Esileht Ilu ja tervis 4 kuud ei saa ühte kätt kõrgele ja selja taha panna

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: 4 kuud ei saa ühte kätt kõrgele ja selja taha panna

Postitas:

Kas kellelgi on olnud sarnane olukord. Mingil hetkel märkasin et ei saa selja tagant enam rinnahoidjat kinni panna.

Aina vähem liikuvust jäi käele juba 4 kuud.  Lugesin netist et külmunud õlaliiges. Käisin perearstil, füsioterapeudil. Olen teinud harjutusi aga ei ole muutuseid. Osade liigutustega pole valu, Küljele üles, ette üles ja selja taha küljelt üles tõsta ei saa. Valu tekib biitsepsi eesosas ja käsi nagu ei liigu edasi isegi kui väga pingutada.

Kas võib olla hoopis mingi liiges paigast ära? Arstidele nii pikad järjekorrad. Kas on mõtet tasulisele arstile minna või siiski ise paraneb?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No röntgen on vaja ju teha.Kas perearst tõesti sind röntgeni ei saatnud? Vahtis su kätt lihtsalt niisama või?

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 00:41; 16.04 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee aga neid harjutusi edasi. Võid ka mõne teise füsioterapeudi juurde minna, äkki soovitab mingeid muid harjutusi lisaks. Nelja kuuga see ära ei kao, külmunud õla sündroom kaob tasapisi nii poole aastaga vähemalt. Seda juhul, kui neid harjutusi ikka edasi teed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

On olnud mulgi. Paranes tõesti aeglaselt, vist isegi pool aastat.

Röntgenit ka ei tehtud. Milleks? See poleks midagi näidanud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud mulgi. Paranes tõesti aeglaselt, vist isegi pool aastat.

Röntgenit ka ei tehtud. Milleks? See poleks midagi näidanud.

Et välistada kasvajad.Selleks on vaja röntgen teha.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 00:41; 16.04 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema käis sama diagnoosiga operatsioonil. Tasulisele vastuvõtule on siis mõtet pöörduda, kui tahad ka operatsiooni eest ise maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle pandi alguseks ka diagnoosiks külmunud õlg aga see on viimasel ajal “moe diagnoos”. Käisin kolme erineva ortopeedi juures, röntgen ja ultraheli ka tehtud aga diagnoos kinnitus  ei leidnud. Algas sama moodi ühest õlast ja mõne kuu pärast järgnes ka teine õlg. Paari kuu möödudes algasid ka päris jubedad valud, valu vastu tehti süst, mis blokeeris valu. Käisin füsioterapeudiga võimlemas ja tegin ise soovitatud harjutusi kodus. Aga nagu ka ortopeed ütles, et see on pikaajaline protsess, nüüd algusest möödas 8 kuud ja enam-vähem on korras kuigi teatud nurga all tõstes on vastik ebamugavustunne.

Mina käisin Sportomedicas, väga toredad ja asjatunlikud inimesed. Paar sessiooni tegin ka oma kiropraktiku juures – ta nö. harutas õla lahti ja pani kokku tagasi 🙂 see ei olnud meeldiv aga aitas väga jõudsalt. Üldiselt mõjus väga muserdavalt kuna olen elu aeg sporti teinud ja nüüd ei saanud pikka aega teha ühtegi harjutust mis vajasid õlgade abi.

Soovin pikka meelt, see võtab aega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:45; 16.04 12:48; 16.04 21:05; 17.04 13:21; 17.04 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud mulgi. Paranes tõesti aeglaselt, vist isegi pool aastat.

Röntgenit ka ei tehtud. Milleks? See poleks midagi näidanud.

Et välistada kasvajad.Selleks on vaja röntgen teha.

