Esileht Ajaviite- ja muud jutud 40+, ülekaal ja jumpsuit?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: 40+, ülekaal ja jumpsuit?

Postitas:
Kägu

Kõige hullem kombinatsioon, jah?
Kas need pükstükid on enam üldse moes?

Kuulaks (loeks) hea meelega teadjamate arvamusi. Linke palun pange teie, mina ei tee seda, kuna siis keskendutakse muule (ja reklaami teen ka muidugi 😀).

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Moes või mitte, sina kanna mida soovid.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Moes või mitte, sina kanna mida soovid.

Seda kindlasti, aga pisut tahaks ikka trendidega kaasas käia.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

No minu ema, 60 ja paks, käis hiljuti väga laheda jumpsuitiga sõbranna peol. Oli paks ja trendikas. Kontsad ja pikad püksisääred mõneti voolisid ta isegi sutsu saledamaks. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks jumpsuit sobiks paksule vähem, kui kleit või püksid. Kaalu ei vähenda ükski riie, aga õige värv ja muster annab iga riide puhul särtsu ning tõstab tuju.

A sedant ka et, miks me eestikeelset sõna ei kasuta, mis juba seitsmekümnendatest olemas, kui see rõivaese väga moes oli – pükskostüüm.

+25
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arust on pükskostüüm väga lahe riietusese. Kannaks isegi, kui mul oleks pikemad jalad. Ma ülekaalus pole, aga jalad on lühikesed, nii et ei sobi mitte. Aeg ajalt, kui poes mõnda eriti ilusat näen, siis proovin, lootuses, et äkki see sobib, aga jalgu ikka pikemaks ei kasvata. Väike ülekaal ilmselt pole takistuseks, kui on pikad jalad.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

A sedant ka et, miks me eestikeelset sõna ei kasuta, mis juba seitsmekümnendatest olemas, kui see rõivaese väga moes oli – pükskostüüm.

Pükskostüümi all mõeldakse tavaliselt pükstest ja pintsakust/jakist koosnevat kaheosalist riietust.

+34
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumpsuit on eesti keeles pükstükk (vt ÕS).

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pükskostüümi all mõeldakse tavaliselt pükstest ja pintsakust/jakist koosnevat kaheosalist riietust.

Täpselt nii. Eesti keeles ei olegi head vastet sellele sõnale, kombinesoon annaks vast kõige täpsema ettekujutuse rõiva tegumoest, aga see pole ka päris see õige nimetus.
Pükskostüüm on kindlasti vale sõna.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ebapraktiline, halb pissil käia.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sobib ikka, ainult väga paksudele ei sobi. Ma ei tea tegelikult üldse, mis väga paksudele sobib. Siin on näha xl suuruses pükstüki kandjaid

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumpsuit on eesti keeles pükstükk (vt ÕS).

Seda oma teemas ju kasutangi!

Tänan kaasa rääkimast! Jalad on pikad (olen 178cm, pükse ostan ss 80-83cm), ülekaalu on (kaalun 80). Ega muud, kui ostan paar paari ära 😊

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan kaasa rääkimast! Jalad on pikad (olen 178cm, pükse ostan ss 80-83cm), ülekaalu on (kaalun 80). Ega muud, kui ostan paar paari ära 😊

Peaaegu 180 cm pikk ja 80 kg kaaluv inimene on täiesti ok ja võib kanda kõike.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minumeelest on see riideese üldse täiesti arusaamatu. Ma alati mõtlen sellele, et kui vetsu lähed, siis kisud ennast täitsa paljaks ju, ei tundu mugav 😀 Nii et endale ma seda selga ei paneks, olgu moes või mitte.

Teiste seljas… Oleneb tegumoest. Vanematele ja priskematele sobivad rohkem laiad lõiked. Aga ega päris liibuv pükstükk ei sobi mu meelest ka noortele ja peenikestele.

Kõige olulisem on see, et ise ennast selles riietuses mugavalt tunneksid. Kui kahtled ja ebaled, siis hakkavad teised ka vaatama, et imelik valik.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mhh, sa ei ole ülekaaluline selle kasvu ja kaalu juures. Osta julgelt see püskstükk ja kanna rõõmuga 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minumeelest on see riideese üldse täiesti arusaamatu. Ma alati mõtlen sellele, et kui vetsu lähed, siis kisud ennast täitsa paljaks ju, ei tundu mugav 😀 Nii et endale ma seda selga ei paneks, olgu moes või mitte.

