Esileht Pereelu ja suhted 4-5 päeva lastega soojal maal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: 4-5 päeva lastega soojal maal

Postitas:

Kui aeg nii piiritletud, kuhu soojale maale soovitaksite 8 ja 10 a lastega minna. Laste unistuseks on palme näha 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 11:15; 19.05 21:06; 20.05 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt Portugali, seal juba on mõned palmid ja selle ajaga saab käidud küll. Muidugi on Tallinna Botaanikaaias ka palmid, aga ega seda ilma nii kaua vist hoia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 11:19; 19.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd oleks hea, kui võtaksid sõna need, kes elatisteemades.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd oleks hea, kui võtaksid sõna need, kes elatisteemades ütlevad, et selliseid asju pole lastele vaja ja et see on raiskamine ja seda pole üldse lastele vaja. Auu, ljudi.

Mis see siia puutub?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd oleks hea, kui võtaksid sõna need, kes elatisteemades ütlevad, et selliseid asju pole lastele vaja ja et see on raiskamine ja seda pole üldse lastele vaja. Auu, ljudi.

Siin ma olen. Mina nägin looduskeskonnas kasvavaid palme esimest korda 25-aastaselt. Seejuures kasvasin kahe vanemaga peres ja üldse mitte vaestes tingimustes.
Soojale maale palme vaatama reisimine ei ole lapse esmavajadus. Kui selleks raha on, siis on see lastele muidugi tore, aga mitte midagi ei juhtu, kui lapsed ükskord ise oma teenitud raha eest palme vaatama sõidavad.

+12
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 12:48; 20.05 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma läheks türki, lühike lend, võtaks mingi suure hotelli koos suure õueala ja basseinida ja tegevustega kõik hinnas. Las lapsed siis möllavad seal.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 14:43; 19.05 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii lühikese ajaga ei saa võtta reisibüroo tüüpilist 1- nädalast tšarterlennuga tavareisi. Kuna niigi lühikest aega raisata lennujaamas passimisele on ka kurjast, siis jäävad üle kohad, kuhu saab Tallinnast otselennuga. Constanta Rumeenias, Ohrid ja Split Aadria mere rannikul, kui valid Nordica.
Keegi lendab veel Thessaloniki -sse ja Paphosesse mu meelest. Kui rohkem raha, siis Nice :).
Sel juhul pead majutuse ise otsima ja kohapeal liikuge bussi või taksoga. Kui tahate aega max ära kasutada, pole seda mõttekas raisata ka odavale apartmendile kuskil kortermajas ja toidupoodidele ning kokkamisele pluss pikk tee linna keskusesse või randa. Nii lühikese puhkuse puhul soovitan võtta vabalt ja mitte iga sendiga koonerdada, vaid minna nautima täiega. Alusta kiirelt lennupiletite otsimisega või, kui oled veel algaja reisisell, siis mine homme kuskile reisibüroosse abi otsima või lihtsalt nõu küsima. Neil on vahel häid hindu, mis ainult teatud keskkonnas nähtavad. Ilusat reisi!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 15:53; 19.05 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii lühikese ajaga ei saa võtta reisibüroo tüüpilist 1- nädalast tšarterlennuga tavareisi. Kuna niigi lühikest aega raisata lennujaamas passimisele on ka kurjast, siis jäävad üle kohad, kuhu saab Tallinnast otselennuga. Constanta Rumeenias, Ohrid ja Split Aadria mere rannikul, kui valid Nordica.

Keegi lendab veel Thessaloniki -sse ja Paphosesse mu meelest. Kui rohkem raha, siis Nice :).

Sel juhul pead majutuse ise otsima ja kohapeal liikuge bussi või taksoga. Kui tahate aega max ära kasutada, pole seda mõttekas raisata ka odavale apartmendile kuskil kortermajas ja toidupoodidele ning kokkamisele pluss pikk tee linna keskusesse või randa. Nii lühikese puhkuse puhul soovitan võtta vabalt ja mitte iga sendiga koonerdada, vaid minna nautima täiega. Alusta kiirelt lennupiletite otsimisega või, kui oled veel algaja reisisell, siis mine homme kuskile reisibüroosse abi otsima või lihtsalt nõu küsima. Neil on vahel häid hindu, mis ainult teatud keskkonnas nähtavad. Ilusat reisi!

