Esileht Väikelaps 3a lapse pikkus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: 3a lapse pikkus

Postitas:

Mul laps koguaeg pisem olnud teiste omavanistega võrreldes, 3 a pikkus 88 cm ja 11.3 kg

Laps väga aktiivne ja söök pm teisejärguline tema jaoks

Perearst saatis ka endokrinoloogi juurde,et vaadata kasvuhormooni taset vms

kellel veel lühikest kasvu lapsed kas olete käinud ka endokrinoloogi juures? Kas määrati ka mingi ravi vms?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 12:40; 01.06 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas muidu ülejäänud sugulased on, kas pigem lühikesed või pikad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 13:40; 02.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen lühike ja mul vanemad ka lühemapoolsed aga mees natuke üle 180.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 12:40; 01.06 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas rühmaga võrreldes on, kas on üks lühemaid või on teisi veel sama kasvuga? Minu laps hakkas kasvama peale 3.eluaastat, kasvas ühe aastaga 2 riidesuurust ja juurde tuli aastaga 5 kg. Isu on tal pigem hea, kuigi kehaehitus on sale. Seega on võimalik, et sinu laps veel hakkab kasvama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 13:40; 02.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin julgustada, et võimalikku kasvuhormoonravi ei pea üldse kartma. Seda tehakse ka nö sotsiaalsel põhjusel – eriti kui on poiss, siis väga lühikese kasvuga on ikka tulevikus probleeme, suudad neid ilmselt isegi ette kujutada. Juba koolis. Isiklik kogemus küll puudub, aga tuttava pojal nt tehti. Minu 3a 3k vana poiss on nt 104,5 cm ja 16 kg, käisime mõõtmas eelmine nädal. Kõhnake, aga täitsa tavaline oma lasteaiarühmas. Kui õhtusöök alla ei taha minna, siis ma küsin, et kas lusikas on liiga raske. Ta naerab, et jah, on jah, emme aita. Söödan siia ise portsu lõpuni. Ei viitsita ise, väike ju ikkagi veel ka. Lasteaias ilmselt palju ei söö, kuigi õpetajad ütlevad, et tavaliselt sööb, nagu teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tüdruk umbes samade numbritega nagu teemaalgatajal. Saab augustis 3.

Käisime üle aasta lastearsti juures kontrollis, kes tegi kõigepealt lapsele kakaproovi (et kontrollida, kas toitainete imendumine jms on korras – oli korras) ja igal järgmisel korral siis lihtsalt mõõtis, kaalus, jälgis arengut. Käisime iga 3 kuu tagant kontrollis. Kuna laps on väga tragi ja arukas, sööb enam-vähem ja kasvu ning kaalu tuli ka iga kord ikka tibakene juurde, siis nüüdseks on lastearsti juures käigud lõppenud. Arst ütles, et kuigi kaalult on tüdruk allpool kasvukõvera joont, siis ikkagi liigub pidevalt kaal ülespoole ega jää vahepeal seisma või kuku allapoole. Et liigub sellist oma joont pidi. See pidi olema OK. Pikkuselt on ta ka pisemapoolne, kuid samuti liiguvad numbrid tasakesi üles ja ei ole mingeid pikki seisakuid olnud.

Lisaks võeti arvesse minu ja lapse isa pikkust. Selles võrdluses jääbki tütre kasv täiskasvanuna ka sinna lühemate inimeste kanti (~165 cm). Mina ise olen 177 cm, aga lapse isa on mõni cm lühem.

Mingist kasvuhormooni vajadusest polnud kordagi juttu. Võib-olla poistele määratakse seda kergemini, tulevikule mõeldes? (Ma muidugi ei tea, kas teemaalgataja lapse puhul on tegu poisiga).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 10:45; 07.06 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No 177 cm naine küll lühike ei ole, pigem ikka kohe pikk.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, ega ma väitnudki, et mina oma 177 cmga olen lühike :).  Väitsin seda oma tütre ennustatava pikkuse kohta. Selle jaoks on olemas valemid, aga ma praegu ei leia enam, mismoodi seda pikkust arvutati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 10:45; 07.06 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, ega ma väitnudki, et mina oma 177 cmga olen lühike :). Väitsin seda oma tütre ennustatava pikkuse kohta. Selle jaoks on olemas valemid, aga ma praegu ei leia enam, mismoodi seda pikkust arvutati.

Ma nendesse valemitesse väga ei panustaks – mul ema 168 cm, isa 185 cm. Mina 180 cm. Vennad ka 185 cm. Kalkulaator annab, et minu pikkus peaks olema 170 🙂 Nojah, mööndusega, et võib +/- 8 cm mööda panna, mis on ikka üpris suur vahemik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttava laps on ka ülipisike. 3a kaalus vaid 11kg. Pikkust ei tea täpselt aga talle ostetakse näiteks beebide retuuse, sest muidu keskelt püksid nii laiad, et vajuvad alla. Arst võttis jälgimisele aga mingeid uuringuid pole tehtud. Samas ema tal ja sugulased ka kõik pisikesed. Ilmselt geenides on asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps 3a lapse pikkus