Esileht Väikelaps 3a10k poiss ja ei söö enam tahket toitu

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 3a10k poiss ja ei söö enam tahket toitu

Postitas:

Mure.Laps juba neljandat päeva vaid joob.Nt piima,jogurtit,mahla,vett..Aga pole nõus mitte midagi tahket sööma.Ütleb,et kurku ja kurku….Käisin eile ka perearstil,kes vaatas kurgu ja suu ja lapse üle,mitte miskit ei ole viga.Laps terve.Isegi rämpstoitu ei võta suu sisse.

Millest selline asi võib olla ja kas on lootust et möödub ise?
Mõistust otsas ja kaua ilma tahke toiduta olla võib?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 20:15; 23.07 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole olnud sellist juhust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 20:15; 23.07 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma tahke toiduta, muideks, võib elada terve elu. Paljud lapsed ja täiskasvanud elavadki nii, väga erinevatel tervislikel põhjustel. Küsimus on ainult selles, kuidas vajalikud kalorid kokku saada. Mina oma lapse tõttu tean, kuidas, aga kui teil on probleem kestnud ainult neil päeva, ei hakka ma seda nüüd siin kohe pikalt kirjeldama.
Kuidas see toidust keeldumine algas, kas lihtsalt ärkas hommikul üles ja plaks, keeldus hommikusöögist? Mida ta viimati enne sõi, kui keelduma hakkas? Kas hammas ei või valutada nt? Seda perearst ei tuvasta ja laps ise väga kirjeldada ei oska, ta lihtsalt tunneb, et midagi suus või kurgus valutab. Võid teha proovi ka nii, et anna korra kehakaaluga sobiv doos ibuprofeeni, kui tal kuskilt midagi valutab, siis see peaks enesetunnet parandama ja saab jälle süüa.
Ja kõige tähtsam küsimus: kas ta ilmutab mingeid märke, et tal on kõht tühi või on ta ka täiesti isutu? Kui laps mingi kurgu-häda pärast süüa ei saa nii palju kui tahab, peaks ta neljandaks päevaks juba väga närvis olema näljast. Kui probleem on isutuses, siis see üldse hoopis teine teema. Kas neid jogurteid ja piima sööb isuga?
Kui oled väga mures, et hakkab nt kaalu kaotama, anna talle seda, mida ta sööb. Jogurtit sööb, anna kreeka jogurtit, rasvane, palju kaloreid. Jäätist võid anda, korralikku rammusat koorejäätist. Pudingid ka. Veel võid proovida, kas lähevad mingid püreelaadsed asjad, nt kartulipuder, tavaline hommikupuder kui teha vedelam. Püreesupp on tore söök, sinna saad kõik sisse laduda, mis tahad, kui vaja, veel õli või võid ka, et rammusam oleks.
Aga kui laps enne sõi tavaliselt ja nüüd kohe pikemalt enam ei võta ampsugi, siis on ikkagi midagi valesti ja peab uurima.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tal on see tekkinud ootamatult, varem sõi ja enam mitte, siis tõenöoliselt ei ole tal mingi sündroom nagu SPD või ARFID.

Aga kui selline asi pikemat aega kestab, siis võib välja kujuneda söömishäire. Põhjus ei pruugigi üldse olla füüsiline ärritus (sattus midagi kurku), vaid võib olla ka psühholoogiline. Mõtle läbi, mis juhtus 4-5 päeva tagasi, sellel ajal kui laps äkki tahkeid sööke enam ei soovinud. Kui arst midagi ei tuvastanud, siis ei saa ju ka arvata, et mingi haigus hiilimas, mis ei ole veel välja löönud. Harilikult kurguhaiguse puhul on ikka kohe punetust näha.

Eesti keeles sellist linki ka.

P.S. ma ise olen tajunud seda SPD-d lõhnade puhul. Lapsena ma ei talunud üldse taimerasvaga praadimise haisu, mind hakkas see lõhn lämmatama, nii et hing pidi kinni jääma. Sama asi sibula praadimisega. Ema arvas, et ma poosetan ja lollitan, kui akna peal õhku ahmisin, aga mul oligi reaalselt selline tunne, et kohe lämbun ära. Mul on üks sõbranna, kellel on toidu tekstuuridega probleeme, temal on diagnoositud kergekujuline autism.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel on probleemid kõnega?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene ei saa elada ainult vedela toiduga, vaid peab andma ka oma hammastele tööd. Ilmselt sattus lapsele midagi kurku (kalaluu?) ja lapsel on sellest mingi hirm. Soovitan ka proovida püreesid, mänguliselt pakkuda (ei maksa ka peale pressida ja suurt tähelepanu pöörata).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps 3a10k poiss ja ei söö enam tahket toitu