Esileht Koolilaps 4.kl kodutööd

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: 4.kl kodutööd

Postitas:
Kägu

Tere! Sooviks teada, kui kaua teie lapsed kodus õpivad? Minu laps õpib iga päev 3 kuni 4 tundi ning üsna tihti lõpetame alles kl. 8 või 9. Poiss on ise õppimisest huvitatud ning viieline, kuid ma ei saa kuidagi pidada normaalseks, et praktiliselt kogu vaba aeg on õpikute taga. Tunnen, et pean mingid muutused ellu viima, kuid pole veel kindel mida ja kuidas.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps vingub kõigepealt paar tundi, et nii palju on õppida, ta ei viitsi, ei oska jne. Kui pihta hakkab, siis õpib keskmiselt pool tundi. Teeb asju lohakalt ja kiirustades, aga aru enam-vähem saab vist, sest hinded on neljad-viied.

Ma usun, et õpetajad annavadki üsna erinevas mahus kodutöid. Kui sa kõrvalt vaatad, kuidas sulle tundub, kas ongi palju teha või on su laps lihtsalt väga aeglane või väga põhjalik? Kui laps õpiks täiesti omaette, siis oleks kõige tõenäolisem võimalus, et ta tegelikult on suure osa ajast hoopis telefonis vms, aga kuna kirjutad “lõpetame kl. 8-9”, siis oled vist ise kursis, mida ta teeb.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasel ajal päris palju, poolteist kuni kaks tundi, mõnel päeval vähem. Hinded on viied, neljad, aga ka kolmed. Vajab päris palju ka vanema abi. Ja loomulikult kulub halamisele ja vingumisele ka mingi aeg.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu üks laps ka neljandas. See nädalalõpp oli tihe ja siis võttis ka õppimine max 2h aega.
Tavaliselt 30-60 min. On samuti viieline.
Ausalt ei kujuta ma ette, mida on 3-4 h neljandas klassis õppida. Ainukesed asjad, mis kaua aega võtavad on kirjandid jms projektitööd aga neid ei ole väga tihti.
Eraldi töödeks ei õpi, sest tunniteemad peavd koguaeg selged olema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 4klassi lapsel polegi kodus õppida. Ei kujuta ette olukorda kus lõpetad tööpäeva ja siis tulen teen kodus tööd edasi. Ja ma ei pea õigeks et lapsed kodus lisaks õpivad kui kooli tempo on koolis niigi kiire. Seega sai valitud kool kus kodutöid ei ole. Või kui on siis ülivähe. Tänu sellele on lapsel kadunud pinge ja stress. Ta on muutunud palju rahulikumaks ning ei närveeri iga hommik kas kodutöö ikka sai õigesti tehtud. Ja üldse tundub et on palju rõõmsam ja omastab materjali palju paremini.  Algul käis koolis kus kodutööd oli metsikult. See oli nii õudne aeg. Koguaeg mingi jama. On neid kellele sobib ja neid kellele mitte. Meie perele sobib praegune lahendus imeliselt. Õhkkond kodus on mõnusam ja pingevabam.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga raske hinnata õppimise aja järgi, sest me ju ei tea, kas ta äkki loeb aegkaselt lihtsalt, mõtleb vahepeal uitmõtteid jne.

Pigem pane siia kirja nt eilse ja üleeilse kodutööde maht – mitu lk lugeda, mitu ülesannet lahendada jne

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel õhtul ei õpi üldse, mõnel õhtul ca 30-45 minutit, mõnikord on teha ka projekt, lugemispäeviku sissekanne või Eduteni ülesanne, siis läheb rohkem aega.

3-4 tundi iga päev tähendab ju teist koolipäeva otsa ja tundub uskumatu. Tunnen huvi nagu eelminegi vastaja, et mis ülesanded tal näiteks tänaseks kodus teha olid ja millised on näiteks esmaspäevaks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti teeb kõik ära 15-30 minutiga. Kauem läheb kui on inglise keele sõnad õppida, neid teeb enamasti quizletis. Neil on küll üsna vähe õppida ka, tihti on ainult matemaatikas ülesanne lõpetada vms. ja tihti on ta koolis kõik ära teinud. Hinded viied ja mõni neli sekka.
3-4 tundi on ulme. Kui tegu pole sellega, et koolis ei tee tunnis tööd ja siis jääb kodus teha või venitab kodutööd kõrvaliste asjadega, siis on seda kindlasti palju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti 15-30 minutit, viieline tüdruk Tallinna piirkonnakoolis. Mõni asi võtab kauem, nt käsitöös on neil nüüd tikkimine. Ühe korra on sel õppeaastal olnud referaat, see võttis paar tundi kokku, aga osa sellest oli distantsõppe ajal. Lisaks kohustuslik kirjandus, aga seda ma ei loe õppimiseks, sest õhtuti ta nagunii midagi loeb, on see siis kohustuslik või Harry Potter.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6.klass, max paar tundi, seda ka pausidega ja juhul, kui tõesti meelde ei jää. Nt 10 sõna vene keeles kirjutama õppida nö peast, enne loodusõpetuse või ajaloo kontrolltööd. Aga kõik need on pikalt ette teada ja pikem õppimine on vajalik, kui on jäänud viimasele õhtule kõik. Samas on ka nädalaid, kus ongi  järjest T, K, N mingi kontrolltöö, lisaks nt keeletunnis sõnad, siis on küll väsinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4. klassi tüdruk, hinded peamiselt viied, mõned neljad ka sekka. Õpib u 1,5 h pärast kooli. Aineõpetajat on sattunud sellised, kes annavad palju kodus teha. Inglise keele kodused tööd võtavad ka aega (süvaõppeklass, inglise keel 4 päeval nädalas, igaks tunniks on kodused tööd). On ka päevi, kui läheb 2-3 h.

