Esileht Beebi ja mitmikud 4-kuune ei maga õhtul

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: 4-kuune ei maga õhtul

Postitas:

7Ma kirjutan siia meie umbkaudse päevaplaani

Äratus 9.30

Söök, riietumine, mänguaeg

Uinak 11.00-11.45

Söök, mänguaeg, riietumine 11.45-14.00

Magab lahtise aknaga toas v jalutame väljas 14.00-17.00

Söömine 17.00

 

Ja edasi mul teda magama panna ei õnnestu. Proovin üldiselt kell 18.30, aga ei jää. Annan rinda, ei söö ka, vaatab mulle otsa ja koogab midagi. Pool h hiljem sama rutiini proovides juba nutab rinna otsas. Kuna paljud on öelnud, et beebi jaoks on juba 19-20 ideaalne magamaminekuaeg, püüan teda siis juba seitsmest magama panna, unerituaaliks valisin pidžaama selgapaneku ja üks kindel unelaul mängib taustaks. Aga kuna ta on niii rahutu õhtuti, ei püsi pudeliski paigal, siis ei ole õnnestunud temaga kuidagi seda rahulikku aega teha – s.t lugeda talle raamatut vms. Seega panen pidžaama selga ja mähin sisse. Ja niimoodi läheb kella 19st 22ni. Viimasel ajal ärkab niikuinii iga tunni aja tagant (ilmselt 4.kuu uneregressioon).

Mainin ära, et seda režiimi oleme pidanud umbes nädal aega, enne seda oli olukord palju hullem – laps ei maganud päeval peaaegu üldse ja oli väga vilets sööja.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ööuni kestab tõenäoliselt nii 10-13 tundi, sõltuvalt lapsest ja päevaunede pikkusest. kui ta ärkab kl 9:30, läheb tõenäoliselt magama ka pigem õhtul 9-10 kui 7 ajal.

päeval oleks hea pakkuda võimalust magada iga pooleteist, kõige rohkem kahe tunni tagant. 4-kuune tavaliselt magab kolm, mõni isegi neli päevaund.

kui laps on harjunud 9:30 ajal ärkama, oleks sobiv rezhiim väga laiades piirides midagi sellist:
9:30 ärkab
11 – 12:30 uinak
14:30 – 16:30 uinak
18:30 – 19:00 uinak
21:00 õhtused rituaalid ja ööunne

kõige tähtsam: jälgi oma last. beebi pole robot ja ta ei vaja kella järgi täpset rezhiimi, vaid võimalust ja ruumi regulaarseks puhkuseks. lapsed on erinevad – mõni 4-kuune vajab vaid 12 tundi und ööpäevas, teine 17. keskmine on vast nii 14-15. mõni päev või hetk päevas on väsitavam – siis ta tahab tavalisest varem unne minna. teinekord on energiat kauemaks. õpi märkama varaseid märke sellest, et ta hakkab uniseks jääma, et ta üle ei väsiks.

üle väsinud last on raske magama saada. aga last, kes pole veel valmis uinuma, on võimatu magama saada, ükskõik mida rezhiim ei ütleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kumbki laps kell 19 ööunne jäänud. Esimesega ka proovisin ja tulemus oli see, et panin teda 2 h magama. Lõpuks lõpetasin selle jama ära ja panin 21 magama ja jäi kohe. Teine laps jäi selles vanuses üldse alles 22 magama, kusjuures tema pole öösiti kunagi ärganud. Seega katseta erinevaid aegu (kui tal gaase või muud muret pole), kõik lapsed ei pea kell 19 magama ja 12 h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid unegraafikuid on netis erinevaid. Mõned näitavad, kui palju eri vanuses beebi ööpäevas kokku umbes magab – kui päeval vähem, siis öösel pikemalt ja vastupidi, kui päeval magab palju, siis öösel lühemalt. Aga kokkuvõtteks – laps magab ööpäevas ja öösel ainult teatud arv tunde. Kui ta kl 22 magama jääb ja 09.30 ärkab, siis magab ta magab öösel 12,5h – täiesti normaalne ju.Kui sa ta kl 19 magama saaksid, siis ega ta selle pärast kauem, kui 12,5h ei magaks – siis äraks ta kl 07.30 hommikul, ta ei magaks 09.30-ni, nagu praegu, ärkaks ka varem. Netist uneõpetuse lehelt lugesin, et hommikust ja õhtust uneaega ei saa väga järsult nihutada. Et beebid lähevad magama ja ärkavad enam-vähem samal ajal, iga päev saaks max 30 min siia-sinna nihutada ärkamise/uinumise aega. Kui beebi unine ei ole, siis ei saa magama panna. Ma ei näe, milles probleem – läheb magama siis kui väsinud ja ärkab siis, kui välja maganud, ööpäevane magamise aeg jääb ikka samaks. Peaasi, et oma vanusele soovitusliku une enam-vähem kätte saab, kui väsinud ja viril ei paista, siis korras. Kui vanematele oleks mugavam varasem magama mineku aeg ja sellega koos ka varasem ärkamise aeg, siis võib kuni 30 min kaupa üritada iga päev nihutada uneaega. Mitu tundi varem on liiga järsk, kui tal just mõni päevane uinak vahelt ära või lühemaks ei jäänud ja selle võrra unisem pole õhtul.

Mu beebi magas nooremana öösel umb 13h, üle 1,5 aastasena umb 11h öösel. Nooremana päeval iga mõne tunni tagant, vanemana läksid ärkveloleku ajad pikemaks ja uinakute arv lühemaks. Mu beebi tundis esimestel elukuudel paremini kella, kui mina 😀 kindlal kellaajal kl 19 (päikeseloojanguga koos, kui pimedaks läks) tuli uni, umb kl 06 ärkas. Suvel nihkus uneaeg päikeseloojanguga koos kogu aeg edasi, kuni oli lõpuks kl 23- umb 09.30, täpselt ei mäleta enam. Vanemana on see uneaeg natuke nihkunud siia-sinna. Esimestel elukuudel uinus kella pealt.

Tore, et olete päeval ka magama saanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ärkab hommikul niivõrd hilja nagu seda on 9.30, siis üsna loogiline, et ta ei jää ööunne vara. Minu neljakuune ärkab 8.00 enamasti ja õhtul jääb magama 21-22 vahemikus. Esimesed kolm kuud jäi ööund magama alles südaöösel. Kui soovid, et laps uinuks varem, siis peaksid ta ka hommikul varem üles äratama, et kõik teised uinakud nihkuks varasemaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud 4-kuune ei maga õhtul