Esileht Ilu ja tervis 45+ aastased, millised tervisehädad teid kimbutavad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: 45+ aastased, millised tervisehädad teid kimbutavad?

Postitas:
Kägu

Olen 46 ja nägemine on kehvaks läinud. Väikest kirja lugedes pean kätt järjest kaugemale sirutama ja niiti ei saa enam nõela taha.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 46 ja nägemine on kehvaks läinud. Väikest kirja lugedes pean kätt järjest kaugemale sirutama ja niiti ei saa enam nõela taha.

See on täiesti normaalne et sa väikest kirja lugeda ei näe.See on tingitud sinu east ja mingit terviseviga ei ole sul.Vajaksid +1 lugemisprille.Müügil igas supermaketis ja prillipoes.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hädad hakkavad ikka 50+ vanuses, eriti siis, kui algab üleminekuiga. Siis hakkavad liigesed valutama, öösiti on unetus, kuumahood, muud sada häda. Naudi oma noorust ja valuvaba elu..

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hädad hakkavad ikka 50+ vanuses, eriti siis, kui algab üleminekuiga. Siis hakkavad liigesed valutama, öösiti on unetus, kuumahood, muud sada häda. Naudi oma noorust ja valuvaba elu..

Igaüks rääkigu ikka ainult enda eest :).

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole ühtki tuttavat, kel poleks selles eas suuri vaevusi.

+5
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

47 olen ja mingeid vaevuseid ei ole nagu.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

olen 50, liigesed on küll viimase aastaga täitsa p**sse läinud. nagu Joosep Toots, issias kord siin ja kord seal. nägemisega on mul vastupidi, kuna olen eluaeg lühinägelik olnud, siis nüüd lühinägevus väheneb, lähedalt nägemisega probleeme pole veel tekkinud. üleminekuiga on ilmselt alanud, päevad on äärmiselt ebameeldivaks (pikaks ja vererohkeks) muutunud. seevastu muid hädasid (kuumahood, unetus) pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole ühtki tuttavat, kel poleks selles eas suuri vaevusi.

jeerum, ma olen 50 ja ei tule ühtki tervisehäda meelde. lugemisprillid mul tõesti on viimased paar aastat, aga seda ei saa, nagu juba öeldud, tervisehädaks pidada, see on puhas ealine iseärasus.

no olgu, mõnikord on hommikuti siit ja sealt kange, sest pole pikalt oma tavapärasesse trenni saanud. üleminekuvaevusi veel ei ole, ka mingit muudatust tsüklis mitte.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma alles 32, aga tuli meelde, et kohe peale lapse sündi järsku ma ei kannatanud enam külma õrna tuuletõmbust turjal ja paljusid sünteetilisi materiale vastu nahka, puuvill oli ok.  Voodilinad pidin 100% puuvilla vastu vahetama. Kõik kohad olid jube valusad ja pinges sundasendis ja jahedas magamisest – massaaž ega saun ei aidanud, aga kui ma üldfüüsilist trenni kodus tegin, siis läksid lihasvalud ja -kangus paremaks. Ülejäänusid asju “ootan” alles.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma 52 ja pole ühtegi häda. Veel. Öine higistamine on, aga seda pean ealiseks iseärasuseks, mitte hädaks. Mingeid liigeseprobleeme küll pole, aga ma olen üsna liikuv ka eluaeg olnud. Koer nõuab.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selg teeb muret, mingid asendid on väga valulikud. Nägemine on tiba halvenenud, väike miinus on juba ees, nüüd väike pluss ka. Väline hemorroid aeg-ajalt, higistamine, unehäired. Kui valed jalanõud valida, siis annavad ka liigesed märku, et nad on olemas. Olen 44.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

46 ja ei kimbuta veel midagi. Töökaaslane on samuti 40+ ja kurdab, et vanuse tõttu on tal kõrge vererõhk, II tüübi diabeet ja liigestega hädad. Tegelik põhjus on muidugi 100+ kg kaalus.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

42 ja kõrge vererõhk, südame rütmihäired, lühinägelikkus ja viimasel ajal ei näe enam lähedale ka hästi, depressioon, närvivalud seljas, sagedased peavalud, akne

