Esileht Pereelu ja suhted 45-aastasena kannapööre?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Teema: 45-aastasena kannapööre?

Postitas:
Kägu

Kas te teate kedagi oma tutvusringkonnast, kes oleks veel 40+ oma elu totaalselt muutnud. Nt olnud terve elu paksuke, aga siis vormi saanud? Vms

+5
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mida siis 40+ aastat enne seda tehtud om?

+3
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppisin 43 aasta vanuselt uue eriala ja vahetasin töökohta.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võiks nii öelda, et tegin seoses menopausiga kannapöörde – saledast naisest on saanud paks mutt, kellel valutavad põlved ning on muidu kehv olla.

+33
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

40+ vanuses jätsin joomise maha, sain lapse, lõpetasin ülikooli.

Hakkasin korralikuks.

Nüüd juba tubli 10 aastat korralik, tegin ka oma väikse ettevõtte, isegi tööandja olen paarile inimesele.

Enne praegust elu olin mitte just paadialune aga ütleme, et boheemlane. Kodu ja töö oli mul ikka kogu aeg olemas, aga kogu elu oli väga kaootiline ja ei käinud 9-17 graafiku järgi nagu enamusel.

+26
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

40+ vanuses jätsin joomise maha, sain lapse, lõpetasin ülikooli.

Hakkasin korralikuks.

Nüüd juba tubli 10 aastat korralik, tegin ka oma väikse ettevõtte, isegi tööandja olen paarile inimesele.

Enne praegust elu olin mitte just paadialune aga ütleme, et boheemlane. Kodu ja töö oli mul ikka kogu aeg olemas, aga kogu elu oli väga kaootiline ja ei käinud 9-17 graafiku järgi nagu enamusel.

40+ vanuses on väga suur juhus lihtsalt “sain lapse” tegevuseks. Palju õnne, et nii läks!

+14
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

see vist pole kannapööre, vaid loomulik isiksuslik areng, aga mina läksin ilusamaks. kogu aeg, 20 aastat, elasin nn lasterattas ja kogu energia ning raha kulus neile. aga 47-aastaselt olid kaks last juba väga oma elu peal ning neile seni kulunud energiat sain endasse panustada. see tähendab, et hakkasin oma lössivajunud välimusse panustama ja sain ikka ilusaks küll, lisaks senisest ilusamad riided, mille ostmiseks mul varem polnud energiat ja aega ning vahel ka raha mitte.  nüüd olen 49 ja kasvatan (koos mehega) pesamuna. mu välimus on ülestuunitud, mehe võrgutamiseks (tal on potentsiga probleeme juba umbes 10 aastat) ostan ilusaid negližeesid ja esimest korda üle aastakümnete  valin jälle ilusat pesu.

absoluutselt ei soovi kuidagi vähendada selle olulisust, et alanud menopausi tõttu valutab mul sageli pea (arvan, et seetõttu, kuna mul valutas pea ka esimese raseduse ajal) ja sügeleb nahk.

+13
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppisin 43 aasta vanuselt uue eriala ja vahetasin töökohta.

Mina olin 40, kui uut eriala hakkasin omandama ja see oli parim pööre, mis ma oma elus olen teinud. 🙂 Mitte kunagi pole hilja oma elu muuta, kui selleks soovi/vajadust peaks olema.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul juhtus u selles vanuses, et armusin ära, täiesti segaselt ja mõttetult ja sobimatult, kõrvuni, ühepoolselt (vist….), platooniliselt jne

Mõned aastad on läinud. Ja ma olen jätkuvalt  üsna teine inimene. Rahulikum, avatum, rõõmsam, saledam, liikuvam. Siledam mitte, kortsud ikka tulevad 🙂 Seega toimus justkui pikk ja põhjalik restart. Ma ei tänita, nuta ega vihasta nii nagu vanasti. Olen kah justkui selles üleminekueas, aga tunnen end kui noor plika.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täit kannaopööret ei saa teha, aga kogeda nooruses tehtuid asju ilmselt on võimalik. Saledamat keha, armumist, eriala vahetamist jne. Mõndasid asju ei saa teha, näiteks ei saa aega veeta nendega, kes on surnud, sünnitada enamasti. Nimekirja on võimalik mõlemas tulbas täiendada, need on vaid mõned näited.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma eeldasin teemat avades on juttu karjäärist ja erialast. Aga totaalne kannapööre seisneb ikka esimesena naistel kehakaalus.

