Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 40+ ja rasestumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: 40+ ja rasestumine

Postitas:

Tere,

Uurin, kui paljud teist on saanud lapsevanemaks 40+ vanuses ning kui kaua teil võttis aega, et saada positiivne rasedustest.
Ise sain paar päeva tagasi 42, unistame abikaasaga oma kolmandast ühisest lapsest. Oleme siis 5 kuud proovinud. Eelmisel kuul võtsin kasutusele ka ovulatsioonitestid, et olla kindel, kas ovulatsioon ikka veel toimib.
Tarvitame mehega juba 2 kuud vähemalt rasedust planeeivale mehele ja naisele mõeldud toidulisandeid, ise olen veel 5 kuud võtnud lisaks foolhapet. 3 kuud olen ka 2 pakikest Inofolicut päevas tarvitanud.
Sellel kuul sain siis positiivse ovulatsionitesti, eelmine kuu testisin 5 päeva, 2x päevas aga positiivseks test ei muutunudki. Sellel kuul siis testisin samuti 2x päevas ning sain oma positiivse testid kätte.
Tean, et minu vanuses ei olegi enam rasestumine nii lihtne, aga loodan siirlat, et peatselt saan positiivsed tiibud ka rasedustestil kätte.
Kohtun augusti keskel ka viljatusravi arstiga, ehk saame ovulatsiooni stimuleerimisega abi. Pesamuna soov on lihtsalt nii suur 🙂

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.07 14:34; 31.07 10:50; 31.07 17:16; 14.08 13:27; 10.09 09:18; 06.12 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks end üsna kohe lugeda samasse gruppi püüdjate liinis. Vanust nüüdseks 39. 2.last püüdnud juba üle 2 aasta. Selle sisse on jäänud 3 katkemist. 1. Katkemine oli peetumine minu neeruvaagnapõletiku tõttu ja siis tabletiabort, mille tõttu vist tsükkel sassis siiani. Teinepool tsüklist jäi kohe väga lühikeseks( 24/25p), ja ov cd 17-20 :/. Isegi kui rasestusin 2.kord, vedasin välja 6+ nädalani kogu aeg rohkem-vähem lekkides, kuni täitsa ära kukkudes. HCg tõusis korralikult, nii nagu peab… Ehk päevad tulevad alati kiirelt peale ja kukub ikka lõpuks ära.
Lõpuks vahetasin arsti ja sain ravi peale. Nüüdseks 1.tsükkel koos raviga ja püüan olla positiivne. Ehk õnnestub pikendada 2.poolt tsüklist ja peagi pisike meie juures

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja: tupsik81, mis ravi sulle määrati? mina lähen augusti keskel viljatusravi arsti vastuvõtule, ehk saan ka stimuleerimisega oma triibud kätte.
Vahetasin ka aasta alguses arsti, sest vana, 14 aastat minu arst olnud arst ei teinud mulle isegi lapsesoovist rääkides mitte ühtegi protseduuri. Läksin novembris arsti juurde, paludes teha ära võimalikud proovid ja testid, et hakkan planeerima oma kolmandat beebit. Arst küsis, et mis teste ja proove ma soovin, kas suguhaiguste oma? Isegi PAP testi ei võtnud, kuna aasta tagasi oli see tehtud. Palusin ka igaks juhuks rindu kontrollida, mille peale ta teatas, et võiksin seda ikka ise pesemas käies teha.
Spiraali eemaldamise ajal see purunes, arst siis teatas, et sorry, ta arvas, et tegemist on hormoonspiraaliga, mitte tavalisega. Siis mulle tõesti aitas.
Vahetasin arsti. Uus arst tegi vajalikud hormoonide testid, et välja selgitada, kas esmapilgul on kõik korras. Õnneks olid tulemused väga head. Arst soovis head proovimist. Olmegi siis 5 kuud proovinud. Kuna minu vanus on juba 42, siis aasta või kaks ei ole võimalik proovida. Viljatusravi arst arvas samuti, et ehk on vaja lihtsalt ovulatsiooni stimuleerida… lihtsalt alustame pihta 🙂 Igatahes olen ootusärevil ja loodan siiralt, et meie pesamunaplaan õnnestub!

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.07 14:34; 31.07 10:50; 31.07 17:16; 14.08 13:27; 10.09 09:18; 06.12 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin 46-aastaselt rasedaks pärast 5-kuulist proovimist. See peetus, aga 4 kuud hiljem rasestusin uuesti. Rasedusvastaseid pille ega spiraali pole kunagi kasutanud.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja: tupsik81, mis ravi sulle määrati? mina lähen augusti keskel viljatusravi arsti vastuvõtule, ehk saan ka stimuleerimisega oma triibud kätte.

