Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: 43+rasedad

Postitas:

Kaua on teil aega läinud kui triibud saite ja kas kōik läks hästi rasedusega.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks väga kiirelt 1-2 kuul rasedaks. Küll oli ka peetumist, kuid kui sai lõpuks verevedeldaja peale siis sünnitasin 44.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole õnnestunud. Oleme proovinud 1 aasta. Arst seletas, et see on üsna lootusetu ettevõtmine, aga et 40+ vanuses kohtasin meest, kellega on unelmate suhe, siis otsustasime kõik variandid läbi proovida (et ei jääks midagi kripeldama). Nüüd hakkame igasuguse keemiaga pihta. Eks siis näis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 12:59; 21.11 14:46; 21.11 16:55; 22.11 14:04; 01.03 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me püüdsime triipe 1a3k, kuid selle aja sisse jäi 2 nö keemilist rasedust st sain triibud kätte ja rase olla 5-6 päeva kui algas menstruatsioon. Pärast vitamiinide vahetust ja progesterooni kapslite võtmist sain uued püsivad triibud 3 kuu pärast. Hetkel olen 36+2 rase ja just nädal tagasi sain 43a 😀

Mulle minu günekoloog küll ei öelnud, et lootusetu ettevõtmine. Oli igati toetav ja abivalmis. Soe soovitus, vaheta oma arsti…..samas iga naine/mees on nii erinev. Mõni ei saagi sellises vanuses enam lapsi ja mõni saab neid veel 3. Mina sinu asmele küll ei loobuks, kuna mingi arst ütles et lootusetu ettevõtmine

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 42 kui küsisin günekoloogilt, kas on hilja lapse peale mõelda, ütles kohe, et kindlasti ei ole hilja. 2 aastat 3 peetumist ja nüüd terve tibu ema ???? tasub proovida ja loota. Mina mingeid tablette vms ei kasutanud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 17:28; 21.11 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 42 kui küsisin günekoloogilt, kas on hilja lapse peale mõelda, ütles kohe, et kindlasti ei ole hilja. 2 aastat 3 peetumist ja nüüd terve tibu ema ???? tasub proovida ja loota. Mina mingeid tablette vms ei kasutanud.

Kas sul on varasemast ka lapsi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 20:42; 22.11 11:04; 22.11 14:28; 22.11 14:36; 02.03 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pagan! arst näitas ikka igasugu uuringuid ja tabeleid, mis kiirelt lootusetuse tunde peale tõid. eks ma teadsin seda varem ka, aga mees küll ei uskunud (a nüüd sai ikka aru). ei ole mul selle aasta (+mõne kuu) jooksul ka mingeid triipe ega midagi olnud. ju siis ikkagi munarakud ei ole enam kvaliteetsed (ja keegi nende sisse ju ei näe). eks me ikka proovime edasi ja läheme IVF-i peale. kuigi tõenäosus rasestumiseks 1% (nii arst rääkis, viidates graafikutele ja tabelitele). Aga me proovime kõik ära. Lõpuks vist isegi doonormunaraku teema (kuigi ma pean selles osas väga sügavalt kõik järele mõtlema).
Analüüsid mul kõik korras, munajuhad puhtad nagu prillikivid, olen sportlik ning toitun väga tervislikult, mingeid kroonilisi haiguseid ei ole. tegelikult ei ole isegi mingeid mitte-kroonilisi haiguseid. ning naisteasjade põletikke ei ole mul kunagi olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 12:59; 21.11 14:46; 21.11 16:55; 22.11 14:04; 01.03 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see et tõenäosus on väike ei tähenda et sa ei peaks üritama! kuni tõenäosus pole 0, on ikka šansid olemas!
tasub lihtsalt oma ootusi kohendada ja mitte teha peamiseks mõtteks et kui laps ei tule siis ma enam kunagi õnnelik ei ole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 16:48; 25.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see et tõenäosus on väike ei tähenda et sa ei peaks üritama! kuni tõenäosus pole 0, on ikka šansid olemas!

tasub lihtsalt oma ootusi kohendada ja mitte teha peamiseks mõtteks et kui laps ei tule siis ma enam kunagi õnnelik ei ole.

