Esileht Pereelu ja suhted 40+ mees on memmekas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: 40+ mees on memmekas

on jah. pole kogu aeg olnud, või oli talutavuse piires.
aga asi läks hulluks siis, kui äi suri.
nimelt ämm nüüd klammerdub minu mehesse, mees aga ei suuda \”hoida oma naise poole\”, nagu minu meelest peaks, vaid tantsib ämma pilli järgi – jookseb iga nipsu peale ja ümmardab ja mis kõige hullem, tahab, et mina sama teeks 🙁
aga mul pole aega. mul on lapsed ja töö. ja siis ma olen paha, kui oma vähest aega ämma teenindamisele ei taha kulutada 🙁

mida teha? muidu on meie abielu ilus, lahutama sellepärast ei hakka, seda ärge soovitage 😉
kas see läheb ehk kunagi üle?
kuidas teie kogemused on?

taustaks veel, et ämm on vana küll (70+), aga mitte eriti haige või midagi, täiesti kabe.
ei ole ka mingi leinaperiood enam, äia surmast juba 5 aastat möödas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 22:55; 01.08 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kellele sind, vana mõrd, vaja on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 23:46; 01.08 11:59; 01.08 13:15; 02.08 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]on jah. pole kogu aeg olnud, või oli talutavuse piires.
aga asi läks hulluks siis, kui äi suri.
nimelt ämm nüüd klammerdub minu mehesse, mees aga ei suuda \”hoida oma naise poole\”, nagu minu meelest peaks, vaid tantsib ämma pilli järgi – jookseb iga nipsu peale ja ümmardab ja mis kõige hullem, tahab, et mina sama teeks 🙁
aga mul pole aega. mul on lapsed ja töö. ja siis ma olen paha, kui oma vähest aega ämma teenindamisele ei taha kulutada 🙁

mida teha? muidu on meie abielu ilus, lahutama sellepärast ei hakka, seda ärge soovitage 😉
kas see läheb ehk kunagi üle?
kuidas teie kogemused on?

taustaks veel, et ämm on vana küll (70+), aga mitte eriti haige või midagi, täiesti kabe.
ei ole ka mingi leinaperiood enam, äia surmast juba 5 aastat möödas. [/tsitaat]

Kas see peaks mingi nali olema või? Miks ei võiks mees oma emaga suhelda ja teda aidata? Oma ämma võiks ikka lugupidavamalt suhtuda, tema on see, tänu kellele sul on su mees üldse.

Miks see mees memmekas on? Kuna ta ei hüljanud oma ema sinu nimel? Pff, kasva suureks.

Selle peale ka tuled, et äkki mees elas ka oma isa surma väga raskelt üle ja soovib emaga sellepärast rohkem suhelda ja tema jaoks olemas olla, et ta tunneb aja kaduvust ja ema on tema ainuke elusolev vanem nüüd?

Kas see, et ta on inimene, teeb temast memmeka? Ma ei saa aru sinust, ausõna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on hea võimalus näidata oma lastele suhtumist vanadesse inimestesse. Sina oled oma lastele samamoodi ema, kui sinu ämm on sinu pojale. Kas tõesti on sinu sõnum oma lastele selline, et teate, kui ma olen pluss 70, kaotanud oma kõige kallima inimese, siis ma ei vaja enam teie tähelepanu ja suhtlemist. Kui sa tõesti tahad, et su lapsed sind vanaduses hülgaks ja leiaks, et sa pead ise oma eluga edasi minema ja mingit lastepoolset tuge vaja pole.
Teine lugu on muidugi millisel viisil suhtlemine toimuma peaks. Ehk annab mehe ema kaasta ka sinu tegemistesse selliselt, et sa ei kogeks koguaeg et teenindad vanainimest. Ja veelkord, kui on raske mõistmisega, aseta end selle vana naise rolli ja oma lapsi oma mehe rolli. Ja tunnusta hinges ja tegudega seda kõike, mida sa tahaks ise kogeda, kui oled üle 70 ne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm ja mees ei ela ju siiami kaksikutena isoleeritud maailmas, mehel on ka naine ja lapsed, kes vajavad samuti tähelepanu ja armastust.

Igaühe tunded on olulised ja väärivad tähelepanu.