Vahetasin ka aasta alguses arsti, sest vana, 14 aastat minu arst olnud arst ei teinud mulle isegi lapsesoovist rääkides mitte ühtegi protseduuri. Läksin novembris arsti juurde, paludes teha ära võimalikud proovid ja testid, et hakkan planeerima oma kolmandat beebit. Arst küsis, et mis teste ja proove ma soovin, kas suguhaiguste oma? Isegi PAP testi ei võtnud, kuna aasta tagasi oli see tehtud. Palusin ka igaks juhuks rindu kontrollida, mille peale ta teatas, et võiksin seda ikka ise pesemas käies teha.

Spiraali eemaldamise ajal see purunes, arst siis teatas, et sorry, ta arvas, et tegemist on hormoonspiraaliga, mitte tavalisega. Siis mulle tõesti aitas.

Vahetasin arsti. Uus arst tegi vajalikud hormoonide testid, et välja selgitada, kas esmapilgul on kõik korras. Õnneks olid tulemused väga head. Arst soovis head proovimist. Olmegi siis 5 kuud proovinud. Kuna minu vanus on juba 42, siis aasta või kaks ei ole võimalik proovida. Viljatusravi arst arvas samuti, et ehk on vaja lihtsalt ovulatsiooni stimuleerida… lihtsalt alustame pihta ???? Igatahes olen ootusärevil ja loodan siiralt, et meie pesamunaplaan õnnestub!

See jutt on kyll nagu sōõm värsket õhku! Ei ole mingit ähkimist ja mähkimist, ootamist ja vaatamist ja “usaldan arsti” suhtumist, kuigi see ajab täielikku kelbast, vaid haaratakse saatus oma kätesse ja otsitakse aktiivselt lahendusi.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14 aastat minu arst olnud arst ei teinud mulle isegi lapsesoovist rääkides mitte ühtegi protseduuri. Läksin novembris arsti juurde, paludes teha ära võimalikud proovid ja testid, et hakkan planeerima oma kolmandat beebit. Arst küsis, et mis teste ja proove ma soovin, kas suguhaiguste oma? Isegi PAP testi ei võtnud, kuna aasta tagasi oli see tehtud.

Ei tea, kas analüüside tegemine on liiga kulukas ja tülikas, aga osa naistearste on tõesti suhtumisega, et milleks analüüse teha, kui soovite last, hakake pihta. Uuesti võib arsti poole pöörduda, kui pooleteist, paari aasta jooksul pole õnnestunud. Heal juhul tehakse PAP-test ja kõik. Isegi vanus ei huvita. Saaks aru, kui 20ndates naine saadetakse tagasi ja kästakse kokku poolteist aastat proovida, aga 35+ puhul võiks esmased analüüsida ära teha ja hormoone kontrollida. Eriti, kui arvestada, et vanus mängib rolli ja igal viiendal paaril olevat rasestumisega probleeme.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 12:27; 19.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsükli 2.poole toetuseks sain Utrogestan kapslid. No ei ole ju normaalne, et ov 17-20cd ja päevad nagu kellavärk cd24/25 kohal.
See kuu oli taas ov cd20, hetkel käsil cd24 – eks näis, kas aitavad päevi edasi lükata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen :

Mul on nüüd 2 kuud ovulatsiooni testidega testitud. Olen googeldnud, googeldanud ja googeldanud.
Pean nentima fakti, et kogu info oleks võinud mulle naistearst edastada ja mu aega ja lohutamatult nutetud pisaraid säästa. Vähemalt sain vajalikud hormoontasakaalu testid tehtud ning vastused teada. See on ka suur samm edasi.
Nüüd, kui sain googeldamisest ja uurimistest-puurimistest infot anovulatoorsete ovulatsioonide ja õige ovulatsiooni kohta on asi selgem ja ei ole ju mõtet loota, kui munarakk ei valmigi.
Hästi kurb tõesti, et kogu info pean ise kild-haaval kokku korjama. Vähemalt nüüd tean, mida peaksin tegema.
Viljatusarsti juurde saan augusti keskel. Loodetavasti saab tõesti ovulatsiooni stimuleerimisega loodetud triibud kätte. Minu vanuses lihtsalt on anovulatoorseid ovulatsioone kordades rohkem, selleks ka vähenenud võimalus viljastumiseks.
Igatahes olen lootusärevuses, hing veidi rahulikum ning mõistus ei mõtle enam nii meeletult üle. Sellel kuul ka positiivne ovulatsioonitest,…. ehhh 🙂 … uskumatu, aga isegi positiivne ovulatsioonitest võib õnnetunnet tekitada! Me vist soovime seda beebit ikka väga 🙂 🙂 🙂

