Esileht Väikelaps 4-aastane pissib ikka veel öösiti alla.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 4-aastane pissib ikka veel öösiti alla.

Postitas:

Ma ei oska enam midagi teha.Ma lihtsalt ei jõudnud enam iga päev linu pesta ja võtsin ööseks kasutusele mähkmed.See kestnud jjiba kuid.Olen tõstnud öösiti potile aga kasu ei midagi.Ikka pissib voodisse.Ei anna ka õhtul juua,aga ei midagi.
Samuti teeb lasteaias voodisse,kuigi käivad enne magamaminekut potil.Mähkmevabaks sai varakult.Kuskil 1.5 aastaselt enam mähkmeid ei kasutanud.Laps saab juba varsti 5-aastaseks.Arst ütleb lihtsalt,et juua ei tohi üldse anda õhtuti ja muud midagi.
Oskab keegi nõu anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.5 aastaselt mähkmevaba? Öösel ka?
Ja nüüd 4selt probleem tekkinud?
Varasemalt tõusis öösel üles, et pissil käia?
Võta kasutusele mähkmed, madratsikaitsed. Millal laps lasteaiaga alustas? väike stress või pinge millestki?
Psühholoogiline probleem… äkki liig palju multikaid, nutiseadmeid?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi avastamata haigus äkki? Kas tegid ikka kõik terviseuuringud ära, mida üldse teha annab? Suhkruhaigus, neerud, põis, kilpnääre, läbi kontrollitud ja välistatud? Kodus ega lasteaias midagi halvasti ei ole? Laps ärevuse all ei kannata? Kraadinud oled last öösiti, kui alla teeb? Kas palavik on või pole? Puugilt pole kunagi hammustada saanud? Kas lapse und on uuritud? Ma nõuaks kõikvõimalikud testid välja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enurees.
https://kuivaks.ee/enurees/

Mul õe poiss lasi öösel alla kuni kuuenda eluaastani. Isegi rohud ei aitanud. Vaid aeg.
See on seotud hormonaalse värgiga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguste soojade ilmadega lapsele õhtuti mitte juua andmine on ikka puhas piinamine. Mina paluks ka rohkem teste ja uuringuid teha, et välistada mingeid haigusi või häireid. Ühel mu tuttaval lõpetas laps 4aastasena, kui sai ravi mingi asja vastu, aga ma ei mäleta, mis haigus tal oli, teisel alles teismeeas. Teismelise puhul tehti pikalt uuringuid, aga midagi ei leitud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enurees.

https://kuivaks.ee/enurees/

Mul õe poiss lasi öösel alla kuni kuuenda eluaastani. Isegi rohud ei aitanud. Vaid aeg.

See on seotud hormonaalse värgiga.

Mu tütar lasi alla 9 eluaastani öösel. Kõik füüsilised ja psüühilised uuringud olid korras. Lihtsalt lõppes asi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli lapsena enurees ja tõepoolest, mingid uuringud midagi välja ei toonud, samuti polnud asi mingites allasurutud stressis või hirmudes vms, mul oli väga normaalne ja turvaline perekeskkond. Algklasside vanuses juhtus seda pea iga öö ja siis tasapisi hakkas vähemaks jääma. Teismelisena veel juhtus vahest harva, kuid umbes 13-14 aastaseks oli pmst kadunud see probleem.
Hiljuti kusagilt lugesin, et selle taga võib olla mingi hormonaalsüsteemi viga, oli vist vasopressiin asjasse segatud, aga täpsemalt ei mäleta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on olnud nii, et kolmest lapsest kahel oli öise pissimisega väga pikalt see, et uni oli nii sügav, et neid mingi valemiga üles ei saanud ja nad kuskil 3-4 tunni pärast uinumist ka alla pissisid. Üles ajamine ei aidanud, nad ei jaganud ööd ega mütsi ja ei tulnud pissi poti peale tõstes. Kui mähet ei olnud siis tuli pissi ikka ja magasid südamerahus edasi, seega oli lihtsam lapsel mähet jalas hoida niikaua kui vaja. Ei hakanud mina oma ega nende ööund pideva solgutamisega rikkuma (vaheta lapse riideid ja voodilinu, vea pissile, mõnikord jäin ise raskelt magama jne) ning nii nad kaugelt üle 4. sünnipäeva aja mähkmega magasid. Ei õpeta see pissises voodis magamine iseenesest neile ju midagi, kui tuleb, siis tuleb, tulgu siis vähemalt mähkmesse, mitte voodisse. Väga üksikutel hommikutel oli mähe kuiv, ei tekkinud sellist hetkegi, kus oleks mähe pikalt kuiv ja lootus, et äkki prooviks. Päevasel ajal jäid mähkmevabaks nad kuskil 1,5aastaselt, päeval polnud mingit muret. Meil polnud ühegi lapsega nii, et öösel oleks mähkme enne saanud ära võtta, kõik jäid mähkemvabaks päeval enne.

