Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 40+ ja rasestumine

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: 40+ ja rasestumine

Postitas:

Teemaalgataja olen:

Käisime abikaasaga viljatusravi arsti visiidil augusti keskpaigas. Arst vaatas siis süvenenult minu “ajaloo” peale ning selgitas mulle, et tundub, et takistuseks normaalselt vlijastumiseks ei ole, kui ainult vanus võib mängida väikest rolli. Minu vanuses lihtsalt ei ole see nii kerge enam. Soovitas siis veel 6 kuud loomulikul teel proovida, jätkata rasedust soodustavat eluviisi (mõõdukas sport, viljakust soodustavad mineraalid ja vitamiinid), ja kui siis 6 kuu pärast ei ole loomulik viljastumine õnnestunud, siis kutsus tagasi, et arutada edasi edasiseid tegevusi.

Abikaasa sai ka androloogile aja, teememe igaks juhuks ka spermatesti ära, et olla kidlad, kas kõik on tema poolt ka korras.

Ma ei tea, aga peale viljakusravi arsti juures käimist kadus nagu pinge ära. Sain südamerahu tagasi.

….. ja pühapäeval hakkama pidanud päevad ei ole hakanud… 4 päeva on üle läinud. Kui nii edasi, siis proovin nädala lõpus teha rasedustesti. Enne ei tee, sest olen 6 kuud pidanud pettuma. Siiani on päevad käinud, kui kellavärk. Tunne? Tunne on, …. teadmine, et kõik on korras ja ta on olemas ???? ???? ????

Jaksu kõigile!

Nii, kuidas läheb siis, miks teemaalgataja ei ole endast märku andnud? Möödunud on üle 2 kuu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 18:32; 20.08 20:54; 15.11 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, teemaalgataja olen.

Ei ole veel õnnestunud…, aga vahepeal sai mehega ka arsti juures käidud. Selguski, et mu 41+ vanusel mehel on viljakuse langus. Kuu aega siis ravi, nii eesnäärme turse vastu, kui ka viljakuse tõstmise vitamiinid peale. Kuu hihljem, tulemused on juba paljulubavad. Turse alanenud ning viljakuse näit  1 kuuga poole võrra suurenenud. 2 kuud veel viljakuse tõstmise praparaate, siis uus test, seni püüame ja proovime edasi.

Igatahes vahepeal lootusetu olukord ja pidevatest ebaõnnestumistest nutetud kibedad pisarad asendusid jällegi lootusega. Seega, ehk siiski kõik õnestub, kui mehe poolt ka 100% asjad korda saab.

Ärge andke alla ja ärge kaotage palun aega, las mees külastab ka adroloogi, võib olla võib asi olla väikeses viljakuse languses ja kui kiiresti toetav ravi peale saab, siis tulevad ka oodatud triibud kiiremini 🙂

 

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.07 14:34; 31.07 10:50; 31.07 17:16; 14.08 13:27; 10.09 09:18; 06.12 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

42 aastane momendil 36 nädalat rase,jäin loomulikul teel pärast 11 kuud proovimist,soin kogu see aeg rasedus vitamiine,tervislik toitumine ja korralik magamine ning sport.

Mees 36 aastane,see vist ka mängib suurt rolli,kuna käisin viljatusravi arstil testi tegemas ja tema väga lootust loomulikul teel rasestuda ei andnud.

Positiivset proovimist!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

42a rasedus peale 1a proovimist, laps sündis 43.sünnipäevaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Apike kui tublid te olete. Kas keegi ka esimese lapse selles vanuses saanud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40 ja esimese lapse ootel, õnnestus 1. IVF – selgusetu viljatus, eelnevat ravi ei läbinud, saadi 7 munarakku, kuid viljastati 2 (teised kehvad, tühjad) mõlemad arenesid embrüoks- parima kvaliteediga 1, mis ka siirdati. Kogu “ettevõtmine” alga augustis, septembris viljastamine – täna teine trimester, riskid madalad nii, et lootust on ka sellises vanuses ????

