Esileht Ilu ja tervis 42 aastasena pillidega alustamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: 42 aastasena pillidega alustamine

Postitas:

Vererohked menstruatsioonid on põhjuseks, miks kaalun beebipille võtma hakata. Vererohkusel muud põhjust pole kui vanusega kaasnevad hormonaalsed muutused, mis endomeetriumi paksuks teevad. Spiraali ei soovi. Kas on kellelgi siin kogemusi sellises eas tsükli reguleerimise eesmärgil pillidega alustamise osas? Milliseid pille kasutate ja kas on abi? Või on hullud kõrvalmõjud? Olen pille kasutanud vanuses 18-25. Ei mäleta, et mingeid hulle kõrvalmõjusid oleks olnud, kuid nooremas eas oli kõik ilmselt lihtsam. Nüüdseks olen pidanud 17 aastat ilma pillideta vastu, põhjuseks eelkõige see, et n.ö. keemiavaba elu ikka organismile parem. Praegu pole enam aga kindel, kas vererohkus mind aneemiliseks ei tee ja pidev stress võimalike verejooksude ümber ei mõju ka hästi. Pean küll nõu arstiga, kuid hea oleks teiste kogemusi kuulda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.08 18:38; 13.08 09:06; 13.08 13:58; 13.08 15:51; 13.08 19:09; 13.08 22:10; 14.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad keemiavaba elu, siis pane spiraal.
Mulle tunduks psühholoogiliselt vastik iga päev tabletti neelata.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 23:24; 13.08 13:49; 13.08 14:55; 13.08 17:56; 13.08 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemiavaba on ainult vaskspiraal ning see võib veel suuremat veritsust põhjustada. Mirena eraldab küll vähem hormoone kui tabletid, kuid esimese sammuna ma seda siiski ei taha. Kardan ja olen lugenud ka kuni pooleaastasest veritsusest, mis sellega kaasneb ja paljudele ei sobi ka siis. Ma lihtsalt ei kannataks seda välja, seega tunduvad pillid paindlikumad ja ehk reguleerivad tsüklit rohkem. Mul on menopausini ehk max 10 aastat ja seni olen suutnud suurema osa ajast ilma pillideta hakkama saada. Seega, vähemalt proovin neid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.08 18:38; 13.08 09:06; 13.08 13:58; 13.08 15:51; 13.08 19:09; 13.08 22:10; 14.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesena, kes on 20 a pille tarbinud, ei saa täpselt neist hirmudest aru. Taluda pikke tsükleid suure verejooksuga, milleks?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks siis kindlasti proovida kõigepealt minipille. Need on ainult kollaskehahormooni (küll muidugi sünteetilist) sisaldavad. Kombineeritud pillid (kahte hormooni sisaldavad) vanusest lähtuvalt ei pruugi enam sobida… ja nendega on kõrvaltoimeid ka rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 13:36; 13.08 14:06; 13.08 15:03; 15.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mirena eraldab küll vähem hormoone kui tabletid, kuid esimese sammuna ma seda siiski ei taha. Kardan ja olen lugenud ka kuni pooleaastasest veritsusest, mis sellega kaasneb ja paljudele ei sobi ka siis.

See pole veritsus, seda võib maksimaalselt määrimiseks nimetada. Ja seda ei ole kogu aeg.
Ma ei saa aru, miks ma varem selle peale ei tulnud, et see paigaldada. Paigaldasin arsti soovitusel, kuna seoses müoomiga olid suured veritsused. Parim otsus üldse. Määrimine oli mõni kuu, kokku äkki kümnel päeval kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 23:24; 13.08 13:49; 13.08 14:55; 13.08 17:56; 13.08 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma teaks, et nii hästi läheks, siis paigaldaks Mirena. Mul on mitmel tuttaval aga ikkagi teine kogemus, s.t pidev verejooks klompidega. Muidugi, ega ma ju ei tea, kuidas mul oleks…, kuid on mingi psühholoogiline tõrge sees. Minipillid on sama toimeainega, mis Mirena. Ehk peaks tõesti neid proovima, kuid ka neil pidavat olema sama teema, mis spiraaliga, võib olla pidev ebaregulaarne veritsus. Mul on päevad praegu aga enam vähem täpsed, lihtsalt see kogus, mis tuleb, on nii suur, et teeb keeruliseks majast väljumise.

Mirena eraldab küll vähem hormoone kui tabletid, kuid esimese sammuna ma seda siiski ei taha. Kardan ja olen lugenud ka kuni pooleaastasest veritsusest, mis sellega kaasneb ja paljudele ei sobi ka siis.

