Esileht Väikelaps 3aastasel kõrge palavik (39), muid sümptomeid pole

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: 3aastasel kõrge palavik (39), muid sümptomeid pole

Postitas:

Kas kellelgi on veel praegu selline tõbi? Lapsel tekkis öösel palavik, väga harva köhatab, nina on minimaalselt tatine (minu arust nagu iga päev sügisest saati)… Perearsti pole veel saanud kätte.

Põen, et saatsin vanema lapse lasteaeda. Äkki ongi koroona? Samas ei tea, et keegi teine jätaks terve lapse koju, kui üks haige…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 14:50; 13.10 20:27; 13.10 22:35; 14.10 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust kolmeaastane selle koroona su meelest sai… ei ole muud tatitõved maa pealt ära kadunud sellepärast, et koroona saabus!

On olnud selliseid haigusi küll, et on mõni päev ainult palavik, midagi muud polnudki ega tulnudki. Vahel oli isegi nii, et palavik oli 1 päev.  Ja kui üks laps oli haige, siis jäi teine koju küll, juba sellepärast, et raske oli haige lapse kõrvalt teist viia-tuua, kui isal on pikk tööpäev.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 15:05; 15.10 10:32; 16.10 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu aastasel lapsel ilmselt sama viirus – kaks päeva juba 38,5-39,5 vahel palavik olnud. Vahel köhatab ja nohu ei paista. Loodan, et saab sellest nüüd lähipäevil võitu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pea kahene samamoodi mingis viiruses, täna palavik püsinud 38 ümber, pühap jäi haigeks. Siiski temal läks eile nina veidi vesiseks ja täna juba täitsa nohu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Nüüd õhtul avastasin, et kurgus on sellised tumepunased teravad täpid… Kurk ise pole punane (nahk), ainult täpid on. Ja tundub, et valusad…

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 14:50; 13.10 20:27; 13.10 22:35; 14.10 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Nüüd õhtul avastasin, et kurgus on sellised tumepunased teravad täpid… Kurk ise pole punane (nahk), ainult täpid on. Ja tundub, et valusad…

Kas need on nagu villid või täpid kurgu limaskestal? Minu lastel on olnud angiiniga kurgus punased täpid ja angiin võib palaviku ikka väga kõrgeks tõsta. Kui villid on siis võib olla herpangiin, mu nooremal lapsel oli, kõrge palavik kestis nädal aega. Angiini diagnoosimiseks on vaja kurgust võtta bakterikülv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Ta.

Sellised teravad või tumedad punased väiksed täpid nagu tindipliiatsiga tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 14:50; 13.10 20:27; 13.10 22:35; 14.10 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid haigusi on mu lastel ka iga aasta olnud, et tulebki ainult palavik ja/või mingi kerge löövekuskil, enamasti möödub see paari-kolme päevaga, vahel järgneb siiski nohu-köha, aga vahel mitte. Kui laps tunneb end halvasti ja palavik 39 kanti, siis tasub seda alla võtta, aga muidu aitab puhkus ja joomine. Kui kurgus midagi imelikku, siis tasuks perearstilt uurida.

Muidu lasteaialaste puhul jätaksin (jätsingi) alati teise ka koju, kui ühel haigus. Niikuinii oled ise kodus ju siis, milleks teist aeda (nakatama) saata?

Kooli puhul saadaks terve lapse kooli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Tundub, et oligi selline 24 h palavik: öösel enam palavikku polnud ja hommikuks oli kerge lööve (samasugused täpid nagu kurgus) ka kätel. Laps tunneb end palju paremini. Aitäh kaasamõtlejatele!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 14:50; 13.10 20:27; 13.10 22:35; 14.10 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palavik ja täpid (villid) kurgus ning kätel viitab enteroviirusele. Täppe võib tekkida ka jalataldadele. Kusjuures enteroviiruse palavik algab äkki ja sama äkki ka lõpeb. Täpid on muidugi kauem ning kui õigesti mäletan siis nakkav on nii kaua kui on täpid.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise keeles kutsutaksegi seda Hand-Foot-and-Mouth Disease, st täpid või villid tekivad suhu, kätele ja jalalabadele, lisaks palavikule. Enteroviirus jah.

Muudetud: jah, vabandust, ajasin segi, Eesti keeles nn kolmepäevapalavikku põhjustab herpesviirus üks tüvi, et enne tuleb palavik ja hiljem (enamasti ca 3.-4. päeval) tekib lööve.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 15:05; 15.10 10:32; 16.10 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise keeles kutsutaksegi seda Hand-Foot-and-Mouth Disease, st täpid või villid tekivad suhu, kätele ja jalalabadele, lisaks palavikule. Eesti keeles nn kolmepäevapalavik, et enne tuleb palavik ja hiljem (enamasti ca 3.-4. päeval) tekib lööve. Enteroviirus jah, eks neid ole mitmeid.

Kolmepäevapalavik ehk roseool ja enteroviirus on hoopis kaks erinevat asja. Entero on see nn suu ja sõrataud, mitte kolmepäevapalavik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõuandetelefon “Lastearst kuuleb” 1599

kõneminuti hind 1 euro.
Valida saab nii laua- kui mobiiltelefonil.

Nõu annavad kogenud lastearstid.

NB: alates märtsist 2020 töötab nõuandetelefon E-R 15:00-22:00
L, P 08:00-22:00

http://www.lastehaigla.ee/nouaendetelefon-lastearst-kuuleb-1599/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 12:37; 16.10 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 on tavakõne hinnaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 15:05; 15.10 10:32; 16.10 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse enesetunne võib väljast poolt vaadates küll parem ja peaaegu terve isegi olla, kuid, nakkusohtlik võib ikka mõnda aega olla ilma sümptomitetagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 12:37; 16.10 12:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps 3aastasel kõrge palavik (39), muid sümptomeid pole