Esileht Beebi ja mitmikud 4 kuune laps ei mahu enam turvahälli:-( Turvatoolidest ei tea ma veel midagi. Palun abi.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: 4 kuune laps ei mahu enam turvahälli:-( Turvatoolidest ei tea ma veel midagi. Palun abi.

Postitas:

Meie turvatool on suuremat sorti, kuid turvarihmad on viimase piirini timmitud ja laps ei mahu enam kombega sinna ära. Jalgevahelt peab ikka juba natukene nö. jõuga suruma, et see klõps kinni läheks. Õudukas. Nüüd on asi sealmaal, et peame turvatooli ostma. Kuna ta sai just mõni päev tagasi alles 4 kuud, siis peaks see tool käima võimalikult pikali asendisse. Istuma hakkab ta ju mitme kuu pärast alles. Siinkohal on kõik soovitused teretulnud. Milline firma on siis hea tootja. Milline tool teil on ja mis head omadused tal on, et teile just teie tool meeldib? Tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.01 23:53; 17.01 00:12; 17.01 00:14; 17.01 09:38; 17.01 09:41; 17.01 09:46; 17.01 09:49; 17.01 12:19; 17.01 17:05; 17.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav paanika, aga turvatooli ei tohi nii väikest panna.
Meil oli esimene laps selline suuremat kasvu ja ka talvel tundus,et ei mahu hälli ära (MC). Käisime siis mööda poode turvatoole vaatamas. Fakt aga see, et mida kevade poole,seda vähem ju hakkab ka riideid olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on sisu välja võetud. Kombe on ka üsna õhuke. Paksemaga ei kujutaks ettegi. Laps 9,5kg ja 73cm. Miks minu teemat miinustada? Milles ma nüüd süüdi olen, et laps on suur? Turvahäll on tõesti suuremat sorti. Olen näinud turvahälle teistel tänavapildis ja osad on ikka kohe pisemad. Rihmad on kitsad ja kõik. Ma ei saa enam õhemat kombet talle panna. Vankris ka on korvis pea ja jalad on vastu korvi kohe, kohe. Mis ma teha saan, kui ta kasvab nii mühinal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.01 23:53; 17.01 00:12; 17.01 00:14; 17.01 09:38; 17.01 09:41; 17.01 09:46; 17.01 09:49; 17.01 12:19; 17.01 17:05; 17.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Tuttav paanika, aga turvatooli ei tohi nii väikest panna.
Meil oli esimene laps selline suuremat kasvu ja ka talvel tundus,et ei mahu hälli ära (MC). Käisime siis mööda poode turvatoole vaatamas. Fakt aga see, et mida kevade poole,seda vähem ju hakkab ka riideid olema.[/tsitaat]

No jah, vot seda ma ei teadnud, et ei tohi. Eks me siis ootame kevadet ja ei sõida võimalusel autoga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.01 23:53; 17.01 00:12; 17.01 00:14; 17.01 09:38; 17.01 09:41; 17.01 09:46; 17.01 09:49; 17.01 12:19; 17.01 17:05; 17.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Tuttav paanika, aga turvatooli ei tohi nii väikest panna.
Meil oli esimene laps selline suuremat kasvu ja ka talvel tundus,et ei mahu hälli ära (MC). Käisime siis mööda poode turvatoole vaatamas. Fakt aga see, et mida kevade poole,seda vähem ju hakkab ka riideid olema.[/tsitaat]

Miks ei tohi? On ju olemas turvatoole alates sünnist, ilmselt selg sõidusuunas… Uurima peab, omal kogemus puudub. Aga kui tool (mitte häll) on alates sünnist, ju siis tohib seda kasutada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks variant oleks turvahäll välja vahetada pikemate rihmadega hälli vastu, kuna nii väikest last oleks ikka veel mitmed-mitmed kuud hea koos hälliga vahest transportida (nii poes kui magavana tuppa näiteks). Teine variant on turvatool, mida saaks kasutada ka seljaga sõidusuunas. Minu poiss kolis tooli 10 kuusena ja ostsime Concord Ultimax 0-18 kg turvatooli, kuna see oli seljaga sõidusuunas kõige lamavamas asendis. Turvatooli miinuseks Sinu juhul ongi see, et seda ikka autost koos lapsega kaasa ei võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle peale pole mõelnud, et laps ilma kombeta turvahälli panna???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 02:45; 17.01 15:33; 17.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka selline hiiglane 4-kuuselt. Oli Chicco turvahäll ja mahtus kombekaga ära küll, kitsas oli, aga sai hakkama. Vankrikorvi saime kasutada 3 kuud 🙂 Kevadel ostsime Concord Trimaxi ja sõidab siiani sellega, oleks võinud juba varem osta, poleks pidanud sinna hälli teda suruma. Vaevalt see väga turvaline on kui jalad ja pea üle serva ripuvad. Ja noh, 10kg last koos hälliga annab ikka kuskile vedada käeotsas, enamasti seisis häll ikkagi autos. Mina igatahes ei jaksanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt Concord Ultimax on väga kiidetud turvatool 0-18 kg kaalukategoorias, soovitan vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui rihmad ilma talveriieteta sobivad, siis ma soovitaks soojakotti. Ma püüaks nii kaua kasutada turvahälli, kui laps istuma hakkab. Mugavam on ringi liikuda igatahes hälliga nagu üks Kägu eespool kirjutas. Kui otsustad turvatooli kasuks, siis kindlasti seljaga sõidusuunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selle peale pole mõelnud, et laps ilma kombeta turvahälli panna???
[/tsitaat]