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi pole 40+ vanuses veel hädasid! Ka 50+pole, kui üleminekuiga veel pole alanud. Aga oodake see ära, siis hõisake siin! Ma ka imestasin, kuidas alla 50-sed rääkisid mingitest liigesevaludes, aga nii kui hakkasid kuumahood, hakkasid ka liigesevalud ja öine magamatus ja sada muud häda. Seda ütlengi, nautige, kuni pole veel, ärge kiidelge, et “ma 44 või 42 ja midagi pole veel”. Menopaus saabubki erineval ajal, kõige sagedamini 51-aastasena.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 38 ja pool ja mul on maks läbi. Mitte päris läbi aga läbi ikkagi. Kuklas on paremalpool kerge valu üsna tihti ja hommikuti ärgates on sapimaitse suus. Alkoholi ka ei kannata enam nii palju tarbida. Tsirroos vist. Arsti juurde ei viitsi minna,ravikindlustust ei ole. Tööle ka sellepärast(ravikindlustuse pärast) minema ei hakka.

Uinumisraskused on mul eluaeg olnud,juba lasteaias ei maganud lõunaajal.Sellepärast ei viitsi ka tööl käia,et õhtul ei jää magama ja hommikul ei saa üles.

Muud häda nagu polegi .

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi pole 40+ vanuses veel hädasid! Ka 50+pole, kui üleminekuiga veel pole alanud. Aga oodake see ära, siis hõisake siin! Ma ka imestasin, kuidas alla 50-sed rääkisid mingitest liigesevaludes, aga nii kui hakkasid kuumahood, hakkasid ka liigesevalud ja öine magamatus ja sada muud häda. Seda ütlengi, nautige, kuni pole veel, ärge kiidelge, et “ma 44 või 42 ja midagi pole veel”. Menopaus saabubki erineval ajal, kõige sagedamini 51-aastasena.

Ma saan nädala pärast 54.

Lugemisprille vajan, kuumahood ja öine higistamine olid ka mõni aeg tagasi, aga nendest sain lahti apteegis müüdavate menopausi vaevuste leevendajate abil. Päevi pole juba aastajagu. Mingeid liigesevalusid, unetust ega muid tervisehädasid mul tõesti pole. Olen alati olnud väga liikuv ja meeldib raskem füüsiline töö. Teen seda ikka päris tihti. Võhma jagub ka piisavalt.

Küll on 20 kg ülekaalu, sest trenni ma regulaarselt pole kunagi teinud ja süüa meeldib, aga see pole tervisehädasid vaid puhas laiskus. Samas olen ma trimmis, mitte sült ja see on ilmselgelt tänu füüsilisele tööle, mis on paras jõutrenn.

Kõik sõltub ikkagi inimesest, tema elustiilist ja geenidest, mitte ei ole seotud otseselt vanuse numbriga.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugemisprille ei vaja – ilmselt üks hea lühinägelikkusega kaasnev asjaolu. Niidi saan nõela taha vabalt ja kirbukiri ka probleeme ei valmista.

Kusagilt ei valuta, vererõhk on normis, ja üldse pole eriti midagi viga peale unehäirete, aga need on juba viimase lapse titeeast saati kimbutanud ehk üle 9 aasta.

Vanus 48.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

52 ja kerge ärevushäire, õnneks ravimitega kenasti võimalik ohjes hoida. Muid hädasid ei ole.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 50, kaeban ishiase üle ja jalanukid valutavad, samuti unetus aeg ajalt.

vähiga olen võidelnud ka…

nägemine ka veits kehvem, kuid ei kurda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

51 a. olen…tegelen joogaga ja liigeseprobleeme ei kujuta ette veel. Painduvus on parem kui 20 a. tagasi. Siis nt. spagaati ei suutnud teha, nüüd on see tavaline värk.

Muud näitajad normis, kehakaal sale.

Hirmuga mõtlen, et äkki kunagi tulevad need kurikuulsad kuumahood…vot neid küll ei tahaks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 46 ja pole ühtegi häda. Seda, et +1 prille vajan, pean pigem paratamatuseks. Muidugi ajab see närvi, aga midagi pole parata. Halle juukseid ei ole, mingeid kehalisi vaevuseid ka mitte. Toitun tervislikult ja liigun ka – pakun, et tervisehädasid ikka enne 60 eluaastat mul ei tule.

