Esileht Väikelaps 4 aastane ei kaka potti

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: 4 aastane ei kaka potti

Postitas:
Kägu

Tere,

Kirjutan suure murega. Meil on 4 aastane poisslaps, kes siiamaani ei ole nõus kaka potti tegema. Võtab ise kapist püksmähkmed, kui häda tuleb, paneb need jalga ja teeb oma häda püstiseistes wc-s.
Oleme teda meelitanud igatmoodi potil häda tegema, aga tal on mingi psühholoogiline tõrge. Ta võib 1h järjest laste potil istuda, ilma pressimata. Mähkmesse teeb 2 minuti jooksul.
Suurele potile samuti pole nõus minema, kuigi pissib ilusti sinna.
Söömisega on samuti halvasti, ta on kohutavalt valiv ja võib olla päev otsa söömata, kui talle meeldivat sööki ei tee.
Kõht on pidevalt kinni, kuna korralikult ei söö, pean Duphalaci lisaks andma. Kord oli tal valus potil istudes ja ilmselt sellest ajast saati kardab.
Oleme proovinud potil istumist koos multikatega, lubanud premeerida, koos mähkmetega potil istunud… sellest abi pole. Samuti perearstist abi polnud, kes käskis ikka edasi proovida.

Lasteaias samuti kunagi ei kaka, ega kuskil mujal kui kodus.

Kui sundida, siis laps läheb hüsteeriasse, hakkab häbenema ja nutma. Sellise meetodiga küll ei saa

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lepi lihtsalt olukorraga, see läheb üle, ausõna! Meil oli sama asi, kuskil viiese lõpus hakkas korda saama. Mähkmeid ta ise ei võtnud, lasi lihtsalt püksi. uurisin netist foorumitest, see on poiste puhul üsna tavaline mure, sellest lihtsalt ei räägita, sest pole ‘viisakas’ probleem. Aga keegi pole eluks ajaks püksi laskma jäänud (või kui, siis on juba muud probleemid)

Kasu on kaerakliidest küll, ilmselt perearst ka soovitas. Mina seda leotist ei teinud, küll sokutasin smuutidesse ja mujale. Meil ei tahtnud putru ka mingil ajal süüa, aga kui suutsin meelepäraselt esitada, hakkas soolestik ka toimima.

See asi ajab meeleheitele, mõistan, aga kannatlikkust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

pane kaerakliisid hommikupudru sisse, st koos helvestega keema! Isegi paljastest kaerakliidest saab väga hea puder, meie laste lemmik, lisaks väga kasulik.

Ta ei oska lihtsalt istudes pärakulihaseid nii kontrollida, on harjunud püsti, sirgete jalgadega kakama. Midagi pole teha, mingil hetkel peab ümber õppima. Kas oleks väga hull, kui ühel hetkel mähkmepakk “saaks otsa, ei olnud meeles juurde osta jne” ja peaks suurele potile istuma, sest muidu peaks püksi kakama, mis oleks vast palju vastikum väljavaade? Kui sa tunned, et see oleks liig ja lapsele raske, siis muidugi ära tee.

Krooniline kõhukinnisus on poistel väga levinud, ja tõesti ajab meeleheitele, ega see Duphalac pole ka imelahendus. Soovitan Forlaxi pulbrit, 1/2 kuni 1 pk päevas veega lahustada, see on parem, ei muuda soolt laisaks jne. Meil on see mure alates u aastasest saadik kuni siiani, poiss on 7 ja pidevalt praegu püsiannuse forlaxi peal (laste gastroenteroloogi soovitus), sest muidu läheb asi kohe kontrolli alt välja. Kõige tähtsam on kaka alati pehme hoida- toit, liigutamine, ravimid jm.

Neljane ikka harjuta juba suurele potile, väikese titapotiga pole enam midagi teha. Et lapsel oleks mugavam potile istuda ja jalgu kuhugi toetada, selleks lasteaste.

Igasuguseid hirme suurde potti sisse kukkuda jne saab hajutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks see päris üle ei lähe. Mul on ühel tuttava lapsel ka pisikesest peale kõhukinnisus ja tulemus ongi see, et kunakakada on ebameeldiv, siis lükkabki nii kaua edasi, kuni enam ei saa ja sisi juba kakab ähkides-puhkides ja nii, et wc-s ummistab….poiss juba 10aastane!

Mu enda nooremal lapsel oli kõhuga probleem beebina lisatoidu esimestel kuudel. Tundus, et isegi ploom ja pirn panid kõhu kinni. Oli nigel lisasööja, peamiselt rinnapiimal, mistõttu tundus eriti uskumatu. ma ei uskunud, kui perearst rääkis, et kui paremini sööma hakkab, küll siis läheb üle. Aga just nii oligi. Kui laps on närb sööja, siis ei teki piisavalt “massi”, mis kaka välja suruks ja kaka jõuab soolestikus kõvaks minna. tegele menüüga, et kui ka sööb vähe, et valdavalt oleks täisteratooted, palju vedelikku, supid jne. Eks google aitab, et mis toitumine aitab kõhukinnisuse vastu.