Teie peres on tasakaal paigast ära nihkunud. Minge kõik nõustaja juurde ja rääkige ennast seal lahti, võib-olla on kasu. Ämmale peaks kindlasti ka tegevust otsima ja sõbrannadega suhtlema ärgitama, see toob tema emotsionaalse iseseisvuse tasapisi tagasi. Teeb teid kõiki õnnelikumaks, ka ämma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, su jutt on liialt pealiskaudne, et selle põhjal üldse mingeid järeldusi teha.
Palju mees perele aega pühendab, kas kodus on seetõttu midagi olulist tegemata, kui mees oma ema aitab.
Tegelikut on ju oluline vahe, kas jutt käib sellest, et mees veedab kõik oma vabad hetked oma ema juures või käib jutt sellest, et mees käib ema juures nt. paaril õhtul nädalas või siis ühel nädalavahetusel pool päeva.
Esimesel juhul oleks see muidugi liiast, teisel juhul aga täiesti normaalne suhtumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 09:19; 01.08 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lugesin siit välja, et ÄMM on ennast igatepidi teinud tähtsamaks kui poja PERE ja eraelu. Et ämm peab oma eluolu ka poja omast tähtsamaks ja asendab enda mees pojaga, kes tema aega nüüd sisustada aitab. Ja seda poja pere arvelt. Ma küll välja ei lugenud, et pojanaine nüüd ämma ei ole nõus aitama, aga seda ikkagi vastavalt vajadustele. Kahjuks on selliseid vanu inimesi olemas (mitte ainult vanu, vaid lihtsalt tähelepanuvajavaid inimesi)
Aru ei saa need inimesed, kes pole sellises olukorras olnud. Kui ikka enamuse ajast on mees pere juurest eemal (peale tööpäeva ja kõik nädalavahetused on ainult oma ema tegemistesse kaasatud) ja oma pere tegemised jäävad tahaplaanile, siis tähendab see seda, et naisele jääb kahekordne vastutus pere eest. On osa vanu inimesi, kes sellist olukorda igati enda kasuks ära kasutavad. Nad tahavad suhelda, ümmardamist (mis ei tähenda, et ta nüüd ise üldse hakkama ei saaks), suruvad oma tegemised esiplaanile nii, et tema lapsele jääb mulje, et hädaabi juhus ja kuidas sa ikka oma ema ei aita! Pange ennast olukorda, kus on vaja oma perele midagi teha, näit. hädasti on vaja lapse toas remont ära teha (see on muidugi näitena suurim töö), või on vaja haige lapsega kuhugi minna, või veel hullem, on naine ise haige ja vajaks abi ja tuge, aga mees peab minema emaga turgu, sest muidu vanainimene jääb nälga. Selliseid näiteid oleks palju tuua neil, kes selle on läbi elanud. Mina ka tean (ja ei olnud vanad vanemad, oli vaid tähelepanu vajav äi, kellele ei mahtunud hinge, et polegi poega enam võimalik kogu aeg suunata ja käsutada), mis tunne on, kui sul on rinnalaps, oled öid magamata, elu keerleb ainult ümber lapse ja mees on kogu oma vaba aja oma abiks autot remontimas(äi oli ise keevitaja ja autoremondilukksepp), maja kõpitsemas jne. Elektri pirnigi ei saanud vahel ise vaheteda, ilma, et poeg kõrval ei seisaks. Ma kohe tundsin, kuidas me omavahel kaugenesime, sest polnud aega isegi rääkida omavahel, rääkimata sellest, et majapidamises oli ka mehe kätt vaja (ma ei räägi siin nüüd mingist suurest remondist, aga ühtteist oli ikka vaja). Rääkimata, et issi oma lapsega koos saanuks olla. Ja mingil ajal hakkas tulema ka väsimus, sest ühtki vaba õhtut või puhkepäeva enam polnud. Autoremondist sai puudetegemise aeg, siis oli vaja juba mujal abi ja… Mingil hetkel andsingi valida, kas meie pere või vanemad või hakkab neid kahte omavahel sobitama. Ja kui sobitab, siis olen ka mina nõus aitama tema vanemaid, aga mitte oma pere arvelt. Läks aega, aga hakkas aru saama, et kui oma peret tahab säilitada, siis ei pane oma vanemate tegemisi esmajärjekorda, et vaja on ka oma patareisid laadida ja puhata, et pisike hakkab võõrastama jne.
Eeltoodud nõuanne otsida abi on väga õige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja näitab ilmekalt, miks vanaemaks saades ei ole mõtet emotsionaalselt investeerida poja lastesse. igal juhul on alati parem suhe tütrelastega.

