Esileht Erivajadustega laps 4-aastane laps ei oska rääkida

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: 4-aastane laps ei oska rääkida

Postitas:

Mitte ühtegi sõna ei oska ütelda. Pudikeeles ainult vähe pudistab. Kui ta tahab midagi siis ta näitab näpuga ja ümiseb või hakkab hoopiski nutma. Logopeed räägib, et see olevat normaalne, et osadel lastel arenebki kõne hiljem :S
Tegemist on tuttava lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen logopeed ja ütlen, et see pole normaalne. Milline kõne spetsialist küll nii ütleb?!
Kas laps käib lasteaias? Mida arvavad õpetajad? Perearst?
Pöörduda koheselt teise logopeedi juurde.
Me elame ometi 21. sajandil ja laps peab saama abi, samuti lapsevanemad nõustamist.

http://www.elu.ee/index.php?go=news_detail&news_id=43

Prindi või näita lapsevanematele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 21:11; 04.08 09:06; 04.08 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolmeaastane laps kodus, ütleb neli sõna ja seda ei peeta normaalseks arstide, logopeedide ega ka ma ise. Kindlasti nõua uuringuid ja abi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps juba logopeedil käib, siis ju lapsega tegeletakse. Ja võibolla ei räägi tuttav ka sulle üksipulgi kõigest, mis arstid-spetsialistid on lapsega teinud ja avastanud. Lapse haigusest ei ole kerge rääkida, eriti suvalisele tuttavale.

P.S. Minu laps ümises ja näitas näpuga samuti 4-aastaseks saades päris palju. Nüüd, peaaegu aasta hiljem, on olukord juba hoopis teine. Päris logopeedilist abi on selle aja jooksul saanud umbes 2 kuud, kuna järjekorrad on väga-väga pikad olnud.
Muide, kuna laps on ka kasvult teistest väiksem, siis lasteaia logopeed arvas alguses, et laps on oma vanusest aasta noorem ja rääkis mulle samuti “küll-ta-rääkima-hakkab, ainult-hiljem” juttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna laps ei rääkinud kolmeselt ühtegi sõna. Ainult lalises. Soovitasin tal logopeedi juurde minna ja kindlasti lasta ka keelekida kontrollida. Tema ütles mulle selle peale, et tema küll ei paanitse, mõni laps hakkabki hiljem rääkima, võtku ma ka rahulikult. Tema tütrel lõigati keelekida ära alles 2 aastat hiljem. St, et ta pidi 5-aastaselt rääkima õppima. Kooliminekuks oli üsna palju häälikuid veel puudu ning läks väikeklassi. Praegu lõpetas kolmanda, käib endiselt väikeklassis, kuid logopeed on temaga kõvasti vaeva näinud ning nüüd räägib ta juba üsna ilusti. Minu isiklik seisukoht on see, et parem kontrollida ja käia mitme inimese juures, kui jääda kuulama juttu “küll ta ükskord ikka hakkab rääkima”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] kuid logopeed on temaga kõvasti vaeva näinud ning nüüd räägib ta juba üsna ilusti.[/tsitaat]

Arvan, et ka kodus on kõvasti tööd tehtud. Logopeed üksi ei tee midagi ära. Kõik on koostöö!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ütles kolmselt kuskil 50 sõna, lauseid ei moodustanud. Nüüd on 4aastane ja kasutab küll lauseid ja kohati nagu täitsa räägib, aga üsna palju jätab sõnalõppe ära või moodustab need valesti. Harjutusi kodus temaga teha ei saa…põhimõtteliselt keeldub(: üritan küll mänguga, lauluga jne., logopeedi juures teeb korralikult. Mida teha…ehk on kellegil mingeid nippe? Mida me teeme on see, et ostan ainult topsijäätist või siis mahlapulka ja lasen tal seda lakkuda, iga päev 2-3 tk., see peaks siis sarnanema ühe harjutusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi kus mulle ei meeldi teemad sisuga-mu sõbranna ja tuttava laps, ise teadmata 100% tagamaad.
MUl ka laps ei räägi aga ükski sõbranna ei tea tagamaad ja pole ka nende asi uurida 🙂 Kui lisaküsimusi küsitakse siis nagunii vastata ju ei oska 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen logopeed ja ütlen, et see pole normaalne. Milline kõne spetsialist küll nii ütleb?!
Kas laps käib lasteaias? Mida arvavad õpetajad? Perearst?
Pöörduda koheselt teise logopeedi juurde.
Me elame ometi 21. sajandil ja laps peab saama abi, samuti lapsevanemad nõustamist.

http://www.elu.ee/index.php?go=news_detail&news_id=43

Prindi või näita lapsevanematele![/tsitaat]

Väga palju oleneb ka lapse haigusest, mõni ei hakkagi rääkima, olen ka selliseid lapsi näinud, kes ainult lalisevad, ise on12 aastased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Harjutusi kodus temaga teha ei saa…põhimõtteliselt keeldub(:
[/tsitaat]

Harjutamise all mõtlete keelelihaste tugevdamist? Mitu korda nädalas ta kõneravi saab?
Leiutage preemiasüsteem. Teeb nädal aega harjutusi iga päev natuke, saab selle eets nt 5 kleepsu (iga korra eets kleeps). Nädala lõpus saab mingi autasu: minek kuhugi, lelu, magus asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 21:11; 04.08 09:06; 04.08 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga palju oleneb ka lapse haigusest, mõni ei hakkagi rääkima, olen ka selliseid lapsi näinud, kes ainult lalisevad, ise on12 aastased.[/tsitaat]

Teemaalgataja ei öelnud, et lapsel oleks downi sündroom või on ta autistlik. See, kui tulevikus laps laliseb 12 aastaselt on ikka suht beebina,väikelapseeas teada, st lapsel on kromosoomihaigus, ajukahjustus vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 21:11; 04.08 09:06; 04.08 09:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Erivajadustega laps 4-aastane laps ei oska rääkida

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.