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.07 14:34; 31.07 10:50; 31.07 17:16; 14.08 13:27; 10.09 09:18; 06.12 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

39’selt läks 4 kuud rasedaks jäämiseni, laps sündis 1 nädal enne 40ndat juubelit.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 21:21; 18.08 20:46; 09.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain 4. korda emaks 42-aastaselt (3 teismelist last ees), rasestusin loomulikul teel 41 a 5 kuu vanuselt proovimise 5. kuul. Enne kasutasin 12 a järjest Mirena hormoonspiraali.
Jõin kortslehe teed tsükli 1. pooles, sõin ananassi tsükli 2. pooles, võtsin 2 pk päevas Inofolicut, tarbisin vitamiine ja foolhapet, kasutasin ov-teste, olime üle päeva vahekorras viljakal ajal, tegin mõõdukalt sporti. Läks vist hästi 🙂

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neljakümnendates loomulikul teel rasedaks jäämine ja terve lapse sünnitamine on täiesti realistlik. Ise tean oma lähiringkonnast mitut 43-aastaselt loomulikul teel rasedaks jäänud ja terve lapse sünnitanud naist. Riskide maandamiseks oleks küll soovitav mõlemal, s.o nii naisel kui ka mehel enne lapse planeerimist käia vastavalt siis naiste ja meeste arsti juures kontrollis. Kui mees on 45-aastane või vanem võiks ta teha ka PSA testi (veretest) eesnäärme tervise kontrolliks ja sperma fragmentatsiooni uuringu, et selgitada välja kas sperma on terve embrüo loomiseks sobiv. Nimelt vanusega meeste sperma kvaliteet langeb, mis põhjustab raseduste mittetekkimist ning raseduste katkemisi ja peetumisi.Ja muidugi tuleb mõlemal hoolitseda oma üldise tervise eest, s.o süüa tervislikult, liikuda piisavalt ning hoolitseda ka oma vaimse ja psüühilise heaolu eest.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 09:07; 09.08 20:17; 20.08 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vôttis aega 8 aastat (hetkel 40). On kindlasti väga viljakaid naisi, aga reaalsuses 40ndates ikka juba keeruline kiiresti rasestuda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tarvitame mehega juba 2 kuud vähemalt rasedust planeeivale mehele ja naisele mõeldud toidulisandeid, ise olen veel 5 kuud võtnud lisaks foolhapet. 3 kuud olen ka 2 pakikest Inofolicut päevas tarvitanud.

Nendes toidulisandites on juba tavaliselt vajalik foolhappe kogus sees, foolhappe tablett veel lisaks on juba päevane ülempiir, sinna veel 2 inofolicut lisaks on juba selge ületarbimine. Kas oled arsti juures analüüsid teinud ja foolhappepuudus on tõesti nii suur?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse sain 23-a kohe 1. katsel.

Teist last hakkasime püüdma 29 ja õnnestus 1,5 aastaga.

Kolmandat püüdsime 2 aastat ja see peetus 11-nädalal. Siis uuesti kolmandat last püüdsime nii, et nüüd alates ei hoia enam ära ( töö tõttu) ja õnnestus kohe.

Neljandat soovisin alates 37, aga õnnestus jääda 40 ja sünnitades juba olin 41.
Viiendat püüame alates 42, jäin 4. Kuul, aga see peetus. Nüüd oleme püüdnud juba 1 aasta jagu, aga pole enam ônnestunud. Olen juba 43. Plaanine proovida/ mitte ära hoida kuni 44 vanuseni, et lapse sündides poleks vanem kui 45. Kuna neil 4 last olemas, siis võtame suht chillilt ja ei põe väga. Mul muidugi beebisoov ikka nii suur ja sooviks väga…

Miinustajatele juba etteruttavalt, et jäta heafa oma miinused endale!
43-aastane ei ole vana, kui on tervislikud eluviisid, ideaalkaal, parim suhe ja suurepärane toetav kodu, tugisüsteemid jne.
Olen siin perekoolis kohanud uskumatuid kägusid, kes miinustavad kõiki 40+ triibupüüdjaid. Ja eriti veel paljulapselisi. Paljulapseline ei võrdu alati sotsiaal-või lastetoetustest elav perekond ????

