Esileht Ajaviite- ja muud jutud 40+ naised/mehed – mida teete oma tervise ja väljanägemise hüvanguks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: 40+ naised/mehed – mida teete oma tervise ja väljanägemise hüvanguks?

Postitas:
Kägu

See on puhtalt ajaviite teema, palun mitte tõsta terviseteemade alla.
Kuidas hoolitsete enda tervise ja väljanägemise eest?
Ise: teen hommikvõimlemist, päeva jooksul püüan kõndida vähemalt 6000 sammu, ei tarvita alkoholi, ei suitseta, söömisega pean piiri (geneetiliselt soodumus ülekaalulisusele), teen erinevaid toidulisandikuure läbi, külastan korrapäraselt perearsti, günekoloogi ja hambaarsti, magan korralikult, hoolitsen hügieeni eest, seksin.
Väljanägemise osas – uuendan garderoobi kahe aasta tagant, käin korra poole aasta jooksul spaahoolduses, igakuiselt käin juuksuris, iganädalaselt teen pediküüri ja maniküüri, juuksemaske ja näokoorimist ning maskitamist. Meigin ennast väljaminekupäevadel.

+8
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pesen ja lōikan ja süstin. Samuti tarbin erinevaid vitamiine ja toidulisandeid. Eriti suurt rōhku panen tupelihaste treenimisele. Need ju siiski kōige olulisemad “turul püsimiseks” .

+10
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Omg, äkki püüaksid selle rapsimise asemel leida hingerahu?
See ehk aitab sind.

+34
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Omg, äkki püüaksid selle rapsimise asemel leida hingerahu?

See ehk aitab sind.

Kas see on sinu meelest rapsimine?

+11
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Midagi ei tee, aga seda on ka näha. Aa, ei suitseta. Aga see pole tegemine, see on rohkem mittetegemine ja ma pole kunagi suitsetanud, nii et see pole mulle üldse raske.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neljakümnendatesse jõudmisel hakkasin korrapärase(ma)lt näonaha eest hoolitsema, mis väljendub selles, et erinevatest õlidest teen omale segu ja hommikuti kannan seda nahale, lisaks teen suhteliselt regulaarselt näojooga harjutusi. Mõnikord, umbes kord-kaks kuus, teen mingi näomaski ka. Vahest tuleb keha kuivharjamise tuhin peale. Üritan liikuda päevas vähemalt 10 000 sammu, hakkasin talisuplusega tegelema, mõnikord teen mingi perioodi võimlemisharjutusi või käin spordiklubis, seegi tuhinapõhiselt. Tupelihaste harjutusi ei tasu tõepoolest alahinnata, aga pigem inkontinentsuse pärast, noh, et see üldse kimbutama ei hakkakski. Olen hakanud tegema paastupäevi, üks või kaks nädalas ja üleüldse kvaliteetsemat toitu ostma, mis ei tähenda, et ma ainult tervislikult toituks. Söön ikkagi pmst kõike, lihtsalt teadvustan, mis tagajärjed sellel võivad olla. Aeg-ajalt tarvitan ka alkoholi. Ma niisama mingit siidrit või veini mekutada ei viitsi, kui ikka tarvitada, siis nii, et purju jääks, aga samas pean piiri, et pohmakat ei tuleks. Seltskond on oluline. Mitte ainult alkoholi pruukimisel, vaid üleüldse. See võibolla on üldse üks kõige olulisimaid asju, millega ma oma (vaimset) tervist ja üleüldist heaolu 40+ vanuses hoian. Head suhted mõjuvad hästi tervisele ja sealkaudu ka väljanägemisele.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelkõige tunnetan oma keha: söön mille isu on, jooksmise km vähendasin 10lt 5-le, liigutan end teispidi rohkem. Püüan ka korralikult kreemitada, pesta ja hoolitseda, aga eks ta on nagu on. Alkoholi püüan ka vähem tarbida, aga mulliga kipun ikka patustama…
Magamata öid endale ei luba ja kahte järjestikku ürituste õhtut ka mitte.
Eelkõige püüdlen ikka seesmise rahu poole ja suhted pere ning sõpradega on muutunud väga oluliseks (vaimse tervise osa pealt siis).
Mõttetusi talun aina vähem ja liigne materiaalsus häirib aina rohkem.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen mõõdukalt trenni. Hammaste eest hoolitsen korralikult. Juukseid värvin. Ei päevita, päikese käes viibides kasutan suvekuudel päikesekreemi, mõnikord ka kübarat. Massaažis käin regulaarselt. Kurjusekortsu lasen süstida.