novatoursil kui aurinkol peaksid küll olema ka 4-5 ööga paketid. ilmselt teistelgi veel – tasub alati reisibüroosse kirjutada ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 14:43; 19.05 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme nüüd juba 3. päev Läänemaal Perakülas. Väga soe on siin maal. Vesi veel jahe, kuigi lapsi ei paistnud see häirivat.
Palme ei näinud.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks peab ikka väga naiivne olema, et uskuda seda, et laste soov sõita soojale maale puhkama on ajendatud nende botaanilisest süvahuvist palmide vastu. Lausa eluunistusest palmi näha. Nende unistus on palmi näha? Näevad ära, tudeerivad, teevad märkmeid ja võiks õhtul tagasi lennata?

No ei…iga ema saab aru, et selle taga on midagi muud. Näiteks lapse kadedus mõne sõbra reiside üle, tahaks ise ka rääkida, et näe, käisin siin ja seal. Ning ilmselt ka soov soojas vees sulistada.

Laste süvahuviga palmide vastu seda põhjendada on küllalti pinnapealne. KUI neil tõesti oleks meeletu huvi palmide vastu, istuksite ülepäeviti botaanikaaias ja sul oleks kodus laste nõudmisel juba riiulis jooksev meeter botaanikaraamatuid palmidest.

+3
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 16:54; 19.05 19:13; 19.05 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käisime aprilli koolivaheajal 7 a ja 6 a lastega Hispaanias, Costa Brava kandis (Tallinnast läheb otselend Girona lennujaama, sealt siis saab kas transfeeriga kuurortlinna või auto rentida). Olime kohapeal 4 päeva. Peatusime Tossa de maris, aga sõitsime ka mööda rannikut muudesse kohtadesse. Palmid olid, meri oli, mäed ja teistsugust loodust ka. Kuna ise ma polnud laste sünnist saati mujal kui Eestis reisinud, siis vahelduseks kõigile huvitavatele kodumaistele kohtadele oli hea selline lühike reis teha. Lastel oli üldse esimene lennureis, nii et neil oli juba see põnev.

Päris palju on eespool iroonitsevaid kommentaare, et pole 40 a palme näinud ja elus jne. Või et keegi nägi ise palmi esimest korda 25-aastasena. Mõttetu selliseid kommentaare kirjutada. Elu on muutunud. Mina küll ei hakkaks enda lapsepõlve etaloniks võtma, mille järgi oma lapsi kasvatada. Mina olin nendevanune, siis ei saadudki Nõukogude Liidust naljalt välja ja aasta tipphetk oli autoreis vanematega koos Leningradi. Nüüd, kui lendamine on ikkagi väga paljudele jõukohane, siis võib ju teha erinevaid asju. Võib teha lennureise, võib teha rattamatka Eestis. Üks ei välista teist. Need jäigad põhimõtted, et kui mina ei näinud palmi enne kui täisealisena, siis pole ka lastel seda vaja, ei piira ju lapsi, need piiravad lihtsalt kogu perekonda ja kogu selline jutt kõlab nagu kinnisideede küüsis kibestunud vanainimese oma. Mina nägin looduses palmi esimest korda 27-aastasena, aga mis see puutub minu pere praegusesse reisimisse? Sel pole ju muud seost, kui et möödaminnes võin jutu sees mainida, mitte et see peaks hakkama mõjutama pere otsuseid, kus puhkust veeta või mida teha.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 17:17; 19.05 18:30; 19.05 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu botaanikaaias on paar tükki. Rongiga tartu, seal saab raekoja platsis või verneris kohvikus käia, siis bot aed, siis pärastlõunal tagasi. Ühe pikema päeva käimine.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:39; 20.05 02:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu botaanikaaias on paar tükki. Rongiga tartu, seal saab raekoja platsis või verneris kohvikus käia, siis bot aed, siis pärastlõunal tagasi. Ühe pikema päeva käimine.