Kuna mul on samas koolis ka noorem laps, kolmandas klassis, teiste õpetajatega, siis olen nüüd näinud seda vahet, üks õpetaja annab ühe lühikese ülesande, teise lapse õpetaja palju rohkem. Nii et neljandas klassis käival vanemal lapsel oli ka teises ja kolmandas klassis oluliselt rohkem kogu kodus teha, kui nooremal lapsel neis klassides on olnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka mõelnud, et ilma koduse õppimiseta kooli idee on tore – kas suudetakse kogu materjal koolis läbi võtta ja korrata, ja tehakse ka teadmiste kontrolle? Või pigem üldse polegi tase oluline?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka mõelnud, et ilma koduse õppimiseta kooli idee on tore – kas suudetakse kogu materjal koolis läbi võtta ja korrata, ja tehakse ka teadmiste kontrolle? Või pigem üldse polegi tase oluline?

Tegelikult suudetaks, kuid selleks peab õpetaja ise aru saama, mis on oluline ja mis mitte. Näiteks vaatasin lapse loodusõpikut ning ühe peatüki saaks väga kenasti vaid viide tundi panna. Pole ju vaja igat lauset läbi hekseldada. Tähtis on see, et lapsed saaks aru, kuidas aastaajad tehivad ning teaks mis planeedid meil on. Seda saaks õpetada liikumise, videode jne abil. Töövihik võikski olla kordamiseks ja klassis tegemiseks.

Kes on programmid loonud? Meie ise. Kui see oleks teistmood tehtud, siis oleks ju ka OK. Igal maal on omad programmid kuid koolide lõpuks oskavad kõik kirjutada ja liita ning lahutada.

Eesti lapsed on ülekoormatud. Tujutu ja stressis inimene ei tunne elust rõõmu.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna iga päev on kohustuslik lugemine, siis selle peale läheb 30 min. Muud asjad 20 kuni 60 min, olenevalt päevast. Nädalavahetusel teeb nädala kodused ülesanded kõik ette, et nädala sees kuluks vähem aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps õpib iga päev 3 kuni 4 tundi ning üsna tihti lõpetame alles kl. 8 või 9. Poiss on ise õppimisest huvitatud ning viieline, kuid ma ei saa kuidagi pidada normaalseks, et praktiliselt kogu vaba aeg on õpikute taga. Tunnen, et pean mingid muutused ellu viima, kuid pole veel kindel mida ja kuidas.

4. klassi koolipäev lõpeb varakult. “… praktiliselt kogu vaba aeg õpikute taga” on liialdus. Suuna laps iseseisvalt ja päeval õppima. Õhtul võite siis koos üle vaadata, kui pead seda vajalikuks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna iga päev on kohustuslik lugemine, siis selle peale läheb 30 min. Muud asjad 20 kuni 60 min, olenevalt päevast. Nädalavahetusel teeb nädala kodused ülesanded kõik ette, et nädala sees kuluks vähem aega.

huviringided ei osalegi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot, täpselt ei saa arugi miks laps nii kaua õpib. Olen rääkinud vaid ühe klassikaaslase emaga ning tema väidab sama- õhtul õpib laps tunde. Ma jätan endale vaid hommikupoolse töö ning hakkan lõpuks koos temaga õppima ning jälgima mis toimub. Teie vastused aga näitasid, et enamik lapsi üle tunni ei õpi ja see tähendab, et midagi on valesti kas minu lapse õpistiiliga või kooliga. Aitäh vastajatele!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna iga päev on kohustuslik lugemine, siis selle peale läheb 30 min. Muud asjad 20 kuni 60 min, olenevalt päevast. Nädalavahetusel teeb nädala kodused ülesanded kõik ette, et nädala sees kuluks vähem aega.

huviringided ei osalegi

Jah, käib huviringides ja õhtuti väljas mängimas. See ongi põhjus, miks nädalavahetusel ette õpib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta see 3-4 tundi tõesti õpib, siis ilmselgelt ei ole viied jõukohased. Üks mu lastest on kooli lõpetanud, tesed on PK 3. astmes. Ükski neist pole kunagi üle tunni kodus õppinud. Hinneteks neljad-viied.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 4klassi lapsel polegi kodus õppida. Ei kujuta ette olukorda kus lõpetad tööpäeva ja siis tulen teen kodus tööd edasi. Ja ma ei pea õigeks et lapsed kodus lisaks õpivad kui kooli tempo on koolis niigi kiire. Seega sai valitud kool kus kodutöid ei ole. Või kui on siis ülivähe. Tänu sellele on lapsel kadunud pinge ja stress. Ta on muutunud palju rahulikumaks ning ei närveeri iga hommik kas kodutöö ikka sai õigesti tehtud. Ja üldse tundub et on palju rõõmsam ja omastab materjali palju paremini. Algul käis koolis kus kodutööd oli metsikult. See oli nii õudne aeg. Koguaeg mingi jama. On neid kellele sobib ja neid kellele mitte. Meie perele sobib praegune lahendus imeliselt. Õhkkond kodus on mõnusam ja pingevabam.

Mul on hea meel teie pingevaba elu üle, aga hakka juba uurima, kuidas see sama manana-elu oma lapsele ka tulevikus kindlustada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps 4.kl kodutööd