Esileht Beebi ja mitmikud 4.kuu uneregressioon

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: 4.kuu uneregressioon

Postitas:

Kuidas teil beebi 4.kuu uneregressioon väljendus (kui üldse)? Ning kas tegite midagi ka selle kergemaks üle minemiseks/leevendamiseks?

Mul hakkas beebi juba ca 3 nädalat tagasi tegema päeval pigem lühikesi 45min uinakuid, esialgu magas öösel üsna tavapäraselt, kuid järsku mingist hetkest hakkas ka öösel iga 2h tagant ärkama, nüüd kohati tundub et ärkab koguni iga tund. Magama jääb uuesti ainult imetades, lutist ei hooli. Ma olen üsna kindel, et iga kord nälja pärast ei ärka, aga no ei jää muudmoodi tagasi unne. Kas ma peaksin/saaksin midagi teha et olukorda leevendada või läheb see periood ise mingi hetk üle ja ta hakkab öösel jälle pikemalt magama? Kui kiirelt teie beebil see juhtus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole eriti head lohutust pakkuda. Meil hakkas iga 2h järel või tihedamini ärkamine pihta umbes 3,5-kuuselt. Samuti jäi uuesti magama ainult rinda saades. Meil see jama iseenesest ära ei lõppenud. Jäigi niimoodi sööma iga 1-2 h kuni oli umbes 8-kuune, siis otsustasin öisest rinnast võõrutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina väga ei loodaks seda, et ehk hakkab ise uuesti pikemalt magama. Kui ta siiani magas kenasti, siis ta ei pruugi pikka aega seda enam teha või üldse mitte teha. Väga vähesed beebid magavad ilma öiste ärkamisteta öö läbi. Beebid arenevad nii kiirelt ja uni muutub samuti. Kui une regressioon läbi, tulevad hambad, mis omakorda mõjutavad und. Siis õpib uued oskused ja jälle mõjutab see magamist.
Meil oli jällegi see uni sünnist saadik lappes ega saanud nautida seda “beebi vaid sööb ja magab” perioodi. Märkasin vaid kuuenda kuu paiku, et hakkas veel tihemini öösel ärkama, ehk siis mingi regressioon oli meil sel ajal. Soovitan IGs nt jälgida unenõustajaid ja ehk saad neilt nippe. Edu????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemusel ei lähe midagi iseenesest paremaks. Lapsel on hea ka siis kui ta iga kahe tunni tagant rinda või sülle saab, tema poolt ei tule initsiatiivi midagi muuta. Kui sulle see ei sobi, pead last unetreenima. On karmimaid ja leebemaid versioone, otsi endale sobiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 3,5-4 kuu vanust beebile pole natuke liiga vara unekooli teha?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil vist jäigi sellest ajast tihedamini ärkama. Vahepeal on ok mõned nädalad olnud, kui ärkab 3 korda öö jooksul (beebi täna 10kuune) – enamasti aga erinevad faasid peal ja keskmiselt 5-6 korda öö jooksul on tavaline taks.

Lohutan, et miski pole igavene ja see on paljude emade reaalsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan juurde, et päevauned teen alati beebiga koos. See aitab üsna palju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 3,5-4 kuu vanust beebile pole natuke liiga vara unekooli teha?

5 kuune enam pole liiga noor ja unekool ei pea olema lapse üksi tuppa jätmine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole eriti head lohutust pakkuda. Meil hakkas iga 2h järel või tihedamini ärkamine pihta umbes 3,5-kuuselt. Samuti jäi uuesti magama ainult rinda saades. Meil see jama iseenesest ära ei lõppenud. Jäigi niimoodi sööma iga 1-2 h kuni oli umbes 8-kuune, siis otsustasin öisest rinnast võõrutada.

Täiendan veel, kuna on natukene rohkem aega kirjutada. Ilmselt kui oma muret juba googeldanud oled, siis oled aru saanud, et esimene ja peamine soovitus on, et laps peab õppima iseseisvalt ilma uneassosatsioonideta, st enamasti rinnata, magama jääma. Seega põhimõtteliselt jah, vaikselt tasuks mõelda unekooli peale. Meetodeid on väga palju erinevaid, kindlasti ei tähenda see, et pead lapse üksinda voodisse nutma jätma. Aga kuigipalju nuttu üldjuhul ikkagi unekool tähendab.