Vaimukas, jah? Need, kes siin mõnitavad laste palmihuvi, tuletavad mulle vägisi meelde Lindgreni Väikevend ja Karlsson katuselt raamatut, kus Väikevend igatses endale üle kõige kutsikat ja siis õde-vend kinkisid talle mängukoera koos salmiga:”Iga päev ja iga tund aina koerast näed sa und. Vanem vend ja õde ka paremad, kui arvad sa, selle looma sulle tõid, uhkemat kas tahta võid? Koer on sametist ja must, lahke, pehme, ümar just, ei ta haugu ega karga, ei tee vaiba peale märga.” Kes raamatut on lugenud, mäletab ka ehk, mis seepeale edasi juhtuma hakkas…
On äärmine empaatiavõimetus aru saada, mis laste reisihuvi õhutab: täiskasvanud, kes igal kaamosehetkel ohkavad “saaks siit ära palmi alla” ja rohkem reisinud koolikaaslased, kes oma soojamaakülastustest jutustavad.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need jäigad põhimõtted, et kui mina ei näinud palmi enne kui täisealisena, siis pole ka lastel seda vaja, ei piira ju lapsi, need piiravad lihtsalt kogu perekonda ja kogu selline jutt kõlab nagu kinnisideede küüsis kibestunud vanainimese oma.

Enamasti on sellised jutud ju lihtsalt vabandus, et sellele mitte raha kulutada, sest õieti polegi teist või on siis seda vaja muule kulutada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 11:19; 19.05 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need jäigad põhimõtted, et kui mina ei näinud palmi enne kui täisealisena, siis pole ka lastel seda vaja, ei piira ju lapsi, need piiravad lihtsalt kogu perekonda ja kogu selline jutt kõlab nagu kinnisideede küüsis kibestunud vanainimese oma.

Enamasti on sellised jutud ju lihtsalt vabandus, et sellele mitte raha kulutada, sest õieti polegi teist või on siis seda vaja muule kulutada.

Lapsed ei ole ju rumalad. Kui perel ei ole võimalik reisida, nt on kavas hoopis suvekodu renoveerida või ei lubagi vanemate palk reisimist ja raha kulub esmavajaliku peale, siis saab seda ka lastele selgitada, mitte näägutada, et “mina ei saanud, ei saa sina ka”.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 17:17; 19.05 18:30; 19.05 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu botaanikaaias on paar tükki. Rongiga tartu, seal saab raekoja platsis või verneris kohvikus käia, siis bot aed, siis pärastlõunal tagasi. Ühe pikema päeva käimine.

Vaimukas, jah? Need, kes siin mõnitavad laste palmihuvi, tuletavad mulle vägisi meelde Lindgreni Väikevend ja Karlsson katuselt raamatut, kus Väikevend igatses endale üle kõige kutsikat ja siis õde-vend kinkisid talle mängukoera koos salmiga:”Iga päev ja iga tund aina koerast näed sa und. Vanem vend ja õde ka paremad, kui arvad sa, selle looma sulle tõid, uhkemat kas tahta võid? Koer on sametist ja must, lahke, pehme, ümar just, ei ta haugu ega karga, ei tee vaiba peale märga.” Kes raamatut on lugenud, mäletab ka ehk, mis seepeale edasi juhtuma hakkas…

On äärmine empaatiavõimetus aru saada, mis laste reisihuvi õhutab: täiskasvanud, kes igal kaamosehetkel ohkavad “saaks siit ära palmi alla” ja rohkem reisinud koolikaaslased, kes oma soojamaakülastustest jutustavad.

No justnimelt. Laste TEGELIK huvi pole ju näha palmi, vaid saada reisile, ujuda ja soojas sulistada. Seetõttu ongi koomiline teemaalgataja siirusele pretendeeriv väide, et laste unistus on näha palme. Kes seda usub. Kui neil oleks üliarenenud botaanikahuvi, siis nad tõepoolest istuks botaanikaaias.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 16:54; 19.05 19:13; 19.05 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu ongi koomiline teemaalgataja siirusele pretendeeriv väide, et laste unistus on näha palme. Kes seda usub. Kui neil oleks üliarenenud botaanikahuvi, siis nad tõepoolest istuks botaanikaaias.

Sina ise oled koomiline, kui sedasama ütlust nii sõna-sõnalt võtad. Miks sa arvad, et see tingimata “siirusele pretendeerib”?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 19:42; 19.05 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu ongi koomiline teemaalgataja siirusele pretendeeriv väide, et laste unistus on näha palme. Kes seda usub. Kui neil oleks üliarenenud botaanikahuvi, siis nad tõepoolest istuks botaanikaaias.