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40 ja esimese lapse ootel, õnnestus 1. IVF – selgusetu viljatus, eelnevat ravi ei läbinud, saadi 7 munarakku, kuid viljastati 2 (teised kehvad, tühjad) mõlemad arenesid embrüoks- parima kvaliteediga 1, mis ka siirdati. Kogu “ettevõtmine” alga augustis, septembris viljastamine – täna teine trimester, riskid madalad nii, et lootust on ka sellises vanuses ????

Palju õnne! Aga sa oled üks õnneseen ja see on üks suur vedamine sul!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin “miinustatavat” on ???? õnnestumine? Oh seda kibestumust – ega sellise sisemise suhtumisega ei pruugigi organism koostööd teha. Negatiivse suhtumisega, ei pruugigi positiivseid emotsioone Teie ellu tulla! Olge ikka “suuremad” oma negatiivsusest, sest isegi anonüümselt kibestudes ladestub see Teie organismis. Edu igaljuhul kõigile lapsesoovijatele ning vanus on pelgalt number, kui olete oma keha armastanud ja tema eest hoolitsenud????

Lihtsalt infoks nendele, kes kadedusest arvavad, et olen teenimatult lihtsalt lapse saanud – olen pikkaaega kasvatanud kasulapsi ja soovinud loomulikul teel ka bioloogilist last saada. Seda teed käies rahuliku meele säilitanud, mitte paanitsenud ja süüdlast mitte otsinud. Otsustanud siis, et annan siiski veel võimaluse IVFiga (minu viimane vanusest tulenev riiklik võimalus) ja loomulikult oli õnne palju- tänan sisimas selle võimaluse eest ja soovin ka teistele sarnast õnnetunnet ning lootuse tõstmiseks enda kogemust ka jagasin ????

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

N40, chillax! PK lugejaskond ongi teistsugne. Olen ka praegu rase ja beebigrupis – enamus liikmeid on 21-25, 30sed saavad oma neljandaid. Üle 30sed räägivad, kuidas neil oli viimane võimalus laps saada vanuse pärast. ja see üks 41ne on hoopis moka maas hoidnud, ju hirmust pahakspanu ees 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

????Oh mind naiivset arvasin, et PK-l ei ole vanusepiirangut ????samas selle teema pealkiri ei kutsu siia “nooremaid”, seega tullakse siis siia teemasse, et “vanuritele” kohta kätte näidata v???? Usun, et nendele “miinustajatele” visuaalselt alla kindlasti ei jää – isegi ämmaemand kirjutas rasedakaardile vanuseks 30 ???? aga kui näpp ikka kisub kibestumust väljendama, siis tuld! Muigan ja toksin siin, mees (noorem muideks)  küsis, mis naeran- piinlik isegi põhjust öelda ???? Olgem siiski tolerantsemad ja jagagem rõõmu rohkem, sest negatiivsust pritsitakse anonüümselt ikka hoolega.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

katuse

????Oh mind naiivset arvasin, et PK-l ei ole vanusepiirangut ????samas selle teema pealkiri ei kutsu siia “nooremaid”, seega tullakse siis siia teemasse, et “vanuritele” kohta kätte näidata v???? Usun, et nendele “miinustajatele” visuaalselt alla kindlasti ei jää – isegi ämmaemand kirjutas rasedakaardile vanuseks 30 ???? aga kui näpp ikka kisub kibestumust väljendama, siis tuld! Muigan ja toksin siin, mees (noorem muideks) küsis, mis naeran- piinlik isegi põhjust öelda ???? Olgem siiski tolerantsemad ja jagagem rõõmu rohkem, sest negatiivsust pritsitakse anonüümselt ikka hoolega.

Kas kindel, et oled 40? Mitte 14 oma totakate smailide ja totaka jutuga?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

katuse

????Oh mind naiivset arvasin, et PK-l ei ole vanusepiirangut ????samas selle teema pealkiri ei kutsu siia “nooremaid”, seega tullakse siis siia teemasse, et “vanuritele” kohta kätte näidata v???? Usun, et nendele “miinustajatele” visuaalselt alla kindlasti ei jää – isegi ämmaemand kirjutas rasedakaardile vanuseks 30 ???? aga kui näpp ikka kisub kibestumust väljendama, siis tuld! Muigan ja toksin siin, mees (noorem muideks) küsis, mis naeran- piinlik isegi põhjust öelda ???? Olgem siiski tolerantsemad ja jagagem rõõmu rohkem, sest negatiivsust pritsitakse anonüümselt ikka hoolega.