Talvel, paljalt õue, hull oled või?:-) Sul käis, käib laps Body peal jaanuari kuus õues või?:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.01 23:53; 17.01 00:12; 17.01 00:14; 17.01 09:38; 17.01 09:41; 17.01 09:46; 17.01 09:49; 17.01 12:19; 17.01 17:05; 17.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina soovitaksin laiemat hälli vaadata. kasvõi kasutatuna. neid alates sünnist turvatoole ei oska kommenteerida. Aga kõige parem oleks, kui te selle 1,5 kuud vastu peaksite. sest siis lähevad riided õhemaks. Mu laps oli ka potsakas, aga kuidagi vedas välja ikkagi kevadeni. [/tsitaat]

Meil on suur lai häll ja laps sinna sisse mahub kenasti. Ma räägin, et rihmad ei mahu kinni. See klõpsakas mille kinnitad need otsad ulatuvad vaevu kokku. Kombe on juba õhemat sorti. Enam õhemat ka ei saa panna, laps jääb haigeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.01 23:53; 17.01 00:12; 17.01 00:14; 17.01 09:38; 17.01 09:41; 17.01 09:46; 17.01 09:49; 17.01 12:19; 17.01 17:05; 17.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil oli ka selline hiiglane 4-kuuselt. Oli Chicco turvahäll ja mahtus kombekaga ära küll, kitsas oli, aga sai hakkama. Vankrikorvi saime kasutada 3 kuud 🙂 Kevadel ostsime Concord Trimaxi ja sõidab siiani sellega, oleks võinud juba varem osta, poleks pidanud sinna hälli teda suruma. Vaevalt see väga turvaline on kui jalad ja pea üle serva ripuvad. Ja noh, 10kg last koos hälliga annab ikka kuskile vedada käeotsas, enamasti seisis häll ikkagi autos. Mina igatahes ei jaksanud.[/tsitaat]

See turvahäll on ise suurem ka raskem, ta käib teise süsteemiga autosse, raami külge nagu. Ehk keegi teab no ja muidugi siis see laps ka nii raske. Ega ma jah ei tassi teda sellega ammu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.01 23:53; 17.01 00:12; 17.01 00:14; 17.01 09:38; 17.01 09:41; 17.01 09:46; 17.01 09:49; 17.01 12:19; 17.01 17:05; 17.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Saabastega kiisu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui rihmad ilma talveriieteta sobivad, siis ma soovitaks soojakotti. Ma püüaks nii kaua kasutada turvahälli, kui laps istuma hakkab. Mugavam on ringi liikuda igatahes hälliga nagu üks Kägu eespool kirjutas. Kui otsustad turvatooli kasuks, siis kindlasti seljaga sõidusuunas.[/tsitaat]

tean seda turvalisuse asja vägagi hästi ( seljaga sõidusuunas )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.01 23:53; 17.01 00:12; 17.01 00:14; 17.01 09:38; 17.01 09:41; 17.01 09:46; 17.01 09:49; 17.01 12:19; 17.01 17:05; 17.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil jäi ka häll väikseks, kui poja oli 5-kuune, meil oli väiksemat sorti see ka, aga ka laps oli/on väga suur. Ostsime Concord Ultimaxi, sest nii väike peab ju ikka kindlasti olema selg sõidusuunas ja kuna siiani ei istu veel, siis ka võimalukult palju lamamisasendisse pandav. Ultimaxi saab kasutada kuni 13 kg selg sõidusuunas, siis peab ümber pöörama. Lamamisasend on tõesti väga väga lamav, laps seal täiesti pikali. Lihtne autosse paigaldada ka. Soovitan küll väga. Meil poja üle 11 kg ja 77cm praegu ja talvekombega on mõnusalt ruumi seal toolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:12; 17.01 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil jäi ka häll väikseks, kui poja oli 5-kuune, meil oli väiksemat sorti see ka, aga ka laps oli/on väga suur. Ostsime Concord Ultimaxi, sest nii väike peab ju ikka kindlasti olema selg sõidusuunas ja kuna siiani ei istu veel, siis ka võimalukult palju lamamisasendisse pandav. Ultimaxi saab kasutada kuni 13 kg selg sõidusuunas, siis peab ümber pöörama. Lamamisasend on tõesti väga väga lamav, laps seal täiesti pikali. Lihtne autosse paigaldada ka. Soovitan küll väga. Meil poja üle 11 kg ja 77cm praegu ja talvekombega on mõnusalt ruumi seal toolis.[/tsitaat]

