Esileht Ilu ja tervis 4 kuud ei saa ühte kätt kõrgele ja selja taha panna

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: 4 kuud ei saa ühte kätt kõrgele ja selja taha panna

Postitas:
Kägu

mul on sarnane asi. tekkis peale 23.veebruari jäävihmas kõnniteel külili kukkumist, kui käsi jäi kuidagi keha alla tahasuunas. muidu ok, aga osasid liigutusi üldse teha ei saa, nt tagantkäe ust kinni tõmmata või koera rihma mingi ńurga all tirida, juba üle 2,5 kuu on valutanud, siit nüüd lugesin, et umbes aasta läheb. jube.

[/quo

Kas käisid füsioterapeudi juures ja said mingid harjutused?

Mind saatis perearst otse füsioterapeudi juurde(googeldades on see füsioterapeut tegelikult ujumistreener). Kas ei oleks tegelikult pidanud perearst saatma ortopeedi juurde?

Mina ei tea kas see füsioterapeut andis õiged harjutused või teen mina neid kuidagi valesti aga  nüüd mul teine käsi ka täpselt samamoodi ja sama koha pealt valus. Mul muidugi tööjuures ka koguaeg käed üleval lehvituses ja väga raske tirimine. Võib-olla sellest, et hoian haiget kätt ja vatti saab rohkem nüüd teine käsi. Aga ma väga mures ja ei ole sugugi meeldiv olla. Ei tea ka kas peaks nõudma end ortopeedi juurde või mitte. Kas ujumistreener on õige inimene füsioterapeudi tööd tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul on külmunud õlg olnud mõlemas õlas ja teemaalgataja mureb kõlab kindlasti nagu külmunud õlg.

Külmunud õla puhul ei valuta ainult õlg. Minul valutas konkreetselt terve käsi, biitseps eriti. Fürioterapeut näitas harjutusi ja käskis valupiirini teha, aga üldiselt pole sellest abi – sest valutab terve käsi ja isegi piire ei pea kompama – liigutamine on lõpuks ikka väga võimatu.

Selleks et saaks võimelda, peab valust lahti saama. Mina olen lasknud lõpuks mõlemasse õlaliigesesse süsti teha. Ja siis sikutad oma kätt. Inimene ju üldiselt saab isegi aru, millises suunas ja kuidas kätt painutada, selles ei pea suure kotiga raha füsioterapeudile vedama.

Olen aru saanud, et külmunud õlal on palju erinevaid nö värve. Kuigi ma teise õla puhul sain kohe aru, et nii – hakkab tulema, võimlesin ja painutasin kohe algusest peale nagu hullumeelne. Aga iga päevaga jääb liikuvus 1mm vähemaks vähemaks vähemaks, võimle palju tahad. Lõpuks jube valu, ei saa magada, mitte midagi teha. Ikkagi lasin süsti teha ja alles siis sai elada.

Väga pikk protsess. 1 õlg – poolteist aastat. Minul vähemalt. Ja tegelikult lõunamaa päike aitas ka pika sammu edasi (mul sattus olema Bali reis sel ajal).

Liikuvus taastub järjekorras: ette, üles ja taha kõige viimasena. Ma käsi puusa veel täielikult panna ei saa mõlema käega.

Ortopeedile läksin ise, perearst kirjutas järjest tugevamaid valuvaigisteid ja käskis ainult võimelda. Maksin Ortopeedia Arstides tasulise visiidi eest … ma ei mäleta äkki ca 30€ ja suhteliselt lühike jutt – süst õlga ja kohe hakkas parem. Mõttetu oli piinelda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõlab küll nagu külmunud õlg. Mul oli vasak käsi, õlast kõrgemale üle pea kätt ei saanud liigutada, selja taha ka painutada ei saanud ning valutas mis hullu, algul magaddes, lõpuks juba ka niisama istudes. Perearst kirjutas välja valuvaigistid, mis põletiku ja valu maha tõmbasid ja edasi saatis tasulise füsioterapeudi juurde, kes õpetas tegema harjutusi. Aastakene kestis see jama kõik kokku vähemalt, aga praegu käsi liigub 100% nagu ennegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

proovin lühidalt kirjutada. Mul oli olukord ikka väga hull. Ei saanud ma vasaku käega midagi teha aasta aega. Lihtsalt rippuski kõrval. Ise olin süüdi, et nii kaugele lasin. Alustasin perearstist. See tegi saatekirja ortopeedile ja taastusravisse. Sinna aegu saada, oli pea kolm kuud vaja oodata. Arst arvas, et õla liiteline liigesekihnupõletik e.kapsuliit. Ma ei jäänud ootele vaid leidsin netist väga hea doktori poolt tehtavad harjutused. Kokku oli vist 10 harjutust. Tegin neid iga jumala päev kaks ja pool kuud jutti. Siis saabus aeg ortopeedi vastuvõtule. See painutas ja väänutas ja pani sama diagnoosi mis perearst pluss uh.ja röntgen. Uh.näitaski, et õlg on kinni. Näitasin ka ortopeedile oma harjutusi, mille olin välja printinud ja ta oli väga üllatunud, et kus ma sain need ja pildistas omale need kõik üles ja käskis just neid harjutusi edasi teha. Taastusraviarst määras mulle valuraviks laserravi 10x ja füsioterapeudi. Füsioterapeudi juures käia oli myl täitsa mõtetu kuna ma olin oma harjutustega juba seal maal, et käsi liikus juba päris hästi ja ta ütles, et väga head harjutused, et kas ta võiks pildistada need üles. Ütles, et ma võiks teha ka ülepäeva jõuharjutusi kummilindiga. Ühe korra käisin veel ta vastuvõtul ja ta ütles, et ma saan ise väga hästi hakkama. Vahepeal sain ma mingit valutablette ka, et ma üldse suudaks neid harjutusi tegema hakata. Aga peale laserravi sain ma valust täitsa lahti. Viimasel ortopeedi visiidil ütles arst, et 99% käe liikuvus tagasi.