Aitäh toetamast. Õnneks üritamegi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 12:59; 21.11 14:46; 21.11 16:55; 22.11 14:04; 01.03 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasemalt 2 last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 17:28; 21.11 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks me ikka proovime edasi ja läheme IVF-i peale. kuigi tõenäosus rasestumiseks 1% (nii arst rääkis, viidates graafikutele ja tabelitele). Aga me proovime kõik ära. Lõpuks vist isegi doonormunaraku teema (kuigi ma pean selles osas väga sügavalt kõik järele mõtlema)/quote]

See ei ole etteheide, lihtsalt mõtisklus – kui tõenäosus oma munarakkudega on 1% ja üks IVF täisring omal kulul (nagu 41+ on) koos ilma ravimisoodustuseta maksab 2500 ringis, et siis kas tõesti on see arukas?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 20:42; 22.11 11:04; 22.11 14:28; 22.11 14:36; 02.03 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis krdi graafikud. see oleneb ikka väga palju individuaalsest inimesest. milline on tema tervis ja elustiil. mehe sperma peaks ka muidugi üle kontrollima.

üldiselt ma olen lugenud, et 40+ vanusegrupis on sama palju aborte nagu pubekatel. just sellepärast, et keegi on neile graafikuid näidanud ja nad on arvanud, et enam rasedaks ei jää.

mul üks tuttav ütles just, et ta ema jäi 54-selt rasedaks kogemata.

loe läbi raamat “taking charge of your fertility”, tracki ovulatsiooni keha sümptomite järgi ja kasuta nt spermasõbralikku libestit juurde. toitumisterapeudi konsultatsioonil võid ka käia, mida toitumise-lisanditega teha. good luck!

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inimene mõtleb doonori kasutamise peale, ju siis on mingi põhjendus sellele.
Mina lihtsalt viskaks õhku ja mõtleks selle peale, et kui tõenäosus väike..kas on vaja tegeleda igast keemiate ja teiste munarakkude kasutamise peale. Ehk oleks mõistlikum mõelda lapsendamisele. Lapsi, kes on hooleta, on ka väga palju. Suures plaanis olen ma väga kunstliku viljastamise poolt (ise läbi teinud 8 korda), aga kõhklen tugevalt doonorite kasutamist. Kas füüsiliselt ise kandmine teeb naise rohkem emaks kui lihtsalt üks pisike üksinda jäetud laps enda hoole alla võtta. Ma ei anna hinnangut, proovisin ise 7 aastat, aga enda munaraku asemel doonorit ei kasutaks vaid liikusin lapsendamise mõttele. Õnn tuli enne mu õuele ja sain loomulikul teel üldse. Ma ei tea, võimalik, et stress kadus ja vaim oli rohkem valmis 🙂

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks me ikka proovime edasi ja läheme IVF-i peale. kuigi tõenäosus rasestumiseks 1% (nii arst rääkis, viidates graafikutele ja tabelitele). Aga me proovime kõik ära. Lõpuks vist isegi doonormunaraku teema (kuigi ma pean selles osas väga sügavalt kõik järele mõtlema)/quote]

See ei ole etteheide, lihtsalt mõtisklus – kui tõenäosus oma munarakkudega on 1% ja üks IVF täisring omal kulul (nagu 41+ on) koos ilma ravimisoodustuseta maksab 2500 ringis, et siis kas tõesti on see arukas?

ma ei ole kunagi elus olulistele asjadele hinnalipikut külge pannud. minu jaoks on alati emotsionaalsed ja vaimsed väärtused rahast olulisemad. seega – ma leian, et see on minu jaoks arukas.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 12:59; 21.11 14:46; 21.11 16:55; 22.11 14:04; 01.03 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inimene mõtleb doonori kasutamise peale, ju siis on mingi põhjendus sellele.

Mina lihtsalt viskaks õhku ja mõtleks selle peale, et kui tõenäosus väike..kas on vaja tegeleda igast keemiate ja teiste munarakkude kasutamise peale. Ehk oleks mõistlikum mõelda lapsendamisele. Lapsi, kes on hooleta, on ka väga palju. Suures plaanis olen ma väga kunstliku viljastamise poolt (ise läbi teinud 8 korda), aga kõhklen tugevalt doonorite kasutamist. Kas füüsiliselt ise kandmine teeb naise rohkem emaks kui lihtsalt üks pisike üksinda jäetud laps enda hoole alla võtta. Ma ei anna hinnangut, proovisin ise 7 aastat, aga enda munaraku asemel doonorit ei kasutaks vaid liikusin lapsendamise mõttele. Õnn tuli enne mu õuele ja sain loomulikul teel üldse. Ma ei tea, võimalik, et stress kadus ja vaim oli rohkem valmis ????

