Esileht Väikelaps 3a jonn

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: 3a jonn

Postitas:
Kägu

3a hakkab sisuliselt iga asja peale virisema ja nutma. Kui ei saa sokki jalga, nutab. Kui mängib kellegagi ja kukub, nutab. Ükskõik kui miski ei meeldi, nutab. Räägib, et lasteaias lapsed teevad liiga kuigi tegelikult toimub midagi väikest mängu sees ja keegi reaalselt liiga ei tee. Pidevalt ka viriseb kui tahab midagi või ei taha midagi. Ka lasteaias käitub nii kuigi kodus rohkem. Kodus trambib ka jalgu kui oma tahtmist ei saa. Kui midagi ei õnnestu, nutab. Varem oli tasakaalukas laps ja kaheselt eriti ei jonninudki. Kolmeselt aga pöörane ja nutab tühiste asjade peale. Lasteaias muidu on palju sõpru ja mängib rõõmsalt. Samas on laps ka trotsi täis, kasvatajale hommikul tere ega õhtul head aega ei taha öelda.

Kas see möödub ja kuidas lapsega käituda? Kas anda järgi või keelata?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tere ja head aega hakkas mul ka alles millalgi 4-aastaselt ütlema. Ma küll alati tuletasin talle meelde, aga ikka oli suu lukus. Õpetajad ütlesid see peale, et nii väikestel on see tavaline. Tuleta lihtsalt alati meelde ja näita eeskuju, küll üks hetk tuleb. Kusjuures kui ta lõpuks hakkas ütlema, siis alguses sosinal 😀

Lapse jonni võib põhjustada ükskõik mis. Näiteks ealine iseärasus, ehk et ongi selline periood. Näiteks peale suvepuhkust uuesti aeda minek. Näiteks õpetaja vahetus. Näiteks mingid perekondlikud suhted (tülitsete mehega rohkem või hoopis kellelgi uus kaaslane, kui lahus elavad vanemad; beebi, kolimine (sh vanemate toast oma tuppa), remont, ).

väikesed lapsed ongi nagu tiksuv pomm, kunagi ei tea, mis põhjustab plahvatuse 😛

0
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Väikelaps 3a jonn