kas teemaalgataja oma emasse ka samamoodi suhtub nagu ämma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 23:46; 01.08 11:59; 01.08 13:15; 02.08 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on kõik vastajadki memmekad. Mina saan küll teema-algataja probleemist aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 13:10; 01.08 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin on kõik vastajadki memmekad. Mina saan küll teema-algataja probleemist aru. [/tsitaat]

no eks lahutagu siis oma memmekast ära, kui nii kõva mutt on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.07 23:46; 01.08 11:59; 01.08 13:15; 02.08 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll ämm surnud aga mees toetab ja aitab oma isa nii kuidas saab. Pole selle pealegi tulnud, et teda selle pärast memmekaks kutsuda. Ma arvan, et tegu on hoopis austusega ja mul on väga hea meel, et meie lastel selline eeskuju on. Loodetavasti hoolitsevad lapsed meie vanaduspõlves meie eest samamoodi.
Sellise suhtumisega nagu teemaalgatajal saavutab ta ainult selle, et ühel päeval saadavad lapsed ta kiiremas korras vanadekodusse. Miks nad peaksid vanuri eest hoolitsema ja seetõttu \”memmekad\” olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 13:32; 01.08 14:47; 01.08 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina saan teemaalgataja murest küll aru. Pigem on mulle arusaamatu, miks kõik tema turja praegu hakkasid kui on fakte puudu. Just see ajaline mõõde + kas kodus jääb midagi tegemata + pere elu elamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 14:04; 01.08 15:48; 01.08 16:16; 01.08 16:23; 01.08 18:39; 01.08 18:42; 02.08 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mina saan teemaalgataja murest küll aru. Pigem on mulle arusaamatu, miks kõik tema turja praegu hakkasid kui on fakte puudu. Just see ajaline mõõde + kas kodus jääb midagi tegemata + pere elu elamata.
[/tsitaat]
Jah, loomulikult jääb MIDAGI omas kodus tegemata. Aga see aeg mis mees ema eest hoolitseb pole ju mahavisatud aeg. Teine asi oleks kui mees istuks samal ajal pubis või tegeleks mingi väga aeganõudva hobiga. Meie peres on vanaema ka PERE osa. Ja see on täiesti normaalne, et temaga tegeletakse ka ja osa pereajast veedetakse vanaema juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 13:32; 01.08 14:47; 01.08 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, loomulikult jääb MIDAGI omas kodus tegemata. Aga see aeg mis mees ema eest hoolitseb pole ju mahavisatud aeg. Teine asi oleks kui mees istuks samal ajal pubis või tegeleks mingi väga aeganõudva hobiga. Meie peres on vanaema ka PERE osa. Ja see on täiesti normaalne, et temaga tegeletakse ka ja osa pereajast veedetakse vanaema juures. [/tsitaat]

JAH, aga me ei tea kui suur SEE AEG on. Olen näinud ka memmekat meest, kes iga mõtetu kõnekese peale oma ema juurde sõitis ja ema teadlikult elas oma elu poja elu peal välja. Seega siin ei saa võtta seisukohta, et teemaalgataja halb inimene on. Seda on siin nii paljudes vastustes öeldud. Minul pole küll õigust hukka mõista mures inimest ilma teadmata kõiki fakte.
Seega palun olge tolerantsemad oma kaasmaalaste suhtes. Sest samad väärtused, mis toimivad peresiseselt võiks toimida ka lähituttavate ja kaasmaalaste seas. St. lugupidamine, hoolivus ja austus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 14:04; 01.08 15:48; 01.08 16:16; 01.08 16:23; 01.08 18:39; 01.08 18:42; 02.08 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga saan aru, et miinuste ladujatele on see raske ülesanne – olla viisakas ja kohtumõistmata teiste inimeste vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 14:04; 01.08 15:48; 01.08 16:16; 01.08 16:23; 01.08 18:39; 01.08 18:42; 02.08 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht pseudo teema. Kadedus on asja nimi.