Kisun jah paljaks, aga see teeb nii ilusaks, olen ka pikem ja kannan seda hoolimata sellest, vetsus ebamugav.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pruugi olla sugugi kõige hullem kombinatsioon. Ega ükski riidetükk sind piitspeenikeseks ei muuda, aga ühtlane pikk küljejoon mõjub ilusama siluetina. Neid on ka paljude lõigetega, nt kui on ilusad õlad, saab otsida õlgu paljaks jätva, aga puusast vabalt langeva lõikega jne.
On jah vetsus käia ebamugav, aga ilu nimel on hullematki tehtud! 😀

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vetsus ebamugav (tegelt pole midagi hullu), aga kandes see-eest ülimugav.
Jalgade pikkus ei mängi küll rolli, lühemate jalgadega tuleb lihtsalt kõrgema keskosaga jumpsuit valida ja kontsakingadega käia (kui vaja jalgu visuaalselt pikemaks), nagu muudegi pükste puhul.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

lühemate jalgadega tuleb lihtsalt kõrgema keskosaga jumpsuit valida ja kontsakingadega käia

Pükstükk. Ei mingit anglitsismi. Nüüd ja edaspidi võiks olla ikka pükstükk.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

lühemate jalgadega tuleb lihtsalt kõrgema keskosaga jumpsuit valida ja kontsakingadega käia

Esimest korda kuulen sellist sõna, seetõttu pole ka suupärane ja tundub võõram kui jumpsuit.
Huvitav, mis ajast too sõna “pükstükk” üldse pärit on…?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimest korda kuulen sellist sõna, seetõttu pole ka suupärane ja tundub võõram kui jumpsuit.

Huvitav, mis ajast too sõna “pükstükk” üldse pärit on…?

Samast ajast, kust pipstükkki 🙂

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

sõltub olukorrast, vajadusest ja sellest, kas ja kuidas sa sinna sisse mahud.
ega see rõivaese siis midagi uut pole, lihtsalt selle nimetus on aegade jooksul uusi nimesid omandanud.
oma kaugest lapsepõlvest (nii 50a tagasi) mäletan, et paljud inimesed kandsid tööl selliseid asju ametliku tööriietena (ehitusel, tehastes, maalrid), ainult et selliseid rõivaesemeid nimetati siis siinmail tööülikonnaks, kombinesooniks või poolkombinesooniks

ma ise kandsin kunagi (täpselt 20a tagasi) raseduse viimastel kuudel oma tohutu vaalakõhuga üht kaltsukast leitud nii jupsuiti. mahtusin ära ja oli mugav ka.

muide, mul seisab muide siinsamas kõrval praegu mannekeenil seljas üks väga elegantne siidist jumsuit, mis tuli eile kappi koristades välja – kandsin seda tööl (riigiasutuses kontoritööl) umbes-täpselt 25a tagasi, kui need riideesemed eelmisel korral moes olid. mõtlesin, et huvitav, kas peaks üles pildistama ja kuhugi müüki lükkama. endale enam selga ei mahu ja tütreid pole.
minumeelest ma ise kasutasin tollal selle kohta terminit “ühes-tükis-pükskleit” või lihtsalt “pükskleit”, sest see on kleidi pikkusega.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sobib ikka, näe kui kaunis

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sobib ikka, näe kui kaunis

iuuuu

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunkedeks võib neid kutsuda.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa enam nõmedamat pilti ei leidnud, eks? Pikk lõhik kõige tselluliidisema koha peal on alati kindel valik 😀
Pükskleit on küll segadusseajav, tunked käivad rohkem pükste kohta, pükstükk on juba üsna vana termin (ega see asja ei muuda, et mõned seda kuulnudki pole). Pükskostüüm on kaheosaline, püksseelik on ainult alumise poole kohta (culotte jne).
Vastukaaluks (veidi igavalt must ainult, ilus selge värv või muster annaks palju juurde), sobib peole, teatrisse jne:

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pükskleit on küll segadusseajav,

Millist varianti saaks pükskleidi puhul veel mõista peale kleidi moodi riietuseseme, mille alumise osa moodustavad püksid? Pükskleit on väga hea sõna!

Just pükstükk on selline väljend, mida ilma teadmata välja ei mõtlekski, mille kohta see käib :p.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
talent

Pükstükk on juva täitsa ammu raamatusse raiutud ja igati ägedam oma välismaisest sõbrast 😊 (tujukuju).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tuttav 40-nene kannab ja tal on need väga ägedad. Samuti veidi ülekaaluline(päriselt, mitte enda arvates). Pigem tuleb leida see õige lõige, mis hästi istub

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannaks ka, aga mul rinnad nii suured, et pükstüki vöökoht läheb kohe valesse kohta.
Seetõttu ei saa ka rinnaaluse lõikega või vööga kleite kanda, et on rinnad ja üsna kohe puusad. Pikka pihta pole 🙁

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud 40+, ülekaal ja jumpsuit?