Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Tallinnas kus parem 43+

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: IVF Tallinnas kus parem 43+

Postitas:

Hei,
Millist kliinikut Tallinnas soovitate IVF planeerimiseks?
Millist arsti? Palun vastake just vanemad üritajad, kes arst on lahke aitama?
Saan aru, et järjekorda nagunii ei ole kui ise maksad. Seegi hea 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 21:35; 04.03 18:48; 07.03 14:56; 10.03 07:37; 27.05 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 41 ja teinud ühe katse – ITK-s Tiina Loogi juures. katse ei õnnestunud, aga muidu mul etteheiteid ei ole. Arst oli äärmiselt professionaalne, kõik toimus kiirelt ja sujuvalt. Tõsi, sellist ülimalt personaalset ja südamlikku lähenemist ei olnud, kui see on sulle oluline, siis olen kuulnud paljusid Nova Vitat kiitmas. ITK-s oli asjalik, konkreetne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua kogu protseduur Loogi juures aega võttis ? Esimesest visiidist kuni stimulatsiooni alguseni ning siis lõpuni?
Kas ebaõnnestumise korral uuesti ei proovinud tema juures?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 21:35; 04.03 18:48; 07.03 14:56; 10.03 07:37; 27.05 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 41 ja teinud ühe katse – ITK-s Tiina Loogi juures. katse ei õnnestunud, aga muidu mul etteheiteid ei ole. Arst oli äärmiselt professionaalne, kõik toimus kiirelt ja sujuvalt. Tõsi, sellist ülimalt personaalset ja südamlikku lähenemist ei olnud, kui see on sulle oluline, siis olen kuulnud paljusid Nova Vitat kiitmas. ITK-s oli asjalik, konkreetne.

Mina küll Nova Vitat ei soovita. Olen 40. Mitu ebaõnnestunud katset Ivfi . Iga kord rõhutatakse vanust. Eks muidugi vanuses võib ka asi olla, kuid mitte mingeid uuringuid. Muidugi kui kasutada munarakudoonorit, siis võibolla teine asi. Ise kaalun Elites munarakudoonori kasutamist.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskust. Erinevalt ITK-st tegeleb seal üks arst patsiendiga algusest lõpuni, st nõustamisest kuni embrüo siirdamiseni. Seeläbi saab ta patsienti paremini tundma, ühtlasi saab jagada enda vahetuid kogemusi ja teadmisi, mida ta protseduure läbi viies on saanud. ITK-s nõustavad aga patsiente arstid, kes ise siirdamisi läbi ei vii ja reaalset praktikat ei tunne. Endal kogemus ITK-st, kus nõustav arst rääkis üht juttu ja siirdamisi teostav arst hoopis midagi muud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 20:02; 10.03 21:21; 15.03 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kokku võttis aega esimesest visiidist kuni siirdamiseni kaks kuud. detsembris kohtusime, siis öeldi, et kui algavad päevad, saadan arstile meili. pärast seda kohe saatis arst vastuvõtuaja, kus pisteti lepingud pihku ja nõustati, seejärel alustasin kolm nädalat peale päevade algust diphereline süstiga, seejärel sellest kaks nädalat hiljem kõhusüstidega, vahepeal paar ultraheli, kus arst kirjutas veel mingeid ravimeid… nii 12 päeva, siis ovitrelle süst, kahe päeva pärast punktsioon ja kolme päeva pärast siirdamine. Minuga tegeles kogu aeg üks ja sama arst, Tiina Loog, kes ongi ITK viljatusravikliiniku juhendaja. Kõik toimus kiirelt, operatiivselt.
Küsisid ka, et kas ebaõnnestumise korral ei proovinud uuesti tema juures – ebaõnnestumine toimus alles eelmisel nädalal, nüüd peab keha kaks tsüklit taastuma, enne kui saan uuesti proovida. Arst oli julgustav, soovitas uuesti proovida, ütles, et “materjal” oli hea. Samas, asjatut “mulli” ei aetud mulle, arst möönis, et vanus on selline, kus võimalused IVF-i õnnestumiseks ülemäära suured ei ole. Aga ütles, et kui saate seda endale lubada, siis proovige ikka, sest muidu võibolla kahetsete kogu elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ütles, et kui saate seda endale lubada, siis proovige ikka, sest muidu võibolla kahetsete kogu elu.