See pole veritsus, seda võib maksimaalselt määrimiseks nimetada. Ja seda ei ole kogu aeg.

Ma ei saa aru, miks ma varem selle peale ei tulnud, et see paigaldada. Paigaldasin arsti soovitusel, kuna seoses müoomiga olid suured veritsused. Parim otsus üldse. Määrimine oli mõni kuu, kokku äkki kümnel päeval kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.08 18:38; 13.08 09:06; 13.08 13:58; 13.08 15:51; 13.08 19:09; 13.08 22:10; 14.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minipillidega saad vähemalt iga kell lõpetada, kui ikka asi jama. Spiraaliga hakka arsti taga ajama jne…

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 13:36; 13.08 14:06; 13.08 15:03; 15.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minipillidega saad vähemalt iga kell lõpetada, kui ikka asi jama. Spiraaliga hakka arsti taga ajama jne…

Mis teamst ikka taga ajada, aja saab paari päevaga tavaliselt. Kasutan juba mitukümmend aastat tasulist teenust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 23:24; 13.08 13:49; 13.08 14:55; 13.08 17:56; 13.08 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minipillidega saad vähemalt iga kell lõpetada, kui ikka asi jama. Spiraaliga hakka arsti taga ajama jne…

Mis teamst ikka taga ajada, aja saab paari päevaga tavaliselt. Kasutan juba mitukümmend aastat tasulist teenust.

No võtad oma mättalt. Kõigil pole nii, inimesed reisivad-liiguvad jnjne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 13:36; 13.08 14:06; 13.08 15:03; 15.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seoses spiraaliga minu jaoks suurim mure ongi see, et kui ma olen näiteks reisil ja siis spiraaliga seotult juhtub midagi erakorralist, mis siis saab. No ei ole kuskil Kreekas alati kerge selle arstiabi ja keelebarjääriga. Tabletid tunduvad kuidagi kindlamad, need pole võõrkeha emakas, millega on põletikuoht. Tegelikult ei taha ma seda teemat ajada vaidluseks spiraal vs. pillid. Ilmselt mõlemal oma eelised ja võimalik, et spiraalil on eeliseid rohkem. Lihtsalt ma ise praegusel hetkel pole valmis spiraali panema, vaid prooviks pille. Kui ei õnnestu nendega, võib olla siis mõtlen uuesti spiraali peale.

Minipillidega saad vähemalt iga kell lõpetada, kui ikka asi jama. Spiraaliga hakka arsti taga ajama jne…

Mis teamst ikka taga ajada, aja saab paari päevaga tavaliselt. Kasutan juba mitukümmend aastat tasulist teenust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.08 18:38; 13.08 09:06; 13.08 13:58; 13.08 15:51; 13.08 19:09; 13.08 22:10; 14.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spiraaliga põletikuoht? No ma ei tea, pillidel ju tunduvalt rohkem kõrvaltoimeid infolehel kirjas, neid ei karda? Ja pille ei tohi poole pealt lõpetada, ikka tsükkel lõpuni tuleb võtta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seoses spiraaliga minu jaoks suurim mure ongi see, et kui ma olen näiteks reisil ja siis spiraaliga seotult juhtub midagi erakorralist, mis siis saab. No ei ole kuskil Kreekas alati kerge selle arstiabi ja keelebarjääriga.

Mis selle spiraaliga juhtuda saab?
Inimesed on ikka nii paranoilised.
Kõige hullemal juhul, kui maailmas enam ühtki arsti pole-haarad niitidest kinni ja tõmbad välja.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 23:24; 13.08 13:49; 13.08 14:55; 13.08 17:56; 13.08 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist olen tõesti paranoiline… Häirib see võõrkeha mõte emakas ja mis reaktsioonid kõik olla võivad. Paigaldamist kardan ka. Pidi valus olema ja inimesed minestavad seal. Kas on nii ?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.08 18:38; 13.08 09:06; 13.08 13:58; 13.08 15:51; 13.08 19:09; 13.08 22:10; 14.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin enne rasedust pillide kasutaja. Aga kuna pillid on vastunäidistatud hiigelsuure trombiohu tõttu(võtan hormonaalseid reumaatilisi rohte lisaks), pidin pillid spiraali vastu vahetama.
Kahju, et mul tol hetkel minipillide kohta küsimine arstilt ära ununes.
Mina teist Mirenat ei taha kunagi.
Pillidest esimese nime ei mäleta(Vb Yasminelle vms) aga teine oli sama toimeainega ja oli Harmonet.
Pillidega ei olnud mul mingeid kõrvalnähte. Mirenaga aga kõiksugu kõrvaltoimed, lisaks kohutavalt valus paigaldus(ma olen enda arust üsna suure valulävega) ja aasta aega praktiliselt 24/7 määrimine(vb kuu jookusl oli nädal puhas). Kõhuvalud ja alaseljavalud lisaks. Plaanisin juba välja võtta aga õnneks siis aasta pärast muutus see määrimine regulaarseks 4-5 nädala tagant “päevadeks”. Varsti saab aeg täis.