+22
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

43-aastane ei ole vana, kui on tervislikud eluviisid, ideaalkaal, parim suhe ja suurepärane toetav kodu, tugisüsteemid jne

No ju ikka on vana, kui enam rasedaks ei jää.

+8
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinustajatele juba etteruttavalt, et jäta heafa oma miinused endale!
43-aastane ei ole vana, kui on tervislikud eluviisid, ideaalkaal, parim suhe ja suurepärane toetav kodu, tugisüsteemid jne.
Olen siin perekoolis kohanud uskumatuid kägusid, kes miinustavad kõiki 40+ triibupüüdjaid. Ja eriti veel paljulapselisi. Paljulapseline ei võrdu alati sotsiaal-või lastetoetustest elav perekond ????

Tahan, miinustan. Ei taha, ei miinusta.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 18:32; 20.08 20:54; 15.11 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestevahelised erinevused ongi väga suured, mõnel võib võtta neljakümnendates rasedaks jäämine aega mõne kuu, teisel ei taha see aga kuidagi õnnestuda. Sama erinevad nagu oleme oma välimuselt, on erinev ka meie keha ja selle toimimine. Näib ebaõiglane, aga nii see on.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 09:07; 09.08 20:17; 20.08 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen :

Ahoi kõigile. Kahjuks ei õnnestunud ka sellel kuul omale kahte ja õnnistatud triipu saada. Vahepeal käisin aga viljatusega tegeleva arsti vastuvõtul.
Kogu minu senine tegevus võeti siis kenasti luubi alla ja :
* olen tervislike eluviisidega
* kaal ja pikkus tasakaalus
* ovulatsioon toimib ja tsükkel käib kui kellavärk
* mul on olemas 2 last ja 3 rasedust sama mehega (üks rasedus peetus)
* minu hormonaaltasakaal on korras, vajalikud vitamiinid kehas kenasti olemas
… ainus, mis mängib rolli, on minu vanus, aga see ei ole takistuseks

Abikaasa läheb lähipäevil igaks juhuks spermatesti tegema, et olla veendunud, et ka tema poolt on kõik korras.

Soovitus : proovige veel vähemalt 6 kuud, kui siis ei ole õnnestunud, siis vaatame edasi!

Ma ei tea, aga süda on kuidagi rahul. Sain pingetest lahti, loodetavasti on abikaasal ka kõik kenasti korras.

Joon aga kortslehe teed ja sööme oma rasedust planeerivale mehele ja naisele mõeldud toidulisandeid edasi. Loodetavasti see pisike beebi ikka otsustab meie juurde tulla 🙂

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.07 14:34; 31.07 10:50; 31.07 17:16; 14.08 13:27; 10.09 09:18; 06.12 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tarvitame mehega juba 2 kuud vähemalt rasedust planeeivale mehele ja naisele mõeldud toidulisandeid, ise olen veel 5 kuud võtnud lisaks foolhapet. 3 kuud olen ka 2 pakikest Inofolicut päevas tarvitanud.

Nendes toidulisandites on juba tavaliselt vajalik foolhappe kogus sees, foolhappe tablett veel lisaks on juba päevane ülempiir, sinna veel 2 inofolicut lisaks on juba selge ületarbimine. Kas oled arsti juures analüüsid teinud ja foolhappepuudus on tõesti nii suur?

Täiesti õige, rasedavitamiinidele lisaks veel süüa foolhappetablette PLUSS 2xInofolic on selge ületarbimine ja mingit kasu sulle sellest ei tule, kui et saad omale neoonkollase tulnukapissi b-vitamiini ületarbimisest 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie armsas kollektiivis on pikalt olnud beebibuum ja kõige kiiremini jäin rasedaks 31-aastane – 2 kuuga, siis mina -4 kuud (39), kõige kauem 28 aastasel – 3 aastat. Reegel on see, et reegleid ei ole.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 21:21; 18.08 20:46; 09.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie armsas kollektiivis on pikalt olnud beebibuum ja kõige kiiremini jäin rasedaks 31-aastane – 2 kuuga, siis mina -4 kuud (39), kõige kauem 28 aastasel – 3 aastat. Reegel on see, et reegleid ei ole.