Meil ilmselt ka hälli vahetus ees, aga laps ei istu veel.
Kas see Concord Ultimax võiks sobida ka lühema turvavööga autosse? Me müüsime oma auto maha ja sõidame hetkel ühe vanemat sorti autoga ja sellel turvavöö nii lühike, et hälligi vaevalt pusin kinni:) Või ei ole turvatoolile pikemat turvavööd vaja kui hällile?
Ja kui selg sõidusuunas, kas peab väga palju toolil ruumi olema, et laps ilusti mahuks seal olema? Oskad äkki öelda:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub ebaloogiline, et rihmad nii lühikesed on, oled sa nad ikka maksimaalselt välja tõmmanud hälli seest? Rihmasid saab ju reguleerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Talvel, paljalt õue, hull oled või?:-) Sul käis, käib laps Body peal jaanuari kuus õues või?:-)[/tsitaat]

Ilmselt ta mõtleski seda soojakotti, kuhu saab lapse sisse panna, siis rihmadega kinni ja alles siis lähen kotil lukk kinni. Meil ka see kasutusel, poiss hetkel 7 kuune (70 cm) ja veel mahub sinna kotti ära. Toariietele panen lisaks kampsuni ja villased sokid, pole kordagi tundnud et lapsel oleks seal külm, pigem palav…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt sama mure, mis teemaalgatajal. Laps ei taha kuidagi mahtuda MC turvahälli. Hakkasin juba otsima turvatooli, kuid vaatasin, et kui ostan praegu 0-18kg tooli, siis ka see vaja mõne aja pärast välja vahetada.
Praegu on plaan selline, et ostan lapsele kohe 9-36kg tooli (Cubex Pallas või MC Tobi). Üks pluss, miks ma pole veel turvahällist loobunud on see, et turvahälli saan Zapp ratastele panna ja nii on väga kerge liikuda (ostueskuses, perearsti juures ja mujal). Kui juba turvatool tuleb, siis on ainuke variant last süles tassida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei istu veel. Seepärast ma praegu veel turvahälli kasutangi. Kui hakkab istuma, siis lähme tooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Talvel, paljalt õue, hull oled või?:-) Sul käis, käib laps Body peal jaanuari kuus õues või?:-)[/tsitaat]

Toas kombe selga, auto vahepeal soojaks, autos kombe seljast. Meil on palju pikki sõite ja ma teen nii. Lapsel on mugavam pükste ja pluusiga, kui raske, rohmaka kombega. Või teine võimalus toas keerad fliisteki sisse ja kombe paned siis kui peale sõitu on pikem väljasviibimine. Meie oleme oma last ka turvahälli ja fliistekiga poodi viinud. Võimalusi on mitmeid. Kolmas võimalus: osta oma lapsele paksud püksid ja jope. Jope saad kohe autos seljast võtta ja pükstega mahub laps palju paremini hälli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tundub ebaloogiline, et rihmad nii lühikesed on, oled sa nad ikka maksimaalselt välja tõmmanud hälli seest? Rihmasid saab ju reguleerida.[/tsitaat]

Olen olen, ega me nii lollid ka ei ole:-)mehega vaatasime ja veel paar inimest on näinud, kui jutu käigus on teema olnud ja siis oleme kohe huviga jälle vaadanud ja arutanud sõpradega ka. Tule või näita, et perekool ka usuks:-) Ei ole sisu enam sees, on rihmad üle vaadatud ja kõik muu:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.01 23:53; 17.01 00:12; 17.01 00:14; 17.01 09:38; 17.01 09:41; 17.01 09:46; 17.01 09:49; 17.01 12:19; 17.01 17:05; 17.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägule, kes lühikese turvavöö ja Ultimaxi kohta küsis.