+11
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

360 kraadi kannapööre ja otse edasi kommipoodi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahetasin 49-aastasena asutuse siseselt ametit. Mõneti turvaline, sama asutus, kus ennegi. Aga kuna amet on hoopis uus ja palju õppimst nõudev, siis pean seda siiski kannapöördeks. Kaks aastat on möödas sellest ja olen oma otsusega väga rahul. Õppida on pidevalt juurde vaja ja kummaline küll, aga saan sellega hakkama. Algul ei olnud üldse eneseusku ja olin kindel, et kukun läbi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma eeldasin teemat avades on juttu karjäärist ja erialast. Aga totaalne kannapööre seisneb ikka esimesena naistel kehakaalus.

Mina see armunu – muuhulgas tõesti võtsin ka ühe lisatöökoha. Põhiamet jäi samaks, sellega ma just alustasin 44a. Nii et sai ka ses osas kandu pööritatud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen 47. Kannapööre on üsna suur. Vahetasin senise eriala kapteni vastu. Nüüd sõidan purjekaga sadamast sadamasse, riigist riiki. Siit-sealt sadamatest liituvad inimesed, kellega koos sõidame järgmistesse sadamatesse. On tore ja teenib hästi. Mõned aastad harjutasin suviti Eesti saarte vahel turistisõitudega, edasi Skandinaavia vahet. Nüüd paar aastat juba suurtel ookeanidel.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen praegu 39, ülekaaluline ja laisk ning sellest pea paks ning mõtted ei jookse nii nagu tahaksin. Mul on ka plaanis 40sena end käsile võtta ja saada ilusaks ja targaks. Päris tõeiselt.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis vanus see 45 on, et kannapööre sel ajal midagi erilist on?

mul 50 a sõbrannad kes abiellub, kes hakkab last tegema, kes ostab uue korteri, kes omandab uue hariduse või vahetab töökohta.  uued silmarõõmud on paljudel.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul 50 a sõbrannad kes abiellub, kes hakkab last tegema, kes ostab uue korteri, kes omandab uue hariduse või vahetab töökohta. uued silmarõõmud on paljudel.

50-aastased sõbrannad hakkavad last tegema?

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just. Aga osadel on selline mõtteviis, et 40+ vanuses pole enam muud kui surma ootama hakata.

Ma lapsena veetsin palju aega ühe oma vanaemaga, kes abiellus 60-aastaselt ja kellel oli palju pensionäridest sõpru-sõbrannasid, kes olid samuti väga vitaalsed ja oli ka paar, kes abiellusid vanuses 80+. Nii et mul vedas, et juba lapsena nägin selliseid vanainimesi, kes ei vedelenud surma oodates kodus. Küll aga oli jah tõesti see asi, et minu lapsepõlve 40+ põlvkond enam mingeid suuri muudatusi ei teinud, hoidku taevas et mõni oleks julgenud ülikooli ust poetada. Ma ei tea, kas siis oli mingi vanuse ülempiir, et ei saanudki sel ajal enam kooli minna, aga igal juhul nõukaaegses lapsepõlves (need inimesed, kes on praegu vanusegrupis 44+) oli tõesti nii, et 22 viimane taks ja 40 siis oli juba vana koer, kellele uusi trikke ei õpeta… Mäletan hästi seda, et üks naine sai siis 40-aastasena emaks, kogu väikelinn ahhetas, et hissand jummal nüüd nii kõrges eas veel last saama…

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sinu arvates abiellutakse ainult laste tegemise jaoks?

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul 50 a sõbrannad kes abiellub, kes hakkab last tegema, kes ostab uue korteri, kes omandab uue hariduse või vahetab töökohta. uued silmarõõmud on paljudel.

Lapselapsed saavad oma onude ja tädidega koos liivakastis liiva süüa ja püksi pissida. Nii vahva ju.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis arvate, kas millekski on ka liiga hilja? Minna ülikooli uut eriala õppima, mis võtab mingi 3+2 aastat? Nii tahaks aga vanusehirm on. Samas ma saaks sellel erialal veel 65aastasena töötada. Olen peaga terve elu tööd teinud, terve, kena ja rõõmus. Äkki ei peaks kartma?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi ei peaks kartma. Mina läksin ja head hinded on. Õppida küll on palju ja vahel on väga raske, aga lõppkokkuvõttes saan hakkama küll.