Mul on päris palju riideid, mõned isegi vanaema ja ema kapist. Kleite on palju, kannan neid ka tihti. Viimasel ajal ostan riideid harva, kannangi seda, mis juba olemas ja sobib.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alkoholi pole kunagi tarvitanud, suitsetanud samuti mitte. Mingeid hoolitsusi ei tee, sporti vihkan, toitu ei vali. Olen eluga rahul.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvel viibin palju väljas, armastan rannas käia ja päevitan, kuid nüüd oluliselt mõõdukamalt kui noorena.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma võtsin sõõrukast eeskuju ja hakkasin iga hommik oma peenist masseerima, et sel viisil avan oma kõige olulisemad tsakrad ja peatan vananemise, vaatan, et olen isegi nooremaks suisa hakanud muutuma ja peenis suuremaks.

+22
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen kõike seda, mis ka enne. Umbes 4-5x nädalas 1 h korraga trenni, rühmatrenn ja jooks/kiirkõnd põhilised. Ma lähen pahuraks, kui ei liigu, nii et juba sellepärast. Käin tööle ja koju jalgsi, käin koeraga jalutamas. Igal nädalal üks-kaks õhtut sauna. Söön, nagu meeldib, aga et ei meeldi jahutooted ja väga rasvane ja magus, siis ilmselt tervislikumalt. Ei ole karsklane. Ei suitseta, see küll ei ole minu meelest mingi eraldi välja toodav asi, sest tänapäeval paljud ei suitseta. Magan palju, see on alati tervisega koos käinud. Arstidest hoian võimalusel pigem eemale, sest olen elu jooksul näinud, et paljud mured on tingitud vähesest liikumisest ja järelikult lahenevad, kui rohkem liikuda. Mu vanemad ja vanavanemad on (ja olid) kõik samasuguse ellusuhtumisega ning on põhjust uskuda, et õigega. Kõige tähtsam on tõesti oma keha vajadusi teada ja kuulata. Head suhted siis veel peale selle, statistika järgi pidada elu pikkuse soodustaja olemagi sotsiaalse suhtluse olemasolu.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ma ei tea…günekoloogi, hambaarsti ja perearsti juures peaks ikka käima igas vanuses ja ma olen seda teinud nii 20+, 30+ ja nüüd ka 40+ vanuses. Enda liigutamine on ka elementaarne igas vanuses. Samuti naha ja juuste eest hoolitsemine.
Toitumist olen koguaeg jälginud, sest olen ka nooremana tüsedusele kalduv ning kui ei jälgiks oleks paks, mis paks, aga see ei meeldi mulle.
Olen 40+ vanuses rohkem kvaliteedi peal, olen märganud. Vähem napsi, aga parem (ka kallim muidugi). Vähem magusat, aga kui, siis jube hea ja kvaliteetne. Tavatoitu olen hakanud ka rohkem valima – pigem ikka kodumaine ja orgaaniline, kui võimalus valida.
Plaan on lisaks oma tavatrennidele hakata rohkem lihast treeenima. Kuigi selle teadmiseni oleks võinud jõuda ka juba 20 aastat varem.
Hullult kiirmoodi pole kunagi tarbinud, mõned hilbud muidugi on olnud elus, mis on vähe vastu pidanud, aga see on mind koguaeg närvi ajanud. Ilge raiskamine. Ma ei käi klassikalise stiili järgi riides, aga mulle meeldib, kui asjad peavad vastu aastaid.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

/…/ palun mitte tõsta terviseteemade alla.

