Esileht Pereelu ja suhted 45-aastasena kannapööre?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 94 )

Teema: 45-aastasena kannapööre?

Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin teemat avades, et juttu tuleb vähemalt töö/erialavahetusest või teisest-kolmandast kõrgharidusest, uuest suhtest, mujale kolimisest jms, aga et tädi supersaavutus oleks oma pekkidega tegelemine, vot seda poleks osanud isegi pakkuda “elu kannapöörde” alla.

Teemaalgataja näites oli ju eluaegne paksune, kes on vormi saanud. See siiski midagi muud kui lihtsalt oma aja jooksul selga hiilinud kilodest vabanemine.

Sinu nimekirjast jällegi on arusaamatu, mis elu kannapöörde või supersaavutus see uus suhe peaks olema?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu nimekirjast jällegi on arusaamatu, mis elu kannapöörde või supersaavutus see uus suhe peaks olema?

No eks ta mõtleb, et nii vanana normaalne mees leida ongi juba supersaavutus, sest mehed ju kõik vahivad nooremaid ja keskealised vabad mehed on tavaliselt ühed jubedad õnnetused.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin teemat avades, et juttu tuleb vähemalt töö/erialavahetusest või teisest-kolmandast kõrgharidusest, uuest suhtest, mujale kolimisest jms, aga et tädi supersaavutus oleks oma pekkidega tegelemine, vot seda poleks osanud isegi pakkuda “elu kannapöörde” alla.

Teemaalgataja näites oli ju eluaegne paksune, kes on vormi saanud. See siiski midagi muud kui lihtsalt oma aja jooksul selga hiilinud kilodest vabanemine.

Sinu nimekirjast jällegi on arusaamatu, mis elu kannapöörde või supersaavutus see uus suhe peaks olema?

See oma pekkidega tegelemise saavutuseks pidamine näitab tõesti kui pealiskasudseks ja rumalaks on ühiskond muutunud. Keda see 45-aastase rasvaprotsent huvitab, et selle langetamist kannapöördena välja tuua.

Uus suhe on loomulikult väga suur elumuutus.

+6
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda see 45-aastase rasvaprotsent huvitab, et selle langetamist kannapöördena välja tuua.

See on ikka päris raske saavutus küll. On suur vahe, kas oled tüsedusele kalduv mammi või hoolitsetud proua. See on tööturul näiteks päris oluline asi, sest välimuse järgi hinnatakse ka vaimseid võimeid, see on ju teada fakt. Ei pea olema noor tibi, aga krapsakas, sportlik ja hoolitsetud küll, et sind tööturul tõsiselt võetaks.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea olema noor tibi, aga krapsakas, sportlik ja hoolitsetud küll, et sind tööturul tõsiselt võetaks.

Õige. Mina kirjutasin eelpool, et võtsin kaalust maha. Enne olin ka normaalkaalus, aga miinus kaheksa kg tegi nooruslikumaks. Nooremast peast see kaal sobis küll, aga kui olen vanem, siis sobib väiksem kaal rohkem. Nägu tuleb siis muidugi ka veidi vuntsida, sest kui oled saledam, siis on jälle nägu kortsulisem. Vanemana tuleb ikka natuke rohkem pingutada, et säilitada seda, mis noorena iseenesest kätte tuleb.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin 45-selt uuesti ülikooli ja tegin magistrikraadi.  Vahetasin välja töökoha, mis ammu enam rahuldust ei pakkunud. Suurepärane otsus taganjärele vaadates, ei tea, miks ma sellega nii kaua viivitasin. Füüsilise minaga, sealhulgas kaaluga peaks veel tegelema. Äärmiselt rumal ja pealiskaudne on tervisele käega lüüa. Vaatan õudusega, kui palju on minu vanuses naisi, kel ülekaaluga seoses kõrge vererõhk, veresuhkur laes ja liigesevalud. Mulgi on pärilik soodumus II tüübi tekkeks, tuleb ennast kätte võtta. Tegelikult on tervisesse panustamine olulisem elumuutus kui järjekordne kraad või töökoht.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin 45-selt uuesti ülikooli ja tegin magistrikraadi. Vahetasin välja töökoha, mis ammu enam rahuldust ei pakkunud. Suurepärane otsus taganjärele vaadates, ei tea, miks ma sellega nii kaua viivitasin. Füüsilise minaga, sealhulgas kaaluga peaks veel tegelema. Äärmiselt rumal ja pealiskaudne on tervisele käega lüüa. Vaatan õudusega, kui palju on minu vanuses naisi, kel ülekaaluga seoses kõrge vererõhk, veresuhkur laes ja liigesevalud. Mulgi on pärilik soodumus II tüübi tekkeks, tuleb ennast kätte võtta. Tegelikult on tervisesse panustamine olulisem elumuutus kui järjekordne kraad või töökoht.