Kui soov uneasjades targemaks saada ja pere unekvaliteeti loodetavasti parandada, siis väga kiidetud on Marianne Tobro koolitused (ostsin ise ka selle, aga minu jaoks jäi tema lähenemine siiski natukene liiga leebeks). Lõpuks ostsin välismaise Sleep Sense Program koolituse, mis on hästi hea selle poolest, et 14 unekooli päeval saada iga päev vaadata spetsiaalselt videot, mis ütleb täpselt, mida sa sel ööl ja päeval lapsega tegema pead, millised ilmselt saavad olema suurimad raskused ja kuidas neist üle olla. See oli programm, mille järgi siis mina sain ikkagi julguse 8 kuu paiku oma laps rinnast ära võõrutada (meil oli lapsel totaalne harjumus lihtsalt iga ärkamise korral, st umbes iga 2h järel rinda saada, näljaga polnud enam mingit pistmist).

Täna olen kindel ainult ühes asjas – kui kunagi peaksin veel lapsi saama, siis igal juhul proovin öise unega asjad korda saada lapse esimesel poolaastal. Ei taha enam kunagi korrata seda, et on lihtsalt harjumusest öö läbi rinda saav laps, kes päeval ka ühel hetkel enam korralikult ei söö, sest sööb ainult öösel.

PS. Eesti unekoolitajatest kiidetakse veel ka Unehaldjas koolitusi, aga neid pole ise proovinud.

PS. PS. Jah, muidugi on ka neid perekondi, kes tõesti ütlevad, et unekool neile ei sobi ja asja paremaks ei tee, et laps ei maga tõesti tee, mis sa tahad. Seepärast ilmselt hea ongi võtta rahulikult ja vaiksete meetoditega õpetada laps iseseisvalt uinuma ja siis vaadata edasi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma väldiks koolitusi, mis õpetavad lapse rinnast võõrutamist 8-kuuselt. Seda kõike veel oma raha eest. Oluline on oma last tunnetada, mitte jälgida pimetsi x blogija soovitusi, kes ei pruugi olema isegi vastavalt haritud.

Arvan, et loodus on tark. Kui laps ärkab iga paari tunni tagant, siis järelikult on selliseks uneregressiooniks vajadus olemas (rp koguse suurendamine, hammaste tulekust valu leevendamine, läheduse vajadus jne). Evolutsiooni käigus on emade kätte antud võimas instrument nagu imetamine: sellega saab laps toitu, immuunsust, turvatunnet; rinna otsas jääb laps rahulikult ilma nututa magama. Aga ei, meil on vaja last ikka “treenida”, ja mida varem seda parem. Sest raamatud/vanavanemad/blogijad räägivad, et rinna otsas uinumine ei ole “õige” uinumine, et ema vajadused on lapse vajadustest tähtsamad, et laps peab olema “iseseisev”, muidu ei saa elus hakkama.

Olen kolme lapse ema, kellest esimene oli kehva ja teine ülikehva magamisega. Kolmas veel väike, tema unemustrid muutuvad veel, eks näis. Kõige paremini aitas mind igasuguste soovituste ja soovitajate kuu peale saatmine. “Õige” ja “vale” mõisted tasub ära unustada ning kuulata oma sisemist häält, sest kõik lapse kasvatamiseks vajalikud teadmised on emadel alateadvuses olemas. Laps kaissu, rinnanibu suhu ning selliselt saavad nii laps kui ema hästi puhata ning koos toimida. Ja unekvaliteet iseenesest paremaks. Küll mitte 14 päevaga, nagu mõni blogija lubab, aga last ja ennast traumeerimata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et loodus on tark. Kui laps ärkab iga paari tunni tagant, siis järelikult on selliseks uneregressiooniks vajadus olemas (rp koguse suurendamine, hammaste tulekust valu leevendamine, läheduse vajadus jne). Evolutsiooni käigus on emade kätte antud võimas instrument nagu imetamine: sellega saab laps toitu, immuunsust, turvatunnet; rinna otsas jääb laps rahulikult ilma nututa magama. Aga ei, meil on vaja last ikka “treenida”, ja mida varem seda parem. Sest raamatud/vanavanemad/blogijad räägivad, et rinna otsas uinumine ei ole “õige” uinumine, et ema vajadused on lapse vajadustest tähtsamad, et laps peab olema “iseseisev”, muidu ei saa elus hakkama.

