Esileht Pereelu ja suhted 45-aastasena kannapööre?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 94 )

Teema: 45-aastasena kannapööre?

Postitas:
Kägu

40-ndate keskel naised loomulikul teel üldjuhul ei rasestu.

Mis siis, eks siis kasutavad kunstviljastamise abi. Üle viiekümnestel muidugi pole ka seda varianti enam.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah lugesid õigesti!

40-ndate keskel naised loomulikul teel üldjuhul ei rasestu.

No ja siis? Üldjuhtudest on alati erandeid. Ning lisaks ei tea sa, kas see sõbranna, kes 50-aastasena last tegi, tegi seda loomulikul teel või kunstliku viljastamisega.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt tõesti, arvan ka, et 40-50 last teha on ikka erand ja enamasti meditsiinilistel põhjustel, kui varem pole saadud. Teine ring võiks olla asja nimi väi siis viljatusprobleemid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ja siis? Üldjuhtudest on alati erandeid. Ning lisaks ei tea sa, kas see sõbranna, kes 50-aastasena last tegi, tegi seda loomulikul teel või kunstliku viljastamisega.

50-sed kasvatavad lapselapsi, mitte ei tegele lollustega.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ja siis? Üldjuhtudest on alati erandeid. Ning lisaks ei tea sa, kas see sõbranna, kes 50-aastasena last tegi, tegi seda loomulikul teel või kunstliku viljastamisega.

50-sed kasvatavad lapselapsi, mitte ei tegele lollustega.

Noh, kuidas keegi. Laste saamine ses vanuses on erand küll, aga alati on selliseid leidunud. Nii et vabalt võis selle käo sõbranna olla just see, kes 50 aastasena siiski lapse sai.

Muideks, lapselaste kasvatamine ses vanuses on ka tänapäeval (kus lapsi tehakse alles umbes 30-aastasena) pigem erand kui reegel.

Mina sain lapsevanemaks 25-aastasena, nüüd 50-aastasena veel lapselapsi ei ole ja ei paista ka tulemas olevat lähiajal. Ja isegi, kui millalgi tulevad, siis kasvatavad seda last siiski loodetavasti mu laps ja tema kaasa ise. Ma nimelt kasvatasin oma lastest vastustundlikud täiskasvanud, nii et saavad loodetavasti ka oma laste kasvatamisega ise hakkama. Mul on pensionini veel umbes 15 aastat aega, kuidagi ei saa veel täielikult lastelaste kasvatamisele pühendada, tuleb ikka veel endale ise elatist teenida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain lapsevanemaks 25-aastasena, nüüd 50-aastasena veel lapselapsi ei ole ja ei paista ka tulemas olevat lähiajal.

Olen sinuealine ning tol ajal saadi esimene laps tavaliselt vanuses 19-22. Mina olin 22 ning minu laps sai 28-sena isaks, mis on pigem vana iga juba.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu laps sai 28-sena isaks, mis on pigem vana iga juba.

Tänapäeval küll mitte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval küll mitte.

Haridus olemas, kodu olemas, toimiv firma püsti pandud, hea töökoht, 5 aastat naisega koos-viimane aeg.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval küll mitte.

Haridus olemas, kodu olemas, toimiv firma püsti pandud, hea töökoht, 5 aastat naisega koos-viimane aeg.

Loll jutt. Tänapäeva mehed üldiselt ei tunne soovi ega valmisolekut enne 30a isaks saamiseks.

Viimane aeg on küll sul vaid endal, kes arvab, et laste saamisega peab kuskile kiirustama. Ma ei usu eluilmas, et üks 20a noor on piisavalt küps saamaks lapsevanemaks. Ja ei usu, et ka 20-30a tagasi need 19-22a selleks piisavalt küpsed olid. Ei kujuta ette, kuidas värskelt keskkooli lõpetanud vanemluseks valmis oleksid. Siis alles lapsepõlv lõppeb ja tuleb hakata tegema valikuid ning oma elu ise elama, end arendama. Selles vanuses ei tulnud mõtet ka, et lapsi hakata saama. Kõik muu palju suurem prioriteet.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50-sed kasvatavad lapselapsi, mitte ei tegele lollustega.

Miks peaksid 50-sed lapselapsi kasvatama? Kas neid siis oma vanemad ei kasvatagi või? Muidugi on tõesti lollus ka selles eas mingeid katseklaasilapsi punnitada teha. Minu arvates on selles eas normaalne töötada, teenida ja endale elada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll jutt. Tänapäeva mehed üldiselt ei tunne soovi ega valmisolekut enne 30a isaks saamiseks. Viimane aeg on küll sul vaid endal, kes arvab, et laste saamisega peab kuskile kiirustama. Ma ei usu eluilmas, et üks 20a noor on piisavalt küps saamaks lapsevanemaks. Ja ei usu, et ka 20-30a tagasi need 19-22a selleks piisavalt küpsed olid. Ei kujuta ette, kuidas värskelt keskkooli lõpetanud vanemluseks valmis oleksid. Siis alles lapsepõlv lõppeb ja tuleb hakata tegema valikuid ning oma elu ise elama, end arendama. Selles vanuses ei tulnud mõtet ka, et lapsi hakata saama. Kõik muu palju suurem prioriteet.