Doonormunaraku puhul on see vahe, et mees oleks siiski bioloogiline isa (kui käiku läheb tema sperma).
Millegipärast on kahjuks minu tutvusringkonnas just (kasu)isadel suured probleemid lapsendatud laste (lastekodust võetud) kasvatamisega ja võib vist öelda omaksvõtmisega üldse, kuigi alguses ollakse igati nõus ja poolt jne. Üks on pere juurest lahkunud, teine kaalumas. Aga see võib olla juhus ja erand…mine tea.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 20:42; 22.11 11:04; 22.11 14:28; 22.11 14:36; 02.03 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inimene mõtleb doonori kasutamise peale, ju siis on mingi põhjendus sellele.

Mina lihtsalt viskaks õhku ja mõtleks selle peale, et kui tõenäosus väike..kas on vaja tegeleda igast keemiate ja teiste munarakkude kasutamise peale. Ehk oleks mõistlikum mõelda lapsendamisele. Lapsi, kes on hooleta, on ka väga palju. Suures plaanis olen ma väga kunstliku viljastamise poolt (ise läbi teinud 8 korda), aga kõhklen tugevalt doonorite kasutamist. Kas füüsiliselt ise kandmine teeb naise rohkem emaks kui lihtsalt üks pisike üksinda jäetud laps enda hoole alla võtta. Ma ei anna hinnangut, proovisin ise 7 aastat, aga enda munaraku asemel doonorit ei kasutaks vaid liikusin lapsendamise mõttele. Õnn tuli enne mu õuele ja sain loomulikul teel üldse. Ma ei tea, võimalik, et stress kadus ja vaim oli rohkem valmis ????

Doonormunaraku puhul on see vahe, et mees oleks siiski bioloogiline isa (kui käiku läheb tema sperma).
Millegipärast on kahjuks minu tutvusringkonnas just (kasu)isadel suured probleemid lapsendatud laste (lastekodust võetud) kasvatamisega ja võib vist öelda omaksvõtmisega üldse, kuigi alguses ollakse igati nõus ja poolt jne. Üks on pere juurest lahkunud, teine kaalumas. Aga see võib olla juhus ja erand…mine tea.

mis krdi graafikud. see oleneb ikka väga palju individuaalsest inimesest. milline on tema tervis ja elustiil. mehe sperma peaks ka muidugi üle kontrollima.

üldiselt ma olen lugenud, et 40+ vanusegrupis on sama palju aborte nagu pubekatel. just sellepärast, et keegi on neile graafikuid näidanud ja nad on arvanud, et enam rasedaks ei jää.

mul üks tuttav ütles just, et ta ema jäi 54-selt rasedaks kogemata.

loe läbi raamat “taking charge of your fertility”, tracki ovulatsiooni keha sümptomite järgi ja kasuta nt spermasõbralikku libestit juurde. toitumisterapeudi konsultatsioonil võid ka käia, mida toitumise-lisanditega teha. good luck!

Viljatusarstid nii ei arva, olgu su elustiil kui suurepärane tahes, munarakkude arv ja kvaliteet on ajaga piiratud. Mis puudutab 40. aastaste abordi-statistikat, siis see ei ole adekvaatne, siia alla jäävad ka osad sekkumist vajanud katkemised/peetumised ja väärarengute katkestamised med. põhjustel (mida vanasti ei diagnoositud). Ja kõike seda tuleb kahjuks peale 40. ikka palju ette.
Mis ei tähenda muidugi, et keegi ei rasestuks ja ilusti lõpuni ei kannaks. Minu tutvusringkonnas (olen ise 40+ üritaja) on selles eas edukad enamasti siiski kogu elu olnud väga viljakad kergesti rasestuvad naised, kellel on 3-4 last varasemast. Need on kõik jäänud 40-42 ootele, hilisemas east ei tea kedagi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 20:42; 22.11 11:04; 22.11 14:28; 22.11 14:36; 02.03 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis krdi graafikud. see oleneb ikka väga palju individuaalsest inimesest. milline on tema tervis ja elustiil. mehe sperma peaks ka muidugi üle kontrollima.