Vanima pojaga läks nii, et ühel hetkel jäigi mähe kuivaks, öösiti pissil käib haruharva. Ühtegi korda pole eluski voodisse pissinud.
Noorim tüdruk, temal ma võtsin ikka ühel hetkel lihtsalt mähkme ära, sest viies sünnipäev hakkas paistma ja mõtlesin ka, et kaua võib siis. Hakkasin ca õigel ajal ja esimese nihelemise peale äratama ja pissile viima, mõne nädala pärast ärkas ise ja nüüd on kilelina ammu unustatud. Koolilapsed, terased ja rõõmsad lapsed kõik. Eks see üks füsioloogiline värk on, nt mina pean eluaeg vähemalt 1x pissil käima öösiti, üks laps käib samuti iga öö pea kindlal kellaajal, teised kaks haruharva. Lastel hakkab erinevas vanuses üldse tööle see hormoon, mis öösiti vedelikueritust reguleerib, selle nimi on antidiureetiline hormoon. Ja võib olla lihtsalt ka see sügava une faas nii raske, et lapsel lihased lõõgastuvad, põis jookseb tühjaks ja ta ise ei ärkagi.
Ja kolmas asi on lihtsalt harjumine, kui lapsel pole kunagi olnud ju vajadust ärgata pissihäda tekkimisel, vaid võis alati südamerahuga mähmesse lahistada, siis ühel hetkel on vaja ümber harjuda, et peab ärkama, kui põis täis saab. Tulebki harjutada, et nüüdsest enam vanamoodi ei saa, nagu ta eluaeg harjunud oli, tuleb ennast üles ajada, nagu me ise ärkame pissihäda peale.

Nipp- kui hakkad harjutama, pane voodisse valmis mitu kihti lina-kilelina-lina-kilelina. Kui juhtub öösel õnnetus, siis saab lihtsalt ühe paari linasid alt ära ja on voodi uuesti kuiv ja magamisvalmis, ei pea hakkama pusserdama linasid paika panema vähemalt.

Jooginipp, 2/3 päevasest jooginormist peaks andma lapsele päeva esimeses pooles, kuigi ausalt öeldes meil need joogi piiramised jms ei andnud suurt mingit tulemust. Ja kui laps ikka juua küsib õhtul, mismoodi ma ei anna talle januga juua, see pole ju reaalne. Siiani ei anna väga palju, ca 1/3 tassi vms, muidu lihtsalt tuleb varsti nagunii pissihäda ja peab üles ärkama.