Hea müügimehe jutt.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 41, tegin hulga ebaõnnestunud katseid ITK-s ja 1 ebaõnnestunud ka NV-s. Minu meelest on vahe sellest, et esimeses ei vastatud mu küsimustele ja ei tahetud mingeid uuringuid teha, NV-s saab rääkida, küsida, uurida, erinevaid uuringuid teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 12:22; 20.05 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgulinna ei soovita. Olin napilt 41, kui seal käisin. Öeldi, et vanus selline, et pole mõtet üritada. Väga ebameeldiv oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud prd_d!
Kas ma tohin küsida kui vana Te olete, et öeldi ülemäära head võimalused pole seoses vanusega… Ise olen 44 ja lootused kõrgel! 🙂 😉

kokku võttis aega esimesest visiidist kuni siirdamiseni kaks kuud. detsembris kohtusime, siis öeldi, et kui algavad päevad, saadan arstile meili. pärast seda kohe saatis arst vastuvõtuaja, kus pisteti lepingud pihku ja nõustati, seejärel alustasin kolm nädalat peale päevade algust diphereline süstiga, seejärel sellest kaks nädalat hiljem kõhusüstidega, vahepeal paar ultraheli, kus arst kirjutas veel mingeid ravimeid… nii 12 päeva, siis ovitrelle süst, kahe päeva pärast punktsioon ja kolme päeva pärast siirdamine. Minuga tegeles kogu aeg üks ja sama arst, Tiina Loog, kes ongi ITK viljatusravikliiniku juhendaja. Kõik toimus kiirelt, operatiivselt.

Küsisid ka, et kas ebaõnnestumise korral ei proovinud uuesti tema juures – ebaõnnestumine toimus alles eelmisel nädalal, nüüd peab keha kaks tsüklit taastuma, enne kui saan uuesti proovida. Arst oli julgustav, soovitas uuesti proovida, ütles, et “materjal” oli hea. Samas, asjatut “mulli” ei aetud mulle, arst möönis, et vanus on selline, kus võimalused IVF-i õnnestumiseks ülemäära suured ei ole. Aga ütles, et kui saate seda endale lubada, siis proovige ikka, sest muidu võibolla kahetsete kogu elu.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 21:35; 04.03 18:48; 07.03 14:56; 10.03 07:37; 27.05 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kõik oma 4 täisringi pelgus teinud ja üldiselt väga rahul oma arstiga. Alustasin seal 40sena, teine täisring õnnestus ja sünnitasin, kui olin saanud 41. Nüüd sügisel 43sena tegin kaks ebaõnnestunud ringi. Arst vahest liialt luges minu raha. Otsustas blastoni oodata siirdamisega, nii et selleni me ei jõudnudki. Punktsiooni tegi vist teine arst ja ta ütles et tegime oma arstiga julge plaani blastoga. See viis mu täitsa rivist välja ja okas jäi hinge, et äkki oleks pidanud varem siirdama. Väga tahaks veel proovida, aga mees on vastu veidi. Kaalun ka doonormunarakku, sest arst arvas, et ta minuga rohkem ei katsetas. Probleem tegelikult meil mehes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu, kes küsis – mina olen 41. Mis puudutab arsti ütlust, siis tõele au andes ta ise mulle ei öelnud, et mnjah, teie lootused just ülemäära suured pole. Selle ma ikka ise pinnisin temalt välja 🙂 Arst oli pigem positiivse suhtumisega, et noh, hakkame pihta, mina ise olin kõhklev, sest nii palju netist lugenud, kuidas 41-aastastel õnnestumisprotsent 10% ligi… Ja siis ma muudkui küsisin, et lootust vist vähe…? Ja tema muudkui vastu, et noh jah, tõsi ta on, et mitte ülemäära palju, aga et proovida tasuks. Nii et selles mõttes oldi ITK-s kindlasti pigem kogu protsessi juures toetavad, mitte nagu Pelgulinnas, kus kohe 41-aastasel mõte maha laideti, nagu keegi siin kirjutas.
Ka nüüd arst julgustas mind veel proovima, aga ma ise ei tea, kas ma tahan seda enam ette võtta. Olen nii pika aja oma elust elanud teadmisega, et mul endal on (endometrioosi tõttu) lapsi saada väga keeruline, siis olin selle mõttega juba oma peas rahu teinud, kui mees äkki ütles, et kuule, aga prooviks ikka seda IVF-i ka. Siis tuli nagu uus lootus, raske on pettuda taas ja taas…
Aga kui sina tunned end enesekindlalt ja lootusrikkalt, siis see on juba iseenesest oluline, niisuguse positiivse meelelaadiga vastu minna sellele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Systik, aga miks varem siirdamine parem on kui blasto?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea Systik!
Pelgus jah veidi selline tunne, et nad nagu ei tahaks meie raha kulutada… Minul alles planeerimise järgis IVF.
Oleme ju kursis enamvähem palju see kõik maksta võib.
Aga Sulle Systik palun küsimus palju Sul kokku läks algusest lõpuni?
Igatahes ärge heitke meelt!
Meestel ongi raskem tagasilööke taluda ja võta juhtimine üle- pärast tänab Sind taevani!