Kindlasti on tore mõelda, et reegleid ei ole ja vanus on ainult number, aga ei teeks paha ennast ka spetsialistide arvamustega kurssi viia. Need kindlasti on tõesemad kui anonüümsete Perekooli kägude jutt.
https://tervis.ohtuleht.ee/945240/naistearst-andrei-soritsa-viljatusest-see-voib-olla-sokk-igas-vanuses-

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on tore mõelda, et reegleid ei ole ja vanus on ainult number, aga ei teeks paha ennast ka spetsialistide arvamustega kurssi viia. Need kindlasti on tõesemad kui anonüümsete Perekooli kägude jutt.
https://tervis.ohtuleht.ee/945240/naistearst-andrei-soritsa-viljatusest-see-voib-olla-sokk-igas-vanuses-

Seda enam on keeruline mõista, miks saadetakse naistearsti juurde kontrolli läinud või juba rasestuda proovinud 35+ naisi kergekäeliselt minema, nagu siit lugeda võib ja kästakse kokku proovida poolteist või kaks aastat. Esmaste analüüsida tegemine ja hormoonide kontrollimine ei tohiks olla kulukas ja tülikas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 12:27; 19.08 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi muu hulgas unustada seda, et sama oluline roll nagu naisel on lapse saamisel meespoolel. Ka meeste viljakus vanusega langeb, sest tõuseb viljakust kahjustavate haiguste risk (kõrge vererõhk, diabeet, eesnäärme haigused jne). Ega muidu meestearstid soovita kõigil 40+ vanuses meestel käia regulaarselt eesnäärme analüüsi (PSA) andmas. Eesnäärmehaigused on need, mis põhjustavad sperma DNA fragmentatsiooni, mille tagajärjena rasedusi ei teki või need katkevad või peetuvad. Seega tuleb kindlasti teha analüüsid ka 40+ mehel.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 09:07; 09.08 20:17; 20.08 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie armsas kollektiivis on pikalt olnud beebibuum ja kõige kiiremini jäin rasedaks 31-aastane – 2 kuuga, siis mina -4 kuud (39), kõige kauem 28 aastasel – 3 aastat. Reegel on see, et reegleid ei ole.

3 inimese pealt otsustad, et reegleid pole?

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 18:32; 20.08 20:54; 15.11 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen :

Ahoi kõigile. Kahjuks ei õnnestunud ka sellel kuul omale kahte ja õnnistatud triipu saada. Vahepeal käisin aga viljatusega tegeleva arsti vastuvõtul.

Kogu minu senine tegevus võeti siis kenasti luubi alla ja :

* olen tervislike eluviisidega

* kaal ja pikkus tasakaalus

* ovulatsioon toimib ja tsükkel käib kui kellavärk

* mul on olemas 2 last ja 3 rasedust sama mehega (üks rasedus peetus)

* minu hormonaaltasakaal on korras, vajalikud vitamiinid kehas kenasti olemas

… ainus, mis mängib rolli, on minu vanus, aga see ei ole takistuseks

Abikaasa läheb lähipäevil igaks juhuks spermatesti tegema, et olla veendunud, et ka tema poolt on kõik korras.

Soovitus : proovige veel vähemalt 6 kuud, kui siis ei ole õnnestunud, siis vaatame edasi!

Ma ei tea, aga süda on kuidagi rahul. Sain pingetest lahti, loodetavasti on abikaasal ka kõik kenasti korras.

Joon aga kortslehe teed ja sööme oma rasedust planeerivale mehele ja naisele mõeldud toidulisandeid edasi. Loodetavasti see pisike beebi ikka otsustab meie juurde tulla ????

Kuidas teil on vahepeal läinud? Kas viljatusarst soovitab proovida 6 kuud või tava günekoloog? Mis oleksid edasised sammud? Ma veidi vanem ja pole õnnestunud viimase kolme kuu jooksul. Ilmselgelt on vanus takistuseks, munarakkude halb kvaliteet ja vilets sperma. Viljatusarst soovitas doonor munarakku ei midagi muud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 20:26; 10.09 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain neljanda lapse 42aastaselt. Esimese rasedustestini kulus vist paar kuud, see peetus praktiliselt kohe; teise positiivse rasedustesti sain u neli kuud hiljem. Ovulatsiooniteste ei teinud, mingeid ravimeid ega vitamiine ei võtnud, aga mu tsükkel oli just pikkust muutnud ja õige päeva õigesti arvutamine vajas kohanemist.