Pean imelikuks, et 40+ vanuses üldse mingitest tervisehädadest peaks rääkima. Et neid üldse on.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kilpnäärme alatalitus. Selle jaoks võtan rohtu ja siis on kõik 5+.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

50 ja lühinägelikkus on suuremaks läinud.

Rohkem hädasid pole.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugemisprille ei vaja – ilmselt üks hea lühinägelikkusega kaasnev asjaolu. Niidi saan nõela taha vabalt ja kirbukiri ka probleeme ei valmista.

Kusagilt ei valuta, vererõhk on normis, ja üldse pole eriti midagi viga peale unehäirete, aga need on juba viimase lapse titeeast saati kimbutanud ehk üle 9 aasta.

Vanus 48.

Ma 54 ja eluaeg olin kergelt lühinägelik. Umbes aasta tagasi avastasin, et ei vaja enam prille ja nüüd paar kuud tasapisi hakkab vajuma sinnapoole, et varsti ei pääse ma +prillidest, niiti nõela taha pannes tuleb juba hakata kätt sirutama. Loen palju, ilmselt sellest sõltub silmade treenituse aste. Hommikul on jalad pisut kanged aga sirutusliigutusi tehes läheb üle. Kuumahood algasid ka umbes aasta tagasi. Õnneks käivad nad harva, aga siis on nad tõeliselt õudsed. Süda taob nagu sepahaamriga ja tundub et lausa rinnakorvi pealt on näha. Nägu põleb ja kõrvad kuumavad. Umbes 5-10 minutiga läheb üle, unetus on mu eluaegne probleem.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liigetega on jama ja juuksed ei püsi enam vormis – vajuvad sorgu, muutuva rasvaseks. Kaal tõuseb. Kuna kanna miinusprille, siis lugemisprille ei vaja. Üleminekuvaegused ei kimbuta (51)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liigetega on jama ja juuksed ei püsi enam vormis – vajuvad sorgu, muutuva rasvaseks. Kaal tõuseb. Kuna kanna miinusprille, siis lugemisprille ei vaja. Üleminekuvaegused ei kimbuta (51)

Mul tulid kuumahood umbes aasta tagasi. Esimesel korral ehmusin korralikult, et midagi südamega juhtunud. Peale seda uurisin netist ja meenutasin mis siis õieti oli ja sain aru millega tegu. Enne seda juba rõõmustasin, et pääsen kergemalt, aga kus sa sellega.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juuksed on õhemad.

Kortse on ka, nahk pole nii elastne ja sile. Millist toidulisandit peaks tarvitama?

Alaselg annab tihtipeale tunda, peaksin võimlema. Õnneks tuli lumi maha ja saab suusatada.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toitun tervislikult ja liigun ka – pakun, et tervisehädasid ikka enne 60 eluaastat mul ei tule.
Pean imelikuks, et 40+ vanuses üldse mingitest tervisehädadest peaks rääkima. Et neid üldse on.

Sul on siis siiamaani vedanud. On palju haiguseid, mis ei sõltu elustiilist ja võivad tabada ka noori (näit. autoimmuunhaigused, osad vähivormid), eriti kui geeniloteriis ei ole piletiga nii hästi läinud.
Pean imelikuks, et 40+ vanuses inimene on nii kitsa silmaringiga.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toitun tervislikult ja liigun ka – pakun, et tervisehädasid ikka enne 60 eluaastat mul ei tule.

Sul on siis siiamaani vedanud. On palju haiguseid, mis ei sõltu elustiilist ja võivad tabada ka noori (näit. autoimmuunhaigused, osad vähivormid), eriti kui geeniloteriis ei ole piletiga nii hästi läinud.

Pean imelikuks, et 40+ vanuses inimene on nii kitsa silmaringiga.

Siis ei peaks neid haiguseid või hädasid seostama just 45+ vanusega. Kui ei vea, võib vähk või luupus ka 20-aastasena tabada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis ei peaks neid haiguseid või hädasid seostama just 45+ vanusega. Kui ei vea, võib vähk või luupus ka 20-aastasena tabada.

Ei seostanudki keegi ju, TA küsimus oli lihtsalt suunatud selles vanuses inimestele.
Elu jooksul koguneb igasuguseid hädasid lihtsalt järjest juurde ja statistiliselt on nooremad inimesed tervemad kui vanemad.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Ilu ja tervis 45+ aastased, millised tervisehädad teid kimbutavad?