Mitte 20, aga 25 juba küll. 20-30.a. tagasi oli 22.a. väga paras vanus, ülikool kas läbi või kohe läbi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaksid 50-sed lapselapsi kasvatama? Kas neid siis oma vanemad ei kasvatagi või?

See on mõeldud ülekantud tähenduses-hoiad vahest, oled noor koos laste ja lastega, reisid mööda ilma ringi-aega ning raha on selleks ajaks kõvasti juba käes.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sinuealine ning tol ajal saadi esimene laps tavaliselt vanuses 19-22. Mina olin 22 ning minu laps sai 28-sena isaks, mis on pigem vana iga juba.

Jajah. Paar tüdrukut meie klassist said tõesti emaks nii pool aastakest peale keskkooli lõpuaktust. Nende hulgas on tõesti ka üks vanaema juba.

Enamus läksid siiski kõrgkooli. Seal õpiti 5 või rohkem aastat (mitu tüdrukut läksid arstiteaduskonda) ning lapsed saadi vanuses 25-30. See tähenab meie vanimad lapsed on hetkel vanuses 20-25 ning kuna tänapäeval pigem enne 30 lapsevanemaks ei saada, ei ole me veel ka vanvanemad ja tõenäoliselt väga lähiajal ei saa ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah lugesid õigesti!

40-ndate keskel naised loomulikul teel üldjuhul ei rasestu.

40- ndate keskel on naised 35.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

40- ndate keskel on naised 35.

Ei ole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

40- ndate keskel on naised 35.

Kust sa kukkusid?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ing kuna tänapäeval pigem enne 30 lapsevanemaks ei saada,

See on mingi sinu isiklik arvamus. 30-ndates naistel hakkavad juba probleemid rasestumisega, esimene laps peaks olema 25. kandis.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

40- ndate keskel on naised 35.

Kust sa kukkusid?

Ma kukkusin sealt, kus arvatakse, et

0-9

10-19

20-29

30-39

Sinu arusaama järgi on 0-9 siis nullindad ja ei eksisteeri. On null?

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No need pekid ja näljutamine küll ei huvita ega pea seda mingiks elu muutuseks, kui see just pole just väga radikaalne kaalulangus.

Kas siin polegi kedagi, kes 40+ vanuses välismaale kolis, seal nullist uut elu alustas ja uue keele õpinguid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ing kuna tänapäeval pigem enne 30 lapsevanemaks ei saada,

See on mingi sinu isiklik arvamus. 30-ndates naistel hakkavad juba probleemid rasestumisega, esimene laps peaks olema 25. kandis.

Ei, see ei ole minu isiklik arvamus. See on statistika. Ja miks sa ainult nasitest räägid, kui jutt on vanaemaks saamisest? Ka poegade emad saavad ju vanaemaks, tavaliselt paar aastakest hiljem, kui sama vanade tütarde emad. Sest mehed kipuvad pere veel veidi hiljem looma naistest. Ja naised saavad esimesi lapsi kõige rohkem vanuses 28.-32. Võid ise statisikaameti andmbaasist üle kontrollida, kui soovid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on mingi sinu isiklik arvamus. 30-ndates naistel hakkavad juba probleemid rasestumisega, esimene laps peaks olema 25. kandis.

See, et probleemid hakkavad, on tõsi. Mida varem, seda parem, olen nõus. Aga soovimatu laps on veel kohutavam. Tulevikus võib kahetseda, et ei saanud 22-25selt last, aga seda VÕIB kahetseda. Samas kohe saada laps, sest ühiskonnas mõned saavad, teeb kohe õnnetuks. Elu on selline, et kõik ei saa lapsi varakult ja mõned ei saa üldse, samas me teame, mida teeb vanus viljakusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain lapsevanemaks 25-aastasena, nüüd 50-aastasena veel lapselapsi ei ole ja ei paista ka tulemas olevat lähiajal.

Olen sinuealine ning tol ajal saadi esimene laps tavaliselt vanuses 19-22. Mina olin 22 ning minu laps sai 28-sena isaks, mis on pigem vana iga juba.

Täielik lollus. 21 aastat tagasi oli esmasünnitaja keskmine vanus Eestis 26 aastat. Tean seda täpselt, sest mina jäin pisut “hiljaks” ja sünnitasin oma esimese lapse 27-selt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin polegi kedagi, kes 40+ vanuses välismaale kolis, seal nullist uut elu alustas ja uue keele õpinguid?

No see, et keskealisena hakatakse elu nullist üles ehitama, on täielik erand. 40+ võiks nautida juba ja vabamalt võtta. Uut keelt saab ikka õppida, aga see pole nullist alustamine. Nullist alustamine oleks samast kohast alustamine, kust umbes gümna lõpus või esimest korda täiskasvanuna üksi elades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik lollus. 21 aastat tagasi oli esmasünnitaja keskmine vanus Eestis 26 aastat. Tean seda täpselt, sest mina jäin pisut “hiljaks” ja sünnitasin oma esimese lapse 27-selt.