Olgem ausad, kui inimene on normaalkaalus ja selles vanuses veel 8 kilo alla võtab, ei muutu ta tervis küll kuidagi paremaks, hea kui halvemaks ei muutu. Ei ole mõtet ogarat edevust mingi suure tervisest hoolimisega maskeerida.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, kui inimene on normaalkaalus ja selles vanuses veel 8 kilo alla võtab, ei muutu ta tervis küll kuidagi paremaks, hea kui halvemaks ei muutu. Ei ole mõtet ogarat edevust mingi suure tervisest hoolimisega maskeerida.

Erinevad inimesed ju siin räägivad. Mina ei võtnud tervise pärast alla. Aga paljudel on küll nii, et hiljemalt keskealisena on aeg oma harjumused üle vaadata, sest nii enam jätkata ei saa, mis oli nooremana okei. Kui sööd samamoodi kui kahekümnendates, võivad kilod väga kergelt kogunema hakata ja see on tervisele väga kahjulik. Osa löövadki käega ja mammistuvad, teised võtavad muutuste suhtes midagi ette. Paljudel pole olnud pikka aega võimalik enda eest hoolitseda, sest rabatakse pere eest, lapsed ja mees on number üks, majalaenud ja arved. Keskeas ongi viimane aeg oma elu ümber vaadata, kui sellesse rattasse on satutud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See paljudele kriis elus- lapsed suured, siis lagunevad kehvad abielud, tekivad esimesed terviseprobleemid.

Ma läksin trenni, kuigi enne olin ka liikuv, siis nüüd jõusaal ja kardio- nii mõnus on. Aasta pärast lõpetan teise magistri. On ka uus armastus elus.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudel pole olnud pikka aega võimalik enda eest hoolitseda, sest rabatakse pere eest, lapsed ja mees on number üks, majalaenud ja arved. Keskeas ongi viimane aeg oma elu ümber vaadata, kui sellesse rattasse on satutud.

Mina ei ole sellega nõus. Mis mõttes ‘pole pikka aega võimalik enda eest hoolitseda’? See on lihtsalt pullikaka jutt ja vabandused. Mitte mingit vabandust ei ole paksuks minna seetõttu, et on olemas lapsed ja mees, majalaenud ja arved. Mil moel peaks ükski neist asjaoludest tekitama naisel ülekaalu?

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole sellega nõus. Mis mõttes ‘pole pikka aega võimalik enda eest hoolitseda’? See on lihtsalt pullikaka jutt ja vabandused. Mitte mingit vabandust ei ole paksuks minna seetõttu, et on olemas lapsed ja mees, majalaenud ja arved. Mil moel peaks ükski neist asjaoludest tekitama naisel ülekaalu?

Need asjaolud tekitavad stressi, mis on üks ülekaalu põhjustest. Mina ei räägi endast, aga räägin paljudest teistest keskealistest naistest, kelle elu kõrvalt näen. Paljudel ei ole mehed mingiks toeks ega abiks, vaid lihtsalt üks suur stressiallikas kaelas. Peavad armukesi ja käituvad nagu tropid. Väga tubli, kui mõni naine keskealisena otsustab, et talle sellisest elust aitab, lapsed on juba suured ja tuleb nüüd endale elama hakata. Kui mees on tropp, kodus midagi ei tee, siis võtabki ju naine kõik enda kaela, sest tema kohusetunne perekonna ja laste ees on kordades suurem kui paljudel meestel, kellele meie ühiskonnas kõik andeks antakse.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole sellega nõus. Mis mõttes ‘pole pikka aega võimalik enda eest hoolitseda’? See on lihtsalt pullikaka jutt ja vabandused. Mitte mingit vabandust ei ole paksuks minna seetõttu, et on olemas lapsed ja mees, majalaenud ja arved. Mil moel peaks ükski neist asjaoludest tekitama naisel ülekaalu?