Sinna ikka päris pikka vööd vaja, meil eelmine auto oli Volvo, sellega oli ka igavene jama, et hällile ümber ei mahtunud, nüüd on Audi. Ma kardan, et on umbes sama pikka vööd vaja kui hällile või rohkemgi, sest vöö käib samamoodi tooli tagant läbi.

Selle ruumi kohapealt ei oskagi öelda. meil Audi A6-s piisavalt ruumi. Soovitan minna poodi, kus seda müüakse ja küsida autosse proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:12; 17.01 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mhmh, Ultimaxi poes vaadates tekkis mul ka see küsimus, et kas ikka igas autos mahub rihm ümber, müüja ei osanud midagi seepeale kosta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav on hoopis see, kui erinevad on lapsed. Sinu laps on 1a2k 10 kilo, minu laps oli 4kuusena 10 kilo, praegu juba 11-12 kilo vahel (täpsed andmed saan järgmine nädal).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Talvel, paljalt õue, hull oled või?:-) Sul käis, käib laps Body peal jaanuari kuus õues või?:-)[/tsitaat]
Õue?! Turvahäll on mõeldud ikka autos kasutamiseks ju…

Üldiselt on olemas igasugused soojakotid, kuhu saab lapse kergetes riietes sisse panna ja siis autos lahti teha. Lihtsam ja odavam variant on lapsele lihtsalt tekk peale panna selleks hetkeks kui teda parajasti autosse tõstad. Paksu talvekombega on beebil autos ilmselgelt liiga palav. Kas sul muid riideid peale kombe ja body pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 02:45; 17.01 15:33; 17.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Talvel, paljalt õue, hull oled või?:-) Sul käis, käib laps Body peal jaanuari kuus õues või?:-)[/tsitaat]
Õue?! Turvahäll on mõeldud ikka autos kasutamiseks ju…

Üldiselt on olemas igasugused soojakotid, kuhu saab lapse kergetes riietes sisse panna ja siis autos lahti teha. Lihtsam ja odavam variant on lapsele lihtsalt tekk peale panna selleks hetkeks kui teda parajasti autosse tõstad. Paksu talvekombega on beebil autos ilmselgelt liiga palav. Kas sul muid riideid peale kombe ja body pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 02:45; 17.01 15:33; 17.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, nii paks laps:O See on normaalne aastase lapse kaal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 16:22; 17.01 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]maria_fe kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on täpselt sama mure, mis teemaalgatajal. Laps ei taha kuidagi mahtuda MC turvahälli. Hakkasin juba otsima turvatooli, kuid vaatasin, et kui ostan praegu 0-18kg tooli, siis ka see vaja mõne aja pärast välja vahetada.
Praegu on plaan selline, et ostan lapsele kohe 9-36kg tooli (Cubex Pallas või MC Tobi). Üks pluss, miks ma pole veel turvahällist loobunud on see, et turvahälli saan Zapp ratastele panna ja nii on väga kerge liikuda (ostueskuses, perearsti juures ja mujal). Kui juba turvatool tuleb, siis on ainuke variant last süles tassida.[/tsitaat]
Miks 0-18 tooli ruttu välja peab vahetama? ALguses on laps seljaga sõidusuunas, hiljem teistpidi. 18kg kaalub laps kuskil 4 aastaselt või veel hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 16:22; 17.01 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina soovitaksin laiemat hälli vaadata. kasvõi kasutatuna. neid alates sünnist turvatoole ei oska kommenteerida. Aga kõige parem oleks, kui te selle 1,5 kuud vastu peaksite. sest siis lähevad riided õhemaks. Mu laps oli ka potsakas, aga kuidagi vedas välja ikkagi kevadeni. [/tsitaat]
Mina ei soovita osta kasutatud hälli või turvatooli. Sa iial ei või teada, kas ja mis see läbi elanud on!
Ja mina ka ei kujuta ette,miks te lapsi kombedega autos praete? Meie külmade ilmadega ajame auto treppi korraks, paneme sooja. Lapsele pv body, sukakad selga, peale villane ühuke kombe ja turvatooli. Peale paneme korralikult sooja teki. Autos tekk maha ja kogulugu. Kui poodi lähme, siis keerame jälle teki sisse ja poes siis kas ratastel turvahälliga liikleme või ostukorvi lasteistesse.
Mulle tundub, et teemaalgataja mõtles selle oma lapse kaalu ja pikkuse käigiupealt välja, et mitte nii rumal enam paista,kui hurjutada sai:)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Beebi ja mitmikud 4 kuune laps ei mahu enam turvahälli:-( Turvatoolidest ei tea ma veel midagi. Palun abi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.