Seega mina soovitan soojalt teemaalgatajal pille proovida. Ega ennem teada ei saa sobivusest, kui ei proovi.

Mul ka muidu enne sünnitust päevade ajal krambitas ja uputas klimpidega aga pillide võtmise ajal kulus vaid 5-10 tampooni esimestel päevadel, hiljem piisas pesukaitsmest ja kõhuvalu oli vaevumärgatav. Ilma pillideta läks mul ühe tsükliga 32tk suur pakk super tampoone ja neelasin esimesed 4 päeva peoga valuvaigisteid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesena, kes on 20 a pille tarbinud, ei saa täpselt neist hirmudest aru. Taluda pikke tsükleid suure verejooksuga, milleks?

Iga inimene on individuaalne, mina tarbisin ka 15 aastat ja midagi ei juhtunud, sõbranna sõi kuus kuud ja läks tromboosiga EMO-sse, oli 50/50 kas jääb ellu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paigaldamist kardan ka. Pidi valus olema ja inimesed minestavad seal. Kas on nii ?

Paigaldamisel lastakse tuimesti ja pead korra köhatama ning köhatuse ajal toimub paigaldus. Sekund. KUST SELLISED JUTUD? Või äkki käiakse jumal teab, milliste arstide juures. Õõvastav isegi kuulata. Varasemalt olid mul vaskspiraalid ja kõik sama(paigaldus).
Kas päriselt on asi selles, et aastast 2000 kasutan eraarstiabi?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 23:24; 13.08 13:49; 13.08 14:55; 13.08 17:56; 13.08 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem Hilja, kui mitte kedagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist olen tõesti paranoiline… Häirib see võõrkeha mõte emakas ja mis reaktsioonid kõik olla võivad. Paigaldamist kardan ka. Pidi valus olema ja inimesed minestavad seal. Kas on nii ?

Eks see on individuaalne, aga mul ei ole üldse valus olnud, veidi ebameeldiv ainult (umbes samavõrd kui emakakaelalt proovi võtmisel). Olen küll võtnud enne paigaldust valuvaigistit ka, nagu soovitatud.
Kuna ise eelistan võimalikult väikest hormoonisisaldust, olen kasutanud Flereed ja nüüd veidi suurema sisaldusega Kyleenat, need on mõõtmetelt Mirenast pisut väiksemad. Aga suure vereerituse puhul soovitatakse vist pigem Mirenat, sellega on ka tõenäolisem, et päevad üldse ära jäävad (mul toimusid mõlemaga edasi, ehkki märksa väiksema verega). Pärast esimese hormoonspiraali paigaldamist oli ca paar kuud tõesti vähest veritsust terve kuu jooksul, aga see ei häirinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina konsulteeriks selles osas hoopis günekoloogiga. Esiteks oskab ta kindlasti soovitada, milliseid pille selleks tarbeks võtta ning teiseks võib vererohkete päevade tarbeks mingi muu lahendus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh nende kogemuste eest. Keeruline valik igaljuhul. Spiraali paigaldamise valu ees olev hirm on ilmselt ületähtsustatud, kuid mis parata, üks takistus see ka minu jaoks on. Trombioht pillidega on kindlasti teema, kuid ka see on ikkagi jälgitav. Ma ei ole ka riskigrupis. Mõistus ütleb, et Mirena on asjakohasem valik, kuid psühholoogiliselt vastuvõetavamad on pillid. Mulle tundub ka, et Mirenaga on pikem kohanemisaeg, isegi kuni aasta. Ma ei jaksa seda ilmselt ära kannatada… Kuigi eks ole ka võimalus, et ka pillidega ei muutu menstruatsioonides mitte midagi. Günekoloog soovitab kindlasti Mirenat, kuid ehk saab aru ning on ka teistele võimalustele avatud. Eks näis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.08 18:38; 13.08 09:06; 13.08 13:58; 13.08 15:51; 13.08 19:09; 13.08 22:10; 14.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 41a, seni spiraali kasutanud(tavalist). 1,5a tagasi pandi mirena vererohkete päevade pärast. Paigaldamine oli narkoosiga, sest arst ei saanud paigaldada(emakas oli pinges) ja saatis haiglasse. Ühesõnaga sama vererohked on need päevad edasi nagu terve elu olnud. Ju siis minu eripära…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul beebipillidega tuli kaalu juurde. Keha hakkas vedelikku koguma. Koguaeg oli ebemeeldiv enesetunne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keemiavaba on ainult vaskspiraal ning see võib veel suuremat veritsust põhjustada. Mirena eraldab küll vähem hormoone kui tabletid, kuid esimese sammuna ma seda siiski ei taha. Kardan ja olen lugenud ka kuni pooleaastasest veritsusest, mis sellega kaasneb ja paljudele ei sobi ka siis. Ma lihtsalt ei kannataks seda välja, seega tunduvad pillid paindlikumad ja ehk reguleerivad tsüklit rohkem. Mul on menopausini ehk max 10 aastat ja seni olen suutnud suurema osa ajast ilma pillideta hakkama saada. Seega, vähemalt proovin neid.