Kuidas hoolitsete enda tervise /…/

What?

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei joo, ei suitseta, meigin üliharva. Joon vett, kindlasti mullita!
Ei tarbi sünteetilisi toidulisandeid ja vitamiine.
Saan hästi läbi iseenda ja teiste inimestega.
Kuulan keha ja kui vaja, liigun rohkem, söön seda mida organism vajab. Keha on tark, usaldage teda!

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaalun 125kg, olen kole, loll ja tahtejõuetu.

Ainus, mida üritan, on päeva jooksul 10000 sammu täis käia, hommikul enne tööleminekut midagi süüa ja peale kl 19 enam üldse mitte süüa.
Alkoholi tarbin minimaalselt (ainult üritustel), ei suitseta, nägu kreemitan ja hambaid pesen ka iga päev. Hooajati võtan D-vitamiini ja toidulisandeid (biotiin, oomega3). Ühtki arsti regulaarselt ei külasta, ainult vajaduspõhiselt.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pesen ja lōikan ja süstin. Samuti tarbin erinevaid vitamiine ja toidulisandeid. Eriti suurt rōhku panen tupelihaste treenimisele. Need ju siiski kōige olulisemad “turul püsimiseks” .

Üritad irooniline olla, aga kas pesemine ja vitamiinide võtmine pole elementaarsed su jaoks? Tupelihaste treenimine samamoodi- ära vajub see koht meil kõigil ja tilgad püksis ei ole normaalne. Nii, et võid irvitada, aga tegelikult on sinu mainitud asjad vajalikud. Isegi lõikamine ja süstimine- rippuvad laud ja kurjusekortsu võiks küll ära likvideerida.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tervis on täiega pekkis. Proovin nii elada, et ise hullemaks ei teeks. Sporti teha kahjuks ei saa. Väldin toite, mis enesetunde hullemaks teevad

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tervis on geenides, ega arsti juures käimine tervemaks tee. Kui midagi parandamatut avastavadki, on juba hilja, kuigi eelmine kuu tunnisti terveks. Isegi tänapäeva meditsiini juures. Vaid hambaarsti juures on kasu käimisest.
Aga muidu jah, kõige olulisem on elada stressivaba elu. Tasakaalukus kõiges. Stress, pikaajaline närvipinge, ületöötamine, passiivne või agressiivne lähenemine elule- need on kõige kurjajuured.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

iganädalaselt teen pediküüri

Misasja? Ma käin pediküüris kord kuus. Mida sa seal iganädalaselt teed?

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks kõige olulisem ole geenid. Mul on tuttav, kes on ahelsuitsetaja, meeldib punane vein. Keegi ei ole arvanud, et ta on 52 aastane. Maksimum 38-40 pakutakse talle
Teine rabeleb hoolduste ja tervislike eluviisidega, aga ei näe ikka hea ja värske välja.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Trenni olen eluaeg teinud. Enne 40 hakkasin jõusaalis käima ja toitumisele tähelepanu pöörama.
Ei söö mõttetuid asju. Üldjuhul ei söö magusat. Kui, siis vähe, aga midagi tõeliselt head. Veini armastan ja joon küll, kanget alkoholi mitte.
Kasutan näol igapäevaselt tugavat SPF kreemi ja kasutan kvaliteetset kosmeetikat (kreemid, meik, šampoonid). Kasutan kollageenitoidulisandit.
Regulaarselt kosmeetikul ei käi, pediküüris kord kuus küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Päevitan, joon, söön enamuses taimetoitu,käin jõusaalis ja seksin regulaarselt.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mitu km on 6000 sammu? kas need on sammud mida teed päeva jooksul, või võtad aja nende tegemiseks, tervise edendamise nimel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elukvaliteet paranes märgatavalt, kui hakkasin regulaarselt trennis käima (3-4x näadalas). Tegudeni jõudsin alles 38aastaselt ja mu rühmatrenni (HIIT jms) treener ütles, et mu keha on 2 aastaga väga palju muutunud. See teeb rõõmu.
Hiljuti hakkasin kasutama kookosõli kreemi asemel, parim niisutaja üldse.
Botox ja täitesüstid, neid hakkasin tegema 37aastaselt.
Tegelen oma lapsega, tema on mul suur rõõmuallikas. Suhtlen heade sõprade ja lähedastega. Pisiasjade pärast ei põe enam nagu varem, teadvustan endale, et negatiivsus mõjub halvasti.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elukvaliteet paranes märgatavalt, kui hakkasin regulaarselt trennis käima (3-4x näadalas). Tegudeni jõudsin alles 38aastaselt ja mu rühmatrenni (HIIT jms) treener ütles, et mu keha on 2 aastaga väga palju muutunud. See teeb rõõmu.

