Esileht Ilu ja tervis 40+ ja puusavalu

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: 40+ ja puusavalu

Postitas:

Olen veidi üle 40 ja ühel pool on puusaliiges liikumisel aegajalt valus, juba mõned aastad. Kontoritöö ja istun palju. Kui rohkem kõnnin on puusaliiges päris valus. Kas läbi ebamugava valu tohib end sundida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arsti juurde ei taha minna?

Kui venitad sellega, siis veel mõned aastad ja ees ootab puusaliigese vahetus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on magamisasend? Võid panna padja põlvede vahele magades ja vaata, kas on mugavam:
https://www.drneelaminmd.com/blog/causes-of-hip-pain-at-night-and-ways-to-find-relief

Üldiselt jah liigesevaludega võiks arstil ära käia, vast perearst ei saada kohe uksest välja 40-aastast diagnoosidga “vanadus!” 🙂 liigesekulumine, liigesepõletik jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liikuda ja võimelda on vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liikuda ja võimelda on vaja.

Täpselt nii, Ja kuna siin on anonüümne, siis julgen küsida, mis su KMI on, sest kui oled ülekaaluline, ei aita ka vahetatud liigesed. Needki kuluvad läbi.

Oletan, et kui natuke tervisesporti teed, näiteks käid, siis asi laheneb ja tee neti järgi joogat lisaks. Väga kasulik. Joosta ei tohi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus valu asuv käies, kas valu suureneb käimisel või on samasugune. Kas puusastt sisse ja välja pööramisel on kuskil valu.

Kas istudes, magades valu on?

 

Arst

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 23:01; 27.11 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta üks kuur Arthryli või Litozini. Vaata, kas läheb paremaks. Pane arstile ka aeg (reumatoloog).

Mul algas samamoodi ja kuula mind, Sa ei taha samas olukorras olla. Minul lõpuks ei aidanud enam muu kui op. Ma olin alla 40-ne. Kuni viimase hetkeni lootsin, et äkki ikka mingi ravim aitab. See valu käis lainetena, alguses olid paremad perioodid vahel ja siis need vahed jäid vähemaks, kuni oli pidev valu.  Üksi arst opile ei sunni. Ise peab selle otsuse tegema. Ja kui siis psühholoogiliselt jõudsin eneses sinnani, et jah, ma lähen. Sa ei taha teada, kui pikk oli opi ootejärjekord! Terve aasta! Ja võib veel pikem olla! Vot sel ajal oli iga samm piin. Ma ei saanud üle Raekoja platsi ilma vahepeal puhkamata. Mõtlesin, et oleksin pidanud kuulama neid, kes ütlesid, et pane ennast rutem järjekorda.

Vabandust, kui ära hirmutasin. Mulle arst ütles, et see on väga individuaalne. Mõni elab aastaid suht sama staadiumiga ja pole oppi vaja. Põletikuvastased retseptiravimid, liigesesüstid jms ravi aitab.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liikuda ja võimelda on vaja.

Täpselt nii, Ja kuna siin on anonüümne, siis julgen küsida, mis su KMI on, sest kui oled ülekaaluline, ei aita ka vahetatud liigesed. Needki kuluvad läbi.

Oletan, et kui natuke tervisesporti teed, näiteks käid, siis asi laheneb ja tee neti järgi joogat lisaks. Väga kasulik. Joosta ei tohi.

Ülekaal ei pruugi põhjustada liigeteste kulumist,  minul avastati sama vanalt põlveliigese kulumine, olen normkaalus, onul vahetati puusaliiges – onu on veel kõhnapoolsem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puusavalu (ilmselt ka üldse jalgade valu) põhjuseks ei peagi olema väga suur ülekaal, piisab üsna vähesest.

Mina olen 170 cm pikk, 48-aastane ja viimasel paaril aastal tõusis mu kehakaal 74 kg juurde. Tihti mu puus valutas, mitte küll nii, et oleks pidanud valuvaigisteid tarvitama, aga võimlemise ajal, pika jalutamise järel ja hommikuti voodist tõusmisel andis ikkagi tunda. Pidasin seda vanusega kaasas käivaks probleemiks.

Kuna KMI järgi on tegu ikkagi ülekaaluga, siis otsustasin ennast käsile võtta ja langetasin kaalu 70 kg peale. Ja puusavalu kadus täitsa ära! Silmaga selle 4 kilo kadumist peaaegu polegi märgata, aga jalgadel on kohe märgatavalt väiksem koormus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma neid küsimusi küsisin, oligi selleks, et enamus inimesi, kes arvavad, et neil valutab puusaliiges, tegelikult valutab midagi muud. Isegi valutab koht sageli pole isegi puusaliigese läheduses.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 23:01; 27.11 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus valu asuv käies, kas valu suureneb käimisel või on samasugune. Kas puudust sisse ja välja töötamisel on kuskil valu.

Kas istudes, magades valu on?

Arst

Kui sa vastuvõtul patsientidele samu küsimusi esitad, siis ma ei imesta sugugi, et arste sageli suhtlemispuudulikkuses süüdistatakse. Mina näiteks ei saanud üldse aru, mida sa teada tahtsid ja mida tähendab “puudust”?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööasend on vaja üle vaadata, kas jalgade nurk on õige.

Soovitan Pilatest, minul aitas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endokardiidi järgselt ma lausa kuulen, kuidas puusad krigisevad püsti tõustes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Puusavalu (ilmselt ka üldse jalgade valu) põhjuseks ei peagi olema väga suur ülekaal, piisab üsna vähesest.

Mina olen 170 cm pikk, 48-aastane ja viimasel paaril aastal tõusis mu kehakaal 74 kg juurde. Tihti mu puus valutas, mitte küll nii, et oleks pidanud valuvaigisteid tarvitama, aga võimlemise ajal, pika jalutamise järel ja hommikuti voodist tõusmisel andis ikkagi tunda. Pidasin seda vanusega kaasas käivaks probleemiks.

Kuna KMI järgi on tegu ikkagi ülekaaluga, siis otsustasin ennast käsile võtta ja langetasin kaalu 70 kg peale. Ja puusavalu kadus täitsa ära! Silmaga selle 4 kilo kadumist peaaegu polegi märgata, aga jalgadel on kohe märgatavalt väiksem koormus.

Mul oli ülekaal 10 kg ja kõik liigesed hakkasid äkki valutama. Vanus 45. Samuti käisin arsti juures, kes lõpuks soovitas alla võtta. Võtsingi ennast normaalkaalu ja liigesevalud kadusid.</p>

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigesevalusid on jah erinevaid. Kas vaike närimine pidevalt, ka rahuolekus, või valu, mis tekib konkreetselt liigutamisel? Mul tekkis ka umbes 40-selt selline näriv valu, ebaselge asukohaga, aga kirjeldasin seda ka kui puusavalu. Tegelikult arvan, et oli hoopis lihasvalu. Nüüd olen 50 ja diagnoositud on hoopis põlve kulumine ning selle valu mõjud on kogu reie lihaskonnale ja puusapiirkonnale.

Kaal on oluline jah. Minu perearst ütles, et ortopeedile on mõtet minna siis, kui oled natukenegi kaalust alla võtnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füsioteraapia või joogateraapia aitavad liigese vahetust edasi lükata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis 40+ ja puusavalu