Esileht Väikelaps 3,5-aastane tõrgub lasteaias

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 3,5-aastane tõrgub lasteaias

Postitas:

Pooleneljasel lapsel on probleem autoriteediga – keeldub tegemast, mis talle öeldakse, nt kui vaja minna lasteaias võimlemis- või muusikatundi. Isegi kui saab ta kohale, siis keeldub kaasa tegemast. Tema ‘tahab teha oma asju’. Kuidas käituda, kuidas üldse reageerida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil arutati ka kunagi selliseid teemasid lastevanematega koosolekul ja pahuriku isa oli küll väga konkreetne- ärgu tehku kaasa aga midagi muud ka teha ärge laske.
Muusikatundi tassige või kohale ja las istub nurgas ja vaatab aga 0 muud huvitavamat tegevust.
Ehk siis maksimaalne “igavlemine”, kuni teised tegutsevad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel on probleem ülemineku, mitte niivõrd autoriteediga. Harjub rezhiimiga ära ja hakkab kaasa tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka selline laps. Ega ma ei teagi, mida õpetajad teevad. Nad lihtsalt on maininud mulle, et neid ja neid asju kaasa ei tee (eelkõige nt laulutunnis, õpetaja tahaks teda koori, sest kuita suvatseb laulda, olid juba 3selt kõik laulud peas jne, aga KUI ta suvatses suu lahti teha). Samas pole ka mulle mainitud, et peaks midagi tegema. Ilmsel tnad sisi lasevadki lapsel lihtsal tolla, peaasi et teisi ei sega (nagu suud vägisi lahti ei tee ju)

Mõnikord õpetajad mainivad, et “täna oli nii hea laps”, ma siis järeldan, et ju tegi kõike kenasti kaasa ja ei protestinud 😀

Autoriteediga tal kindlasti probleeme pole, aga talle ei sobi käsu peale asjade tegemised. Nii on ta ka iga aasta ringe vahetanud, et ei meeldi – ma ei oska muud arvata, et talle ei meeldigi see, et ta peab kindlat asja tegema, mitte ei saa omamoodi kulgeda. Lihtsalt loodan, et koolimineku ajaks kasvab välja, õnneks veel mitu aastat selleni 🙂

Ma arvan, et siinkohal nii väiksega ongi kõige mõistlikum võtta seisukoht, et peaasi et teisi ei sega. Nii väike ei oska veel käituda nagu koolitunnis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasteaiaõpetajana ei sunni kaasa tegema, aga muud ahvatlevat alternatiivi ka ei paku (muidugi on võimalikud erandjuhud, kui mõnel lapsel on mõjuv põhjus, väga kurb tuju, on mingil muul põhjusel liimist lahti jne). Näiteks kui laps lihtsalt viitsimatusest ei taha hommikuringis vm tegevust kaasa teha, siis seni istub kuskil läheduses ja vaatleb teisi, mängima minna, juttu ajada vms ei luba. Kui on õppetegevuse aeg ja laps keeldub kaasa tegemast, ehkki ülejäänud õhinaga meisterdavad vm, siis algul pakume paarilisega alternatiivseid mõtteid ja tegemismeetodeid, aga kui miski ei sobi, siis peabki lihtsalt seni oma kohal istuma ja igavlema, kuni kaaslased töö valmis saavad. Ja siis ei luba ka kohe esimesena mängima, vaid enne ikka räägime olukorra läbi ka.

Mingit päris sundimist või “lapse käega tegemist”, ammugi kurja riidlemist ma õigeks ei pea, tegelikult on ju omal ka vahel tunne, et lihtsalt EI VIITSIGI teha mitte midagi ja tahaks pigem rahus istuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps 3,5-aastane tõrgub lasteaias