Tegelikult ei ole vaja röntgenit teha, tehaks ultraheliuuring kuna röntgen näitab vaid luid, liigeseid ja kasvajaid mitte, kui ei ole just luukasvaja konti tühjaks söönud. Aga kasvaja puhul on ka teistsugusted sümptomid lisaks piiratud liikuvusele – ei tasu kohe tonti näha.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:45; 16.04 12:48; 16.04 21:05; 17.04 13:21; 17.04 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu külmunud õlg küll. Selle kordasaamine võtab pool aastat vähemalt ja seda siis kui korralikult harjutusi teha. Liikuvusharjutused ja venitused kõigepealt, vahel tehakse ka uh soojendust. Pärast jõuharjutused lisaks.
Olen füsioterapeut.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas TA saab juukseid pesta ? Kui saab siis ei ole külmunud õlg. Mulle pandi ka esimesena see diagnoos mille 2 erinevat ortopeedi (mõlenad tegelevad sportlastega) ümber lükkasid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:45; 16.04 12:48; 16.04 21:05; 17.04 13:21; 17.04 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et välistada kasvajad.Selleks on vaja röntgen teha.

Röntgeniga saab diagnoosida luumurde. Kui just midagi keerulisemat pole. Ära räägi asjadest, millest sa midagi ei tea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi sellise õlaga ca kolm kuud hädas. Käidud perearstil, taastusraviarstil, füsioterapeudiga võimeldud. Keegi ei räägi diagnoosist. Siiani null kasu. Võtan valuvaigisteid, sellel küljel ei saa magada. Nüüd uurisin dr Googlilt, päris hirmutav, et paranemine (iseeneseslik) võtab palju aega. Võimlemisest üksi ei piisavat. Võib-olla tehakse millalgi UH. See kõik võtab nii kaua aega, mul on kätt vaja. Tundub, nagu mina ainukesena oleksin käe liikuma saamisest huvitatud. Otsin spordimassaaži tegijat.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:04; 17.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi sellise õlaga ca kolm kuud hädas. Käidud perearstil, taastusraviarstil, füsioterapeudiga võimeldud. Keegi ei räägi diagnoosist. Siiani null kasu. Võtan valuvaigisteid, sellel küljel ei saa magada. Nüüd uurisin dr Googlilt, päris hirmutav, et paranemine (iseeneseslik) võtab palju aega. Võimlemisest üksi ei piisavat. Võib-olla tehakse millalgi UH. See kõik võtab nii kaua aega, mul on kätt vaja. Tundub, nagu mina ainukesena oleksin käe liikuma saamisest huvitatud. Otsin spordimassaaži tegijat.

Ortopeedi juures käisid ? Perearst välisel vaatlusel ei suuda küll mingit diagnoosi panna, füsioterapeut ei ole arst (tema teostab manuaalteraapiat vastavalt diagnoosile). Soovitan minna Sportomedicusse dr. Kristo Kask vastuvõtule – väga tark ja hinnatud spetsialist. Valu vastu saab ajutiselt ka õlga süsti teha, minul võttis süst kolmeks nädalaks valu täiesti ära. Ja siis muidugi füsioterapeudi nõuannete järgi võimled, võimled ja võimled + massaaz. Mul algusest 8 kuud möödas ja nüüd on enam-vähem korras.

Röntgen ei näita midagi, UH näitab vaid vedeliku kogunemist liigeste vahele ehk siis samuti suurt mitte midagi, oropeed painutab ja katsub õlga ning leiab koha, mis tuksis on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:45; 16.04 12:48; 16.04 21:05; 17.04 13:21; 17.04 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 2 korda olnud ja trauma tõttu, hoidsin suurt koera kaelarihmast kinni ja koer keeras mu käele kuidagi tiiru peale. Paari nädala pärast ei tõusnud käsi, et juukseid kammida. Mõlemal korral sain abi erinevatelt füsioterapeutidelt ja nende harjutused olid ka erinevad, aga aitasid küll. Eelnevalt kui mälu ei peta sain neuroloogilt kortisooni süsti õlga, muidu poleks jaksanud valuga harjutusi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 kuud on vasak õlg valus olnud nind samuti ei saa korralikult kätt välja sirutada. Kah diagnoos külmunud õlg. Pool aastat füsioterapeudil käinud, justkui hakkas paremaks minema olukord ja siis põmm – jäi parem õlg valusaks. Olin nädala aega niimoodi maas, et kaelagi ei saanud õieti keerata. Põhimõtteliselt olen omadega alguses, vasak käsi tõuseb vast 90 kraadi heal juhul. Nüüd ootan aega kiropraktiku juurde. Ära tüütab juba, riietumine on vaevaline, kõrgelt asju kätte ei saa, külje peal magada on valus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ortopeedi juures käisid ?

