Esileht Beebi ja mitmikud 3in1 komplektide turvahällid

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: 3in1 komplektide turvahällid

Postitas:

Otsin lapsele vankrit ja mulle on jäänud silma mitu 3in1 pakkumist. Nt Takolt. Esimese lapsega oli.Tako vanker ja olin igati rahul. Googeldasin neid turvahälle, aga tulevad foorumi kommentaarid, et pole turvaline. Kuskilt mingeid teste või ohutusstandardeid ei leia, isegi mitte inglise keeles. Kas kellelgi on asjalikku infot Tako, milly 3in1 komplektide turvahällide kohta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole otseselt öeldud, et pole turvaline. Lihtsalt neid pole testitud. ADACi nimekirjas ei ole ühtki Tako ega Milly turvahälli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles asi ongi, et neid turvahälle pole testitud. Täitsa võimalik, et need kaitsevad last õnnetuse korral aga reaalsuses ei tea seda keegi…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole hea ja investeeri korralikku turvahälli. Vastik vaadata neid,kellel paarikümne tuhandene auto tagumiku all,aga laps sõidab ebaturvalises hällis.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka ei soovita. Ma oma lolli pea ja teadmatusega 5a tagasi ostsin. Täielik käkk oli.
Beebisisu olematu ja väga väga ruttu jäi pikkuse poolest väikeseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need Poola tootjate hällid vastavad müügiks vajalikele miinimumnõuetele. Selle läbimiseks testitakse neid ca 5km/h liikumise pealt. Pm jalakäia liikumise kiirus. Iga suvaline hiina mänguasi ka läbiks vast selle. Paraku reaalsed kiirused, milles hällid liikluses osalevad, on oluliselt suuremad, mis omakorda tähendab, et võimalikus acariis avalduvad ka tugevamad jõud. Kõige karmim test, milles toolid/hällid testitakse, on Rootslaste plus test – tehakse kiirusel 55 km/h. Peale turvahälli kasutatavad nägu sõidusuunas toolid (9-18) seda nt ei läbi.
Poola erinevate prändide tootjatel on tavaliselt üks sama turvahällide valmistaja. Üks mimu meelest kunagi adacis figureesris, aga põrus korralikult, nime hetkel ei mäleta. Lisaks on seed hällid väikese kasutuseaga kuni 10kg. Reeglina on ca 7-8kuune laps selles kaalus ja peaks uue tooli vaatama. Korralikid hällid on kuni 13kg ja reeglina kasutatav vähemalt aasta ja pealegi.
Korraliku uue maxi cosi hälli saab juba ca 100€, järelturult vähekasutatud ca 40€.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Testitakse neid ikka vähe suuremal kiirusel ECE44/04 läbimiseks, kuid Adac testib suuremal kiirusel. Loomulikult ma eelistan hälli, mille puhul tean, et ta ka 70km/h kaitseb mu last, mitte ainult 30 km/h.
Minu meelest on suurem mure selles, et need 3in1 hällid on väga tihti kuni 10kg, aga nii mõnigi laps saab 10kg täis enne kui istuma hakkab. Siis aga, kui laps veel ei istu, ei tohi teda tooli panna (ka mitte 0+kg tooli, sest need ka nõuavad istuvat last.Nt minu laps istus 7kuuselt, kui oli 7.5 kg vaid, selliste laste pärast ongi silt 0+). Tekibki kitsaskoht kus on kaks varianti:
A: vanem ostab uue hälli, mis on kuni 13 kg ja alles pärast seda tooli, kulukas
B: vanem pistab lapse liiga vara turvatooli ja rikub enese teadmata lapse väljaarenemata selgroogu

Seetõttu soovitan kuni 13 kg turvahälli ja mida kauem seal sees last hoida, seda turvalisem. Ka pooleteiseaastane võib seal rahulikult olla, kui ainult pikkus ja kaal lubavad. Ja pikkus – jalad üle hälli ääre on täiesti ok!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0+ tool ei eelda istuvat last. Vähemalt minu 0+ tooli (SSS) sees käis beebisisu ja selle sees veel omakorda vastsündinu sisu ja peal olid ka märgid, mis nurga all seda tohib 0-9 kg lapse puhul kasutada. Suurem laps võib olla rohkem püstises asendis, väiksem, kes veel ei istu, peab olema rohkem pikali.

Turvahälli suur eelis on see, et seda saab mugavalt autost kaasa võtta ja näiteks ratastele panna. 0+ tool seda ei võimalda. Samuti olen ma seda meelt, et lapse suurusega paremini sobiv tool on turvalisem: vastsündinu on 0+ toolis imepisike ja need lisapolstrid tema ümber ei ole kunagi nii tihedalt lapse ümber kui turvahäll. Aga olukorras, kus mitteistuv laps on turvahällist välja kasvanud, on 0+ tool väga OK lahendus.

Mina kasutasin 0+ tooli vanaema autos varutoolina (vahel oli nii, et neil oli vaja mind rongi peale viia, siis tundus mõttetu lisaks vankrile ka turvahälli rongi lohistada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud 3in1 komplektide turvahällid