Esileht Ajaviite- ja muud jutud 4 aastane iluuisutrenni?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: 4 aastane iluuisutrenni?

Postitas:
Kägu

Minu 4 aasta vanune tüdrukutirts tahab usisutrenni minna. Kas siin liigub vanemaid, kelle lapsed käivad iluuisutrennis? Kas tasub ta sinna panna või mitte? Mis oleks selle trenni nn. head ja vead? Kui üldse, siis kaalun Rocca al Mare uisukooli, kuna see jääb meile kõige lähemale (mõtlen just lapse vedamist trenni ja tagasi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: 4 aastane iluuisutrenni?

Mina käisin ise lapsena iluuisutrennis – täitsa tore trenn oli ja hea füüsiline koormus. Aga kuna läksin liiga hilja – 7 aastasena, siis ei saavutanud suurt midagi, isegi võistlustele ei lastud ja mõne aasta pärast loobusin.

4- aastasel peaks küll paras olema alustada.

Kahjuks ei oska midagi küll praeguste trennide koha ütlelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vead – trenn ja varustus on kallis. Minu laps sai 9 aasta iluuisutrenni tulemusena varvastele (hõõrdumisest) muhud, mida nüüd häbeneb. Kukkumist tuleb õppida, see on valus. Lõpuks olid trennid juba iga päev, 2-3 tundi päevas+võistlused Eesti eri paikades, kui lapsel vähegi annet, siis ka Venemaal ja Euroopas. Maksavad lomulikult vanemad. Mitmed andekate laste vanemad tegelevadki ainult lapse trennidega, st ema või isa on päevatööst loobunud.

Head – hea füüsiline vorm, painduvus. Kena naiselik tantsuline ala. Kenad kleidid võistlustel 🙂 tütrele kindlasti meeldib.

Võid ikka panna, alguses ei olegi seda tampi taga ja uisutamisoskus ei tule kellelegi kahjuks. Paari aastaga on näha, kas lapsel on annet ja kas talle meeldib ning kas tahab jätkata.

Rocca al Mare uisukoolis on mitmeid treenereid, vaata nende kodulehelt, kes parajasti 4aastaseid vasti võtab. Kui treener ei sobi, saab ka vahetada.

Please wait...
Postitas:
Tiit Eru

4-5 on täitsa paras iga.

mul käivad plikad uisutamas, kuna nad teiste huvialade tõttu ei saa just iga päev käia, siis nemad nt uisutavadki nö hobikorras. teevad aastas yhe kava, kahekordseid hyppeid ei tee, kyll aga kaskaade jne. piruetid on ikka samad, mis teistel. mina nt ei saa aru sellest suhtumisest, et iluuisutamist saab ja peab ja on mõtet teha vaid siis, kui ollakse nö tipptasemel. niisama on täpselt sama lahe sõita ja loobuma kyll ei pea.

niisama käimisel võib osutuda keeruliseks ainult lapse vähene motivatsioon (no kui ei õpida koreograafiat), aga samas mitte midagi ei teki tyhja tehnika peale. lastel on sellest tihti raske aru saada. nemad tahaks ikka kohe tantsu ja värki, seega peab pm mingil hetkel olema taga ema, kes on väga järjekindel ja suudab last ka tyytutes tehnikatrennides käima sundida/motiveerida. samas peab emal olema ka nii palju oidu, et ta asju nt keskpärase ja mõõdukalt trennis käiva lapse puhul asju yle võlli ei keeraks (vahel poppi panna laseb nt).

head kyljed: tervis! jääl on kylm ju, see karastab korralikult. mul tydrukud käinud 4-5 aastat ja haiged pole nad pm kunagi. lisaks eelpoolgi mainitud graatsilisus, painduvus, head ryht, kaunid kleidid – poisiivsed emotsioonid. naiselik, ilus. yldfyysisele väga hea, tasakaalutunnetus, ja yldse oma keha tunnetamise võime on hästi arenenud, mis nt edaspidi võib väga kasuks tulla, kui muud spordiga seotud huvialad mängu tulevad.

meil pole traumasid eriti esinenud, aga mu omad pole ka eliitgrupis. meeletuid hyppeid ei tee. väiksed kukkumised elavad nad suht kergelt yle. kui on ettevaatliku loomuga laps, siis ta õpib tehnika väga korralikult ära ja kukkumisi tuleb ette vähe. kui on tormaja, siis saab panna kaitsmed pyksi ja põlvedele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iluuisutamine on väga kallis ala, trennid on tihedad. Lisaks uisutamisele on ka nn balletiosa vms selle õige nimetus ongi. Kuid jah, kukkuda on valus, jää on külm jne, kuid see on üleelatav. Hind on tõesti kallis. Varustus on kallis, võisteldes on kleidid kallid, trenn ise maksab üsna hästi. Kuid las laps proovib siis on selge kas talle see tegelikult ka meeldib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle küll tundub, et lapsed seal koolis on väga hingega asja juures, külm ja valus pole mingi takistus, osalustasu ja muud kulud muidugi võivad vanemate rahakotile mõjuda. Treenerid on toredad ja oskavad lastega tööd teha. 4-aastasel on just paras aeg alustada, küll aeg näitab, kas kasvab sportlane või lihtsalt huviline, kahju see igal juhul ei tee.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 4 aastane iluuisutrenni?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.