üldiselt ma olen lugenud, et 40+ vanusegrupis on sama palju aborte nagu pubekatel. just sellepärast, et keegi on neile graafikuid näidanud ja nad on arvanud, et enam rasedaks ei jää.

mul üks tuttav ütles just, et ta ema jäi 54-selt rasedaks kogemata.

loe läbi raamat “taking charge of your fertility”, tracki ovulatsiooni keha sümptomite järgi ja kasuta nt spermasõbralikku libestit juurde. toitumisterapeudi konsultatsioonil võid ka käia, mida toitumise-lisanditega teha. good luck!

Dr. Galina Litteri vastus 50-aastasele kliendile Kliinik.ee lehel: Mina ühtki 46-aastast ja vanemat loomulikul teel rasedust näinud ei ole 33 töötamise aasta jooksul.
Miks sa jama suust välja aja ja ennast arstidest targemaks pead?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

42selt sünnitanuid paari tean, 45selt sünnitas mu arst, see laps tal juba 18, ma ei usu, et kunstlikult. Aga need ikka suured erandid!
Ise olen 41, olemas loomulikul teel ja vist esimese tsükliga siia maailma tulnud koolieelik. Nüüd aga olen aasta jooksul 5 ebaõnnestunud IVFi teinud – juuksed langevad, immuunsus langes, viimase eest pidi ise maksma. kas sel on ikka mõtet?! Aasta jooksul olnud 4 narkoosi- kuidas see võib mälu mõjutada! pool elu veel ees! Hormoonravimid pidid ka vähki tekitama. Ajaga võidu ei jookse, aga vähemalt võiks selle elu tervena elada.

Mis puudutab lapsendamist, olen ka soovinud, aga ei ole ju kedagi lapsendada, sest lastekodudes olevate laste vanematelt ei ole vanemlikke õigusi ära võetud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean oma tutvusringkonnast kahte naist, kes jäid loomulikul teel rasedaks ja sünnitasid oma terved lapsed 43-aastaselt. Ühel neist oli see seejuures esimene laps. Kui tervis korras ja oma rasedused tekivad tuleks igal juhul proovida loomulikul teel rasestuda. Selles vanuses küll tuleb arvestada sellega, et kõik ei pruugi kohe õnnestuda, tuleb ette raseduse katkemisi ja peetumisi, aga tuleb olla järjekindel ja oodata õnnestmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 19:46; 25.02 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll hetkel 41, aga lapse sünnihetkeks 42. Paar aastat katsetamist, vahele üks peetumine ja triibud tulid. Rasestusin tegelikult üsna kergelt, arvestades seda, et olime üsna laisad ja püüdsime kuu jooksul seda ühte päeva vaid tabada. Õnnestus see muidugi siis, kui ma kartsin, et vist pole ikka õige aeg. Aga õnneks läks täppi. Abiks olid mehele Wellman vitamiinid ja mulle Pregnacare Conception ning Ovia fertility äpp. Soovin edu, kindlasti tasub pingutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan kohe-kohe 45 ja rasestusin küll loomulikult. Seda küll, et aega võttis see võrreldes eelnevate kordadega ikka palju. Kui 8 aastat tagasi rasestusin veel kohe esimesest vahekorrast, siis nüüd läks ikkagi 3-4 kuud aega. Eks ongi naisi kellel on lihtsam rasestuda ja kellel raskem ja see ei ole väga otseselt vanusega seotud vaid geenide vmt

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ongi naisi kellel on lihtsam rasestuda ja kellel raskem ja see ei ole väga otseselt vanusega seotud vaid geenide vmt