Sina ise oled koomiline, kui sedasama ütlust nii sõna-sõnalt võtad. Miks sa arvad, et see tingimata “siirusele pretendeerib”?

No loe algset postitust. Laste unistus olevat näha palme.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 16:54; 19.05 19:13; 19.05 19:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No loe algset postitust. Laste unistus olevat näha palme.

Jah. Smiley oli ka järel.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 19:42; 19.05 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain reisipisiku oma vanematelt ja ma olen neile väga tänulik, et nad lapse kaasa võtsid. Mis siis, et tollal sai ainult punastesse vabariikidesse. Need on mälestused terveks eluks ja just läbi lapse silmade.
Oma laps ütles ka nii umbes 12+ vanuses ükspäev, et emme vii mind palmi alla… 🙂 No kui me juba kohal olime, siis läksime ühe väljapaistvalt ilusa palmi alla, vaatasime ja katsusime seda ja tegime pilti ja siis lasksime selle hetke endast mõnuga läbi: me olemegi nüüd koos palmi all, jess! See on lihtsalt nii armas mälestus. Ja reisipisiku ta külge sai.
Kui hing ihkab, siis tuleb minna!

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 15:53; 19.05 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See palmi nägemise soov ja väljend “palmi alla reisimine” on ju üldlevinud. Eriti just lastel seostub ju palm sooja või troopilise maaga, st millegi teistsuguse ja vaatamisväärsega. Isegi kui palmi on botaanikaaias nähtud, ei ole see sama tunne, mis päriselt kuskil soojemas kliimas seda kasvamas näha. See “palm” sümboliseerib ikka seda laiemat uudse maa kogemust, mitte seda, et nüüd näeb palmi ära ja ongi reis tehtud ja soovid täidetud. Aga noh, kes tähti närida ja ilkuda tahab, leiab põhjust alati. Siin teemas paistab neid eriti hulgi koos olevat: reisisoovitusi anda ei oska, aga ühe sõna peale pistavad klähvima.

Mul endalgi täiskasvanuna on soojema kliimaga riikides just taimeriik alati muljet avaldanud, näiteks kui tekib see äratundmine, et mingi taim, mis meil kasvab vaid tubase potitaimena, on kuskil riigis tavaline õuetaim, muidugi kordades suurem.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 17:17; 19.05 18:30; 19.05 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle perekool oma headuses, küll ei meeldi väljend, et lapsed tahavad palme näha, küll ei peakski reisima, sest keegi nägi palme alles 25-aastasena, küll räägitakse rahapuudusest.

No mis sis, et mina nägin palme esimest korda soojal maal, kui olin üle 30? Mu lapsed nägid täpselt samal ajal, nemad olid 8 ja 9. Aeg on teine ja võimalused teised, kui mul on võimalik lastega palmide alla minna, siis lähen.
Ja mis rahapuudusest te jahute, kas teemalgataja kurtis, et raha ei ole reisiks?
Ja palmihuvi üle ironiseerijad võiks endale veidi empaatiavõimet osta ja õppida smileyde tähendusi.

Teemaalgataja, kui lastega lähete eismest korda, soovitan mingit paketireisi kõik hinnas hotelli. Türgi näiteks. Või mõni muu tore koht. Pea igale poole saab 4-5-ks päevaks ka reisida. Saad nt novatoursi lehel panna piirang peale, et otsid puhkusereise 4-ks ööks ja sealt siis kaevad ja valid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Küsimus ei ole tõesti laste botaanikaalases süvahuvis palmide vastu, vaid kasutasin tõepoolest üldtuntud väljendit “palmi alla saama”.
Tore, et paljud sellest aru said.
Minu küsimus ei olnud selles, kas mängus on elatisraha (ei ole), rahapuuduses (ka see pole probleem), vaid pigem ajapuuduses.
Küsimuse põhisisu oli, et millist kohta soovitate, tuginedes ehk selles valdkonnas omadele kogemustele.
Kellega, milleks ja kas peaks -see pole antud hetkel teema 😉

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 11:15; 19.05 21:06; 20.05 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 40 pole kunagi lõunas käinud ega oska igatseda ka palmi all olemist.