Targas looduses surid esimese aasta jooksul pooled lapsed ja ka suur hulk naisi. Emad olid kurnatud, alatoitumuses, ennast tühjaks imestanud. Kui mõni naine funktsiooneerib paremini kui saab öö jooksul korra kauem kui 1.5h magada, ei tasu teda maha teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma väldiks koolitusi, mis õpetavad lapse rinnast võõrutamist 8-kuuselt. Seda kõike veel oma raha eest. Oluline on oma last tunnetada, mitte jälgida pimetsi x blogija soovitusi, kes ei pruugi olema isegi vastavalt haritud.

Arvan, et loodus on tark. Kui laps ärkab iga paari tunni tagant, siis järelikult on selliseks uneregressiooniks vajadus olemas (rp koguse suurendamine, hammaste tulekust valu leevendamine, läheduse vajadus jne). Evolutsiooni käigus on emade kätte antud võimas instrument nagu imetamine: sellega saab laps toitu, immuunsust, turvatunnet; rinna otsas jääb laps rahulikult ilma nututa magama. Aga ei, meil on vaja last ikka “treenida”, ja mida varem seda parem. Sest raamatud/vanavanemad/blogijad räägivad, et rinna otsas uinumine ei ole “õige” uinumine, et ema vajadused on lapse vajadustest tähtsamad, et laps peab olema “iseseisev”, muidu ei saa elus hakkama.

Olen kolme lapse ema, kellest esimene oli kehva ja teine ülikehva magamisega. Kolmas veel väike, tema unemustrid muutuvad veel, eks näis. Kõige paremini aitas mind igasuguste soovituste ja soovitajate kuu peale saatmine. “Õige” ja “vale” mõisted tasub ära unustada ning kuulata oma sisemist häält, sest kõik lapse kasvatamiseks vajalikud teadmised on emadel alateadvuses olemas. Laps kaissu, rinnanibu suhu ning selliselt saavad nii laps kui ema hästi puhata ning koos toimida. Ja unekvaliteet iseenesest paremaks. Küll mitte 14 päevaga, nagu mõni blogija lubab, aga last ja ennast traumeerimata.

Täpsustan. Ma ei võõrutanud last 8-kuuselt täielikult rinnast, vaid öisest rinnast! Päeval saab siiani edasi 2-3x päevas, on 15-kuune.

Olen täiesti seda meelt, et need emad, kellele sobib mitu korda öösel imetada või  laps kaisus nibu suus magada, lasku käia! Ma ei lähe iial kellegi ütlema, et meie otsus laps võõrutada ja iseseisvalt magama saada on ainuõige ja kõigile kohustuslik. Usun ka, et pole õiget ja valet lähenemist, seepärast näiteks Marianne Tobro koolitused ja õpetussõnad meeldivad väga – ta ütlebki, et iga pere teeb nii nagu neile sobib – kes tahab, magab laps rinnal öö otsa, kes tahab imetab magama, kes tahab, teeb mingi muutuse. Peaasi, et ema, isa ja laps kõik oleksid rahul.

AGA kui keegi küsib nõu vihjates, et ta pole eriti rõõmus iga 2h ärgates ja imetades (mida teemaalgajata postitusest välja loen), siis ma heal meelel räägin, mida meie tegime. Inimene saab ise otsustada, kas ta tahab sama teed proovida või mitte.

Ma ise väga kaua kartsin öist võõrutamist teha, sest iga kord kui mõnes grupis selle kohta, miks mu laps ometi iga 2h ärkab, nõu küsisin, sain samuti enamasti vastuseks, et ema peabki lapsele öösel palju lähedust pakkuma. Sõna võtsid emad, kes tagusid endale vastu rinda öeldes, et neil lapsed juba ligi 2-aastased, aga muudkui ärkavad ja saavad öösel rinda. Tundsin end halvasti, et ma ei tundnud suutlikkust ja tahtmist sama teed minna. Mõte sellest, et ma olen magamata veel rohkem kui aasta, tekitas ahastust.

Olin öisest ärkamisest vihane, õnnetu, täiesti läbi ja ei tundnud elust mingit rõõmu. Tundsin, et tahan midagi muuta, aga ei julgenud, sest kuidas ma siis nüüd enda heaolu (sest hea uni on mu jaoks kohutavalt oluline) lapse omast tähtsamaks sean. Samuti kartsin, et jätan lapse nälga, sest äkki tõesti ärkab tühja kõhu peale (tegelikult oli juba mitu kuud nii, et laps muudkui sõi öösel rinda ja päeval ei huvitunud üldse. pärast öise toitmise vähendamist läks päevane söömine kohe normaalseks).