Kui meie poisil päris tillukesena tekkis hirm potti kakamise ees, siis lihtsalt hoidsime tal kätest kinni. Suurel potil kükitasin tal ees, ta sai oma jalgu minu põlvedele toetuda, hoidis mul kätest kinni ja soovi korral pani isegi pea mulle õla peale…

Please wait...
Postitas:
Kägu

üks asi, mille peale mõtlesin, et ehk oleks kasu, on see foot stoop või squatty potty- guugelda, see aitab jalgu kõrgemal hoida, kui potil istub. Lastel on tihtipeale häda sellega, et jalad kõlguvad ja siis raskem oma asjandust teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas on värske neljane või hakkab juba viis saama? Mina siiski niisama enam ootama ei jääks. Meil oli sama probleem enne kolmeseks saamist. Saime suunamise pediaatrile, kes tegi nö täpse päevaplaani, samuti arvutas välja vajalikud Duphalaci kogused, andis mitmeid muid suuniseid ja paari kuu pärast laps kaks potti ilma probleemideta. Pediaater ka ütles, et kui ei õnnestu, siis tuleks pöörduda psühholoogi poole. Igal juhul julgustan abi otsima, sest ise võid asja hoopis hullemaks ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul 3 poissi ja igaühel väikelapsena oma “kakaharjumised”. Üks neist istus vist koolieani väikesel potil, teine hakkas suht vara suurde potti tegema ja vajas jalge alla laste taburetti. Kolmas riietub selleks protseduuriks täiesti lahti. Seetõttu eelistab kodustes oludes kakada kui vähegi võimalik.😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel olid samuti probleemid kõhukinnisusega. Sundimine või pidev probleemist rääkimine ei aita. Kui ta ikka normaalse sagedusega kakab ja on leidnud hetkel viisi, kuidas sellega toime tulla, siis pigem keskenduks kõhu korda saamisele ja üks kuu aega räägiks üldse enam kakamisest. Las ta toimetab nii, nagu tahab. Tähtis on, et ta ikka käib ja et tal on endal kontroll selle üle. Õnneks tuleb suvi. Suvel on igasugust värsket kraami palju ja see mõjub kõhule ka hästi. Minu lapsele kaerakliid väga mõju ei avaldanud. Küll aga aitas, kui igapäevaselt palju mahlaseid puuvilju, marju ja tooreid köögivilju sõi. Keefiriga smuuti on veel üks kõhule kasulik kraam. Ja pastatooteid tegid asja alati hullemaks, neid sõime harva.

Minu lapsel oli lisaks see, et hoidis kinni kakat ja ei tahtnud pissile ka minna suures kakamise hirmus. Seepärast määris pükse ja aegajalt tuli piss püksi või oli voodi märg. Kakat kinni hoides ei pannud tähele, et oli pissihäda. Kergemaks hakkas minema viieselt, samuti saime lastearstilt soovitused. Käisime ka kirurgi juures ja selgus, et lapsel on sool tavalisest veidi erinev, nii et kaka koguneb ühes kohas ja ei liigu hästi edasi. Lastearst soovitas vaseliinõli, aga äkki praegu on paremad rohud. Laps oli kuskil 6-7, kui õppis päriselt korralikult käima ja mitte kinni hoidma. Sinnani käis suure hädaga väiksel potil. Nüüd on juba koolilaps, aga kakal käib alati kodus ning võtab aega selle jaoks.

Teemaalgataja, kui sinu laps on juba praegu aktiivselt kontrolli võtnud kakal käimise üle, siis on lootust, et läheb kiiremini üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

USKUMATU! Aga täna tegi häda potti. Viimane mähe sai otsa ja ma seletasin, et nii suurte poiste mähkmeid poes enam ei müüdud ja ma ei saanud osta.
Varasemalt see “mähkmed on otsas” jutt ei aidanud ja hoidis lihtsalt kinni.
Ma loodan, et nüüd saab kõik korda. Mähkmeid juurde ma enam loomulikult ei osta
Kiitsime last ja lubasime osta talle kingituse

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga tuttav probleem mulle. Minu laps tegi poti ees seistes kaka väikesesse ämbrisse. See oli minu jaoks väga tobe ja suur probleem, aga kui see aitas kaasas sellele, et laps ei poe tekialla peitu ega hoia kramplikult seda häda kinni, siis leppisin, aga proovisime ikka potile meelitada. Ühel kakamise hetkel lihtsalt viskas üle ja tõstsin potile istuma, kaka tuligi sinna, sai palju kiita jne. Peale seda lahenes see asi, käib juba kaks aastat ilusti potil. Aga saamamoodi mujal kui kodus kakada ei taha, ega ma ise ka ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii tore, et saite asjad potti tehtud. Aga kui tulevikus peaks vaja olema, siis võib kõhuhädadega laste gastroenteroloogi juurde pöörduda küll. Kiidan ka Forlaxi, mida arst meile määras, kui laps kakat kinni hoidis ja endale kõhukinnisuse tekitas.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Väikelaps 4 aastane ei kaka potti