KADEDUS

selline naiselik kadedus

Las noolib selle mammi perset, kahju on või, andku aga minna.

Sa lihtsalt ise tahaksid tähelepanu ja oled kade

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgatajale.
Proovi mehega südamest – südamesse rääkida. Õige hetk selle jaoks valida ja ka omalt poolt teha n väike esimene samm. Lähed kaasa kui su mees sinna kutsutakse. Siis näed ise ka, miks ta oma poja sinna kutsus jne. Kas igavusest või oligi vaja haamriga nael seina lüüa.
Kahjuks paljud vanainimesed muutuvad vanusega ja eriti kaaslase surma tõttu ka abituks. See võib juhtuda ka igas vanuses inimesega.
Ja anna mehele vastu muid ülesandeid. N kui teie peres käid ainult sina toidupoes siis kaasa mees sellesse. N kui ta läheb oma ema vaatama siis ütle, et ta samas ka poest läbi käiks. Või lapsed kaasa võtakls. Saad korra puhata, süüa teha, koristada, pesemas käia kreemitamisega vms.
Ühesõnaga, tule ütle nüüd ise ka sõna sekka, kuidas seda teemat enda jaoks näed lahenemas ja et pereelu saaks normaalselsk. 5 a on ikka väga-väga pikk aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 14:04; 01.08 15:48; 01.08 16:16; 01.08 16:23; 01.08 18:39; 01.08 18:42; 02.08 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin on kõik vastajadki memmekad. Mina saan küll teema-algataja probleemist aru. [/tsitaat]
Sa pole veel ise ka suureks kasvanud ja pole memmekat meest kohanudki vististi siis. Memmekusel (saamatusel) ja hoolitsusel (vastutustundel) on ju võrreldamatu vahe. On selline ütlemine, et vaadake, kuidas poeg kohtleb oma ema ja selle põhjal võite järeldada, kuidas ta hakkab kohtlema oma naist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suht pseudo teema. Kadedus on asja nimi.

KADEDUS

selline naiselik kadedus

Las noolib selle mammi perset, kahju on või, andku aga minna.

Sa lihtsalt ise tahaksid tähelepanu ja oled kade[/tsitaat]

WTF? (oma enda ema perset noolida?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

JAH, aga me ei tea kui suur SEE AEG on. Olen näinud ka memmekat meest, kes iga mõtetu kõnekese peale oma ema juurde sõitis ja ema teadlikult elas oma elu poja elu peal välja. Seega siin ei saa võtta seisukohta, et teemaalgataja halb inimene on. Seda on siin nii paljudes vastustes öeldud. Minul pole küll õigust hukka mõista mures inimest ilma teadmata kõiki fakte.
Seega palun olge tolerantsemad oma kaasmaalaste suhtes. Sest samad väärtused, mis toimivad peresiseselt võiks toimida ka lähituttavate ja kaasmaalaste seas. St. lugupidamine, hoolivus ja austus.[/tsitaat]
Inimene loe korraks teemaalgatus veelkord läbi. Teemaalgataja on tolerantsusest ikka väga kaugel. Mures inimene??? No pigem ütleks sõnavaliku järgi ikka õel, hoolimatu ja teistega mittearvestav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 13:32; 01.08 14:47; 01.08 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ajatusaK kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa pole veel ise ka suureks kasvanud ja pole memmekat meest kohanudki vististi siis. Memmekusel (saamatusel) ja hoolitsusel (vastutustundel) on ju võrreldamatu vahe. On selline ütlemine, et vaadake, kuidas poeg kohtleb oma ema ja selle põhjal võite järeldada, kuidas ta hakkab kohtlema oma naist. [/tsitaat]

See ütlemine on küll äärmiselt vale. Ju sul pole memmekat meest olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 13:10; 01.08 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, millal ta oma naist siis kohtlema hkkab kui kogu aur läheb emme peale 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 14:04; 01.08 15:48; 01.08 16:16; 01.08 16:23; 01.08 18:39; 01.08 18:42; 02.08 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Inimene loe korraks teemaalgatus veelkord läbi. Teemaalgataja on tolerantsusest ikka väga kaugel. Mures inimene??? No pigem ütleks sõnavaliku järgi ikka õel, hoolimatu ja teistega mittearvestav. [/tsitaat]