Pärast seda, kui mu laps magas esimest korda kogu öö, olin ma kui teine inimene. Meie pereõnn tuli tagasi. Mees oli rõõmus, mina olin rõõmus ja ausalt, laps oli ka puhanud ja rõõmus. Sel hetkel tundsin, et need soovitused lapsele muudkui rinda anda ja kogu öö tema väidetavat lähedusevajadust rahuldada olid minu jaoks kahjulikud. Meie pere jaoks oli unetreening hädavajalik ja ainuõige.

Üldse võib iga asja näha mitme külje pealt. Võib öelda, et laps annab märku vajadusest läheduse järele ja teeme parima otsuse siis, kui seda vajadust rinda andes öö läbi rahuldame. Aga võib näha ka nii, et laps ei oska ilma rinnata magada, on õnnetu, et ta ei oska ise ühest unetsüklist teise minna, ta tahaks nii väga lihtsalt magada… Sedasi asjale mõeldes võib hoopis öelda, et vanemad teevad unekooliga lapsele heateo – ta ei pea muudkui öö läbi nutuga ärkama ja rinda nõudma, vaid ta lihtsalt õpib rahulikult magama. Paneb õhtul silmad kinni ja teeb hommikul lahti, et puhanuna uut päeva alustada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele ????

 

Kuidas sa võõrutasid? Kas andsid asemele vett või võttis ta lutti vms? Ehk saan nippe sinult, et sama teha. ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele ????

Kuidas sa võõrutasid? Kas andsid asemele vett või võttis ta lutti vms? Ehk saan nippe sinult, et sama teha. ????

Meil oli selline natukene frukt laps, kes ei tahtnud näiteks üldse sülle võtmist, kussutamist. See ajas ta ainult rohkem pöördesse. Proovisime küll nii, et võtsin mina või võttis mees lapse sülle, hüppasime võimlemispallil, käisime ringi, ei miskit, ei jäänud magama. Seega peagi otsustasime, et laps jääb voodisse. Seega kui ärkas ja nuttis, siis olime ta juures, silitasime, vaikselt ütlesime kuss-kuss, tuduaeg jms. Lutti proovisime ka anda, aga see ei aidanud tal uinuda ja seega otsustasime üsna samal ajal ära võõrutada nii luti kui rinna. Vett ma ei andnud.

Ma ei võõrutanud päris täiesti kohe, vaid esialgu jätsin ühe söömiskorra. Meil oli kujunenud selline õudne reaalsus, et laps läks magama kell 19 ja siis hakkas ärkama umbes 21.30, 00.00, 2.00 jne jne. Esimesel õhtul võtsime siis kinda otsuse vastu, et kell 21.30 rinda enam ei saa. See tähendas, et laps nuttis umbes tund aega. Kordan veel – olime tema juures toas, rääkisime temaga, silitasime. Seejärel jäi laps magama ja magas kuni umbes kella 3ni. Siis andsin rinda ja ta magas hommikuni. Kui õigesti mäletan, siis hakkas ööuni ikkagi hästi kiiresti paranema. Järgmisel ööl oli kohe esimene ärkamine hiljem. Niimoodi siis paar ööd andsin rinda ühe korra öösel, aga lõpuks lõpetasin ka selle. Taaskord tähendas see umbes tund aega nuttu. Kokku läks meil võõrutamisele ligi kaks nädalat, ilmselt oleks läinud kiiremini, kui oleksin kohe täielikult öisest söötmisest loobunud, aga ühe korra jätmine esialgu tundus parem variant.

Ühesõnaga – muidugi oli raske see tunnike lapse nuttu taluda. Aga kokkuvõttes magama nüüd juba pool aastat magusat und kõik ja need rasked nädalad on sisuliselt unustatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Imetamiskordade vähendamine tundub hea idee. Minu 8k tahab ka iga öö rinda, seda just harjumusest, mitte ilmselt näljast. Sain indu juurde, et tasapisi ka vähendama hakata. Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskil aga ei kirjutata, et mis siis edasi saab kui laps on rinnast võõrutatud, aga ikka ärkab. Minu esimene laps just selline oli, et pärast võõrutamist ärkas ikka samamoodi edasi. Olgu jah varasema 6-8x asemel ärkas “ainult” 4-6x. Küll sai igasugu raamatuid loetud ja koolitustel käidud, aga ei miskit. Ta on tänaseks juba 6-aastane ja ärkab ikkagi 90% öödest üles mitu korda öö jooksul. Ühel koolitusel öeldi, et hiljemalt 3,5-aastaseks saades magavad kõik lapsed terve öö. See vanus on meil juba ammu minevik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud 4.kuu uneregressioon