Kas kindel, et oled 40? Mitte 14 oma totakate smailide ja totaka jutuga?

Kas ainult 14 a. võivad smaile kasutada v???? Järelikult olen siis mina ka 14 ja see igati lahe, kui 40+ tehakse selline kompliment????

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge muretsege, kõik need miinustajad ja õeluskotid on kunagi ise ka 40+, kui neil veab 😀

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

katuse

????Oh mind naiivset arvasin, et PK-l ei ole vanusepiirangut ????samas selle teema pealkiri ei kutsu siia “nooremaid”, seega tullakse siis siia teemasse, et “vanuritele” kohta kätte näidata v???? Usun, et nendele “miinustajatele” visuaalselt alla kindlasti ei jää – isegi ämmaemand kirjutas rasedakaardile vanuseks 30 ???? aga kui näpp ikka kisub kibestumust väljendama, siis tuld! Muigan ja toksin siin, mees (noorem muideks) küsis, mis naeran- piinlik isegi põhjust öelda ???? Olgem siiski tolerantsemad ja jagagem rõõmu rohkem, sest negatiivsust pritsitakse anonüümselt ikka hoolega.

Kas kindel, et oled 40? Mitte 14 oma totakate smailide ja totaka jutuga?

Kadedus ei tunne puhkepäeva!

Kindel, kindel- seniilne veel ei ole ????Totakas ei ole isegi sõna! Smailidega on võimalik visuaalselt emotsiooni edasi anda ja soovisin väga rõhutada, et ei kirjuta siinkohal agressiivselt ning selline suhtumine 40ne aastastesse emadesse on ennatlikult naeruväärne. Siinkohal lõpetan negatiivsetele, sisututele õelutsejatele tagasisidestamise. Tänan tähelepanu eest!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 39, seega pean ka end siia gruppi juba kuuluvaks. Üritame teist last saada, kuid rasedus peetus 7 nädalal. Nüüd ootan kannatamatult, et saaks juba uuesti proovima hakata. Muidu jäin teisel kuul rasedaks, loodan, et õnnestub õige pea uuesti jääda. Mind küll vanus ei morjenda ja ennast 30-ste seas kehvalt ei tunne, rohkem elukogemust lihtsalt, nii mõnigi 30-nene on suurem memm kui 40-ne, seega loeb see kuidas ise end tunned ja tegelt peaks täitsa poogen olema mida keegi kusagil säutsub. See ka peaks olema üks vanema vanusega kaasnevatest tarkustest.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Tore on kuulda, et nii paljudel on siiski õnnestunud ka 40+ vanuses rasedaks jääda.

Ise olen 41 ning proovinud oleme märtsist 2020. Juunis sain positiivse testi, kuid see kahjuks peetus ning augustis oli puhastus. Septembrist algasid uuesti päevad ning alates oktoobrist proovime uuesti.

Viljatusravi arsti juures on esimene tiir käidud ja hormoonanalüüsid tehtud. Veebruari algul lähen uuesti arsti juurde, siis saab tulemused läbi arutada ning selleks ajaks on ka mees androloogi konsultatsioonil saanud ära käia. Hetkel ise mingeid vitamiine enam ei söö, kuna kõik näidud korras ja inofolic tegi tsükli kuidagi liiga lühikeseks (muidu 25-28 päeva muutus 21-22 päeva). Mees sööb vitamiine, kuna uroloogi poolt tehtud spermanäidud olid pisut nirud.

Ovulatsiooniteste olen ka viimased 3 kuud kasutanud ning nende järgi ovulatsioon justkui toimub. Aga jah … pöidlad pihku ja loodame, et õnnestub ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine 40+ ja rasestumine