Lause esimese osaga nõus, aga sellega mitte, et vanus ei loe. Vanus on ikka ka väga oluline faktor, kuigi tõepoolest ei määra kõike, st statistika ei määra seda, kui kiirelt ja kergelt konkreetne naine rasestub.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 06:44; 23.02 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see statsitika usaldatav, ilmaasjata hirmutatakse 40+ lapsesoovijaid. Eestis on tõesti nii, et lapsi saadakse varakult ja 20midagi neiud on juba ivf järjekorras, aga pikalt välismaal elanuna tean ja tunnen isiklikult ikka paljusid 40+ rasestujaid, ka esmakordseid. Isegi 45+ pole haruldane, tegemist on pigem uue normaalsusega: inimesed on tervemad, sportlikumad, elavad kauem, toituvad paremini, see kõik mõjutab. Munarakureserv ei ole ka ainult vanuses kinni.
Ja veel- kes siin hurjutas kedagi doonorile mõtlemise pärast ja soovitas lapsendamist. Kas sa üldse tead, kui pikad on lapsendamise järjekorrad? Aastaid, tahtjaid on, aga lapsi pole. Doonormunaraku variant on rohkem levinud, kui arvatakse, aga soovitaks 40+ rasestuda soovijatel ikkagi mitte karta et ei õnnestu. Tegelik elu on kindlasti lootusrikkam, kui aegunud statistika.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 10:23; 25.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see statsitika usaldatav, ilmaasjata hirmutatakse 40+ lapsesoovijaid. Eestis on tõesti nii, et lapsi saadakse varakult ja 20midagi neiud on juba ivf järjekorras, aga pikalt välismaal elanuna tean ja tunnen isiklikult ikka paljusid 40+ rasestujaid, ka esmakordseid. Isegi 45+ pole haruldane, tegemist on pigem uue normaalsusega: inimesed on tervemad, sportlikumad, elavad kauem, toituvad paremini, see kõik mõjutab. Munarakureserv ei ole ka ainult vanuses kinni.

Ja veel- kes siin hurjutas kedagi doonorile mõtlemise pärast ja soovitas lapsendamist. Kas sa üldse tead, kui pikad on lapsendamise järjekorrad? Aastaid, tahtjaid on, aga lapsi pole. Doonormunaraku variant on rohkem levinud, kui arvatakse, aga soovitaks 40+ rasestuda soovijatel ikkagi mitte karta et ei õnnestu. Tegelik elu on kindlasti lootusrikkam, kui aegunud statistika.

Me räägime praegu ise ja oma rakkudega rasestumise tõenäosusest ja siin statistika siiski ei ole aegunud, ka tänapäeva andmed näitavad sama, mis varem. See, et 45+ rase pole haruldane, et muuda kuidagi statistikat, et keskmiselt rasestumise ja raseduse lõpuni kandmise tõenäosus vanusega siiski väheneb. See ei ole hirmutamine, kirjutasin ju ka, et kuigi statistika näitab, et keskmiselt on rasestumine vanemana siiski raskem, ei mängi see lõpuks konkreetse naise ja konkreetse juhtumi puhul suurt rolli. Lihtsalt tasub arvestada, et tõenäosus raskusteks on suurem kui nooremana.
40aastane esmarase

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 06:44; 23.02 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see statsitika usaldatav, ilmaasjata hirmutatakse 40+ lapsesoovijaid. Eestis on tõesti nii, et lapsi saadakse varakult ja 20midagi neiud on juba ivf järjekorras, aga pikalt välismaal elanuna tean ja tunnen isiklikult ikka paljusid 40+ rasestujaid, ka esmakordseid. Isegi 45+ pole haruldane, tegemist on pigem uue normaalsusega: inimesed on tervemad, sportlikumad, elavad kauem, toituvad paremini, see kõik mõjutab. Munarakureserv ei ole ka ainult vanuses kinni.

Ja veel- kes siin hurjutas kedagi doonorile mõtlemise pärast ja soovitas lapsendamist. Kas sa üldse tead, kui pikad on lapsendamise järjekorrad? Aastaid, tahtjaid on, aga lapsi pole. Doonormunaraku variant on rohkem levinud, kui arvatakse, aga soovitaks 40+ rasestuda soovijatel ikkagi mitte karta et ei õnnestu. Tegelik elu on kindlasti lootusrikkam, kui aegunud statistika.