Mina olen kõik oma 4 täisringi pelgus teinud ja üldiselt väga rahul oma arstiga. Alustasin seal 40sena, teine täisring õnnestus ja sünnitasin, kui olin saanud 41. Nüüd sügisel 43sena tegin kaks ebaõnnestunud ringi. Arst vahest liialt luges minu raha. Otsustas blastoni oodata siirdamisega, nii et selleni me ei jõudnudki. Punktsiooni tegi vist teine arst ja ta ütles et tegime oma arstiga julge plaani blastoga. See viis mu täitsa rivist välja ja okas jäi hinge, et äkki oleks pidanud varem siirdama. Väga tahaks veel proovida, aga mees on vastu veidi. Kaalun ka doonormunarakku, sest arst arvas, et ta minuga rohkem ei katsetas. Probleem tegelikult meil mehes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 21:35; 04.03 18:48; 07.03 14:56; 10.03 07:37; 27.05 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu IVFi tulemus istub siin kõrval ja on kohe 11aastane, ja minu katse toimus vanuses 41 Nova Vitas. Õnnestus esimesel korral, ja kordagi vanust ei mainitud. Ma sain tegelikult rasedustesti kätte 2 nädalat enne 41. sünnipäeva, seega katse oli veel mulle tasuta. Seega minu kogemus on positiivne ja soovitangi Nova Vitat. Enne jõuti teha ka uuringud, raviti ureaplasmat jne. Õnneks olid osad analüüsid tehtud enne juba minu naistearsti poolt, sellega saime aega kokku hoida. Maikuus pöördusin ja augustis sain positiivse testi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 41 ei ole iseenesest põhjus kunstlikuks viljastamiseks. Minu sõbranna jäi loomulikul teel rasedaks ja sünnitas terve lapse 43-aastaselt. Seejuures oma esimese lapse. Mõni katkenud või peetunud rasedus, mida selles vanuses ikka ette tuleb, ei ole veel näidustus kunstlikuks viljastamiseks. Sõbrannal ka eelnes edukale rasedusele üks raseduse katkemine. Peab olema ikka mingi tervisest tingitud põhjus miks selles vanuses kunstlikku viljastamist kasutada. Kui põhjuseks on see, et pikema aja jooksul (poolteist aastat ja enam ) mingit rasedust, sh nn keemilist rasedust ei teki, vaatamata igas tsüklis viljakate päevade järjekindlale “kasutamisele”, võib põhjus olla munarakkudes. Siis on valikuks kunstlik viljastamine doonormunarakuga. Kui aga kindel soov saada bioloogiline laps, on ivf õnnestumise võimalus sel juhul väga madal, veel madalam kui võimalus saada laps loomulikul teel. Seega võis arstil õigus olla. Isegi kui õnnestub oma munarakkudest embrüoid saada, tasuks teha embrüodele enne siirdamist PGS, et veenduda nende eluvõimelisuses. Ja muidugi ei tohi unustada mehepoolseid riske, ka need tulevad testide (halosperm, oksüdatiivne stress) välistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 20:02; 10.03 21:21; 15.03 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgus tasusin siis kahe täisringiga kokku 1910 eurot, sellest 2×690 punktsioonid ja 530 üks siirdamine. Mõned korrad maksin 5 eurost visiiditasu. Ravimite koguhinda ei oska kahjuks öelda, aga kuna doosid olid seekord väiksemad siis ei tundunud seegi summa üüratu.