Tegelen oma lapsega, tema on mul suur rõõmuallikas. Suhtlen heade sõprade ja lähedastega. Pisiasjade pärast ei põe enam nagu varem, teadvustan endale, et negatiivsus mõjub halvasti.

Mina vōtaks sellisg treeneri ütlemist ahistamisena. Mida on tal minu keha passida! Iseasi, kui ma talt küsiksin arvamust arengu kohta aga lambist minu keha kommenteerida! No ma ei tea aga mina tahaks sellisele kohe virutada.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vōtaks sellisg treeneri ütlemist ahistamisena. Mida on tal minu keha passida! Iseasi, kui ma talt küsiksin arvamust arengu kohta aga lambist minu keha kommenteerida! No ma ei tea aga mina tahaks sellisele kohe virutada.

Vähe sellest, et sa labane oled, oled vägivaldne ka veel.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa võid muidugi jõusaalis käia ka raamatut lugemas, aga teised käivad seal keha muutmas. See on põhimõtteliselt treeneri töö keha kommenteerida.
PS treener on sust tugevam ja kiirem. Ta põikab eest js virutab vastu. Lihtsalt arvestamiseks.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida vanemaks saan, seda enam näen, et elu tuleb rahulikult ja mõnuga võtta. Ei tee pea midagi peale vitamiinide-magneesiumi võtmise ja normaalse elu. Toitun küll tervislikumalt ja vähemas koguses kui varem (50), sest muidu kasvaks kaal lihtsalt elevantsuseni ilmselt. Ümberringi surevad vähki väga tervislikult toitunud inimesed, lähevad kortsu kõikvõimalikke süste ja kreeme kasutajad, paksuks kaalu jälgijad, saavad rabandusi maratonide jooksjad või tervisesportlased, no ei aita geenide ja saatuse vastu suurt miski. Kõike teen siis, kui tuju tuleb või vajadus on.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 53, kaalun 85 kg.
Õnneks ei ole kirstul suuruse kohta numbreid peal, seega ei sea eesmärgiks mahtuda M või L suurusesse surikleiti.
Olen pidanud terve elu jälgima söömist ja nüüd enam ei viitsi. Söön mida tahan ja joon mida tahan. Ei põe sellest pärast.
Liigun palju, meeldib maakodus olles teha koeraga pikki jalutuskäike metsas ja mere ääres. Käin ujumas ja armastan päikest võtta. Söön kvaliteetset toidu, armastan kala, mereande. Joon meelsasti hea toidu kõrvale ning toredas seltskonnas vahuveini või džinni toonikuga (millel on teatavasti eluiga pikendav toime, nii vähemalt väitis Briti kuninganna ema, kes suri 101-aastaselt).
Hügeenitoimingud, arstil käimised jms. on igas vanuses. Kosmeetikat ja riideid ostan vähem – aga kvaliteetseid

+10
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 40+ naised/mehed – mida teete oma tervise ja väljanägemise hüvanguks?