Muidu tegin ka ligi 50 aastaselt sellise kannapöörde, et võtsin kaalust alla, käisin mõnel suuremal iluoperatsioonil ja muutsin soengut. Ja mitte sellepärast, et sooviksin nooremate naistega meeste pärast võidelda, vaid sellepärast, et mitte kaotada töökohal oma positsioone. Mul on väga tasuv töökoht, aga kui hakatakse vaatama, et olen vanaks jäänud, siis tihtipeale võrreldakse seda ka sellega, et oled lolliks muutunud. Mees on olemas, olid meil siin küll oma madistamised ja ringivaatamised, aga otsustasime koos jätkata, seega eks uus algus seegi. Järgmise projektina kavatsen majas hakata uuenduskuuri tegema, aga sellega veidi vist ootan, sest kõik ehitajad on hetkel oma sõiduvees, äkki see olukord veidi rahuneb.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapselapsed saavad oma onude ja tädidega koos liivakastis liiva süüa ja püksi pissida. Nii vahva ju.

Ma olen juba 50 aastat oma kahe tädiga koos toimetanud. Sh ka liivakastis.Üks minust 1 aasta ja teine 4 aastat vanem. Mis seal vahet kas ta on tädi või täditütar. Neid ka mul jagub minuvanuseid.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi ei peaks kartma. Mina läksin ja head hinded on. Õppida küll on palju ja vahel on väga raske, aga lõppkokkuvõttes saan hakkama küll.

Muidu tegin ka ligi 50 aastaselt sellise kannapöörde, et võtsin kaalust alla, käisin mõnel suuremal iluoperatsioonil ja muutsin soengut. Ja mitte sellepärast, et sooviksin nooremate naistega meeste pärast võidelda, vaid sellepärast, et mitte kaotada töökohal oma positsioone. Mul on väga tasuv töökoht, aga kui hakatakse vaatama, et olen vanaks jäänud, siis tihtipeale võrreldakse seda ka sellega, et oled lolliks muutunud. Mees on olemas, olid meil siin küll oma madistamised ja ringivaatamised, aga otsustasime koos jätkata, seega eks uus algus seegi. Järgmise projektina kavatsen majas hakata uuenduskuuri tegema, aga sellega veidi vist ootan, sest kõik ehitajad on hetkel oma sõiduvees, äkki see olukord veidi rahuneb.

Super!!!

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin 45 kui tegin kannapöörde. Loobusin pealinnas oma kõrgest ametikohast, lahutasin 20+ aastat kestnud abielu, kolisin maale elama ja hakkasin iseenda tööandjaks hoopis teises valdkonnas. Muutsin täielikult elustiili, alustasin uue hobiga, lisaks hakkasin trenni tegema ja üldse rohkem endasse panustama – nii hinge kui ka välimusse.
Olen oma elu ja endaga ülirahul.
Lapsed elavad ammu omaette ja mina mina,elan ainult endale. Nii hea om mitte kellestki sõltuda.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas te teate kedagi oma tutvusringkonnast, kes oleks veel 40+ oma elu totaalselt muutnud. Nt olnud terve elu paksuke, aga siis vormi saanud? Vms

jah.aga mitte kõik pole  oma kaalu suutnud  säilitada.

lisaks on mindud õppima, vahetatud ameteid. Mõni vahetas ka perekonda jne.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõpetasin kooselu alkohoolikuga 42 aastaselt, olin totaalses madalseisus, rahatu,töötu, võlad kuhjusid.  Lapsed olid värskelt oma elu peal. Kolisin teise linna. Astusin ülikooli, hetkel vaimselt-füüsiliselt elu parimas vormis. Majanduslikult kindlustatud, null võlgnevust. Olen otsustanud jääda üksikuks.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõpetasin kooselu alkohoolikuga 42 aastaselt, olin totaalses madalseisus, rahatu,töötu, võlad kuhjusid. Lapsed olid värskelt oma elu peal. Kolisin teise linna. Astusin ülikooli, hetkel vaimselt-füüsiliselt elu parimas vormis. Majanduslikult kindlustatud, null võlgnevust. Olen otsustanud jääda üksikuks.

Selles vanuses ei ole see niivõrd otsus, kuivõrd paratamatus.

+4
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin teemat avades, et juttu tuleb vähemalt töö/erialavahetusest või teisest-kolmandast kõrgharidusest, uuest suhtest, mujale kolimisest jms, aga et tädi supersaavutus oleks oma pekkidega tegelemine, vot seda poleks osanud isegi pakkuda “elu kannapöörde” alla.

Ma alustasin hilja ja lapsed pole veel kaugeltki oma elu peal, seega 45a kannapööre peab veel veidi ootama. Eks muuta tuleb esmajoones oma elus ikka seda, millega pole rahul ja mis sind õnnelik olemast takistab.

+6
-13
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Esileht Pereelu ja suhted 45-aastasena kannapööre?