Ei, keegi ei soovitanud, ise ei ole kohe nii tark, alustasin perearstist. Tallinnasse käima ei hakka, pean kodu lähedalt abi saama. Süstist pole abi, see on ajutine. Taastusraviarst on ometi arst?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 11:04; 17.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ortopeedi juures käisid ?

Ei, keegi ei soovitanud, ise ei ole kohe nii tark, alustasin perearstist. Tallinnasse käima ei hakka, pean kodu lähedalt abi saama. Süstist pole abi, see on ajutine. Taastusraviarst on ometi arst?

Taastusraviga tegelev inimene ei pruugi olla arst vaid võib olla ka rakendusliku kõrgharidusega füsioterapeut.

Aga muidugi kui ortopeedi vastuvõtule ei viitsi minna siis järelikult ei ole häda piisavalt suur. Ortopeedi juures ei pea pidevalt käima, tema paneb diagnoosi ja soovitab ravi, kas siis keemilise või manuaalse. Teraapiat viib läbi ikka füsioterapeut. Süstist on nii palju abi, et saad hullemast valust puhata vähemalt mõned nädalad enne kui paremaks minema hakkab. Mina enam ei suutnud kannatada valu ja läbi valu võimlemist ja lasin endale süste teha.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:45; 16.04 12:48; 16.04 21:05; 17.04 13:21; 17.04 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee aga neid harjutusi edasi. Võid ka mõne teise füsioterapeudi juurde minna, äkki soovitab mingeid muid harjutusi lisaks. Nelja kuuga see ära ei kao, külmunud õla sündroom kaob tasapisi nii poole aastaga vähemalt. Seda juhul, kui neid harjutusi ikka edasi teed.

See ei ole külmunud õlg kui sa just tennisist pole. Mul septembrist alates sama jama, aga arstile ei läinud, sest ükski röntgen ega uh poleks midagi näidanud ja laest võetud diagnoosi pole vaja. Harjutusi olen teinud siis kui viitsin, viimasel ajal tublim olnud ning valu hakkab järgi andma ning käsi liigub palju paremini. Mingil määral aitas kindlasti kaasa ka massaaž-õlgu ja kaela masseerides oli tunda, et lihased pinges

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks füsiole uurige, kes paneb kinesioteipi – mõne õla puhul aitab kohe – põhjust ära ei võta, aga käe saab liikuma – liikuva käega on juba mõnusam harjutusi teha ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tänapäevane süsteem on selline, et enamasti pole ortopeediga rohkem asja, kui esimesel korral. Suure osa edasisest tööst teevad ära nt füsioterapeudid ja patsient ise.

Ortopeedia-veteranina (elu on nii läinud, et päris suur osa Eesti ortopeedidest on erinevatel põhjustel ära nähtud) kiidaks ka Kristo Kaske. Kui mõnigi arst on valmis end igal alal eksperdiks tunnistama, siis tema tühja juttu ei aja. Töö on konkreetne ja kvaliteetne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen nendega, kes kirjutasid, et selline problem võib üllatavalt kaua vaevata. Mul võttis vist peaaegu aasta, kuni valu täiesti kadus, aga eks ma alguses muidugi ootasin niisama, ei otsinud kohe abi. Füsioterapeut arvas, et minu probleem tuli liigsest istumisest seoses kodukontoriga. Igal juhul harjutused aitasid, aga mitte kohe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on vahel nii, et öösel hakkavad käed valutama. Lausa nii valus, et ei suuda kätt liigutada ja selle liigutamiseks pean kasutama teist kätt. Rinnahoidjat ei saa kinni,  raskusi pea pesemisel. Möödub paari päevaga kuni järgmise korrani.

