam-vähem paika ja hiljem rasedusega kadusid viimsedki aknejäänused ja nüüdseks olen oma nahaga leppinud, punne tekib väga harva. Muidugi pole nahk beebisile, vaid on ebatasasusi ja mõned armid, aga üldpilt ok. [/tsitaat]
Kulla inimene, praegune seis on selline, et Roaccutane kirjutatakse välja ka juba depressiivsele inimesele. Ja see iseenesest on üliohtlik. Roaccutane vastu võitlejad tahavad saavutada seda, et arstid teeksid vähemasti mingit eeltööd ja eelneva depressiooniga inimene seda retsepti ei saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 16:29; 03.03 15:04; 03.03 19:33; 03.03 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidin üles selle BBC dokumentaalfilmi Roaccutane kõrvalmõjudest. Selle nimi on \”Dying for Clear Skin\”.
http://www.youtube.com/watch?v=PgpYS33kMVc

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 16:29; 03.03 15:04; 03.03 19:33; 03.03 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on juba küll vana, aga lisan ka oma kogemuse. Olen 35. Eluaeg olen olnud punniline – nii nägu kui dekoltee. Lisaks kohutav rasueritus ja läikimine. Ainult 3-ndat last oodates oli nahk kena. Tulemuseks on muidugi armid, õnneks mitte väga hullud. Hullem minu jaoks on see, et viimase 20 aasta jooksul olen olnud pidevas paines oma koleda läikiva näo ja punnide pärast. Pubeeas ei julenud inimestele otsagi vaadata.
Proovisin Dalacini, Differini. Tava kreemidest-ravimitest ei räägigi. Siis sattusin nahaarstile, kes lõpuks soovitas Roaccutanet proovida. Ja seda minimaalses koguses, üks tablett päevas (vist 10mg). Ning mul on nahk kena ja klaar, ilma igasuguste kõrvalmõjudeta. Esimesel kuul oli nahk kuivem ja huuled vajasid niisutamist, aga ei midagi hullu. Nii et rääkige oma arstiga. Ei pea ju doseerima ravimit nii kanges koguses, et selg valutab või kogu ihu kuivab. Nüüd kahetsen vaid, et ma juba 15 aastat tagasi arstile ei läinud. Oleksin saanud ilusama ja rõõmsama noorusea…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul aga aitas see, et vahetasin kõik pesuvahendid (näo, juuste) loodusliku vastu, meigi loodusliku vastu ja kreemi asemel kasutan astelpajuõli! see on kergelt oranzh, aga imendub ruttu ära ja pole hullu. astelpajuõli on põletike vastu suurepärane.

roaccutane osas nõus. neil, kellel on sellega hästi läinud, on vedanud. aga iial ei tea, kellel veab ja kellel mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teate, et mõnel tekitab punne just nimelt liha? Või hoopis gluteen? Ise kuulun viimasesse gruppi. Gluteenivaba toitumine on karm, aga mu nahk on korras. Kui olen kogemata kombel gluteeni saanud, on tagajärjed kohe ka käes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 20:37; 09.04 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas teate, et mõnel tekitab punne just nimelt liha? Või hoopis gluteen? Ise kuulun viimasesse gruppi. Gluteenivaba toitumine on karm, aga mu nahk on korras. Kui olen kogemata kombel gluteeni saanud, on tagajärjed kohe ka käes.[/tsitaat]Või piimatooted, või rasvane kala, jne. Põhjusi on erinevaid.
Modellidel soovitatakse enne fotosessioone mõnda aega süüa hommikuks kaerahelbeid, need mõjuvad näonahale hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 19:31; 05.04 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi kaks nädalat mitte süüa piima, piimatooteid, ka kodujuustu mitte. Kui on põhjus selles, siis juba mõne päeva pärast uusi vinne ei teki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 19:26; 08.04 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida iganes te teete, ärge Roaccutane küll võtke. Nägin just dokumentaalfilmi selle rohu mõjudest ja seostest rohkete enesetappude ja pikaaegse depressiooniga. Arstid pidavat seda liiga kergekäeliselt välja kirjutama. [/tsitaat]

Minul aitas vaid Roaccutane. Olin proovinud samuti peaaegu kõike mõeldavat. Masendus ja depressioon tuleb just nendest punnidest vaat veel rohkemgi… ravimil negatiivseid kõrvalmõjusi polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võiksite ära tuua ka arstide nimed, kelle juures olete roaccutanega abi saanud (eriti huvitaks Kägu | 03/04/2013 23:02, kellele määrati 10mg).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal pole seda muret, aga tean, et sõbranna sai abi Skinoreni kreemist. Aga eks muidugi, mis ühele sobib, ei pruugi teisele sobida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 15:18; 10.06 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead ikka põhjuse jälile saama ja selle kõrvaldama, mitte erinevaid kreeme proovima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 19:26; 08.04 16:13;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]IirHisabella kirjutas:[/small]

Kulla inimene, praegune seis on selline, et Roaccutane kirjutatakse välja ka juba depressiivsele inimesele. Ja see iseenesest on üliohtlik. Roaccutane vastu võitlejad tahavad saavutada seda, et arstid teeksid vähemasti mingit eeltööd ja eelneva depressiooniga inimene seda retsepti ei saaks. [/tsitaat]

Minul näiteks oli nii, et kui mulle poleks Roaccutanet kirjutatud, siis poleks mind ilmselt enam siin. Lihtsalt nii sügav deprekas oli mul tingituna aknest. Tegin läbi kaks tabletikuuri maksimumannustega. Aknest sain lahti ja näed isegi elus olen. Võibolla on mul ikka veel depressioon, aga mitte enam nii hull, kui enne akneravi.
Leian, et kui akne juba ise on depressiooni põhjuseks siis mis seal enam oodata ja mõelda. Tuleb ravida millega iganes, kasvõi Roaccutane tablettidega. Mina jäin tänu Roaccutanele ellu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kahtlustan, et sul võib olla keratosis pilaris, mida tihtipeale aetakse segi aknega.

Siin on üks paljudest materjalidest, mida netist otsinguga \”keratosis pilaris\” leiab.

http://www.skinrxclinic.com/19/Healing+Center/Keratosis+Pilaris/1/

Sellel on erinevaid vorme – kellel avaldub rohkem kehal, kellel näol, kellel meenutab miiliume või ummistunud poore, kellel aga täieverelist aknet. Ühendavaks lüliks on a) halveneb külmal perioodil, mida mainid ka sina ja b) gluteen muudab ummistunud poorid põletikuliseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 20:37; 09.04 19:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Ilu ja tervis 30a ja akne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.