21 aastat tagasi oli ema keskmine vanus esmasünnitamisel 24,1 aastat.Ema keskmine vanus lapse sünnil aga 27,1, ehk siis mitmenda lapse sünnil juba.

https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/rahvastik/sunnid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No need pekid ja näljutamine küll ei huvita ega pea seda mingiks elu muutuseks, kui see just pole just väga radikaalne kaalulangus.

Kas siin polegi kedagi, kes 40+ vanuses välismaale kolis, seal nullist uut elu alustas ja uue keele õpinguid?

Mis oleks suurem ja olulisem elumuutus kui pööre tervisliku eluviisi suunas? Lennukipileti ostmine ja korteri üürimine kuskil võõras riigis on selle kõrval käkitegu. Keelekeskkonnas uue keele omandamine pole samuti teab mis väljakutse.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ing kuna tänapäeval pigem enne 30 lapsevanemaks ei saada,

See on mingi sinu isiklik arvamus. 30-ndates naistel hakkavad juba probleemid rasestumisega, esimene laps peaks olema 25. kandis.

Ei, see ei ole minu isiklik arvamus. See on statistika. Ja miks sa ainult nasitest räägid, kui jutt on vanaemaks saamisest? Ka poegade emad saavad ju vanaemaks, tavaliselt paar aastakest hiljem, kui sama vanade tütarde emad. Sest mehed kipuvad pere veel veidi hiljem looma naistest. Ja naised saavad esimesi lapsi kõige rohkem vanuses 28.-32. Võid ise statisikaameti andmbaasist üle kontrollida, kui soovid.

Statistika järgi on praegu Eesti esmasünnitaja 27-aastane. Mis enamusest sa räägid, kes 30-selt tegutsema hakkad? Sinu enda tutvusringkond vbl, kuid mitte Eesti statistika.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistika järgi on praegu Eesti esmasünnitaja 27-aastane. Mis enamusest sa räägid, kes 30-selt tegutsema hakkad? Sinu enda tutvusringkond vbl, kuid mitte Eesti statistika.

Ja kust see 27 pärineb? 2020 aastal oli see ema keskmine vanus siiski 28,2 ja see on iga aastaga pisut tõusnud.

https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/rahvastik/sunnid

 

Kordan veelkord, kuna teema sai alguse vanaemaks saamisest, siis me ei räägi siin ju ainult naiste vanusest esimest korda emaks saades, aga ka meeste vanusest, millal nemad isaks saavad. Ja mehed saavad pisut hiljem. Nii et kokkuvõttes saavadki üle poolte noortest naistest-meestest esmakordselt lapsevanemaks 30+ vanuses.

Ja ei, ma ei räägi oma tuvusringist. Minul on nimelt endal pojad ning ka enamusel mu sõpradel just pojad, praeguseks vanuses 20-25. Paar tütar ka, aga nemad on nooremad veel, alles teismelised. Ja keegi neist ei ole veel lapsevanemaks saanud. Ja poiste puhul pigem arvan, et nad enne 30 tõesti lapsevanemaks ei saa. Aga eks aeg näitab. Hetkel ma siiski arvan, et ma enne 55 vanaemaks ei saa, võimalik, et hiljem veel (mina 50, vanem poeg 25 hetkel). Ja tõenoliselt umbes sama sõprade peredes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik lollus. 21 aastat tagasi oli esmasünnitaja keskmine vanus Eestis 26 aastat. Tean seda täpselt, sest mina jäin pisut “hiljaks” ja sünnitasin oma esimese lapse 27-selt.

Mis 21? 29 juba. Algkooli matt?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21 aastat tagasi oli ema keskmine vanus esmasünnitamisel 24,1 aastat.

Jap, ehk läheme veel +8 aastat tagasi aega, kus 20 oli väga okei.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain lapsevanemaks 25-aastasena, nüüd 50-aastasena veel lapselapsi ei ole ja ei paista ka tulemas olevat lähiajal.

Olen sinuealine ning tol ajal saadi esimene laps tavaliselt vanuses 19-22. Mina olin 22 ning minu laps sai 28-sena isaks, mis on pigem vana iga juba.

Eks sõltub, kust ühiskonnaklassist sa tuled ja kuhu kuulud.

Tänases 50-aastased on see võitjate põlvkond, kes said täiskasvanuks siis, kui okupatsioon lõppes.

Edukad ja haritud Eesti noored tegelesid selles põlvkonnas õppimisega, ettevõtte loomisega, majanduses valitseva tuhjuse taitmisega ja enese haljale oksale töötamisega. Kuldsed ajad olid ja harukordne ajajark saavutamaks kõik.

Lapsi hakati saama 30. eluaasta kandis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 94 )


Esileht Pereelu ja suhted 45-aastasena kannapööre?