Esileht Pereelu ja suhted 45+ aastaselt isaks

Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Teema: 45+ aastaselt isaks

Postitas:
Kägu

Palju oleneb ikka konkreetsetest inimestest. Mina sain esimese lapse, kui olin 21 ja teise lapse, kui olin 41. Mõlemad lapsed olid väga kehvad magajad, esimesel eluaastal olin mõlemaga kõik ööd magamata. Kui 21-lt olin sellest magamatusest ahastuses ja kurnatud – polnud selleks valmis, puudus kogemus, olin harjunud elama ainult iseendale ja enda vajadustest lähtuvalt. Siis 41-lt olles ühe lapse täiskasvanuks kasvatanud ja kõik elu keerdkäigud ja raskused läbi käinud, ei tundunud mulle beebiga öösiti ülevalolemine enam miski katsumus. Ka mu unevajadus oli 41-lt oluliselt väiksem kui 21-lt. Inimesed on aga väga erinevad. Näiteks mu 70 aastane äi on väga vitaalne, tegeleb erinevate spordialadega, reisib, töötab ülikoolis jne, väikeste lastega tegelemine ei käi talle ka nii kõrges vanuses üle jõu. Mu enda isa on 5 aastat noorem, ka tegeleb aktiivselt spordiga, kuid tal on tekkinud mitmeid tervisehädasid ning jaksu on jäänud väheks, tema enam väikeste lastega kindlasti igaäevaselt toimetada ei jaksaks. Seega palju sõltub ka tervisest. Inimesed, nende tervis, väljanâgemine, jõudlus jne on väga erinev. Vähk või muu haigus või õnnetus, mis lõppeb lapsevanema surmaga, võib tabada misiganes vanuses inimest. Selle eest pole ka ükski 20-ndates lapsevanem kaitstud. Ja midagi sellist, et kedagi tema vanemate vanuse pärast narrima hakatakse vms ka karta ei maksa. Miks peaks lapsevanema vanus olema see, mille pärast narrida kedagi (lapsed sageli ei tajugi, kas täiskasvanu on 30, 40 või 50). Sama hästi võidakse narrida last ka siis, kui tema 20-ndates ema või isa on näiteks ülekaalus või kannab mittemoodsaid riideid või käitub veidralt jne. Lapsevanema vanus on küll teisejärguline asi, mida teised lapsed tähele panevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes on saanud lapse 45-50aastase (või vanema) mehega?

Ise olen kümmekond aastat noorem. Ees meil üks põhikooliealine. Nüüd aga soov veel üks laps saada.

Jagage enda kogemusi- Kui palju mängib mehe vanus üldse rolli? Millised hirmud olid enne lapse sündi? Kuidas on lapse kasvatamine sujunud jne 🙂

MIKS sa nii vana mehega üldse suhtes oled? Kas tõesti on 30ndates naised end maha kandnud ja valmistavad surema, et otsivad vanemaid mehi? Minu jaoks on 50aastane mees ikkagi isa tasemel, ei kujutaks üldse ette, et teda vaataks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Unevajaduse kohta käib tõesti see ütlus – vananedes see väheneb. Magasin noorena vabadel päevadel kella 12ni välja olenemata, mis kell magama läksin, vara tõusmine oli puhas piin. Võisin magada 10 tundi jutti. Peale 50 magan öösel 6-7 tundi max. Kusjuures 40’selt hakkasin hommikul vara ärkama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Näitan 3 postitust - vahemik 61 kuni 63 (kokku 63 )

Esileht Pereelu ja suhted 45+ aastaselt isaks