Aga teist korda enam sellises vanuses rase olla ei tahaks – arstid üritasid mind kamba peale hulluks hirmutada oma testide ja protseduuridega.

/ülehomme läheb lasteaeda/

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie armsas kollektiivis on pikalt olnud beebibuum ja kõige kiiremini jäin rasedaks 31-aastane – 2 kuuga, siis mina -4 kuud (39), kõige kauem 28 aastasel – 3 aastat. Reegel on see, et reegleid ei ole.

3 inimese pealt otsustad, et reegleid pole?

Buumist oli haaratud ikka rohkem naisi, üle 10ne. Tõin vaid 3 näidet – esimese ja teise kohta ning viimanase. Kolmel suht noorel naisel oli ka juba rohkem arstide vahet käimist ja mõlemad olid siis alla 30ne, aga kõigil läks hästi – on saanud oma lapsed lõpuks kätte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 21:21; 18.08 20:46; 09.09 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen:

Käisime abikaasaga viljatusravi arsti visiidil augusti keskpaigas. Arst vaatas siis süvenenult minu “ajaloo” peale ning selgitas mulle, et tundub, et takistuseks normaalselt vlijastumiseks ei ole, kui ainult vanus võib mängida väikest rolli. Minu vanuses lihtsalt ei ole see nii kerge enam. Soovitas siis veel 6 kuud loomulikul teel proovida, jätkata rasedust soodustavat eluviisi (mõõdukas sport, viljakust soodustavad mineraalid ja vitamiinid), ja kui siis 6 kuu pärast ei ole loomulik viljastumine õnnestunud, siis kutsus tagasi, et arutada edasi edasiseid tegevusi.

Abikaasa sai ka androloogile aja, teememe igaks juhuks ka spermatesti ära, et olla kidlad, kas kõik on tema poolt ka korras.

Ma ei tea, aga peale viljakusravi arsti juures käimist kadus nagu pinge ära. Sain südamerahu tagasi.

….. ja pühapäeval hakkama pidanud päevad ei ole hakanud… 4 päeva on üle läinud. Kui nii edasi, siis proovin nädala lõpus teha rasedustesti. Enne ei tee, sest olen 6 kuud pidanud pettuma. Siiani on päevad käinud, kui kellavärk. Tunne? Tunne on, …. teadmine, et kõik on korras ja ta on olemas 🙂 🙂 🙂

Jaksu kõigile!

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.07 14:34; 31.07 10:50; 31.07 17:16; 14.08 13:27; 10.09 09:18; 06.12 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen:

Käisime abikaasaga viljatusravi arsti visiidil augusti keskpaigas. Arst vaatas siis süvenenult minu “ajaloo” peale ning selgitas mulle, et tundub, et takistuseks normaalselt vlijastumiseks ei ole, kui ainult vanus võib mängida väikest rolli. Minu vanuses lihtsalt ei ole see nii kerge enam. Soovitas siis veel 6 kuud loomulikul teel proovida, jätkata rasedust soodustavat eluviisi (mõõdukas sport, viljakust soodustavad mineraalid ja vitamiinid), ja kui siis 6 kuu pärast ei ole loomulik viljastumine õnnestunud, siis kutsus tagasi, et arutada edasi edasiseid tegevusi.

Abikaasa sai ka androloogile aja, teememe igaks juhuks ka spermatesti ära, et olla kidlad, kas kõik on tema poolt ka korras.

Ma ei tea, aga peale viljakusravi arsti juures käimist kadus nagu pinge ära. Sain südamerahu tagasi.

….. ja pühapäeval hakkama pidanud päevad ei ole hakanud… 4 päeva on üle läinud. Kui nii edasi, siis proovin nädala lõpus teha rasedustesti. Enne ei tee, sest olen 6 kuud pidanud pettuma. Siiani on päevad käinud, kui kellavärk. Tunne? Tunne on, …. teadmine, et kõik on korras ja ta on olemas ???? ???? ????

Jaksu kõigile!

Nii tore lugeda sellist positiivset postitust! Kus on selline tore viljatusravi arst? Läheksin ka 🙂 Mina olen väga kurb viimasest visiidist arstile. Siiani pole end kogunud, et edasisi samme ette võtta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 20:26; 10.09 18:00;
To report this post you need to login first.

Minu lugu lõppes õnnelikult ja olen 41-selt nüüd 4- kuuse põnni ema. Lihtsat ei olnud midagi ja hirm oli kuni lõpuni.

Nurr

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 40+ ja rasestumine