Need asjaolud tekitavad stressi, mis on üks ülekaalu põhjustest. Mina ei räägi endast, aga räägin paljudest teistest keskealistest naistest, kelle elu kõrvalt näen. Paljudel ei ole mehed mingiks toeks ega abiks, vaid lihtsalt üks suur stressiallikas kaelas. Peavad armukesi ja käituvad nagu tropid. Väga tubli, kui mõni naine keskealisena otsustab, et talle sellisest elust aitab, lapsed on juba suured ja tuleb nüüd endale elama hakata. Kui mees on tropp, kodus midagi ei tee, siis võtabki ju naine kõik enda kaela, sest tema kohusetunne perekonna ja laste ees on kordades suurem kui paljudel meestel, kellele meie ühiskonnas kõik andeks antakse.

Mees maksab siis selle eest rahaga, milöe eest naine ostab teenust või minnakse pärast upslast lahku. Upsapsakas on antud juhul see, et naine soovis mehelt tema enda isiklike laste kasvatamises tuge, mitte soovimatu laps. Naised ise teevad endale elu keeruliseks.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees maksab siis selle eest rahaga, milöe eest naine ostab teenust või minnakse pärast upslast lahku. Upsapsakas on antud juhul see, et naine soovis mehelt tema enda isiklike laste kasvatamises tuge, mitte soovimatu laps. Naised ise teevad endale elu keeruliseks.

Täiesti rumal jutt. Meeste nõmedat käitumist on näha täiesti tavalistes perekondades, kus on lapsed saadud ühisel soovil. Naised on muidugi ise süüdi, et mingitel jorssidel endal lasevad pähe istuda, aga nagu öeldud, on naistel vastutus laste heaolu eest kõige tähtsam, siis lepivad paljuga. Aga tore, kui mõistus siiski pähe tuleb, kui lapsed on juba suuremad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti rumal jutt. Meeste nõmedat käitumist on näha täiesti tavalistes perekondades, kus on lapsed saadud ühisel soovil. Naised on muidugi ise süüdi, et mingitel jorssidel endal lasevad pähe istuda, aga nagu öeldud, on naistel vastutus laste heaolu eest kõige tähtsam, siis lepivad paljuga. Aga tore, kui mõistus siiski pähe tuleb, kui lapsed on juba suuremad.

Sa ei saanud pihta. Lapsed ongi soovitud, aga minu kogemusel 99,9% meestest ei käitu naistega samal tasemel, kõik naisedki mitte. M Variant on leppida, leida eitmees, elada mehe kulu ja kirjadega või mitte üldse meest võtta.
Seda nagu ei märka, et on olemas söök, mees ja mehe soovitud lapsed.
Kõike ka ei saa, me oleme tavalised inimesed.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tekib kibestumine nagu siin, sööd väidetavalt stressist laiaks ja sõimled. Selmet vaadata kahe aasta jooksul, et see tüüp ei panusta. Äkki juba 45selt on tervena elatud elu enamikul läbi juba. Võid alla võtta, aga 45 on 45.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tekib kibestumine nagu siin, sööd väidetavalt stressist laiaks ja sõimled. Selmet vaadata kahe aasta jooksul, et see tüüp ei panusta. Äkki juba 45selt on tervena elatud elu enamikul läbi juba. Võid alla võtta, aga 45 on 45.

Ma ei räägi endast. Minul pole sellist meest ja mina pole paks olnudki. Erinevalt sinust suudan ka teiste inimeste elu objektiivselt hinnata, mitte ainult endast rääkida. Kui 45 aastane on puruhaige, on ikka tema eluviisis midagi väga viltu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei räägi endast. Minul pole sellist meest ja mina pole paks olnudki. Erinevalt sinust suudan ka teiste inimeste elu objektiivselt hinnata, mitte ainult endast rääkida. Kui 45 aastane on puruhaige, on ikka tema eluviisis midagi väga viltu.

“Statistikaameti andmetel oli 2020. aastal Eesti elanike oodatav eluiga sünnimomendil 78,8 aastat. Meeste oodatav eluiga oli 74,4 ja naistel teist aastat järjest 82,8 aastat. Tervena elavad mehed 55,5 ja naised 59,5 eluaastat.”

Et siis 45selt teha kannapööre. Eks ta annab juurde küll, aga kannapööre tuleb varem teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab et terve elumõte keerleb ümber kas oled paks või mitte.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab et terve elumõte keerleb ümber kas oled paks või mitte.