Mul on muidugi ka liigesed haiged. Arst pole suutnud diagnoosi panna.

Näpud lähevad paiste ja tekivad mügarikud, ka küünarnuki juurde. Mõni päev lonkan ja tunnen ennast 70aastasena.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 21:28; 25.04 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama probleem. Just – ei saanudki riideid selga ega kätt tôsta jne. Tegelikult ma isegi tagantjärgi tean, kust see tuli. Olen harjunud vales asendis diivanil lösutama, läpakas süles. Füsioterapeut soovitas vôimelda. Ûllatavalt palju abi sain tai massaazist Tallinnas Aia tänaval. Ta tegi minuga pôrandal mati peal tund aega “laisa inimese joogat” ja juba järgmisel päeval hakkas olukord taanduma ja nüüd on hästi juba. Nii et soovitan tai massaazi!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ei räägi ju mitte õla vaid biitsepsi valust.

Mul ka täpselt sama jama. Jah vahest ka õlad nagu naksuvad aga valu on biitsepsi piirkonnas. Öösel selle külje peal magades hakkab käsi väga valutama.

Käisin perearstil ja saatis füsioterapeudile-neljapäeval on aeg. Eks siis näha ole mis räägitakse.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 21:46; 01.05 17:29; 08.05 16:31; 12.05 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ei räägi ju mitte õla vaid biitsepsi valust.

Mul ka täpselt sama jama. Jah vahest ka õlad nagu naksuvad aga valu on biitsepsi piirkonnas. Öösel selle külje peal magades hakkab käsi väga valutama.

Käisin perearstil ja saatis füsioterapeudile-neljapäeval on aeg. Eks siis näha ole mis räägitakse.

Mul just triitseps. Ja selline justkui lihasevalu, kui oled üle pika aja jõusaalis käinud, kuid see valu on kordades hullem.

Anna kindlasti teada, mida füsioterapeut räägib.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 21:28; 25.04 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füsioterapeut ütles, et kõõluse vigastus. Proovisime koos läbi milliseid harjutusi käsi kannatab teha ja nüüd pean neid igapäevaselt kodus tegema ja kuu pärast tagasi tema juurde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 21:46; 01.05 17:29; 08.05 16:31; 12.05 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid õlas ja kiirgas biitsepsisse sarnased valud. Käe liikuvus oli väga piiratud. Perearst diagnoosis külmund õla ja suunas taastusravi arstile. Tema määras laserravi ja füsioteraapia. Laseriga sain käele liikuvust juurde ja füsioga lihastesse jõudu tagasi. Sealt edasi tegin lihtsalt õlavööle harjutusi ja venitusi.

Nüüdseks möödas ligi 3 aastat ja liikuvus on paranenud (kuid mitte täielikult).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas väga hästi rohi Arcoxia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on sarnane asi. tekkis peale 23.veebruari jäävihmas kõnniteel külili kukkumist, kui käsi jäi kuidagi keha alla tahasuunas. muidu ok, aga osasid liigutusi üldse teha ei saa, nt tagantkäe ust kinni tõmmata või koera rihma mingi ńurga all tirida, juba üle 2,5 kuu on valutanud, siit nüüd lugesin, et umbes aasta läheb. jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Venitusharjutused vene keeles.  Juba paari korra järel hakkab õlg paremini liikuma

https://www.youtube.com/watch?v=xq5HfLR2Vsc&t=620s&ab_channel=%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%A1%D0%B0%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%B9

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis 4 kuud ei saa ühte kätt kõrgele ja selja taha panna