Esileht Väikelaps 3a8k laps pobiseb, pomiseb

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: 3a8k laps pobiseb, pomiseb

Postitas:

Tere! Mure 3a8k poisi kõnega. Tal on suur sõnavara ja kõik häälikud on olemas (ka R ja F), kõne hilistumist nagu ei olnud, aga viimasel ajal olen märganud, et ta räägib nagu laisalt. Ei ütle korralikult sõnu välja ja terve lause nagu sulandub ühte, nii et sellest on raske aru saada. Meie, ema ja isa, saame loomulikult aru, aga just teised. Vahel on ka meil raske aru saada. Siis palume selgelt hääldada ja ta teeb seda ja iseenesest oskab.  Aga varsti jälle pomiseb ja pobiseb. Logopeedi juures ta käinud ei ole (varasemalt pole mingeid probleeme olnud). On veel kodune laps. Mida ma saaksin teha või kas peaks muretsema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palu lapsel suu korralikult lahti teha rääkides 😀

No tegelikult ka – ära vasta talle, kui ta pobiseb, vaid palu selgemalt rääkida.

Mul peagi 4,5aastane ka kuidagi pobiseb koguaeg – lihtsalt ei tee suud piisavalt lahti. Koguaeg pean kõike üle küsima. Nüüd on hakanud 6-aastane vist väiksema eeskujul ka rääkima – eriti kui midagi tahavad saada, ajavad veel huuled torru ka ja ma ei saa ühestki sõnast aru.

Eriti õudne on, kui 4-aastane tahab kõrva sosistada midagi, ma kuulen ainult kahinat 😀 Õnneks 6-aastane on juba õppinud normaalselt sosistama, mis häda neil selle sosistamisega on – ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Väikelaps 3a8k laps pobiseb, pomiseb