Asi pole ju palmides. See oli naljaga öeldud. Asi on reisimises. Ja see peaks tänapäeval olema elementaare, et lapsi oma koduhoovist kaugemale viiakse. Kui sina soovid terve elu kodus vatiteki all olla, siis palun, tõesti ei pea kuhugi minema. Teemaalgataja ja tema lapsed soovivad.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 21:15; 19.05 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd oleks hea, kui võtaksid sõna need, kes elatisteemades ütlevad, et selliseid asju pole lastele vaja ja et see on raiskamine ja seda pole üldse lastele vaja. Auu, ljudi.

Siin ma olen. Mina nägin looduskeskonnas kasvavaid palme esimest korda 25-aastaselt. Seejuures kasvasin kahe vanemaga peres ja üldse mitte vaestes tingimustes.

Soojale maale palme vaatama reisimine ei ole lapse esmavajadus. Kui selleks raha on, siis on see lastele muidugi tore, aga mitte midagi ei juhtu, kui lapsed ükskord ise oma teenitud raha eest palme vaatama sõidavad.

Aga midagi ikka kipitab ja ajab kadedaks?
Minu lapsepõlv möödus 80ndatel, aga vanemad viisid mind igal suvel NL-i erinevatesse paikadesse, ka sinna, kus kasvasid palmid. Avardas ikka tugevalt maailmapilti ja pakkus mälestusi, mis senimaani alles. Reisimine iseenesest pole esmavajadus, harimine, maailma näitamine on küll. Ja paraku ilma reisimata seda ei saa, loe ja vahi telekat, palju tahad.
Teemaalgatajal pole asi rahapuuduses vaid ajapuuduses.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 21:15; 19.05 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ärritas teemapüstitus seetõttu et on vähe asju mis rikuks maailma keskkonda rohkem kui lendamine aga laste saamine on üks neist. Siis on saadud lapsed ja tingimata vaja nad paariks päevaks kuhugi lennutada. Kui teil pole aega pikemaks minna siis te ei saa seda reisi endale lubada!

Kõige ära, soojad maad pole enam need samad kui su lapsed Sinu ealisteks saavad. Sõber taimaalt just kurtis kuidas tema laosepõlves oli vihmaperiood, jahedaperiood, ja kuumaperiood. Nüüd on kuuma, väga kuuma ja väga väga kuuma perioodid.

Need pile keegid teised kusagil mujal kes selle põhjustanud on.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:39; 20.05 02:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minek on nüüd lähiajal, siis sobiks näiteks Lõuna-Hispaania, Malagasse saab otselennuga, aga ka ümberistumisega ei lähe sinna kaua.

Türki saab ka ilma vahendajata sõita. Türgi kuurorti ise ei viitsikski pikemaks minna kui 4-ks päevaks. Ostaksin Turkishilt piletid ja bronniksin otse hotellist pika nädalalõpu.

Portugal oleks veel hea valik, Itaalias valiksin Sitsiilia või nn. nina või kontsa piirkonna. Palju vähem turiste, soodsamad hinnad ja ilusad pea inimtühjad liivarannad.

Horvaatiasse peaks saama kiiresti ja mugavalt. Väga häid lennupakkumisi leiab Maltale, erinevatele Kreeka saartele.

Kui reis toimub suvel, siis neid kohti ikka on, kuhu lendamine pole kallis ja aeganõudev ning kus saab päikest ja merd nautida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheme ka lastega Novatoursiga 4 ööks Türki, pakettreis. Lähen ise Türki 7. korda ja lähen ka edaspidi, lastega ülimugav koht.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 08:41; 20.05 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll on selgelt meeles, kui esimest korda looduses palmi nägime. Nii aasta kui koht. Olin siis 34 ja silitasime tükk aega seda palmi.
Aga kui vähe aega, siis ma valiks ka otselennu ükskõik kuhu parajasti sobivad lennuajad ja -hinnad on. Nordica lendas meil nt Odessasse, odav ja kiire. Nizzasse oli lend vanasti suveperioodil, seal küll kallis, aga palme ikka palju ja glamuuri ja kõike. Miks mitte ise Türki. Praegu ju igal pool soe juba.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ausalt öelda on palm üks näotumaid puid… Oliivipuud, küpressid, buganvillea, terve rida neid, millele ei oska nime anda – imelised. Ja siis need räsitud välimusega õnnetud palmid (võibolla kuskil Kurrunurruvutimaal on ilusad, aga Vahemere kandis küll mitte).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted 4-5 päeva lastega soojal maal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.