Kuskilt netist on jäänud silma, et mida varem embrüo oma loomulikku keskkonda jõuab, seda parem. Samas on raskem hinnata embrüo kvaliteeti. Mu esimene laps on ka teise päeva ümbro siirdamisest. Ma tõesti ei tea, kas see varasem siirdamine on parem, aga kriipima jäi see arsti kommentaar küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud LTK-s, ITK-s ja Nova Vitas. Nova Vitas oli kõige parem kogemus ja ka õnnestunud katse. ITK-s olid tüsistused pluss täielik konveier. Kõigile sama skeem (pärast haiglas arutasin teiste samasuguste patsientidega), mingit jälgimist ei olnud. LTK-s oli mul dr Haldre, väga põhjalikult tutvus eelnevate katsetega ja lähenes individuaalselt. Jälgimas käisin ka. Enda viie katse põhjal üldse ITK-d ei soovitaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 42. Alustasin IVF-ga 2018. suvel, kui käisin Šoisi juures munajuhade uuringul. Hiljem selgus, et see vahuainega läbitegemine ei ole tegelikult piisavalt informatiivne: üks juha töötab, teine mitte. Õnneks suunas Šois mu vanuse tõttu ka AMH-d tegema ja seal tuli muidugi numbriks 0,5. Pidin ära minestama.

Panin aja NV-sse dr Talvingu juurde, kes tegi analüüsid, UH-d (kummaski sarjas üks folliikel..ja vähemalt üks juha kindlasti põletikus) ning suunas mu lap-le Fertilitasse. Lap-i käigus (novembris) selgus, et mõlemad juhad põletikus ja liidetes, mõlemad eemaldati. Mis tegelikult oli hea – mu sarjad hakkasid tööle ja veebruariks oli ühes sarjas 5 ja teises 3 folliklit.

Alustasin Gonaliga, lõpuks oli C-tähega süst ja 25.02 oli punktsioon. Saadi 7 munarakku. Viljastus 4, ilusaks kasvas 3 ja eriti ilusaks 1. Kasvatasime 4-päevasteks. Siirdasin ühe (1.03). Külma läks kaks.
Muidugi hoidusime seksist, hoidsin end, jalutasin, panin Crinonet, võtsin verevedeldajat ja foolhapet. Täpselt nädal hiljem ehk 9.03 hakkas määrima. Korras. Tänaseks on päevad kohal ja homsel veretestil mõtet pole.

Minu kogemus on seega vaid ühe kliinikuga. Rohtude maksumust ei lugenud kokku, äkki 200-300 vahel. Punktsioon 1200 ja siirdamine (ISCI-ga) ja külmutamine 900.
Arst ülemäära nunnutaja pole. Väga konkreetne ja asjalik. Samas, sellises olukorras on see hea. Muidugi ma lootsin. Väga lootsin. Aga arst rõhutas kogu aeg, et isegi kui meil on väliselt väga ilus embrüo, siis teie aastanumbrit vaadates on rasestumise tõenäosus madal. Olen aru saanud, et küsimus pole emaka limaskestas, vaid embrüo sisemises kvaliteedis. Tegelikult teeb loodus valiku. Ju polnud see embrüo terve. Ses mõttes pole midagi taga nutta. Kuigi eks ma nutsin ikkagi.