Vask on ka keemiline element, Mendelejevi tabeli täiesti olemas. Aga hormoonspiraali ja pillide “keemia” ei erine üksteisest mitte millegi poolest.
Mul läksid ka 40-ndate keskel verejooksud suureks ja valulikuks, hemoglobiin langes. Tehti puhastus ja pandi spiraal (korraga, narkoosis), päevi enam pole ja veri korras. Pealegi ma ei tea, millal menopaus tuleb, on psühholoogiliselt kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 46 ja kasutan minipille ehk Cerazette’i. Sünnitasin viimati 38-aastaselt, pärast seda imetasin mitu aastat ja sel ajal pille ei kasutanud, vaid teisi vahendeid. Pärast seda soovitas arst Mirenat, aga kuna ma polnud kindel, kas see sobib, valisin minipillid. Nende toimeaine on sama kui Mirenal, aga kui ei sobi, võid päevapealt ära jätta, erinevalt spiraalist. Mulle igatahes sobivad. Mul ei ole nendega mingeid kõrvaltoimeid, peale selle, et päevi üldse ei ole. Olen sellega väga rahul. Lisaks olid ka mul väga vererohked päevad ja arsti sõnul on praegu pillidega emaka limaskest ilus õhuke. Ei mingeid muresid enam. Seega, teemaalgataja, soovitan minipille proovida. Kui ei sobi, saad kohe loobuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 12:26; 14.08 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cerazette kasutamist peaksin tõesti arstiga arutama. Paljudele see vist küll ei sobi kuna veritsus jääbki kestma, kuid hea on kuulda, et leidub ka positiivseid lugusid. Proovida ju võiks ning kui ikka ei sobi, siis saab kombineeritud pillidele üle minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.08 18:38; 13.08 09:06; 13.08 13:58; 13.08 15:51; 13.08 19:09; 13.08 22:10; 14.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cerazette kasutamist peaksin tõesti arstiga arutama. Paljudele see vist küll ei sobi kuna veritsus jääbki kestma, kuid hea on kuulda, et leidub ka positiivseid lugusid

Mina olen see kasutaja, kes kiitis. Minu arust Cerazette ei sobi imetamise ajal, st sel ajal on keha hormonaalne seisund ilmselt selline, millega koosmõjus tekib palju kõrvaltoimeid: veritsus, iiveldamine jne. Mina püüdsin neid ka imetamise ajal võtta ja täpselt sellised kõrvalmõjud olid ning lõpetasin võtmise. Aga kui paar aastat hiljem proovisin, kui enam ammu ei imetanud, siis sobisid ideaalselt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 12:26; 14.08 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen pikalt (15 a ehk?) Harmoneti kasutanud. Kõrvalmõjusid pole.
Aga see on muidugi individuaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja pille ei tohi poole pealt lõpetada, ikka tsükkel lõpuni tuleb võtta.

Mis muidu juhtub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja pille ei tohi poole pealt lõpetada, ikka tsükkel lõpuni tuleb võtta.

Mis muidu juhtub?

Minagi mõtlen, et misasja, mingi suva targutus jälle. 🙂 Minipillidega on ju üldse veel nii, et alustada võib suval ajal ja süüakse pakkide viisi üksteise otsa. Vahet ei ole. Seega lõpetada võib ka suval ajal.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 13:36; 13.08 14:06; 13.08 15:03; 15.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Ilu ja tervis 42 aastasena pillidega alustamine