Tuleb näha sõnadest kaugemale. Inimesel oli vb just tüli mehega ja tuli ja puistas kõik südamelt.
Aga miinustage mind edasi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 14:04; 01.08 15:48; 01.08 16:16; 01.08 16:23; 01.08 18:39; 01.08 18:42; 02.08 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu vanaema 80+ ütles paar aastat tagsi pisarsilmi, et köik tema naabrid kadestavad teda, kuna igal nädalavahetusel käivad tal külas tema enda lapsed, kui ka lapselapsed? Me ei ela temast just kaugel, enamus meist 25-40 km eemal, aga väravatagune on nendel päevadel nagu autoparkla.

See ei ole ajaraiskamine- armastus ja inimsuhted on see, mida me poest osta ei saa.
Sina teemaalgataja sellest VEEL aru ei saa.

Kas sulle teemaalgataja ei meeldi, kui sinu mees on önnelik ja rahul, et tema emaga köik korras on?
Kahju on ka nendest miinustajatest, kes arvavad, et teemaalgatajal on öigus!?[/tsitaat]

Vot selle peale küsiks mina, et kas lastel ja lastelastel muud elu ei olegi. Mingitel üritustel ei käi; mingeid hobisid ei ole.
Inimlikkus ja hoolimine- see on tore aga kas tõesti iga nädalavahetus peab kogu suguvõsa koos olema. Minu arust oleks väga piisav, kui igal nädalavahetusel käiks üks pere külas ja suuremate sündmuste puhul koguneksid siis kõik kokku.
Ma küll ei tea teie pere suurust aga võtame 2 last x 2 lapselast perega; ütleme 10-12 inimest igal nädalavahetusel korraga; on seal memme juures siis tõesti nii palju tegemist, et kõik peavad igal nädalavahetusel kokku tulema.

Muidugi ei ole loos mainitud, et kas käite näiteks laupäeva õhtul 3-4 tundi või kogunete juba hommikul kell 10 memme juurde ja lahkute pühapäeva õhtul. Selles on ka üsna oluline vahe.
Ma kujutan ette maavanaemana( olen muide vanaema), et lapsed peredega tulevad koju saunatama laupäeva õhtul ja vb aitavad üht teist vajalikku teha enne seda paar tundi. Aga ma ei kujutaks päris hästi ette, et 15 inimest ( lapsed+ lapselapsed) tuleksid laupäeva varahommikul ja lahkuvad pühapäeva õhtul ja nii iga nädalavahetus. Võimalik, et minu viga.

Ja mina pole ka selles osas nõus, et teemaalgatajat maha tehakse. Nagu ma ennist mainisin, siis ta jätab olulise osa mainimata. Tõttöelda, kui mees ikka igal reede õhtul läheks ema juurde ja pühapäeva hilisõhtul naaseks, siis oleks seda liiast jah. Siis oleks ka liiast, kui igal õhtul paar-kolm tundi veedaks ema juures. Inimesel on omet oma pereelu ka ja naise ning lastega võiks ka koos midagi põnevat teha. Kui ema saab üldjoontes oma eluga hakkama, siis piisab täielikut kui nädalas paar korda külas käia ja loomulikult vajadusel abistada. Telefonid on olemas, et päevas paar korda helistada ja veenduda, et kõik on korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 09:19; 01.08 19:14;
To report this post you need to login first.

Suur tänu aktiivse ja mitmekülgse vastukaja eest!
Lisan siis veidike infot. Palju ei saa, sest ei taha siiski, et mind siin ära tuntaks 😉