Ma ka imestan.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

48-aastaselt (5 aastat tagasi) tegin oma firma. Algus oli raske, aga ei kahetse ja iga aastaga on läinud ettevõtmine ja kasum ülesmäge. Selle aja jooksul olen käinud ka palju koolitustel ja end uutes valdkondades arendanud. Koroona pani küll mingitele asjadele pidurit, aga olen jätkuvalt sõiduvees ja teen suuremaid plaane (uusi asju õppida, ettevõtet arendada, investeerida jne). Kui oma plaane vaadata, siis ka 60+ vanuses on tegemisi kuhjaga ja saab ikka edasi liikuda-areneda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

360 kraadi kannapööre ja otse edasi kommipoodi.

360 kraadi kannapööre? Kuidas see välja näeb? ????

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

360 kraadi kannapööre ja otse edasi kommipoodi.

360 kraadi kannapööre? Kuidas see välja näeb? ????

No kuidas sa ei tea? Paned ühe jala kanna maha, tõukad ennast teise jalaga keerlema, teed tiiru ja lõpetad kui oled näoga samas suunas tagasi.

Arvestades seda teemat, kus kannapöördeks on kaalust alla võtmine või uus mees, siis ilmselt tähendab see siis seda, et võtad kaalust 10 kilo alla ja siis 10 kilo juurde tagasi. Või leiad uue tõelise armastuse, sebid temaga natuke ja siis maabud oma vana mehe juurde tagasi 🙂

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu tegin ka ligi 50 aastaselt sellise kannapöörde, et võtsin kaalust alla, käisin mõnel suuremal iluoperatsioonil ja muutsin soengut.

Millised opid tegid ning kuidas hindad tulemust ning kasu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised opid tegid ning kuidas hindad tulemust ning kasu?

Kõhuplastika ja facelift, olen väga rahul. Kui kõht on täiesti sile ja keskkoht peenike, on kohe mulje nooruslikumast figuurist, enne kippus keskkoht nagu ära kaduma. Facelifti tegin sellepärast, et mul olid sellised rasked põsed, mis tegid mutilikuks, lisaks kael kortsus, enam ei ole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervena elavad mehed 55,5 ja naised 59,5 eluaastat.”

SEe tähendab, eumbes 20 aastat tuleb keskmisel inimesel siis valudes vaevelda või mis mõttes? Või on lihtsalt vererõhk natuke kõrge või kuidas see kole number on saadud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema lahutas selles vanuses ja kolis teise riiki. Polnud varem kordagi reisinud. Õppis uue keele ära, hakkas autot juhtima (varem oli 1x roolis olnud ja puu otsa sõitnud), leidis uue mehe ja nüüd üle 10a õnnelikus kooselus.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervena elavad mehed 55,5 ja naised 59,5 eluaastat.”

SEe tähendab, eumbes 20 aastat tuleb keskmisel inimesel siis valudes vaevelda või mis mõttes? Või on lihtsalt vererõhk natuke kõrge või kuidas see kole number on saadud?

Tõenäoliselt mingi krooniline haigus, mis nõuab pidevat ravimite tarvitamist. Kõige tavalisem vast ongi kõrge vererõhk, mis on väga suur ohuallikas insultide ja infarktide tekkeks, eriti just naistel peale menopausi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervena elavad mehed 55,5 ja naised 59,5 eluaastat.”

SEe tähendab, eumbes 20 aastat tuleb keskmisel inimesel siis valudes vaevelda või mis mõttes? Või on lihtsalt vererõhk natuke kõrge või kuidas see kole number on saadud?

Väga õigesti eelmine vastaja ütles. Pole lugenud, mida konkreetset mõeldi, aga pakun kroonilisi haigusi. Lihas-liigeskond, süda, jne. Ilmselgelt annavad need tunda. Ravimitega elu? Valu ja haiguse kontroll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis vanus see 45 on, et kannapööre sel ajal midagi erilist on?

mul 50 a sõbrannad kes abiellub, kes hakkab last tegema, kes ostab uue korteri, kes omandab uue hariduse või vahetab töökohta. uued silmarõõmud on paljudel.

50-aastased sõbrannad hakkavad last tegema?

jah lugesid õigesti!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah lugesid õigesti!

40-ndate keskel naised loomulikul teel üldjuhul ei rasestu.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 94 )


Esileht Pereelu ja suhted 45-aastasena kannapööre?