Nüüd on üks ts vahet ja lähen külmaringile. Mis ma seekord teisiti teen on see, et ilmselt lasen siirdada mõlemad (kui sulavad mõlemad üles ja jäävad ellu). Lugesin, et kuigi mitmike sündi peetakse IVF-i nn kõrvalproduktiks, siis 40+ vanuse korral pigem siirdatakse mitu just sp, et kinnitumise % on madal. Hea kui ükski kinnitub.

Ainuke küsimus on hetkel see, kas siirdada oma tsüklisse või alustada Estrofemiga. Ses osas kuulaks kogemusi küll 🙂

Iiris

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskust. Erinevalt ITK-st tegeleb seal üks arst patsiendiga algusest lõpuni, st nõustamisest kuni embrüo siirdamiseni. Seeläbi saab ta patsienti paremini tundma, ühtlasi saab jagada enda vahetuid kogemusi ja teadmisi, mida ta protseduure läbi viies on saanud. ITK-s nõustavad aga patsiente arstid, kes ise siirdamisi läbi ei vii ja reaalset praktikat ei tunne. Endal kogemus ITK-st, kus nõustav arst rääkis üht juttu ja siirdamisi teostav arst hoopis midagi muud.

Vale jutt. Minul ITKs tehtud 3 täisringi ja 6 külmaringi ning kõik tegi sama arst. Ainult positiivne kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vale jutt. Minu lugu pärineb kahe ja poole aasta tagant. Kui helistasin ITK üldnumbrile ja palusin numbrit viljatusravi arstile, anti aeg naistearstile, kes tegi ultraheliuuringu ja suunas teistele kunstliku viljastamise eelsetele uuringutele, samuti andis nõusolekute vormid ja soovitas kunstlikul viljastamisel kasutada doonormunarakku. Kui testide vastused käes, siis arst ütles, et tema ise siirdamistega ei tegele ja kunstliku viljastamisega seotud juhiseid patsientidele ei anna, andis siirdamisega tegeleva arsti numbri ja palus mul endal aja kinni panna. Kui kunstliku viljastamisega tegeleva arsti juurde jõudsin, siis ta imestas, et miks mind kunstlikule viljastamisele saadeti, kui lastetuse probleemiks pole mitte rasestumine, vaid raseduste katkemine. Mõte selles, et kontakt võiks olla konsulteerimisest ja testimisest alates arstiga kes kunstliku viljastamise protseduure teostab ja teemat põhjalikult valdab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 20:02; 10.03 21:21; 15.03 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

41+ iVF naised, kuidas läinud on? Endale 6 ebaõnnestumist, lisaks vanusele põhjus ka mehes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 12:22; 20.05 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

41+ iVF naised, kuidas läinud on? Endale 6 ebaõnnestumist, lisaks vanusele põhjus ka mehes.

Vanus 42, 3 ebaõnnestunud ivf- i ja 1 sünnitus 16 nädalal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere naised!
Palun nõu!
Olen minemas esimesele IFV ringile ja pean teatama arstile meili teel kui päevad algavad, kui satub reede siis kohe helistama…
Minu arvutuste kohaselt satuvad aga just laup v pùhap ja labor ei tööta! Teadupärast tahavad mingit hormoonanalüüsi teha päevade algul.
Mida teha? Kas on kellegil nii juhtunud? Kas pole hullu kui kolmandal tsüklipäeval hakkame tegutsema?
Ei tahaks seda kuud raisku lasta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.03 21:35; 04.03 18:48; 07.03 14:56; 10.03 07:37; 27.05 12:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Tallinnas kus parem 43+

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.