Kõik, mis kodus tegemata, elan ma üle. Saan hakkama. Teen ise ja panen ka mehe tegema ja kui vaja, kutsun ka mõne sõbra appi, kui on ikka asi tõsine.
Minu piir jookseb aga sealt, kus mees on näiteks ära (paaripäevasel kuni nädalasel reisil) ja siis pean mina ämmal abis käima. Vot sellest ajast on mul kahju. Sest mul on tõeliselt palju tööd ja kogu aeg on niigi süümekad, et lastele jääb liiga vähe aega. ja siis tuleb see ämm … 🙁
Ja seda jama ei oleks, kui mees poleks teda nii mugavaks harjutanud. Tundub mulle, isiklikult.
Rõhutan, tegemist on nimelt mugavuse, mitte abituse või reaalse füüsilise hooldamisvajadusega.
(btw, minu ema on sama vana ja natuke (tegelikult vist isegi päris palju) haigem kui ämm, aga oluliselt iseseisvam)
Oeh.
Hea külg kogu asja juures on see, et tõenäoliselt jääb mulle igaveseks väga hästi meelde, kuidas üks ämm käituda EI tohi. Õnneks ma ei ole absoluutselt tema moodi tüüp ka, täielik vastand, tugev ja iseseisev (seda ütleb muuseas mees, mitte mina ei arva). Ja ma tõesti leian, et me ei teinud lapsi selleks, et nad meid vanast peast hooldama või, hoidku jumal selle eest, ülal pidama peaksid. Ma tõepoolest soovin eeskätt, et ka mu lapsed saaksid oma eludega iseseisvalt hakkama (alguses anname muidugi tuge ja hea hoo sisse ;), nagu ka meie saame, ämm ainult ei saa näed 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 22:55; 01.08 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene asi, mis pähe tuleb: metsa seenele, auu, auu ;).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suur tänu aktiivse ja mitmekülgse vastukaja eest!
Lisan siis veidike infot. Palju ei saa, sest ei taha siiski, et mind siin ära tuntaks 😉

Kõik, mis kodus tegemata, elan ma üle. Saan hakkama. Teen ise ja panen ka mehe tegema ja kui vaja, kutsun ka mõne sõbra appi, kui on ikka asi tõsine.
Minu piir jookseb aga sealt, kus mees on näiteks ära (paaripäevasel kuni nädalasel reisil) ja siis pean mina ämmal abis käima. Vot sellest ajast on mul kahju. Sest mul on tõeliselt palju tööd ja kogu aeg on niigi süümekad, et lastele jääb liiga vähe aega. ja siis tuleb see ämm … 🙁
Ja seda jama ei oleks, kui mees poleks teda nii mugavaks harjutanud. Tundub mulle, isiklikult.
Rõhutan, tegemist on nimelt mugavuse, mitte abituse või reaalse füüsilise hooldamisvajadusega.
(btw, minu ema on sama vana ja natuke (tegelikult vist isegi päris palju) haigem kui ämm, aga oluliselt iseseisvam)
Oeh.
Hea külg kogu asja juures on see, et tõenäoliselt jääb mulle igaveseks väga hästi meelde, kuidas üks ämm käituda EI tohi. Õnneks ma ei ole absoluutselt tema moodi tüüp ka, täielik vastand, tugev ja iseseisev (seda ütleb muuseas mees, mitte mina ei arva). Ja ma tõesti leian, et me ei teinud lapsi selleks, et nad meid vanast peast hooldama või, hoidku jumal selle eest, ülal pidama peaksid. Ma tõepoolest soovin eeskätt, et ka mu lapsed saaksid oma eludega iseseisvalt hakkama (alguses anname muidugi tuge ja hea hoo sisse ;), nagu ka meie saame, ämm ainult ei saa näed :([/tsitaat]

Praegu on sul muidugi hea keksida, aga vaatame, mis laulu sa siis laulad, kui 70 saad ja mees kõrvalt ära sureb. Kas endiselt \”Tugev ja iseseisev\”? Vaevalt küll…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus asi, mis aitab – ämmale tuleb uus mees leida!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundub, et siin on jube palju 70+ vanuses üksikuid kibestunud ja abituid naisi kirjutamas 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.08 14:04; 01.08 15:48; 01.08 16:16; 01.08 16:23; 01.08 18:39; 01.08 18:42; 02.08 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja teeb endale karuteene ja ei saa siit mingeid mõistlikke soovitusi, kui ei too konkreetseid näiteid, mida täpselt ta ämma heaks peab tegema.

Need, kes teemaalgataja kallal tänitavad ei ole lihtsalt tõelise memmekaga koos elanud. Üks asi on see, et vanavanemad on pere osa ja peres hoolisetakse üksteise eest. Hoopis teine teema on siis, kui memmepojal muutub ema käskude täitmine tähtsamaks oma pere heaolust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 12:22; 02.08 12:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted 40+ mees on memmekas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.