Sugugi mitte ammu oli artikkel, et inimesed elavad küll kauem, kuid tervena elatud aastate arv ei ole kasvanud. Ehk siis vanadus ja haigused tulevad ikka aastate järgi, mitte selle järgi, kui noorena keegi ennast peeglist näeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see statsitika usaldatav, ilmaasjata hirmutatakse 40+ lapsesoovijaid. Eestis on tõesti nii, et lapsi saadakse varakult ja 20midagi neiud on juba ivf järjekorras, aga pikalt välismaal elanuna tean ja tunnen isiklikult ikka paljusid 40+ rasestujaid, ka esmakordseid. Isegi 45+ pole haruldane, tegemist on pigem uue normaalsusega: inimesed on tervemad, sportlikumad, elavad kauem, toituvad paremini, see kõik mõjutab. Munarakureserv ei ole ka ainult vanuses kinni.

Ja veel- kes siin hurjutas kedagi doonorile mõtlemise pärast ja soovitas lapsendamist. Kas sa üldse tead, kui pikad on lapsendamise järjekorrad? Aastaid, tahtjaid on, aga lapsi pole. Doonormunaraku variant on rohkem levinud, kui arvatakse, aga soovitaks 40+ rasestuda soovijatel ikkagi mitte karta et ei õnnestu. Tegelik elu on kindlasti lootusrikkam, kui aegunud statistika.

Sugugi mitte ammu oli artikkel, et inimesed elavad küll kauem, kuid tervena elatud aastate arv ei ole kasvanud. Ehk siis vanadus ja haigused tulevad ikka aastate järgi, mitte selle järgi, kui noorena keegi ennast peeglist näeb.

mis artikliga tegu on? loodan, et teadusliku uuringuga. Keha bioloogiline vanus sõltub erinevatest asjaoludest ja see, et tänapäeval elavad arenenud riikides inimesed kõrgema vanuseni ja on pikemalt terved, on üldteada ning teaduslikult kinnitatud. Sestap jään ikka eelpoolöeldule kindlaks. Pole mõtet vanemaid triibpüüdjaid hirmutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 10:23; 25.02 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on veel ikka arste, kes sisendavad 40+ naistele, et nende võimalus loomulikul teel rasestuda on 1% ja suunavad nad doonormunarakuga kunstlikule viljastamisele. Nii suunas üks arst minu 43-aastase sõbranna pärast esimest katkenud rasedust doonormunarakuga kunstlikule viljastamisele. Sõbranna ei võtnud aga seda arsti kuulda, jäi peagi loomulikul teel uuesti rasedaks ja sünnitas terve oma lapse.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 19:46; 25.02 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

40ndates on lapsi alati saadud. Vahepeal oli NL propaganda kus naised rohkem aborte tegema hakkasid küpsematena. Selle pärast me pole harjunud nägema 40seid sünnitajaid oma vanemate ja vanavanemate põlvkondades.
Talu ajal saadi ikka enamus taludes viimane/sed laps/Ed 40ndates.
Jah, on riske rohkem ja tõenäosus väiksem aga loodus ilma asjata menopausi 40ndate lõppu 50ndate algusesse poleks seadnud kui sel ajal ei oleks enam võimalik lapsi saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 16:48; 25.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile üritajatele!
Mina 44 + ja proovime 6 kuud. Arstile pöördusin IVF mõttega kuid arst arvas, et kuna enda OV-d toimivad, munarakud ilusad siis tõenäosus rasestuda sama mis IVF.
See teeb küll natuke närviliseks kuna aeg jookseb meie kahjuks…
Viimane tsükkel oli kaks testi positiivsed kuid algasid päevad nädalase hilinemisega. See kuu Costulbegyt pluss Duphaston.
Milliseid ravimeid, toetajaid , vitamiine Teile on soovitatud kallid samaealised triibupüüdjad?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen ka 44 ning mingeid ravimeid mulle eri arstid pole küll soovitanud. esimene arst tegi vereproovi, mis oli tema sõnul korras ja ütles, et võiks igaks juhuks PregnaCare vitamiine võtta. sellest on paar aastat möödas. hakkame nüüd IVF-i tegema. mingeid erilisi lootusi sellele pole, aga lihtsalt proovime kõik võimalused ära. et ei jääks midagi kripeldama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 12:59; 21.11 14:46; 21.11 16:55; 22.11 14:04; 01.03 13:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.