Tahan öelda, et siin aitab ainult järjepidev enese piitsutamine. Iga päev korralik võimlemise programm käele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

proovin lühidalt kirjutada. Mul oli olukord ikka väga hull. Ei saanud ma vasaku käega midagi teha aasta aega. Lihtsalt rippuski kõrval. Ise olin süüdi, et nii kaugele lasin. Alustasin perearstist. See tegi saatekirja ortopeedile ja taastusravisse. Sinna aegu saada, oli pea kolm kuud vaja oodata. Arst arvas, et õla liiteline liigesekihnupõletik e.kapsuliit. Ma ei jäänud ootele vaid leidsin netist väga hea doktori poolt tehtavad harjutused. Kokku oli vist 10 harjutust. Tegin neid iga jumala päev kaks ja pool kuud jutti. Siis saabus aeg ortopeedi vastuvõtule. See painutas ja väänutas ja pani sama diagnoosi mis perearst pluss uh.ja röntgen. Uh.näitaski, et õlg on kinni. Näitasin ka ortopeedile oma harjutusi, mille olin välja printinud ja ta oli väga üllatunud, et kus ma sain need ja pildistas omale need kõik üles ja käskis just neid harjutusi edasi teha. Taastusraviarst määras mulle valuraviks laserravi 10x ja füsioterapeudi. Füsioterapeudi juures käia oli myl täitsa mõtetu kuna ma olin oma harjutustega juba seal maal, et käsi liikus juba päris hästi ja ta ütles, et väga head harjutused, et kas ta võiks pildistada need üles. Ütles, et ma võiks teha ka ülepäeva jõuharjutusi kummilindiga. Ühe korra käisin veel ta vastuvõtul ja ta ütles, et ma saan ise väga hästi hakkama. Vahepeal sain ma mingit valutablette ka, et ma üldse suudaks neid harjutusi tegema hakata. Aga peale laserravi sain ma valust täitsa lahti. Viimasel ortopeedi visiidil ütles arst, et 99% käe liikuvus tagasi.

Tahan öelda, et siin aitab ainult järjepidev enese piitsutamine. Iga päev korralik võimlemise programm käele.

Kas Sa palun jagaksid ka meiega neid harjutusi?

Mulle anti ka ülesandeid kummilindiga aga alati peale kummilindiga harjutuste tegemist on käes tohitu valu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ikka jagan, kui vene keelest aru saate, aga pildid on arusaadavad nagunii. Võid oma meili jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas TA saab juukseid pesta ? Kui saab siis ei ole külmunud õlg. Mulle pandi ka esimesena see diagnoos mille 2 erinevat ortopeedi (mõlenad tegelevad sportlastega) ümber lükkasid.

Aga mis siis veel saab olla? Ma saan ka pead pesta ja kukalt sügada, kõvera käe saan muidu ka üles tõsta (sirgeks ei saa ja raskusega ka ei tõsta), aga nt küljelt sirge käsi liigub maaga risti, rohkem üles ei saa, selja taha ei saa panna, puusa ka mitte. “Käed üles” asendit ka ei saa, see on ikka lootusetult valus. Eest käe saan tõsta üle 90 kraadi, umbes silmade kõrguseni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ikka jagan, kui vene keelest aru saate, aga pildid on arusaadavad nagunii. Võid oma meili jätta.

harjutus@online.ee
Olen ka õlavaluga hädas ja oleksin väga tänulik kui minugi eposti aadressile saadetaks harjutused : harjutus@online.ee

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli  probleem pärast opilt tulekut. Juu nad seal mind raamile sikutades kuidagi  mu õla paigast said.

Miskipärast  ma arstile ka ei läinud ja käe sain liikuma, kui parklas üks auto teisele tuututas ja ma ehmusin. Tõmbas käe paika tagasi ja pole enam probleeme olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on olnud sarnane olukord. Mingil hetkel märkasin et ei saa selja tagant enam rinnahoidjat kinni panna.

Aina vähem liikuvust jäi käele juba 4 kuud. Lugesin netist et külmunud õlaliiges. Käisin perearstil, füsioterapeudil. Olen teinud harjutusi aga ei ole muutuseid. Osade liigutustega pole valu, Küljele üles, ette üles ja selja taha küljelt üles tõsta ei saa. Valu tekib biitsepsi eesosas ja käsi nagu ei liigu edasi isegi kui väga pingutada.

Kas võib olla hoopis mingi liiges paigast ära? Arstidele nii pikad järjekorrad. Kas on mõtet tasulisele arstile minna või siiski ise paraneb?

pane aeg ortopeedile.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Ilu ja tervis 4 kuud ei saa ühte kätt kõrgele ja selja taha panna