Mina ei muretsenud (no natuke ikka, kulukas ja tüütu ka), ei ole keegi mähkmetesse pissima jäänud ja kasvavad sellest välja. Lõpuks ostsin Amazonist juba Pampers nr 8 mähkmeid, sest neid pole Eestis saada (muidugi võib ööseks hädajuhuks kasutada pikalt riidepükemähkmeid). Enureesiuuringuid, alarmpükse jms ütles perearst, et hakatakse kasutama peale 5a. Alarmpüksid ju ka põhimõtteliselt õpetavad ärkama, kui pissi tuleb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlemal poisil olnud enurees. Lõppes kuskil 7. eluaastal, täpselt ei mäleta, aga igal juhul enne kooli. Mina olin enureesist teadlik ja väga ei muretsenud. Lisaks teadsin ma ühte last, kellele oli nii enurees kui enkoprees kuni 13. eluaastani. Mähkmete ostmine oli tüütu muidugi, aga mis teha. Linu pole ma nõus niisama oma lõbuks pesema, seega ma ei teinud isegi mitte proovi neid ilma mähkmeta magama lasta. Nii et ma ei teinudki mitte midagi, joomist ei piiranud, kilelinu ei kasutanud, ainult õhtul enne magaminekut suunasin ikka pissima. Tasapisi hakkas öist allapissimist vähemaks jääma, lõpuks tuli korra 2-4 päeva jooksul ja laps kasutas üht mähet mitu päeva järjest.
Mõlemal poisid hakkasid ka potil käima raskustega ja hilja.
Aga kui ükskord see aeg möödas on, siis on ta möödas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval pole enurees paratamatus, millega tuleb elada ka teismelisena. Kuigi, jah, 4a on pisut vara muretseda kuid alates 5a võiks küll südamerahustuseks pöörduda spetsialisti poole, perearst ei pruugi seda olla.

Meie saime abi enureeesikabinetist TÜ kliinikumi lastekliinikus Tartus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss pissis kuni 4.aastaseks saamiseni igal öösel voodisse (vahel ka 2x öö jooksul). Kasutasin ühekordseid kilelinasid (panin tavalise voodilina alla, et madrats kuivaks jääks. Mõõdud on erinevad, kuid keskmiselt maksis 30 linaga pakk ca 6-7 eurot). Käisime ka lastearstil, kuid seal öeldi, et enne 5.aastaseks saamist uuringuid ei tehta. Kui poss 4-seks sai, lõppes see öine voodimärgamine paari nädalaga. Lihtsalt ise lõppes, ei teinud mingit ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võib anda pissiproovi ja vb näpuotsast verd, välistamaks põletikku vms. Samas, kui ta on pissinud algusest peale, siis ilmselt võtab öine kuivaks jäämine aega. Mul vanem laps pisssis alla 5a-ni. Kuigi suunasin ta vetsu enne mafamist ja nagu niheles saatsin potile. Tal tavaliselt ca 2h pärast magamajäämist tuli pissihäda. Mingil hetkel ka võtsin mähkmed ära, ei aidanud. Panin tagasi, kuni poiss ütles ise, et ei taha mähit. No selge. Minul oli pehmendusega kilelina just voodilina peal. Kui öösel märjaks tegi vahetadin ainult selle ja magamisriided. Oli vähem pusimist. Vajadusel vahetasin voodiriided hommikul. Poiss lõpetas, st hakkas pissihäda peale ise ärkama, kui oli 5a2k. Sellest ajast saadik endiselt käib tusletis u 2-3h pärast uinumist ja pärast magab hommikuni välja. Ta on küll siis nii unesegane, et teda peab poti peale juhatama, aga vähemalt ärksb ise ja alla ei tee.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks enda lastest samuti 4.a ja öösel mähe all. Tihti ka hommikuks märg .Ei näe probleemi. Suvel palju arbuusi söömist ja joomist ka õhtuti . Kuna magab kaisus, ongi öösiti mähe. Päevased mähkmed jäid täitsa ära 1.a.7.k. Tegu tüdrukuga.
Vanem vend saab varsti 9 ja nüüd mõned kuud tagasi lõppes öine voodimärgamine. Arst ei näinud veel põhjust lisauuringutele saatmiseks .
Tean tuttavaid poisse, kes samuti lihtsalt mingi hetk sellest välja kasvanud.
Mäletan , et ka ise käisin koolis juba , kui ikka öösiti voodi pissisin. Olin muidugi ka korduvalt haiglas uuringutel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps 4-aastane pissib ikka veel öösiti alla.